PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR 125R arıza acil

Byvukuat
19 Eylül 2012, 15:40
motorumda kısa bir sure once trafıkten sonra durdugumda ayaklıgımı indirdim motor stop ettı fakat ufak bır tıtreme fark ettım ve az da bır ses gelıyordu fan oldugunu zannedıyorum ve bu bugun de basıma geldı hava ruzgarlı hararet yapması olanaksız ve koskoca bır yaz bu fan sesını duymadım bu motorda fan varmıdır yoksa bu ses neden gelır bır bılgılendırırmısınız arkadaşlar...

rapidhacker5
19 Eylül 2012, 17:23
fan sesi filan ben hiç duymadım benim cbr 125 2012 de fan mı var nerede bilmiyorum valla ama hiç fan yok tık tık tık soguma sesi geliyor sadece

mterayes26
19 Eylül 2012, 18:53
bindiğiniz motorun özelliklerini bilmemeniz çok güzel , su soğutmalı olduğu için fan var motorlarınızda . Fanin çalışmaması iyi bir şey değil kontrol ediniz

canerol
19 Eylül 2012, 22:26
bindiğiniz motorun özelliklerini bilmemeniz çok güzel , su soğutmalı olduğu için fan var motorlarınızda . Fanin çalışmaması iyi bir şey değil kontrol ediniz
ne kadar güzel dedin motora biniyorsun fan varmı yok mu insan bi eğilir bakar ne var yok diye

mterayes26
20 Eylül 2012, 10:38
eyvallah canerol , daha bu nedir . Ben motosiklette lastikden başka yerde subab varmı ben daha yeni duyuyorum diyen a2 Ehliyetli sürücü gördüm

serkanADH13
20 Eylül 2012, 13:37
madem eskıden o sesi duymuyordun ruzgarlı havada o sesi duyuyor isen eğer,
Fan motorun ya takılı kalmış,
ya müşür arıza yapıp fanı devrede tutuyor,
yada motorun aşırı sıcaktan çokta yaktı ve hep sıcak olduğundan conta yakmışta olabilirsin,

Sen en iyisi servisine veya tamircine git...

Arkadaşlar o kadarda yermemek lazım aslında,
motoru ilk alıp binenlerde var ilk defa fanlı motor görenlerde,
hatta şu bir gerçekki 125 cc motorda fanın,,radyatörün,,,ne işi olabilir diye düşünenlerde var,

Olabilecek şeyler yani,
Takmayın kafanıza,
Geçmiş olsun...

mterayes26
20 Eylül 2012, 13:39
serkan ne olursa olsun insan merak eder bu ne diye vn mi ilk aldığım gün herşeyini öğrenmiştim

serkanADH13
20 Eylül 2012, 13:49
kurcaladın çünki eray :)
sen biliyorsun neyi nasıl sökersen öyle toparlayacağını,
kampana fren sistemli motorun arka fren vidasını sıkıp frenini ayarlayamayanlarvar,

Yani senin öğrenme isteğin var,,,
herkes bir değildir...

rapidhacker5
20 Eylül 2012, 14:10
arkadaslar fan tam olarak nerde kontagı kapatınca mı calısıyor ? Motoru ınceledım cok kez ama bır fan goremedım :D

mterayes26
20 Eylül 2012, 14:41
kardeşim bloğun önüne bak küçücük birşey zaten
hortumlari takip et bulursun

serkan ciddimisin yaa allahın kampanasini yapamayan motora binmesin . Neyse

kardeş google cbr 125 yaz gir görsellere herşeyi öğren

rapidhacker5
20 Eylül 2012, 17:17
valla fanı aradım aradım blamadım :D
birde fan kapalıyken çalışır mı yoksa kontak açık olmalı mı?

mterayes26
20 Eylül 2012, 17:44
aküye mi bağlı kontağa mi bağlı o bilinmez
sen bir motorcuya git