PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumun 10 Adet irili ufaklı sorunu ve Ortalama Fiyatı ne olabilir?

Poyrito
19 Eylül 2012, 12:52
Merhaba arkadaşlar. :king:
Motorumu satmak istiyorum ama bakımlarını yaptıracağım ilk.
Ondan sonra belki satarım, belki vazgeçerim bilemiyorum.
Sorunlarını yazdım ortalama fiyatları da siz yazarsanız ne kadar bir bütçe ayırmam lazım öğrenebilirim.

1- Akü (Bitmiş yeni takılacak)
2- Akü göstegem bozuk (tamamen full dolu gösteriyor aküyü yalan söylüyor bana)
3- Sağ ayna oynuyor (vidası sıkılacak)
4- Rölantide hızlı çalışıyor (öyle diyor millet çok hızlı çalışıyor, kimisi normal diyor)
5- Korna hiç çalmıyor (Aküden olabilir bilmiyorum, eskiden çalıyordu ama)
6- Arka freni sıkınca ses çıkıyor (bisikletten çıkan ses gibi vıcıkk diye bir ses)
7- Sinyaller ya hiç yanmıyor , ya deli gibi yanıyor , ya normal yanıyor sapıtıyor (aküden olabilir)
8- Benzin göstergem bozuk ( full olsa da yarım, az kalınca da hiç göstermiyor )
9- Arka çamurluğum yamuk ( sanırım vidası sıkılacak o kadar)
10- Direksiyon kilidim ya yok , ya ben bilemiyorum bir türlü kilitleyemedim direksiyonu (Kırıldıysa masraflı olabilir)

Herkese çok teşekkür ederim okudukları için :king:

Motorumun markası Asya 150 T 19 A
https://www.google.com.tr/search?q=Asya+150+T19+A&hl=tr&prmd=imvnsfd&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=4YhZULj5FOL_4QSJuYH4BA&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1440&bih=785#hl=tr&tbm=isch&sa=X&ei=44hZUIOdOpKThgfh74DgAw&ved=0CEIQBSgA&q=Asya+150+T+19+A&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=8881d9aa2729238b&biw=1440&bih=785

Lucas
19 Eylül 2012, 12:59
60-70 liraya akü alirsan cogu problemini halletmis olacaksin. Geri kalan tum arizalari kendin tamir edebilirsin bence.

Poyrito
20 Eylül 2012, 14:33
Akü. Yapılacak
Akü göstergesi -Panel değişmesi gerekiyormuş, masraflı dedi vazgeçtim.
Sağ Ayna Oynuyor Yapılacak.
Rölanti hızlı diyorlar - İlk çalıştığında soğukken motor öyleymiş sonradan normale dönüyor dendi.
Korna çalışmıyor - Yapılıyor.
Arka Fren Ses yapıyor -Balatalar eskiyor sorun olmaz dedi.
Sinyaller sapıtıyor - Yapılıyor.
Benzin göstergesi bozuk - Şamandıradan dendi. Ben yapsam da iki gün sonra sorun çıkarır boşa para verme dedi.
Arka çamurluk yamuk Yapılıyor.
Direksiyon kilidi yok - Varmış ben bilmiyormuşum :D

Fiyat ile ilgili bilgilendirme yapacağım sonra herkesin aklının köşesinde dursun.

mterayes26
20 Eylül 2012, 14:49
hepsini ben 50 tl ye yaptırırım genel bakım dahil

Taner YILMAZ
20 Eylül 2012, 17:01
Şu vidası sıkılacak olanları sırf on maddeye tamamlamak için yazdım sanırım :)

otopsici
20 Eylül 2012, 17:16
kardeş kırmızı yazılar sana cevabımdır

Merhaba arkadaşlar. :king:
Motorumu satmak istiyorum ama bakımlarını yaptıracağım ilk.
Ondan sonra belki satarım, belki vazgeçerim bilemiyorum.
Sorunlarını yazdım ortalama fiyatları da siz yazarsanız ne kadar bir bütçe ayırmam lazım öğrenebilirim.

1- Akü (Bitmiş yeni takılacak)
akü 55 tl dir
2- Akü göstegem bozuk (tamamen full dolu gösteriyor aküyü yalan söylüyor bana)
akü göstergen bozuk değil içinde az bi enerji varsa bile ful gösterir çünkü o akü göstergesi değil aracın çalışır haldeki enerjisini gösteriyor
3- Sağ ayna oynuyor (vidası sıkılacak)
beleş
4- Rölantide hızlı çalışıyor (öyle diyor millet çok hızlı çalışıyor, kimisi normal diyor)
düz tornavida ile karbüratörün orda rolanti ayar vidası var ordan ayarlayabilirsin googleden ara resimleri var
5- Korna hiç çalmıyor (Aküden olabilir bilmiyorum, eskiden çalıyordu ama)
bağlantılarını kontrol et eğer motor çalışır haldede çalmıyorsa o zaman korna bozuktur ortalama 30 tl
6- Arka freni sıkınca ses çıkıyor (bisikletten çıkan ses gibi vıcıkk diye bir ses)
fren balatan bitmiş değiştirmen lazım fiyatından emin değilim
7- Sinyaller ya hiç yanmıyor , ya deli gibi yanıyor , ya normal yanıyor sapıtıyor (aküden olabilir)
hızlı yanması senin sinyal ampüllerinde sorun olduğunu gösterir ampulleri kontrol et 4 ü birden en fazla 10 tl tutar
8- Benzin göstergem bozuk ( full olsa da yarım, az kalınca da hiç göstermiyor )
şamandran bozuk fiyatından emin değilim ama 30 tl yi geçmez
9- Arka çamurluğum yamuk ( sanırım vidası sıkılacak o kadar)
cevabını kendin vermişsin
10- Direksiyon kilidim ya yok , ya ben bilemiyorum bir türlü kilitleyemedim direksiyonu (Kırıldıysa masraflı olabilir)
takılma öyle şeylere direksiyon kilidini bir hırsızın kırması sadece 1 saniye sürüyor sen yine zincir veya halat kilit al

Herkese çok teşekkür ederim okudukları için :king:

Motorumun markası Asya 150 T 19 A
https://www.google.com.tr/search?q=Asya+150+T19+A&hl=tr&prmd=imvnsfd&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=4YhZULj5FOL_4QSJuYH4BA&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1440&bih=785#hl=tr&tbm=isch&sa=X&ei=44hZUIOdOpKThgfh74DgAw&ved=0CEIQBSgA&q=Asya+150+T+19+A&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=8881d9aa2729238b&biw=1440&bih=785