PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Akümü Alacağım?

Poyrito
18 Eylül 2012, 12:31
Sevgili arkadaşlar aküm bitmiş benim.
Motorum Asya 150 T 19 A.
Akü aldığımız yerler ekstra para istiyormu takmak için?
Sulu aküyü kendin doldurup şarj etmen falan gerekiyor dediler öylemi yoksa arabada ki gibi kuru akü yokmu motorda?
Bir de hangi aküyü önerirsiniz? Yalnız motoru satacağım için o kadar pahalı birşey taktırmayacağım idareten birşey taktırmak istiyorum.
Teşekkür ederim.

mterayes26
18 Eylül 2012, 14:23
akü yuvana göre kuru akü al , yuvaya uygun en yüksek amperi tercih et

scooboy
18 Eylül 2012, 14:29
Kardeş sanırım 12 V. / 6 A olması lazım değerlerinin. Yuasanın akülerini incele derim. kuru bakım gerektirmeyenleri
yuasa biraz pahalı olabilir ama süpriz yaşamazsın.

waffenSS
18 Eylül 2012, 14:46
sulu akü alırsan su ileve edip 24 saat şarj edersin,kuru akü alırsan 24 saat şarj edersin ama hiç ugraşma git akücüye onlar halletsin

MeHMeTK.
19 Eylül 2012, 03:06
Ben size Jel akü tavsiye etmek isterim.

Bir önceki motosikletimde 2 yıldan fazla kullandım. Şimdikinde ise henüz yeni akü var ileride yine jel ile değiştireceğim.

Jel Akü'ler : Tam kapalı, bakım gerektirmeyen tip, jel elektrolitli, özel dizayn edilmiş akümülatörlerdir. Zorlu koşullar göz önünde bulundurularak, bu şartlarda üstün verim ve performans verecek şekilde üretilmişlerdir.

Jel Akülerin Avantajları:

Jel Akü hemen şarj edilmese bile, derin deşarjdan tamamen geri döndürebilir. Günlük çevrimsel kullanım için idealdir.

Jel Aküler Uzun deşarjlarda mükemmel performans gösterirler.
Jel Akü Yüksek sıcaklık uygulamalarına toleranslıdır.
Pozitif plakaları koruyan, dolayısıyla çevrimsel ömrü uzatan dizayn.

Jel Akülerde çevrimsel ömrü uzatan ve ızgaralarda paslanmayı önleyen daha kalın plakalar mevcuttur.

Düşük iç dirençten dolayı yüksek performans.
Akü tamamen şarj edilmemiş olsa bile aküyü tamamen deşarj edebilme.

Jel Akü Kullanım Alanları:

Genel marin kullanım - Tekneler - Navigasyon cihazları - Marş basma - Golf araçları - Telekomünikasyon
Solar enerji sistemleri - Rüzgar enerji sistemleri - Tekerlekli sandalye - Elektrikli araçlar - Yer temizleme araçları
Su pompaları - Taşınabilir sıhhi ekipman - Derin çevrimsellik gerektiren pek çok uygulama.

Ramazan Can
19 Eylül 2012, 07:58
tam bakımısz jel akü al..............