PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yuki ile sorunum var

ismail1996
13 Eylül 2012, 23:15
Arkadaşlar şimdiden yapacagınız yardımlar için teşekkür ederim :D
Ben yuki marka bi motosiklet aldım ve alalı 3 ay oldu. Zincirden ses geldi ve bende korumalıkları açıp zinciri biraz gerdim .Tam korumalıkları takıcamki korumalık tutmuyo
Arka çatala baglanıyor ya korumalıklar o arka çatalın üstündeki somun gibib yerin dişleri içeriden sıyırmış korumalıklar tutmuyo. Ne yapabilirim yardımlarını bekliyorum.:pale:

adem80
13 Eylül 2012, 23:39
tornacı bul sanayide bi yerlerde. Hemen uygun bi diş açtır, ona göre bi civata tak tamam.

ismail1996
14 Eylül 2012, 00:34
peki şimdilik idare etsin diye birşey yapamayızmı ben köyde oturuyorumda anca bakımlarda götürebilirim onada daha çok var başka bi çözüm yokmu acaba.

TheAzReaL07
14 Eylül 2012, 00:44
telle tuttur servise gittiğinde de yaptırırsın yada somunlu vidalar oluyo onla tuttur yaptırmana bile gerek kalmaz kolay gelsin :)
bu şekilde dediğim vidalar :)

http://f1209.hizliresim.com/11/f/d07y5.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

serkanADH13
14 Eylül 2012, 01:05
kapakları takmamayı denesen bence daha iyi olacaktır kardeşim :)
zaten çift kapaklı pek çok modelın alt kapakları ses yaptıgından iptal ediliyor,

mka19
14 Eylül 2012, 01:55
ah be kardeş nerden buldun bu çhini.

emir.
14 Eylül 2012, 02:05
tüm çin malı motorlarımın zincir korumalıklarını sökmüşümdür zincir büyük ihtimal o korumalıklara çarpıp ses yapıyordur yada sürtüyordur en geç 2-3 hafta sora tekrar yapar bırak öyle kalsın

Peder
14 Eylül 2012, 03:59
çinlilere hiç bulaşmasaydın keşke :pr:

izmir3535
14 Eylül 2012, 09:47
kardeşim mtr un adında bile sorun var.yuki:) çin malı değilmi 250tl ye geliyor çinden bu mtr lar. japondan şaşma bmw yi aşma...

anaconda84
14 Eylül 2012, 10:01
milletimiz yine çinliye dil uzatmış çok ayıp :D bende de yuki vardı ben çok memnundum motorumdan.çok seriydi hiçte sorunum olmadı zincir konusunda evet haklısın sürtüyor zincir kapağına onuda servise götürdüm yaptırdım. sonrasında ise sorun çıkarmadı. bakımdan bakıma giderdi benim motorum servise.onun haricinde hiç bir sorunu sıkıntısı olmadı ki ben motoru hor kullanırdım. ani hızlanmalar, ani duruşlar, vites aralarında zorlamalar vs. vs. ileride grenajlar ses yapmaya başlar artık cırıltı gibi. onun içinde servisçi arkadaş temas halindeki parçaların arasına bant çektiler o sorundan da kurtuldum.bantlar kesinlikle belli olmuyordu sadece gece farı açtığımda kafadaki bant ışıktan dolayı belli oluyordu o da yakından bakarsan görünürdü.

ismail1996
14 Eylül 2012, 19:24
Bende zaten bugün bursaya gittim somunlu vida almaya 2 tane aldım pullarıda bende öyle yapmayı düşünüyorum ihşallah olur. Başkada bir sorunum yok zaten motor aksamı felan iyi seri motor.

ismail1996
14 Eylül 2012, 21:51
ANACONDA 84 ABİ SENİN MOTORUN NE YUKİNİ HANGİSİNDEN