PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : x-max çanta ve gidon denge ağırlıkları

ferguson
13 Eylül 2012, 12:41
evet arkadaşlar, başlık her şeyi anlatıyor aslında. 2012 x-max orjinal çanta ve demiri ile çok düşük hızlarda bir miktar kafa sallıyor ve haliyle trafikte ayaklarımı gerektiğinde anında basabilmek için yere doğru uzatma ihtiyacı hissediyorum. motoru çantasız da sürdüm, aslında hız azıcık artınca aman aman bir fark yok ama ne yalan söyleyeyim, çantasız sürüş daha zevkliydi. ve maalesef çantadan vazgeçemem.
şimdi;

1- gidondaki denge topuzlarının ağırlıkları artınca durumun düzeleceği söylenmekte, doğru mudur? öyle ise bu artış ne kadar olmalı? bunun ölçüsü nedir?
2- bu denge ağırlıkları kontrayı ne kadar ve ne yönde etkilemekte?
3- diyelim ki ağırlıkları artırdık, çantayı çıkarınca bu sefer olması gerekenden fazla olan ağırlıklar sürüşü nasıl etkiler?

bilgisi olandan ilgi rica olunur. şimdiden teşekkür ederim.

lewane_lee
13 Eylül 2012, 13:12
evet arkadaşlar, başlık her şeyi anlatıyor aslında. 2012 x-max orjinal çanta ve demiri ile çok düşük hızlarda bir miktar kafa sallıyor ve haliyle trafikte ayaklarımı gerektiğinde anında basabilmek için yere doğru uzatma ihtiyacı hissediyorum. motoru çantasız da sürdüm, aslında hız azıcık artınca aman aman bir fark yok ama ne yalan söyleyeyim, çantasız sürüş daha zevkliydi. ve maalesef çantadan vazgeçemem.
şimdi;

1- gidondaki denge topuzlarının ağırlıkları artınca durumun düzeleceği söylenmekte, doğru mudur? öyle ise bu artış ne kadar olmalı? bunun ölçüsü nedir?
2- bu denge ağırlıkları kontrayı ne kadar ve ne yönde etkilemekte?
3- diyelim ki ağırlıkları artırdık, çantayı çıkarınca bu sefer olması gerekenden fazla olan ağırlıklar sürüşü nasıl etkiler?

bilgisi olandan ilgi rica olunur. şimdiden teşekkür ederim.

walla bu konuyu en az bende senin kadar merak ediyorum çünkü benim x max da acayip kafa sallıyo arkada biraz yük olunca bide tek elle sürünce daha çok anlaşılıyor direksiyonun göbeğinde biraz boşluk var gibi amabaşka bi nedenden olabilir mi acaba ?

ferguson
13 Eylül 2012, 13:20
çanta kaç lt?

ferguson
14 Eylül 2012, 00:02
güncel bakalım.

serkanADH13
14 Eylül 2012, 01:13
denge topuzlarının belırlı bır agırlıklı olanları satılmıyor,
onları tornacıda yaptırmalısın,
mesela şu anda her biri 100'er gran ise bu ağırlıkları ikiside aynı olmak sureti ile 200'er grama çıkartman mümkün,
aşırısı pek bişiy ifade etmeyeceği gibi komple söktüğün zamanda yine aşırı sallantı yapacaktır,

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

walla bu konuyu en az bende senin kadar merak ediyorum çünkü benim x max da acayip kafa sallıyo arkada biraz yük olunca bide tek elle sürünce daha çok anlaşılıyor direksiyonun göbeğinde biraz boşluk var gibi amabaşka bi nedenden olabilir mi acaba ?

lastik ömrü tamamlanmış değişmesi gerekiyor olabılır,
direksiyonda boşluk var ise olabılır,
jantında balans var ise ondan olabilir,
lastikte balon oluşmuş ise olabılır,

ferguson
14 Eylül 2012, 12:57
cevap için teşekkür ederim. bu ağırlıkları farazi mi yazdınız? bildiğiniz her hangi bir motorun denge topuz ağırlık miktarı var mı? yani bu işin matematiği nedir acaba? tornacıya gidip bendekileri gösterip biraz daha ağır olsun demek yeterli mi? tekrar teşekkür ederim.