PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbf500'ümle ilk 1000 km izlenimlerim.

tolgabindal
13 Eylül 2012, 11:58
Merhaba Tüm Mt ailesi.Motorsikletimi alalı neredeyse1 ay oldu ve ben 1000 kmyi tamamladım.
Size kendi izlenimlerimi paylaşıcam.

Öncelikle 3 yıl honda activa ve 250 km cbf 150 tecrübem var.Bu motoru alırken herkes dikkkatli ol büyük motorsiklet diye gözümü korkutsada ben hiç zorluk çekmedim.Ağır ama benim fiziğime uygun(1.90boy 120 kilo) alışma süreci sorunsuz geçti.

Tip ve duruş olarak çok hoşuma gidiyor.(Benim ilk yüksek cc motorum olduğu içinmidir bilmem:) )
Oturuş tarzı olarak dik ama ayaklar biraz geride kalıyor.Çok az racing gibi geliyor bana.
100 km nin üstünde ön cam olmasına rağmen rüzgarı oldukça çok hissediyorsunuz.
Frenleri bana gayet yeterli geldi.Frene bastığımda kitlemeden duruyor.
Servis maliyeti olarak yaptığım tek masraf arka fren balatalarını değiştirdim.110tl tuttu.
Motor 500 cc gerçekten çok seri ve kıvrak motor.İlk çalışmadan itibaren gücünü hissettiriyor.Fakat bana biraz fazla yakıyor gibi geldi.Sakin kullanımda 100/5..Agresif kullanımda ise 100/6,5-7 civarı çıkıyor. Ama verdiği haza bence değer.
En güzel yanı arabaların sıkıştırmasına maruz kalmıyorsunuz gerçekten motor yüksek olduğu için kendisini belli ediyo.

Şimdilik benden bu kadar farklı yorum ve önerileri olanların yorumlarını bekliyorum. Herkesin tekerii düz bassın inş.

NoMotorNoCry
13 Eylül 2012, 13:27
Motor yüksek mi?Arkadaş sen cbf500'den bahsettiğinden emin misin?Başka motor olmasın o sakın?Hem 1.90 boyla nasıl kullanacaksın o motoru.Seleyle , ayaklarını koyduğun yer arası mesafe çok kısa.Dizlerin baya bi bükülecek.Seni bu boyla , bu kiloyla rahat ettirecek motor enduro motordur.Çok yanlış bir seçim yapmışsın.Bence en kısa sürede bi enduro motor kullanmayı dene.O zaman ne kadar rahat ettiğini anlıyacaksın.Bu naked ve spor tarz motorları kullanmak için jokey gibi olmak lazım.İri adamları anca enduro paklar.

tolgabindal
13 Eylül 2012, 13:44
Motor yüksek mi?Arkadaş sen cbf500'den bahsettiğinden emin misin?Başka motor olmasın o sakın?Hem 1.90 boyla nasıl kullanacaksın o motoru.Seleyle , ayaklarını koyduğun yer arası mesafe çok kısa.Dizlerin baya bi bükülecek.Seni bu boyla , bu kiloyla rahat ettirecek motor enduro motordur.Çok yanlış bir seçim yapmışsın.Bence en kısa sürede bi enduro motor kullanmayı dene.O zaman ne kadar rahat ettiğini anlıyacaksın.Bu naked ve spor tarz motorları kullanmak için jokey gibi olmak lazım.İri adamları anca enduro paklar.

enduro düsündüm ama tipleri pek hoşuma gitmedi.bende bu motoru aldım. evet dizlerim bükülüyo ama beni hiç rahatsz etmedi yormadı tabi uzun yolda nasıl olur bilmem.Ama şimdilik yaptığım seçimde pişman değilim inşallahta olmam.

fz6_fazer
13 Eylül 2012, 14:16
Merhaba Tüm Mt ailesi.Motorsikletimi alalı neredeyse1 ay oldu ve ben 1000 kmyi tamamladım.
Size kendi izlenimlerimi paylaşıcam.

Öncelikle 3 yıl honda activa ve 250 km cbf 150 tecrübem var.Bu motoru alırken herkes dikkkatli ol büyük motorsiklet diye gözümü korkutsada ben hiç zorluk çekmedim.Ağır ama benim fiziğime uygun(1.90boy 120 kilo) alışma süreci sorunsuz geçti.

Tip ve duruş olarak çok hoşuma gidiyor.(Benim ilk yüksek cc motorum olduğu içinmidir bilmem:) )
Oturuş tarzı olarak dik ama ayaklar biraz geride kalıyor.Çok az racing gibi geliyor bana.
100 km nin üstünde ön cam olmasına rağmen rüzgarı oldukça çok hissediyorsunuz.
Frenleri bana gayet yeterli geldi.Frene bastığımda kitlemeden duruyor.
Servis maliyeti olarak yaptığım tek masraf arka fren balatalarını değiştirdim.110tl tuttu.
Motor 500 cc gerçekten çok seri ve kıvrak motor.İlk çalışmadan itibaren gücünü hissettiriyor.Fakat bana biraz fazla yakıyor gibi geldi.Sakin kullanımda 100/5..Agresif kullanımda ise 100/6,5-7 civarı çıkıyor. Ama verdiği haza bence değer.
En güzel yanı arabaların sıkıştırmasına maruz kalmıyorsunuz gerçekten motor yüksek olduğu için kendisini belli ediyo.

Şimdilik benden bu kadar farklı yorum ve önerileri olanların yorumlarını bekliyorum. Herkesin tekerii düz bassın inş.
Hayırlı ugurlu olsun,keyıflı surusler dılerım, 190 boy ıle cbf 500 altınızda kucucuk kalır :):)
Ayaklarınızın geriye çekilmasi gayet normal

pistolpitt
13 Eylül 2012, 14:50
hayırlı olsun benim de tip olarak çok beğendiğim bir motor. Keyfinize bakın, sadece iskandinavlar için üretilmedi ya bu motorlar, önceki motorlarınızda rahatsızlık yaşamadıysanız bunu zaten kullanırsınız.

cemaleddin
13 Eylül 2012, 15:14
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim

Gökhan
13 Eylül 2012, 15:44
cbf ile 6.5-7lt. mi?:cyclopsan

tolgabindal
13 Eylül 2012, 17:11
cbf ile 6.5-7lt. mi?:cyclopsan

malesef yüksek hızlarda çok yakıyo bi bakıma ihtiyacı var heralde

NoMotorNoCry
13 Eylül 2012, 17:13
Transalp bir , cbf500 iki.Bu motorlar çok yakıyo ama olsun 1 litre fazla yaksın.Kendini ispatlamış , kolay arıza çıkarmayan motorlar bunlar.

tolgabindal
13 Eylül 2012, 17:30
Transalp bir , cbf500 iki.Bu motorlar çok yakıyo ama olsun 1 litre fazla yaksın.Kendini ispatlamış , kolay arıza çıkarmayan motorlar bunlar.

aynen yaktığı benzin helal olsun hakkını veriyo çünkü.sonuçta yakıtını bilerek aldık:)

tr100a
13 Eylül 2012, 19:06
500 lük olupta yakmayan yok sadece satarken şirin göstermek için 4-4.5 gibi küçük yalanlar söyleniyor da ama hacimli ve torklu olupta yakmaması imkansız 8 eylül de xciting 500 ile birkaç küçük hacimli motorlarla gezi yaptık dolayısıyla ben 80-90 km hızı ilk defa geçmedim 41 tl+10 tl 4.57 tl litresi 11.3 litre benzin 230 km yol yapmışım buda 100 km de 4.9 lt benzin yapar ama ben bu motora 80 km hızla gitmek için para vermedim hızı 120 km ile 5.5 litre 140-150 km hız ile 7 litre civarlarında yakıyor ama cevremdeki emsal motorların yakıtıda böyle yamaha majestik 400 4.8 litre imiş demek ki bizim motorların yakıtı normal kalkıpta YBR 125 ile kıyaslamamak lazım