PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Motards" Grubunu kuruyorum, gelmek isteyeni beklerim

Sayfa : [1] 2 3 4 5

kefeeee
11 Eylül 2012, 01:12
"Motards" adı altında, supermoto ve cross grubu kuruyorum. Logo ve sticker tasarımlarını bu hafta yapıcam. Istanbulda olup supermoto veya cross kullanan insanları bir araya getirmeyi planlıyorum.

Sinema tv ve grafik animasyon eğitimim olduğu için yurt dışındakiler gibi supermoto gurup sürüşleri ve holiganlıkları görüntüleri çekip yayınlamayıda planlıyorum.
Yanlış anlamayın bende 2 sene çin malı motosiklet kullandım ama gurupta çin malı motosiklet olması konusunda biraz kararsızım, böyle bi gurupta biraz arka planda kalabilirler diye düşünüyorum.
Şu anda 4 supermoto hazırdayız zaten, logo çalışması vb yapıldıktan sonra istanbul sokaklarında bir video işi hazırlamayı planlıyorum. Genel tarihi mekanlarda dar sokaklarda videolar çekip yayınlıycam.

Dediğim gurup konseptinin benzerini görmek isteyenler "Pimp Star Family" videolarına bakabilirler.

Teşekkürler, bu konu altında logo ve sticker tarzı tasarımları daha sonra paylaşıyo olucam.

eren1903
11 Eylül 2012, 01:23
sanki çakma retards gibi olmuş. :D

serkanADH13
11 Eylül 2012, 01:30
şu yazdığın ''gurupta çin malı motosiklet olması konusunda biraz kararsızım'' kelimen yüzünden emin olmalısınki en az 10,,15 kişi kaybettin,

ben arazıde çok Husaberg,,,,ktm çinlilerden geride gördüm,
adam motoru almış stres atmak için çamura sokmaz,
yatırmaktan korktuğundan tümseğe tepeye vurmaz...

sonuçta maksat muhabbet olacağından pek marka kısıtlaması olması iyi değildi,

ben zaten süper moto ile croos'u aynı kategörüye dahi koymuyorum,
biri asfalt oyuncağı dieri arazı toprak çamur,
birinin yaptığını dieri,,,dierinin yaptığını öteki yapamaz çünki...

neyse karar senin,
Bol şanslar...

kefeeee
11 Eylül 2012, 01:56
şu yazdığın ''gurupta çin malı motosiklet olması konusunda biraz kararsızım'' kelimen yüzünden emin olmalısınki en az 10,,15 kişi kaybettin,

neyse karar senin,
Bol şanslar...

Yani ticari amacı olmayan bir gurup olduğu için kişi sayısının sorun olacağını sanmıyorum, 4 kişide olsa sonuç olarak bizim grubumuz olucak. Genel amacı video çekmek, tarihi alanlar ve motosiklet kültürünü birleştirmek.
Hem keyifli bir motosiklet videosu izlerken hemde youtube gibi bir kanalda türkiyedeki güzel kareleri göstermek keyıflı olucaktır :cat:

Zaten kararsızım dedim daha gurupla ilgili çalışmalar yapılmış değil. Çin malı motor dememdeki amaç yakışıklı str gibi motorlar değilde benim eski asya gibi motorları videoda gösterme çekincem. Kaliteli işler yaparak hem eğlenip hem video ortamında yayılmak istiyorum :mrgreen:
Dediğim gibi biyerde toplanıp köfte yiyen guruplardan değilde farklı bir konseptte olmayı planlıyorum. (köfte yiyenlere bişey demedim yanlış anlaşılmasın :mrgreen: )

ferdinandd
11 Eylül 2012, 02:31
Amacında değilde kelimelerde bi sıkıntı var genel olarak :mrgreen:

İl okuduğumda tiki, concon, moncik, şakırdak, ponki ponki, üçyüzbeşyüz tiskotistestronik insanlar topluluğu sandım :queen:

Anladığım kadarıyla amacın, yaşayıp sevdiğin şehirin özünü oluşturan yapıların bulunduğu muhitlere ufak grup gezileri yapmak

ve bu gezileri izlenirliği arttırmak adına profesyonel eli değmişçesine Dünya' ya sunmak :)

Doğru anlamışsam, "ahanda 500 bastım..!!" videolarındansa tabiki tercihim olur :cat:

Keşke dört arkadaş logonuzu oluşturup, bikaç çıkartma belki tişört bastırıp, genel kurallarınızı koyup "şöyle bir grubuz beyler" deseydin bir video ile

çok net anlaşılırdın :) Üç video montajlayıp bu işin peşini bırakacaksanız boşuna heveslendirmeyin bizi, aylık seri bekleriz :mrgreen:

Kolay gelsin, böyle bi amaç için bu şehirden daha güzel bi şehir (hernekadar içine edilsede :pr:) olduğunu zannetmiyorum :rendeer:

valvole
11 Eylül 2012, 02:40
Sürüş pozisyonuna göre mi ayarladınız grubu ? Yukarda bi arkadaşın dediği gibi birinin yaptığını öteki yapamaz. Kros arazide süpermoto asfaltta konuşur :cat:

kefeeee
11 Eylül 2012, 03:54
Şimdilik sadece logo veriyorum, devamını bikac gün içinde video çekerek vericem sabredin anlatıcam derdimi :cat: :mrgreen:

http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2012/254/1/6/untitled_1_by_kefeeee-d5eedyh.jpg

Taslak tabiki, detayları düzelticem :mrgreen:

Samet Ağır
11 Eylül 2012, 07:33
Şimdilik sadece logo veriyorum, devamını bikac gün içinde video çekerek vericem sabredin anlatıcam derdimi :cat: :mrgreen:

http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2012/254/1/6/untitled_1_by_kefeeee-d5eedyh.jpg

Taslak tabiki, detayları düzelticem :mrgreen:

aynaları nerde aynalarıııııı.....:pl::pl::pl::queen::flower:

bY_aLp
11 Eylül 2012, 09:27
herif apaçi çıktı rıza baba

mehmetmumtaz
11 Eylül 2012, 09:41
http://fc05.deviantart.net/fs70/f/2012/242/f/2/t_shirt_by_mehmetmumtaz-d5cyedk.jpg

sana fikir versin , logo olarak :)

kursattekin
11 Eylül 2012, 09:41
kask nerde kask :pl::pl::pl::queen::flower:

valvole
11 Eylül 2012, 10:57
Kask var ayna yok. Bilinçli apaçi :P

Syanur
11 Eylül 2012, 11:03
"Motards" adı altında, supermoto ve cross grubu kuruyorum. Logo ve sticker tasarımlarını bu hafta yapıcam. Istanbulda olup supermoto veya cross kullanan insanları bir araya getirmeyi planlıyorum.

Sinema tv ve grafik animasyon eğitimim olduğu için yurt dışındakiler gibi supermoto gurup sürüşleri ve holiganlıkları görüntüleri çekip yayınlamayıda planlıyorum.
Yanlış anlamayın bende 2 sene çin malı motosiklet kullandım ama gurupta çin malı motosiklet olması konusunda biraz kararsızım, böyle bi gurupta biraz arka planda kalabilirler diye düşünüyorum.
Şu anda 4 supermoto hazırdayız zaten, logo çalışması vb yapıldıktan sonra istanbul sokaklarında bir video işi hazırlamayı planlıyorum. Genel tarihi mekanlarda dar sokaklarda videolar çekip yayınlıycam.

Dediğim gurup konseptinin benzerini görmek isteyenler "Pimp Star Family" videolarına bakabilirler.

Teşekkürler, bu konu altında logo ve sticker tarzı tasarımları daha sonra paylaşıyo olucam.
-------------------------
Hem keyifli bir motosiklet videosu izlerken hemde youtube gibi bir kanalda türkiyedeki güzel kareleri göstermek keyıflı olucaktır :cat:

Zaten kararsızım dedim daha gurupla ilgili çalışmalar yapılmış değil. Çin malı motor dememdeki amaç yakışıklı str gibi motorlar değilde benim eski asya gibi motorları videoda gösterme çekincem.

Başlığı görünce özel olarak çağrılmadığım için çok darıldığımı belirtmek isterim... :P Konuyu okuyunca ise gerçekler daha acı geldi... İstanbula özel bir grub ve çinlilerin olmadığı bir grup :cyclopsan

Şaka bir yana en azından logo ve sticker olaylarına dahil olmak isterim belki.

Ayrıca konseptini beğendiğimi de söylemeliyim. Tamam yurt dışından kopya belki ama olsun, TR de olmayan ve "olsa güzel olur" diyebileceğim bir tarz düşünmüşsün. Ancak eklemek istediğim 1-2 şey var, kendi düşüncelerim, tavsiye bile sayılmaz.

"Motard" kelimesi sadece SM için kullanılıyor diye biliyordum ben. Hani bu çok önemli değil ama grubun içine Cross-Enduro tarzı motorları nasıl katacaksın onu anlamadım. Madem bukadar farklı ve keskin bir konsept düşünüyorsun, bence cross muhabbetini de netliğe kavuşturman gerek gibi. Bir de sadece şehir içi videoları olacaksa cross'ların dahil olması olası bir durum ancak bazı SM videoları gibi bol virajlı şehir dışı yolları videoları da olacaksa cross'ların katılması zor olur. Şehir içi çekimlerinde figüran görevi görmelerine karşı değilim ama bak :mrgreen:

Çinli motorlar hakkında seni anlıyorum. Fakat yurt dışındaki klasik KTM veya Husab. motor videolarının da beni baydığını söyleyebilirim. Hani değişiklik olsun diye janjanlı yada modifiye edilmiş çinli motorları da videoya dahil edebilirsin. Ki eğer pilotajın da güzel olduğu videolar çekeceksen çok daha değişik bir hava katacaktır olaya. Diğer videolarda illa KTM miz olması gerekmiş gibi bir hava var hep. Bu biraz farklı olabilir belki.

Buarada 4 kişilik grupta siteden kimse var mı?

@mehmet Bunlar bize özel değil miydi ?? :)

baysamin
11 Eylül 2012, 11:39

neyse karar senin,
Bol şanslar...

beni kaybettin %100 bütün parçaları çinli olan krosumla gelecektim.

ozrace
11 Eylül 2012, 11:56
STR alınıyomuş yırttık desene :) ama logo çalıntı ve çok basit.
örnek şöyle bişey olabilir;(acele yaptım)

http://img1.ressim.net/out.php/i6164412_motards.jpg (http://www.ressim.net/i/6164412)

sticker kendi çalışmamdır.kullanılacaksa telif hakları bana aittir :P

polo34
11 Eylül 2012, 12:04
koreli motorları kabul ediyorsanız geziler için bana özel mesaj atabilirsiniz, müsaitsem katılmak isterim :)

Syanur
11 Eylül 2012, 12:05
Şu monster reklamları da beni bitiriyor... :)

kefeeee
11 Eylül 2012, 18:07
Daha fikir aşamasındayız ya yavaş yavaş oturucak herşey. Logonun basit olmasından yanayım zaten @ozrace nin yaptığı kafada bişey düşünmüyorum. Tek sabit akılda kalıcı bir logo olması tercihimdi ki belirledik zaten :mrgreen:

Forumdan kimse yok henüz ama @Syanur seni kurunca direk dahil edicem o kesin :mrgreen:
Cross olayına gelirsekte, viraj eğlenceleri tarzı işlerde, dar sokaklarda supermotolar eğlenirken bulabileceğimiz merdiven, şehrin içinde küçük arazi noktaları tarzı yerlerde cross sahibi arkadaşlarlada eğlenebiliriz diye düşündüm, bakarsınız ikna ederiz bi jant lastik alır onlarıda supermoto yaparız :mrgreen:

Yanlış anlamayın çinli olayını. Rx125, str gibi yakışıklı motosikletleri görmeyi tabiki isteriz, insanların görmek isteyeceği öncü vedikkat çeken üyeleri olan bir gurup kurma çabasındayım sadece:mrgreen: Benim eski asya 200gy olsa kendimide almazdım böyle bi grup çalışmasına :mrgreen:

Grafik ve görsel konularda yardım etmeye çalışan arkadaşlara çok teşekkür ederim ama sanırım o kısmı ben hallederim ya, Görsel iletişim tasarımı mezunuyum zaten :mrgreen:

Haftaya faaln bir video yapıp yükliycem devamında ise gruptaki sayımıza göre haftalık veya aylık şekilde keyifli toplantılar yapıp eğlenceli videolar çekebilceğimizi düşünüyorum :mrgreen:

Bide zaten söylediğim gibi gelmek isteyen olursa beklerim, ticari kaygımız yok sonuç olarak beni kaybettin tarzı şeyler yazmanıza hiç gerek yok, koşullara uyduğunuz sürece neden grupta olmayasınız zaten :mrgreen:

Şuanda gruptaki durumumuz şöyle.

-Ben: Husqvarna 610SM
-Emre: KTM 690 SMC-R
-Cemre: Suzuki Drz-400 SM
-Özgür: Derbi 125 Sm

polo34
11 Eylül 2012, 19:53
viraj eğlenceleri tarzı işlerde, dar sokaklarda supermotolar eğlenirken bulabileceğimiz merdiven, şehrin içinde küçük arazi noktaları tarzı yerlerde cross sahibi arkadaşlarlada eğlenebiliriz diye düşündüm,

size şimdiden iyi eğlenceler, benim iş güç çok yoğun, düşüp bir tarafımı kırma riskine giremem, geçindirmem gereken bir ailem var :) ben istanbul dışına çıkayım, bana yetiyor :)

yürekçe
11 Eylül 2012, 19:59
çinliyi almıyorsan motorsuzun adını ağzına almazsın sanırım...
baştan kaybettim desene...

ehh, şimdiki çinliler de zamanı gelince superduke vs. alınca seni hesaba almazlarsa gücenmezsin artık, yılların 2 tekercisi gibi görünüp de markacı damgası yemek üzere olan ama aslında bence " çıktığı yumurta kabuğunu beğenmeyen pozisyonuna kendini sokan" dersem kızmazsın değil mi?

energy9991
11 Eylül 2012, 20:13
YAAAW ANLAYIN İŞTE ARKADAŞLAR.....ARKADAŞ UCUZ VE BASİT CİN MALI MOTOR KULLANAN FAKİRLERİ İSTEMİYOR....BELLİKİ ZENGİN COCUGU......KENDİ TABAKASINDA ARKADAŞLAR ARIYOR......

kefeeee
11 Eylül 2012, 20:19
çinliyi almıyorsan motorsuzun adını ağzına almazsın sanırım...
baştan kaybettim desene...

ehh, şimdiki çinliler de zamanı gelince superduke vs. alınca seni hesaba almazlarsa gücenmezsin artık, yılların 2 tekercisi gibi görünüp de markacı damgası yemek üzere olan ama aslında bence " çıktığı yumurta kabuğunu beğenmeyen pozisyonuna kendini sokan" dersem kızmazsın değil mi?

Çok yanlış anlaşıldım :mrgreen: :mrgreen:

yürekçe
11 Eylül 2012, 20:26
Bu bir grup, kendilerine uygun bir grup bulacaklarına eminim. Zaten ben çinli almıyorum kesinlikle tarzı bişey dediğimi sanmıyorum, yanlış mı yazmışım yoksa öyle bir şey mi demişim?
Bu durumdan hoşnut değilseniz benim almasam belki daha iyi olur dediğim kırık dökük olan, estetik durmayan, ilgi çekmeyen yani benim kurmak istediğim grup standartlarına pek uymayan motorcular için bir grup kurabilirsiniz?

Neden anlaşılamadı ısrarla laf sokuluyo çözemedim de bu grubun amacı dediğim gibi görsel olarak zengin olan, ilgi çeken, gerek tarz gerek duruşuyla diğer motorcuların özenerek supermoto kullanmalarını sağlayacak bir grup oluşturmak. Bu grupla video çekerek insanlarında eğlenmesini ve bu tarza yönelmesini sağlamak.

Hells Angels'a gidip neden çinli almıyosunuz bak beni kaybettiniz dediğiniz oldu mu hiç :mrgreen:

sevgili kefe, ben sana "şusun" demedim... baştan oku; -kendini o pozisyona sokan- dedim.
yani "bak kardeş, açıklama yapman gerekiyor. çünkü yanlış anlaşılıyorsun. yıllarca motorcusun ama bir anda verdiğin tüm emek kayboluyor" demek istedim. ama tıpkı senin gibi yanlış anlaşılmışım....
şu hells angel's olayına gelince; uyuşturucu ve kadın ticareti yapan ve sürekli sicili bozuk kadrolar kuran bir yer arasaydım yerim yıllardır burası olmazdı. ayıp ediyorsun.

seni yıllardır buradan tanırım, başka biri senin adınla girmiş de yazmış sanırım!!!

kefeeee
11 Eylül 2012, 20:28
sevgili kefe, ben sana "şusun" demedim... baştan oku; -kendini o pozisyona sokan- dedim.
yani "bak kardeş, açıklama yapman gerekiyor. çünkü yanlış anlaşılıyorsun. yıllarca motorcusun ama bir anda verdiğin tüm emek kayboluyor" demek istedim. ama tıpkı senin gibi yanlış anlaşılmışım....
şu hells angel's olayına gelince; uyuşturucu ve kadın ticareti yapan ve sürekli sicili bozuk kadrolar kuran bir yer arasaydım yerim yıllardır burası olmazdı. ayıp ediyorsun.

seni yıllardır buradan tanırım, başka biri senin adınla girmiş de yazmış sanırım!!!

Doğru söylüyosun valla düzelttim kendimi şuan:mrgreen:

meendis
11 Eylül 2012, 20:34
Çok yanlış anlaşıldım :mrgreen: :mrgreen:

galiba sadece ben anladım seni:mrgreen: yaz beni listeye, ben gelirim.

yürekçe
11 Eylül 2012, 20:43

ben de sende düzeldim :P

kefeeee
11 Eylül 2012, 20:50
Bu grubun felsefesi şudur:

Az olalım öz olalım. Ama insanlar bizi görünce "vay be motards grubu" desin. Duruşumuz, motorlarımız, ekipmanlarımız ve sürüşümüz ile insanlara vay be motorculara bak dedirtelim.
Gençleri azıcık özendirelim, apaçi racinglere yöneleceklerine supermoto kullanmak istesinler, bu stili araştırsınlar, elit bir tayfa olalım. Trafikte motosikletçilerin olduğunu insanlara hatırlatalım.
Supermoto'nun araziden gelme ve şehirde tam ehlileşmemiş ruhunu gösterelim. Toplanalım insanların "vay be gavur yapmış" diyerek izlediği videoları biz yapalım, onlar gelip " wow look at these insane turks" desin.
Temelde Pimp Star Family gibi olalım, ekipmanımız tam, motosikletimiz temiz, ruhumuz çılgın, motosikletimiz ehlileşmemiş.

Bunun ne parayla nede statu ile ilgisi var, sadece bunu yaparken az ve öz, elit ve insanların vay be diyeceği bir grup isterken "kendim de çinli kullandım asla kötü bir şey demiyorum" kırık dökük, bakınca vay be dedirtmeyen, bilinçli olmayan kişileri isterlerse Ducati olsun gruba almamızın nasıl bir mantığı olabilir?

İnsanlarında neden bu kadar alındığını anlamıyorum. Örneğin Classic Cars araba kulübüne doğanla kayıt olmaya çalışırsanız biraz garip kaçmaz mı sizcede?
Bu grubun mantığı bu diğer motorcuları hor gördüğüm falan yok hepimiz 2 teker üzerinde gidiyoruz, lütfen böyle şeyler söylemeyin bana kimseyi dışlamıyorum benim grubumda bu şekilde olsun istiyorum :mrgreen:

+meendis: Hyosung Rx125, forumda kendimize bir sayfa açıcam yakında herşey oturunca, organizasyonlaradn haberdar edicem bikaç hafta içinde :cat:

emell
11 Eylül 2012, 21:01
biri ben :(

F54
11 Eylül 2012, 21:03
vay be motosiklet kullananların bile ırkçılık yapacağı ölsem aklıma gelmezdi:santa:

mehmetmumtaz
11 Eylül 2012, 21:14
bende muğla motards grubu kurayım "tek kişilik Dev kadro"

kefeeee
11 Eylül 2012, 21:17
bende muğla motards grubu kurayım "tek kişilik Dev kadro"

Sanmıyorum tek kişilik dev kadro olacağını :mrgreen: Yamaha WR250X gibi nadir bi motor var oralarda, birsürüde supermoto görüyorum muğla ilanları hep Drz falan var orda baya :mrgreen:

Kısaltma bi logo bide MM diye ahah:mrgreen:

polo34
11 Eylül 2012, 22:42
arkadaşın yazdıkları hoş değil ama yanlış anlaşılmaya başlandı, anladığım kadarıyla kurmak istediği grubun amacı motorla akrobasi hareketleri yapabilecek arkadaşları tespit etmek, oradan buradan zıplayıp hoplayacaklar, herşey şehir içinde olacak ve video kaydı olacak, gezi amaçlı değil sadece show amaçlıymış gibi geldi, kendi dediği gibi ilgi çekmesi içinde iyi gösterişli motorlar olsun istiyor, internete videoları yükleyip meşhur olmak istiyorlar, ülkemizde de böyle şeylerin olduğunu göstermekte istiyorlardır, ben şahsen yapmak istedikleri şeyler konusunda onları fazla destekleyemeyeceğim çünkü o işler esnasında başkalarına zarar verme riskleri var, umarım başkalarının başını belaya sokmazlar, gönüllerince eğlenirler, çılgın videolar çekerler ... konuyu böyle ortaya değilde iyi motorları olan kişilere özel mesaj atarak değerlendirselerdi tepki çekmezlerdi, bende en başta epey saydırıp silmiştim sonra ama şimdi amaçları anlaşıldı...

bu arada GOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL ................TR :1 - ESTONYA: 0

berk_cglr
11 Eylül 2012, 23:08

Az olalım öz olalım. Ama insanlar bizi görünce "vay be motards grubu" desin. Duruşumuz, motorlarımız, ekipmanlarımız ve sürüşümüz ile insanlara vay be motorculara bak dedirtelim.
Gençleri azıcık özendirelim, apaçi racinglere yöneleceklerine supermoto kullanmak istesinler, bu stili araştırsınlar, elit bir tayfa olalım. Trafikte motosikletçilerin olduğunu insanlara hatırlatalım.
Supermoto'nun araziden gelme ve şehirde tam ehlileşmemiş ruhunu gösterelim. Toplanalım insanların "vay be gavur yapmış" diyerek izlediği videoları biz yapalım, onlar gelip " wow look at these insane turks" desin.
Temelde Pimp Star Family gibi olalım, ekipmanımız tam, motosikletimiz temiz, ruhumuz çılgın, motosikletimiz ehlileşmemiş.

Bunun ne parayla nede statu ile ilgisi var, sadece bunu yaparken az ve öz, elit ve insanların vay be diyeceği bir grup isterken "kendim de çinli kullandım asla kötü bir şey demiyorum" kırık dökük, bakınca vay be dedirtmeyen, bilinçli olmayan kişileri isterlerse Ducati olsun gruba almamızın nasıl bir mantığı olabilir?

İnsanlarında neden bu kadar alındığını anlamıyorum. Örneğin Classic Cars araba kulübüne doğanla kayıt olmaya çalışırsanız biraz garip kaçmaz mı sizcede?
Bu grubun mantığı bu diğer motorcuları hor gördüğüm falan yok hepimiz 2 teker üzerinde gidiyoruz, lütfen böyle şeyler söylemeyin bana kimseyi dışlamıyorum benim grubumda bu şekilde olsun istiyorum :mrgreen:

+meendis: Hyosung Rx125, forumda kendimize bir sayfa açıcam yakında herşey oturunca, organizasyonlaradn haberdar edicem bikaç hafta içinde :cat:

demişsin ancaaaak supermoto kültürünü çok seven ve yakından tekip eden biri olarak eğer apaçi olarak adlandırdığın kesimi supermotocu yapmak istersen motosiklet kültürünün hepten son buluşunu yavaş yavaş izlersin çünkü supermoto olayı türkiyede bilinmesede %90 show amaçlı olan bir tarz ki internetten superretards,pimpstar family gibi grublara bakarsan ön kaldırmadıkları stoppie yapmadıkları yada lastik yakmadıkları bir videoları yok bunu sende biliyorsun artı olarark supermotoyu özendirdiğin de herkes 2 eli 6000 tl olan eski kasa nasıl bir geçmişi olduğu bilinmeyen bir cross motoru alıp supermotoya çeviremeyebilir bence çinli motoru olan arkadaşlarıda ekle gruba sonuçta dediğin pimpstarın bu kadar tanınması tamamen üye sayılarından kaynaklı motorların kalitesinden yada markasından dolayı değil neyse yinede sen bilirsin logo olarakda kendine özgü çok basit birşey olursa güzel olur neyse olurda tutarsa bu grup belki çinli harici supermotom olursa sizle gezmek isterdim sonuçtaa ortalıkda bizden çok yok :D

Syanur
12 Eylül 2012, 00:35

Hiç gerek yok kendini düzeltmene. İnsanlar istedikleri yerleri okuyup geri kalan yerleri okumuyorlar. Ne yazdığın çok açık. Seni tanıdığım için söylemiyorum(ki adını bile bilmiyorum) ama çinli bir motorum olmasına rağmen 1 gram alınmış değilim. Kaldı ki birisi çıkıp avrupalı motoru olanlar gelsin toplanıyoruz dese kime ne?? Adam 182 kere yazmış, olay çinlileri dahil etmemek değil. Olay başka birşey.

Ayrıca baştan konsept belirlenmiş. Örnek olarak "buluşup köfte yiyeceğimize değişik, eğlenceli videolar çekmek amacımız" denmiş. Motorlar da dikkat çekici ve bakımlı olsun denmiş. Cebiniz dolgun olsun denmemiş. Go-pro su olmayanı ezeceğiz, boşuna gelmesin denmemiş. Evet show amaçlı ve akrobasi içerikli videolar olabilir. Kefee nin bahsettiği isimleri ve grupları bilmiyorum ama trafiği ve diğer insanları tehlikeye sokmadıktan sonra ben seve seve takip ederim. Bunda rahatsız olacak ne var? Eminim bu tür durumlara karşı da duyarlı kişilerdir kendileri. Trafikte makas atarak veya birilerinin önünden kaydırıp viraj alarak show amaçları olduğunu sanmıyorum. Onun dışında teker yakmak veya benzeri şeyler'e kişisel olarak karşıyım(saf israf olduğunu düşündüğüm için), ama bunun için de insanları eleştirebilme hakkım var mı emin değilim.

Olayı çığrından çıkartıp konunun tadını kaçırmanın bir anlamı yok bence. Burada hatır gönül işi yapılmıyor sonuçta, kafasında belli bir plan var konuyu açan kişinin. Bukadar da fakir edebiyatı yapmak forumu öldürüyor bence.

@polo34 Arkadaşların trafiği veya başka kişileri tehlikeye atacağını sanmıyorum. Aksi taktirde ilk tepki gösterecek kişilerden birisi ben olurum sanırım. Zaten o tarz insanlar ve gruplar bu forumda tutunamazlar. Senin tarzına uymamasını anlıyorum ancak insanların amacı show diye kızma hemen :wiinkk: Hep piknik yapacak değiliz ya :)

kefeeee
12 Eylül 2012, 00:42
Arkadaşlar tabiki trafikte yapmak gibi bir amacımız yok böyle bir şey olabilir mi hiç. Kaç senedir bu forumdayım anlıyor olmanız lazım @syanur'un dediği gibi olay çinlileri dahil etmekten uzak bir konu.

Ayrıca @berk_cglr sen neden bizimle olmayasın gayet güzel bi motosikletin var?

berk_cglr
12 Eylül 2012, 01:02
suan motorum komple sökülü durumda henüz toplamadım yakında toplarım ama motorlar saglam gruptakı kuvvetlı makınalar bırde onları gezerken yakalama ısı var trafıkte falan 150 cc çinli yetmez gıbı geldı ama motoru toplayınca tanısma amaclı gelmek ısterım tabi yaza dogru 250 cc lik kelle motor takmayı düşünüyorum o ayrı :P

kefeeee
12 Eylül 2012, 01:08
suan motorum komple sökülü durumda henüz toplamadım yakında toplarım ama motorlar saglam gruptakı kuvvetlı makınalar bırde onları gezerken yakalama ısı var trafıkte falan 150 cc çinli yetmez gıbı geldı ama motoru toplayınca tanısma amaclı gelmek ısterım tabi yaza dogru 250 cc lik kelle motor takmayı düşünüyorum o ayrı :P

Beklerim tabiki ya gel :mrgreen:

berk_cglr
12 Eylül 2012, 01:14
aslında şöle birşey yapsak onuda seve seve giyerim mesela sırtında logomuzun olduğu bir kapşonlu sweet tshirt :) hem motorda hem yayayken baskı ısınde de ben yardımcı olmaya calısırım abim desinatör :p

kefeeee
12 Eylül 2012, 01:19
aslında şöle birşey yapsak onuda seve seve giyerim mesela sırtında logomuzun olduğu bir kapşonlu sweet tshirt :) hem motorda hem yayayken baskı ısınde de ben yardımcı olmaya calısırım abim desinatör :p

Yapıcam yakında öyle işler, bi grubu toparladıktan sonra bende bi kapşonlu istiyorum valla muhteşem olur :mrgreen:

Safahat
12 Eylül 2012, 01:22
Çin malıyla ne ilgisi var konuyu açan arkadaşım.Şöyle önyargılı davranmayın lütfen...Motorlarınıza ne kadar iyi bakarsanız o kadar verim alırsınız.Bu çin malı nasıl olsa parçalanacak orayada burayada vururum dersen illaki sorunlar çıkacak.
Çevremde 5 6 yldır kilometreler yapmış Sizin tabirinizle çin malı motorlar var ve hala devam ediyor.
Senin kullandıpın çin yapımı hiç alet yokmudur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Sen git zengin motorcularla takıl kardeşim biz çinlilerle devam ederiz.

berk_cglr
12 Eylül 2012, 01:23
kefe çin mallarını kötü olduğu için yada bakımsız olduğu için değil supermoto olayında motorun görseli de önemlidir o yüzden standart bir çin malı cross motoru dikkat cekmeyeceği için kararsız kalmış durumda ki cross motoru supermotoya çevirmek en az 600-700 tl ye geliyor bunuda herkes yapmayacağı için bencede haklı bu konuda

TATLIHIZ
12 Eylül 2012, 01:24
paraya bkpta grup kurmussun sen.olmaz ama ne dym hayırlı olsun.

kefeeee
12 Eylül 2012, 02:57
paraya bkpta grup kurmussun sen.olmaz ama ne dym hayırlı olsun.
Lütfen konunun tamamını okursanız sevinicem. Cidden. Hatta durun size yardımcı olayım.

Konunun devamında da çin malı supermoto kullanan bir arkadaşı gruba dahil etmek istiyorum. Ayrıca grubu biz kurduğumuz için sanırım istediğimiz kuralı biz koyabiliyoruz bunun ayrım yapmakla hiç bi alakası yok. Ben gidip Wosvos grubu kurup wosvos dışında araba almadığımda hor gören aşağılayan veya parasına göre ayırt eden olmam sanırım??

Çin malıyla ne ilgisi var konuyu açan arkadaşım.Şöyle önyargılı davranmayın lütfen...Motorlarınıza ne kadar iyi bakarsanız o kadar verim alırsınız.Bu çin malı nasıl olsa parçalanacak orayada burayada vururum dersen illaki sorunlar çıkacak.
Çevremde 5 6 yldır kilometreler yapmış Sizin tabirinizle çin malı motorlar var ve hala devam ediyor.
Senin kullandıpın çin yapımı hiç alet yokmudur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Sen git zengin motorcularla takıl kardeşim biz çinlilerle devam ederiz.

Öncelikle yazılanların tamamını okursan çok sevinirim. Motorun, oturduğun şehir zaten konu ve içeriği ile tamamen alakasız. Motorun verimliliği ile motorun dayanıklılığı ile 5-6000 yapmasıyla hiç alakası yok. Aksine supermotoların çoğu saatli bu 5-6 bin kmleri göremiyo bile çoğu. Konudan tamamen uzaklaşmışsınız sanırsam bişileri yanlış anlıyosunuz. Lütfen azıcık okuduktan sonra yazın bu özel bi grup. Bu bir grup ve burdaki insanlar bir topluluk. Birileri bize dahil olmak zorunda değil ama biz grubumuzu kendi isteklerimiz dorultusunda yönetiyo ve bu şekilde kural koyuyo olucaz. Ayrıca çin malı motorların alınmayacağı hakkında hiç bir şey yazmıyo dikkatli okursanız. Üstteki arkadaşa yazdığım cevaptaki genel şeyleri sizde okuyabilirsiniz.

Grup son durum:
-Ben: Husqvarna 610SM
-Emre: KTM 690 SMC-R
-Cemre: Suzuki Drz-400 SM
-Özgür: Derbi 125 Sm
-Syanur: Monidal X-Treme 250SM
-Berk: Yuan 150 gy3a-SM

---------- Post added at 01:57 ---------- Previous post was at 01:04 ----------

Yeni logo çalışmaları, Sağ üstteki olucak büyük olasılıkla. Görüş belirtirseniz sevinirim tabi.
http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/255/a/5/2012_09_12_0152_by_kefeeee-d5ehund.png

valvole
12 Eylül 2012, 03:06
O mondialin xtreme max süpermotosu bence drz400 smden kat kat güzel. Kaliteli mi değilmi bilemem ama motordan anlamasam mondiale "vay be" derdim...

ferdinandd
12 Eylül 2012, 03:37
Ben aralarında en çok sağ alttakini beğendim.

Bence iç içe kullanma, yatay veya dikey olarak logonu ve ismini ayır.

İllaki bütünleşik yapmak istiyorsan bi şekilde olmazsa olmazmış gibi olması, anlam kazanması daha doğru olur gibi geldi bana.

Yani kullanım olarak sol üstteki daha doğru ama bıraktığı etki, ilk bakışta anlaşılırlık olarak ben olsam sağ alttakinden ilerlerdim :)

Konuşmak kolay diyeceksin tabi ama, yıllardır dünyanın en zor 10 mesleği arasında en başlardadır grafik tasarım,

pek anlamam ama zaten zor iş yani onu biliyorum :mrgreen:

GorkeM
12 Eylül 2012, 03:41
[/COLOR]Yeni logo çalışmaları, Sağ üstteki olucak büyük olasılıkla. Görüş belirtirseniz sevinirim tabi.
http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/255/a/5/2012_09_12_0152_by_kefeeee-d5ehund.png

Sağ alttaki hoş. Mavi kırmızı beyazlar NBA oyuncuları supermoto grubu kurmuş havası veriyor

Jubaa
12 Eylül 2012, 04:06
Ormanda delerim.:P

Amerika da ozellikle San Francisco da cok var bu supermoto gruplarindan.

ferdinandd
12 Eylül 2012, 07:32
- Olayın özünün video sunum grubu olmasını,

- çerçevemize sığmayız taşarız duygunuzu,

- senin grafik siluetin+isminizi, içiçe bütünleşik yapmaya çalıştım olduğu kadar artık :mrgreen:

Fon rengi değiştirilebilir, isminizde oyulmuş hangi yüzeye baskı alacaksanız o yüzeyin dokusunu alır,

fena olmaz gibi geldi ne biliyim :silent: Deneye deneye çıkacak sonuçta :mrgreen:

http://b1209.hizliresim.com/11/d/cxv3h.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

berk_cglr
12 Eylül 2012, 08:56
bence daha bi farklı birşey olsa fena olmaz çünkü bana supermoto-junkies sitesinin logosunu anımsattı bunlar

Raphae1
12 Eylül 2012, 09:07
Logo guzelde renkler Fransa bayragını andırıyor.

Son logo iş yapar. :)