PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Yaptım

Kiraz''
09 Eylül 2012, 21:30
1 hafta önce 2.el bir motor almıştım,ehliyet için kursa gidiyorum nereden aklıma estiyse deneme yapmak istedim ve olanlar oldu fazla gazdan dolayı dönerken motoru duvara çarptım.
150 mr motorun ön çamurlugu sallanıyor,ön farı kırık,aynalar yamulup kırıldı tamamiyle kullanılmaz halde aynalar ve son olarak gösterge paneli oldugu gibi kırılıp öne doğru yamuldu.
O derece ki anahtarı bile zor çıkartabildim. Şimdi motoru servise götürmek dışında yapmam gereken bir şey var mı? herhangi bir tutanak doldurmak vs. gibi?
Bir de aşağı yukarı ne gibi bir fiyat çıkar bana ? Şimdiden teşekkürler.

adem80
09 Eylül 2012, 21:41
motoru bilmiyorumda canın sağ ise şükret. Çok geçmiş olsun. Biraz daha dikkat. Sen sağlamsın değilmi?

Kiraz''
09 Eylül 2012, 21:42
motoru bilmiyorumda canın sağ ise şükret. Çok geçmiş olsun. Biraz daha dikkat. Sen sağlamsın değilmi?

Teşekkür ederim.Benim bir kaç şişlik ve sıyrık dışında bir şeyim yok ama motoruma üzülüyorum :salut:

c90
09 Eylül 2012, 21:45
Ah Kiraz geçmiş olsun
Yapabileceğin tek şey parayı bastırıp tamir ettirmek
inşallah sende bir şey yoktur::gazla::

Peder
09 Eylül 2012, 21:47
Cana geleceğine mala gelsin boşver. Geçmiş olsun motora da üzüldüm :pale:

Kiraz''
09 Eylül 2012, 21:51
Ah Kiraz geçmiş olsun
Yapabileceğin tek şey parayı bastırıp tamir ettirmek
inşallah sende bir şey yoktur::gazla::

Sağol. Parayı bastırıyım da ne kadar bastırmam gerekli ki ona göre birikim yapmam lazım :mrgreen:

Cana geleceğine mala gelsin boşver. Geçmiş olsun motora da üzüldüm :pale:

Doğu diyorsun,her şey hal olur ne de olsa... bende çok üzgünüm şu an :salut:

energy9991
09 Eylül 2012, 22:01
BURÇAK DÜŞTÜN MÜ KIZ? :):):)
BENDE GEÇEN HAFTA İŞYERİNE KADAR GELDİM..GAZDAN ELİMİ ÇEKTİĞİMİ SANMIŞTIM FAKAT ÇEKMEMİŞİM..HEM GAZ HEM FREN YAPINCA MOTOR RODEO BOĞASI GİBİ DURDU KALKTI BENDE DÜŞTÜM KASK KAFAMDAYDI ÖNEMLİ BİŞEY YOK AMA ASFALT PEKTE LEZZETLİ BİŞEY DEĞİL...

yasin.33
09 Eylül 2012, 22:05
ben de ilk motora bindiğimde köyde dedemin cup motoruyla buğday çuvallarına vurduydum kafayı değiştirdiler bi de ayna ve yuvaları kullanılmaz hale gelmişti geçmiş olsun

ferdinandd
09 Eylül 2012, 22:05
Büyük geçmiş olsun.

Ön amortisörler falan mı yamuldu, ön lastikle göstergeler arasında bayağa mesafe var :/

Yandan zaten müdahale olamaz gidon falan oraya darbeyi yaklaştırmaz ki :/

Bi viraj dönüşünde okadar parçanın kırılması ve sana hiçbişey olmaması resmen mucize.

Allah korumuş, gerisi hallolur bozma moralini :cat:

TATLIHIZ
09 Eylül 2012, 22:14
camurluk,gosterge,ayna bu 3 u sase dmktr bktr onada yamulduysa hayır gelmez.gecms olsun

YÖRÜK
09 Eylül 2012, 22:14
geçmiş olsun,dikkat etmek gerek..

tr100a
09 Eylül 2012, 22:15
ilk yapacağın fiyat almak parçalar ne tutar ne kadar işcilik farklı yerlere ben bu (kırılan)parçaları getirsem kaça değiştirirsin diye sor vede en ucuz parça rialli de var

geçmiş olsun motora binipte düşmeyen olmaz sadece henüz düşmemiş vardır o da ilerleyen zamanlarda düşer

Uğur
09 Eylül 2012, 22:28
Geçmiş olsun,Allah beterinden saklasın.
Bahsettiğiniz parçalar kullanılamaz haldeyse 150-200 tl masrafınız olabilir..

Kiraz''
09 Eylül 2012, 22:39
BURÇAK DÜŞTÜN MÜ KIZ? :):):)
BENDE GEÇEN HAFTA İŞYERİNE KADAR GELDİM..GAZDAN ELİMİ ÇEKTİĞİMİ SANMIŞTIM FAKAT ÇEKMEMİŞİM..HEM GAZ HEM FREN YAPINCA MOTOR RODEO BOĞASI GİBİ DURDU KALKTI BENDE DÜŞTÜM KASK KAFAMDAYDI ÖNEMLİ BİŞEY YOK AMA ASFALT PEKTE LEZZETLİ BİŞEY DEĞİL...

Düştüm vallaha çok kötü,motorun önü haşat oldu. Aynen işte altımdan fırladı gitti anlamadım bile ya :salut:

ben de ilk motora bindiğimde köyde dedemin cup motoruyla buğday çuvallarına vurduydum kafayı değiştirdiler bi de ayna ve yuvaları kullanılmaz hale gelmişti geçmiş olsun

Teşekkür ederim. Buğday çuvalı iyimiş ben kafamı cama vurdum cam kırıldı olduğu gibi :mrgreen:

Büyük geçmiş olsun.

Ön amortisörler falan mı yamuldu, ön lastikle göstergeler arasında bayağa mesafe var :/

Yandan zaten müdahale olamaz gidon falan oraya darbeyi yaklaştırmaz ki :/

Bi viraj dönüşünde okadar parçanın kırılması ve sana hiçbişey olmaması resmen mucize.

Allah korumuş, gerisi hallolur bozma moralini :cat:

Hal olur değil mi? :mrgreen: resim yükleyeceğim şimdi daha iyi anlaşılsın diye. Teşekkür ederim :wiinkk:

camurluk,gosterge,ayna bu 3 u sase dmktr bktr onada yamulduysa hayır gelmez.gecms olsun

Tam olarak ne oldugunu bılemıyorum ben sadece gördüğüm yamulmaları söyledim :sunny: Şimdi resmini koyacagım o zaman daha ıyı anlaşılır. Teşekkür ederim.

geçmiş olsun,dikkat etmek gerek..

Teşekkürler.Deneyimsiz birisi olarak ucuz atlattım yine bende yamulabilirdim :mrgreen:

ilk yapacağın fiyat almak parçalar ne tutar ne kadar işcilik farklı yerlere ben bu (kırılan)parçaları getirsem kaça değiştirirsin diye sor vede en ucuz parça rialli de var

geçmiş olsun motora binipte düşmeyen olmaz sadece henüz düşmemiş vardır o da ilerleyen zamanlarda düşer

Off kısaca koşuşturmaca diyorsun öyle mi? Şeytan dürttü sanki beni :pl: Anlaşılan epey yorulacağım :pale: teşekkürler.

Geçmiş olsun,Allah beterinden saklasın.
Bahsettiğiniz parçalar kullanılamaz haldeyse 150-200 tl masrafınız olabilir..

Çok teşekkürler. 400 tl birikimim var şu an sanırım yapmam gereken servisten tam bir fiyat almak :wiinkk:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/824/20120909193705.jpg/

Aynen böyle şu an motor. Aynalar kullanım dışı. Hız km göstergesi kullanım dışı birde ön far.
Çamurluk sallanıyor.

ve söylemeyi unuttugum bır sey daha.
Yere biraz da benzin dökülmüştü :sunny:

c90
09 Eylül 2012, 22:40
Kiraz kusura bakma ve yanlış anlama senden yaşça baya büyüğüm
fakat seni tanımak isterim
zıpır bir kız çocuğu varya sabah akşam oğlan çocuğu döver
kızdan çok erkek çocuğu gibidir seni hep öyle hayal ediyorum
tekrar geçmiş olsun::gazla::

baysamin
09 Eylül 2012, 22:44
öncelikle geçmişş olsun,

http://www.mondialyp.com/?part=yedekparcalar

bu linktenden parçalarını bulabilir ve fiyatlarını öğrenebilirsin. Ama bu fiyatlar ek olrak tamircin kar koyar üzerine kar oranıda ortalama %18 dir.

Kiraz''
09 Eylül 2012, 22:45
Kiraz kusura bakma ve yanlış anlama senden yaşça baya büyüğüm
fakat seni tanımak isterim
zıpır bir kız çocuğu varya sabah akşam oğlan çocuğu döver
kızdan çok erkek çocuğu gibidir seni hep öyle hayal ediyorum
tekrar geçmiş olsun::gazla::

Aynen öyleyim haha çocukken daha fenaydım yaş aldıkça yaramazlıklar da gitti haliyle. (çocuk dövmekten bahsediyorum ) :mrgreen:

ama ama ama motorum yamuldu çok dertliyim şu an :salut:

c90
09 Eylül 2012, 22:46
senin adına bende üzüldüm
yakın olsaydın işçiliği asgaride tutardık
fakat balikesir uzak sayılır::gazla::

kanmix_x
09 Eylül 2012, 22:47
Debriyaj ayarını tutturamamışsın gibi fırladığına göre .,

Kiraz''
09 Eylül 2012, 22:48
öncelikle geçmişş olsun,

http://www.mondialyp.com/?part=yedekparcalar

bu linktenden parçalarını bulabilir ve fiyatlarını öğrenebilirsin. Ama bu fiyatlar ek olrak tamircin kar koyar üzerine kar oranıda ortalama %18 dir.

Verdiğiniz siteden baktım ama bu gösterge panelinin fiyatını göremedim yaklaşık yarım saat öncesinden bahsediyorum.adı mı değişik ki orada? :silent:
%18 mi! amaninnn iflas bayrağını çekiyorum ben tamamdır. :santa:

Debriyaj ayarını tutturamamışsın gibi fırladığına göre .,

sanırım öyle.Her şey bir anda gerçekleştiği için anlamadım desem yeridir.:jocolor:

c90
09 Eylül 2012, 22:55
http://www.mondialyp.com/parts/main_page_01/yedek_parca_urunleri.php?urun_id=204&kat_id=2&parcakatid=218
5 ile gösterilen kısım::gazla:: 74 tl

Kiraz''
09 Eylül 2012, 23:07
http://www.mondialyp.com/parts/main_page_01/yedek_parca_urunleri.php?urun_id=204&kat_id=2&parcakatid=218
5 ile gösterilen kısım::gazla:: 74 tl

Gösterge Paneli 75 tl
Far 64 tl
Aynalar 45 tl
Duvara çarpmak paha biçilemez çünkü bedava ! Yandım :jocolor:

baysamin
09 Eylül 2012, 23:10
75 tl fiyatı +%18 koyarsın ki bu benim tamircinin % sidir bu işletmeden işletmeye değişir. ortalama bu aradadır.

c90
09 Eylül 2012, 23:10
Allah seni bize bağışlamış daha ne olsun::gazla::

Kiraz''
09 Eylül 2012, 23:14
Bana servisçinin yolu gözüktü anlaşılan.. Neyse bakalım :salut:

kanmix_x
09 Eylül 2012, 23:16
Resim isterük :cherry:

Anıl_88
09 Eylül 2012, 23:20
Ehliyet almadan trafiğe mi çıktınız ?

Kiraz''
09 Eylül 2012, 23:26
Resim isterük :cherry:

Resim verdim ya? :mrgreen: tekrar vereyim :wiinkk:

http://imageshack.us/photo/my-images/222/20120909194008.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/824/20120909193705.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/607/20120909193207.jpg/

O kırık cama ben harbi harbi kafa attım.Yani kafamla kırdım o camı ve bişi olmadı :mrgreen:

Ehliyet almadan trafiğe mi çıktınız ?

Hayır,depomda bekleyen motoru depomda sürerken oldu yani trafik dışında ve evet şu an ehliyetsizim ehliyet almayı bekliyorum. :wiinkk:

Mengu16
09 Eylül 2012, 23:29
Far kırılmışken YBR farı taktırın bari, kendi farı uyduruk.

Kiraz''
09 Eylül 2012, 23:31
Far kırılmışken YBR farı taktırın bari, kendi farı uyduruk.

Hımm.. Öyle mi ki? :sunny:

Anıl_88
09 Eylül 2012, 23:32
İyiki çin malı kullanıyorsun :) Ktm filan olsa motosiklet parası kadar masraf çıkardı. Geçmiş olsun. Ehliyet almadan trafiğe çıkma. Çarptığın bir duvar değil canlı olabilirdi ve kasten adam öldürmeye yönelik ceza alabilirdin.

Kiraz''
09 Eylül 2012, 23:38
İyiki çin malı kullanıyorsun :) Ktm filan olsa motosiklet parası kadar masraf çıkardı. Geçmiş olsun. Ehliyet almadan trafiğe çıkma. Çarptığın bir duvar değil canlı olabilirdi ve kasten adam öldürmeye yönelik ceza alabilirdin.

Afedersin ama obaaaa diyorum sende bugün altımdan fırlayan motor gibisin ,canlı olabilirdi,ezebilirdin falan felaket tellalı gibisin aynı! :mrgreen: Ben bugun duvara çarptım yüreğim azıma geldi heleki bir canlıya çarpsam oracıkta inme iner bana :sunny:

Çinlimi seviyorum,hıh :queen:

çelikatlı
09 Eylül 2012, 23:46
geçmiş olsun. yeni binenler çoğu zaman bu şekilde kaza yapıyor.elin gazda takılı kalması. bazende aynı anda hem gaz hem ön fren hem gidonu çevirerek düşüyorlar. tavsiye daha fazla para biriktirin lazım olacak gibi gözüküyor.. (inş. gerekmez)

Kiraz''
09 Eylül 2012, 23:50
geçmiş olsun. yeni binenler çoğu zaman bu şekilde kaza yapıyor.elin gazda takılı kalması. bazende aynı anda hem gaz hem ön fren hem gidonu çevirerek düşüyorlar. tavsiye daha fazla para biriktirin lazım olacak gibi gözüküyor.. (inş. gerekmez)

Bir daha kaza yapmak istemiyorum çok büyük bir korku bu :pale:
O an lanet olsun motor aldıgım güne dedim :sunny:

Garip
09 Eylül 2012, 23:53
heyt bee 33 msj..

Şu an 20 kullanıcı var. (9 üye ve 11 konuk)

maşallah

babaduru
10 Eylül 2012, 00:06
Geçmiş olsun sizde bişi yoksa gerisi önemli değil ama insan motoruna üzülmüyo değil

OGUZHANKY
10 Eylül 2012, 00:15
Benim motor garaja ilk geldiği gece bu kazanın bire birini bende yapmıştım, hasar olmamıştı ama yinede iğrenç bi his =) geçmiş olsun.

Bold
10 Eylül 2012, 00:33
istersen ben halledebilirim cüzzi bir işçilik ücretiyle yarında zaten servisin kontratını yapıyoruz ikitellide.. en azından motorcu adı altında olupta bu mesleği sırf para gözüyle görenlerle muhattap olmazsın.. düşünürsen bana özelden ulaşabilirsin, çok geçmiş olsun :pale:

Kiraz''
10 Eylül 2012, 00:38
heyt bee 33 msj..

Şu an 20 kullanıcı var. (9 üye ve 11 konuk)

maşallah

Olsun o kadar :P

Geçmiş olsun sizde bişi yoksa gerisi önemli değil ama insan motoruna üzülmüyo değil

Teşekkürler,aynen öyle kahroldum o motoru yerde öyle görünce :salut:

Benim motor garaja ilk geldiği gece bu kazanın bire birini bende yapmıştım, hasar olmamıştı ama yinede iğrenç bi his =) geçmiş olsun.

Teşekkürler.Siz gene ucuz atlatmışsınız ben nasıl becerdim ise maf oldu motor haha :mrgreen:

istersen ben halledebilirim cüzzi bir işçilik ücretiyle yarında zaten servisin kontratını yapıyoruz ikitellide.. en azından motorcu adı altında olupta bu mesleği sırf para gözüyle görenlerle muhattap olmazsın.. düşünürsen bana özelden ulaşabilirsin, çok geçmiş olsun :pale:

Her an düşünebilirim :cat: teşekkürler ! :rendeer:

Mengu16
22 Eylül 2012, 19:28
Motoru yaptırdın mı ne haber ?