PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CB125E kaza

hayko5
06 Eylül 2012, 23:25
Arkadaslar az önce kaza yaptım beyinsiz bir motorsikletli önüme kırdı bende yandan vurdum motorun kaportada bir çizik dahi yok ama direksiyonun sag taraf cocuğun motorunun jantına takıldı nasıl oldu bilmiyorum direksiyon yamuldu sag ayna çatladı egzoz siperlik çizildi bilir kişiler yardımcı olsun servis açık olmadıgı için tamirciye gittim adam orjinal direksiyonu 35-40 tl'ye takarım dedi aynayı bulamam ama camcıda hallederiz dedi siperligi sonradan fark ettim sormaya fırsatım olmadı arkadasım ise serviste yaptır dedi. Bu parçalar serviste ne kadara değişir motor 2 aylık tamircidemi yaptırayım yoksa servistemi ayrıca tamircide yaptırsam garantide bir sıkıntı yaratırmı?

Motor aşağıda.

windyS150
06 Eylül 2012, 23:27
Garantide sıkıntı olur ama garantiyide bu kadar önemseme. Garanti sadece motor aksamında işliyor.Motorda 4-5 yıldan önce sorun cıkarmaz yani garanti bir nevi süs olsun diye var :)

c90
06 Eylül 2012, 23:29
Geçmiş olsun Allah korumuş
kaza tutanağı düzenleyip sigortadan da bu konuyu halletme yoluna gide bilirdiniz

Ramazan Can
06 Eylül 2012, 23:34
geçmiş olsun .....................

KSKLİ_ÖMER
06 Eylül 2012, 23:37
Gelmiş geçmiş olsun allah daha beterinden saklasın...

çelikatlı
06 Eylül 2012, 23:50
geçmiş olsun nerde ucuzsa orda yaptır bence.ama keşke tutanak tutup bedavaya serviste yaptırsaydınız dicem ama ozamanda ufacık şeyler kaza kaydı olarak motoru satarken karşınıza çıkıp can sıkabilir. bence ucuz yollu tamircide yaptır bu kaza olayıda aramızda kalsın tramer duymasın:wiinkk:

canekin
06 Eylül 2012, 23:53
Tutanak tutmadınız mı? Maddi zararınız varken.

Sadece geçmiş olsun.

burdurlu1985
06 Eylül 2012, 23:54
Gecmis olsun

MotorHstası
07 Eylül 2012, 00:42
Öncelikle Geçmiş Olsun diyorum...
Hocam tutanak tutmadın mı?Hemde maddi hasarınız varken.Bildiğim kadarıyla da her araç,eşya v.s de servis harici bir yerde motor oynanırsa ve bunu fark ederlerse garanti kapsamı dışına çıkmakta.Yani motoru servis harici başka bir kişi yada tamirci kurcalarsa garantiden çıkar.

RunemagicK
07 Eylül 2012, 02:08
vatandaşın ehliyeti yok galiba. o yüzden tutanak tutmamış olabilir.

Pain
07 Eylül 2012, 02:23
Garantide sıkıntı olur ama garantiyide bu kadar önemseme. Garanti sadece motor aksamında işliyor.Motorda 4-5 yıldan önce sorun cıkarmaz yani garanti bir nevi süs olsun diye var :)

Garanti süs değil; 2 defa kullandım,3.ye kasıyorum şimdi:D

Geçmiş olsun,git bir servise sor derim fiyatları çünkü bizim cbr125 lerin görsel parçaları çok ucuz.Şöyle söyleyeyim cıla yapmaktansa karenajı değiştiriyoruz:D

hayko5
07 Eylül 2012, 02:41
Garanti süs değil; 2 defa kullandım,3.ye kasıyorum şimdi:D

Geçmiş olsun,git bir servise sor derim fiyatları çünkü bizim cbr125 lerin görsel parçaları çok ucuz.Şöyle söyleyeyim cıla yapmaktansa karenajı değiştiriyoruz:D

Hocam serviste fiyatları yüksek verirlerse tamircide yaptırsam garanti dışı kalması soz konusu olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Arkadaslar tutanak tutturmadım çünkü kaza ufaktı yaralanma olmadı bende ilk etapta önemsemedim ve çarptığımız kişinin yası küçüktü gariban birisi olduğu belliydi eğer polis cagirsaydim tutanak tuttursaydim gercekten cocuğa hem ehliyet hemde kazadan ceza keserlerdi bende karışmadım eğer yaşıtım veya benden büyük birisi olsaydı poliste çağırırdım kendisinden hasarın parasını almasınıda bilirdim onu orda iyice bir tartaklamayida bilirdim ama cocuğa bakınca sakın yaklaştım sesimi çıkarmadım sadece arkadaki kişide ufak bir sıyrık vardı neyse olan oldu yaptırmaya bakacaz vizede söyle mercedesli bmw'li biri denk gelmez gideriz böyle garibanın tekine denk geliriz.

Pain
07 Eylül 2012, 02:41
Hocam serviste fiyatları yüksek verirlerse tamircide yaptırsam garanti dışı kalması soz konusu olur mu?

Karenaj ve cam garantiyi etkilemeyecektir.Mesela egzos takarsın motor garanti dışı kalır,xenon takarsın elektirik tesisatın garanti dışı kalır.Ama görsel kısımların etkileyeceği birşey yoktur.Gidon ne şekilde yamuldu bilemem.Şunu söyleyeyim benim amortisör keçem patladığında garantide yaptırdım,20 tl lik bişey keçe fakat işçiliği masraflı,gidonu tekere kadar söküp parçalara ayırmaları gerekiyordu keçelere ulaşmak için.Şimdi gidon orj. servis kayıtlı değişmezse,keçen patladığın garanti dışı bırakabilirler.Tabi bunu en olur ne olmaz diye söylüyorum,net bir bilgim yok.Belkide alakasız kısımlar,görmeden bilemeyiz.En iyisi servise git hem fiyat sorarsın(sanırım sormuşsun),hemde bunları yapacağım garanti dışı kalacak bir şey olurmu dersin.Bunda çekinmene gerek yok,servis gidipte senin kaydına yazmaz,bu böyle yapacaktı biz bunun garantisini bitirelim diye:D

hayko5
07 Eylül 2012, 10:30
Karenaj ve cam garantiyi etkilemeyecektir.Mesela egzos takarsın motor garanti dışı kalır,xenon takarsın elektirik tesisatın garanti dışı kalır.Ama görsel kısımların etkileyeceği birşey yoktur.Gidon ne şekilde yamuldu bilemem.Şunu söyleyeyim benim amortisör keçem patladığında garantide yaptırdım,20 tl lik bişey keçe fakat işçiliği masraflı,gidonu tekere kadar söküp parçalara ayırmaları gerekiyordu keçelere ulaşmak için.Şimdi gidon orj. servis kayıtlı değişmezse,keçen patladığın garanti dışı bırakabilirler.Tabi bunu en olur ne olmaz diye söylüyorum,net bir bilgim yok.Belkide alakasız kısımlar,görmeden bilemeyiz.En iyisi servise git hem fiyat sorarsın(sanırım sormuşsun),hemde bunları yapacağım garanti dışı kalacak bir şey olurmu dersin.Bunda çekinmene gerek yok,servis gidipte senin kaydına yazmaz,bu böyle yapacaktı biz bunun garantisini bitirelim diye:D

Çok sağolun gerçekten açıklayıcı oldu gece zorla uyudum bu saatte uyandım şimdi direk servise gidiyorum motorunda kazalı hali ile bir kaç fotoğraf atarım geldiğimde herkese teşekkürler sonucu buraya bildirecem.

hayko5
10 Eylül 2012, 00:42
Arkadaşlar servise gittim "Sağ Ayna - Gidon - Far - Egzoz Muhafaza" getirttim sipariş verildi adam ne zaman gelir bilmiyorum dedi 1 haftada olur 1 ayıda bulur dedi beklemedeyim parasını ödedim toplamda 175 TL tuttu. Normalde ön far çerçeve ucuz olur belki dedi değiştirecektim 65 TL deyince kalsın abi dedim. Buda Faturası;

http://i.imgur.com/2l3CZ.jpg

Ama motorla biraz hızlı gidince motordan sanki bir parça ağır titreme yapıyor gibi ses yapıyordu bende işten çıktıktan sonra evde sağını solunu iyice kontrol etmeye başladım ve sağ tarafta deponun altındaki bu ufak parçanında kırılmış olduğunu fark ettim;

http://i.imgur.com/Flkum.jpg

Not: Fotoğraf Örnektir. Çerçeve içine aldığım parça üstteki vida yerinden çatlamış ve alttaki vida tutuyor bir nevi parça boşta.

Giderken o parçayı tuttum ama yine ses kesilmedi motorun kafa tarafından ve arka kısmından [Sanırım Çamurluk veya Plaka kısmından] ses geliyor yarın işe gitmeden önce yine servise uğruyacam arkadaşlar kafayı yemek üzereyim bebek gibi makineydi düştüğü hale bak.

ERROR88
10 Eylül 2012, 01:01
Böyle faturada ilk defa gördüm kdv firma ismi hak getire

ferdinandd
10 Eylül 2012, 01:05
Büyük geçmişler olsun, sana bişey olmamış ya :rendeer:

Gidon, far, egzoz,ayna ... ... okurken of of offf dedim faturayı görünce şaşırdım. İşçilik dahil mi faturadaki fiyata.

Hala bebek gibidir motosikletin, farla, aynayla tadı tuzu kaçmaz. Ufak tefek seslerinde kökünü kurutursun sıkma canını bence :)

Tekrar tekrar geçmişler olsun :rendeer:

hayko5
10 Eylül 2012, 17:03
Büyük geçmişler olsun, sana bişey olmamış ya :rendeer:

Gidon, far, egzoz,ayna ... ... okurken of of offf dedim faturayı görünce şaşırdım. İşçilik dahil mi faturadaki fiyata.

Hala bebek gibidir motosikletin, farla, aynayla tadı tuzu kaçmaz. Ufak tefek seslerinde kökünü kurutursun sıkma canını bence :)

Tekrar tekrar geçmişler olsun :rendeer:

İşçilik parası 35 TL aldılar parçalar ne zaman gelir bilmiyoruz bugün yine gittim sonradan fark ettiğim parça için 12.5 TL tuttu oda ve motordan ses geliyor demiştim tamponu sıktılar ses gitti motor bebek gibi birde şu parçalar değişse içim rahatlıyacak sorduğumda motoru tamamen kontrol edeceklerini söylediler neyse motorda şuan sıkıntı yok sadece parçaları bekliyorum.

Kebum
26 Eylül 2012, 14:22
Öncelikle geçmiş olsun trafikte çok embesil sürücü var dikkat etmek lazım. Bende Honda CB 125e ön far siparişi verdim 10 gün kadar önce. Fakat parçalar zor bulunuyor heralde hala gelmedi. Sizin parçalarınız kaç günde geldi merak ediyorum.