PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ybr 125 Esd Yarı Enjeksiyonlu Karbüratör değiştirme ?

Fabre.
06 Eylül 2012, 00:53
İyi akşamlar arkadaşlar, 2 gün önce 0 ybr aldım gerek benzin tüketimi gerek kullanım kolaylığı gerek şehir içi trafiğe takılmadan seri ve rahat konforlu bir motor olduğu için

Motordan gayet memnunum ama şu yarı enjeksiyon meselesi nedir çözemedim gitti. Sabahları çalışırken (sanırım bundan dolayı) ısınma süresi uzuyor. Egzozdan lö lö lö lö lö diye sesler geliyor yolda giderken , ayrıca 2. 3. viteste motor boğuluyor gibi oluyor. Biraz araştırdım karbüratör ile alakalı bir olaymış birisi açıklayabilir mi acaba yarı enjeksiyon meselesini ? Yada karbüratör ü 2010 yamahalarınkiyle değiştirsek bir sorun olurmu motor açısından ?

TheAzReaL07
06 Eylül 2012, 01:08
arkadaşım hiç karbüratör değiştirecem diye uğraşma değmez takacağın kabüratörün üzerindekinden daha iyi olacağını sanmam. zaten üstünde japon malı karbüratör var sabah çalıştırıken motor ısınmadan yola çıkma yani 2 3 dakka jiklede çalışsın motor sorun değil zaten bu :) ayrıca şunu söyleyeyim bu motor enjeksyonlu değil bildiğin karbüratörlü ama çok az yakıyo oayrı mesele :D sağlıcakla kal

F54
06 Eylül 2012, 02:03
fabre bende 2008 model ybr var istersen karburatörleri takas edelim:pl:

dostum ybr nin en beğenmediğim yanı yaz kış jikle ile çalışmak istemesidir:pr:

babaduru
06 Eylül 2012, 11:17
Yarı enjeksiyon diye birşey yok ya karbüratörlü yada enjeksiyonludur.
Burada tartışılmış:http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/105484-yari-enjeksiyon-nedir-ne-is-yapar-egzosdaki-cikinti.html

Fabre.
10 Eylül 2012, 15:38
fabre bende 2008 model ybr var istersen karburatörleri takas edelim:pl:

dostum ybr nin en beğenmediğim yanı yaz kış jikle ile çalışmak istemesidir:pr:

Pis değilse görüşelim kardeşim :cherry:

F54
11 Eylül 2012, 00:51
arkadaş bırak pis i toz zerresi bile yok benim motorda:pl: