PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sonrası sigorta işlemleri (PERT Bilgisi)

DHCP
04 Eylül 2012, 22:56
Merhaba arkadaşlar;
Geçen hafta başında 27 Ağustosta motosikletime bir aracın arkadan çarpmasıyla bir trafik kazası geçirdim. Kaza şehir dışında olduğu için polis yaralama yok ise karşılıklı tutanak tutanak tutulmasını önerdi.
Kaza tutanağını tuttuk, motosikletimi yetkili bir servise götürdüm. Servis tarafından çağrılan Çağrılan Expertiz kaza raporunu Tramer e işlemiş. Tramer kayıtlarında tüm kusur diğer araca verilmiş.

Servis motorumun yaklaşık masrafını 12.000 tl olarak belirlemiş, bu fiyatla motorun PERT olacağını tarafıma bildirdiler (motorumun kasko fiyatı 16000 tl olarak görünüyor).

Ancak beni şimdiye kadar sigorta expertizi aramadı, yaklaşık bir hafta geçmesine rağmen neden iletişim kurulmadı merak ediyorum, bu arada servisten de beni arayan olmadı.

Benim bu durumda yapmam gereken birşey var mı?

Not :Bana çarpan aracın hem trafik hem de Kasko poliçesi mevcut ve tramer kayıtlarına girilmiş.

rapidhacker5
04 Eylül 2012, 23:28
sızın motorunuzun kaskosu var mı acaba?

DHCP
04 Eylül 2012, 23:31
Benim motorun kasko sigortası yok. Ama Tramer raporunda kusurun tümü (%100) olarak diğer araca verilmiş durumda.

Diğer aracın kasko ve trafik sigortası mevcut. Benim hasarımı diğer aracın sigortaları ödeyecek bu durumda.

rapidhacker5
04 Eylül 2012, 23:36
bence bı ıletısıme gecsen ıyı olur gıbı

Ramazan Can
04 Eylül 2012, 23:54
iletişime geçin......... bu ne diye sorun...işlemler bittikten sonra sigortadan para almanız 30-günü geçer..

sezer aykaç
05 Eylül 2012, 00:16
öncelikle geçmiş olsun.

aslında siz yapmanız gerekenleri yapmışsınız. serviste hasar belirlenmiş ve vermiş oldugunuz rakamlar dogrultusunda motosikletiniz perte ayrılacaktır. ama bu pert sözde perttir. yani aslında sizin motosikletiniz çok daha ucuz bir şekilde toplanabilir.

herneyse.

size sigorta şirketi paranızı öder. ama bazı sigorta şirketleri ödemeyi 1-1.5 ay gibi uzatabilir. size yakın bir tarihte bir sözleşme imzalatırlar. sözleşmeyi iyice okuyup öyle imzalayın. başınız agrımasın.

DHCP
05 Eylül 2012, 21:26
İlgilerini eksik etmeyen arkadaşlara teşekkürler öncelikle.
Bugün motorun bulunduğu servisi aradım, bana expertizin motor için piyasa araştırması yaptığını ve fiyat bilgi raporu hazırlayacağına dair bilgi verdiler.
Expertiz bir iki hafta içinde servise bilgi verip beni çağıracaklarmış.
Fiyat araştırması ve kasko bedeli bu kadar uzun sürecek bir mevzu mudur ??

sedat_57
05 Eylül 2012, 21:37
eksper telefonuna ulaşıp pazarlık yapabilirsin..servisin bilmesi lazım eksperin numarasını geldiklerinde numaralarını birakıyorlar..motorunu kazalı şekilde perte çıkarılsa bile geri alma hakkında var..sana verdiği 12 bin lira ile beraber..kaza yaptımda ordan biliyorum :mrgreen:

DHCP
05 Eylül 2012, 21:51
eksper telefonuna ulaşıp pazarlık yapabilirsin..servisin bilmesi lazım eksperin numarasını geldiklerinde numaralarını birakıyorlar..motorunu kazalı şekilde perte çıkarılsa bile geri alma hakkında var..sana verdiği 12 bin lira ile beraber..kaza yaptımda ordan biliyorum :mrgreen:
Yarın exper telefonuna ulaşmaya çalışayım. Ben beni onlar daha kısa zamanda ararlar diye düşünüyordum.

Arda_Karaca
05 Eylül 2012, 22:04
Experle pazarlık yapabilirsiniz ama pazarlık gücünüz çok kuvvetli olmalı. Zira experler bu işin kurdu oluyorlar biraz.