PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaslar Birşey Duydum Aslı Varmıdır???

Canasil07
04 Eylül 2012, 11:30
Boyle bi konu acildiysa kusura bakmayin gormedigim icin yaziyorum.
Arkadaslar bundan sonra devlet artik motosikletlerin çanta demirlerini ve cantalarini ruhsata işletilmesi hakkinda kanun cikarmis. İlk etapta canta demirlerini projecilere cizdirerek TUV gidilip ordan alinan belge ile emniyete basvurup çantalari kactane takiliysa ruhsata isletmek gerekiyormus. Eger isletilmesse polis 72 tl ceza kesiyormus. İlk etapda da istanbul da uygulamaya girmis polisler motosikletleri cevirip cantalarinin ruhsata isli olup olmadigini kontrol ediyolarmis.
Boyle bisey gercekten varmi ben bir kac yerde okudum ama asli varmi bilmiyorum. !!!

turkish39
04 Eylül 2012, 11:35
Varsa da saçma...O çantalar çalındığında aynı ilgiyi alakayı titizliği gösterecekmi,o kadar inceleyecekmi.

acayüp
04 Eylül 2012, 11:38
Olsada şaşırmam. Bütün kuşları kontrol ettiler sıra kargaya geldi.

Trafikte binlerce siyah camlı lüks araca bağlı siren ve flaşör ışıklar da kesin projeli ve ruhsata işlidir. Ama gariban polislerde ÖT yok onları kontrol etmeye.
Ha o olmayan öt te bize kalkar hiç şaşırmam.

Canasil07
04 Eylül 2012, 12:08
Acikcasi bana da sacma geliyor ama boyle bisey cikarsada hic sasirmam sonucta artik motosiklet lerde goz onunde, şehit mitinglerin de kortejlerde bunlara nispet iyi bir yaptirim olur motor tutkunlarina.

Halil Karamanoğlu
04 Eylül 2012, 12:46
sonucta artik motosiklet lerde goz onunde, şehit mitinglerin de kortejlerde bunlara nispet iyi bir yaptirim olur motor tutkunlarina.
ne dediğin anlaşılmıyor arkadaşım. türkçe yabancı dilin mi senin? bunca yıl okuduk ettik kurduğun cümle muamma. motorculara neden yaptırım olsun ne kabahatleri var ki?

Canasil07
04 Eylül 2012, 12:58
ne dediğin anlaşılmıyor arkadaşım. türkçe yabancı dilin mi senin? bunca yıl okuduk ettik kurduğun cümle muamma. motorculara neden yaptırım olsun ne kabahatleri var ki?

Benim Turkcem ingilizcem deil sende bi sorun olabilir, ben telefon dan girdigim icin bazi turkce karakterleri kullanamiyorum. Motorcularin kabahati sehit mitinglerine katilmalari , 30 agustos 10 kasim gibi ozel gunlerde bayragini kapip kortejlere katilmasi v.b. Motorculara devletten gozdagi herseye atlarsaniz bu baslangictir gibi. İnsallah bu yazdiklarimi anlaya bilmistirsin saygilar.

ÖzLeMKaYrA
04 Eylül 2012, 14:29
Benim Turkcem ingilizcem deil sende bi sorun olabilir, ben telefon dan girdigim icin bazi turkce karakterleri kullanamiyorum. Motorcularin kabahati sehit mitinglerine katilmalari , 30 agustos 10 kasim gibi ozel gunlerde bayragini kapip kortejlere katilmasi v.b. Motorculara devletten gozdagi herseye atlarsaniz bu baslangictir gibi. İnsallah bu yazdiklarimi anlaya bilmistirsin saygilar.

İyide şehit mitinglerine yada 30 Ağustos, 23 Nisan 10 Kasım gibi özel günlerimize katılmanın neresi hata anlamadım ben... Bu birliğimizin beraberliğimizin, Sahip çıkmamızın işaretinden başka birşey değildir... Diye Düşünmekteyim...[COLOR="Silver"]

eray_uluyazı
04 Eylül 2012, 14:36
İyide şehit mitinglerine yada 30 Ağustos, 23 Nisan 10 Kasım gibi özel günlerimize katılmanın neresi hata anlamadım ben... Bu birliğimizin beraberliğimizin, Sahip çıkmamızın işaretinden başka birşey değildir... Diye Düşünmekteyim...[COLOR="Silver"]
olay zaten katılmalarımızdan kaynaklanıyo...
ağanın .oku üstüne .ok yapıyoruz yaaa ondan sürülüyoruz bu köyden!!!

Ramazan Can
04 Eylül 2012, 14:39
bu ne biçim iştir...................

erro
04 Eylül 2012, 14:44
Acikcasi bana da sacma geliyor ama boyle bisey cikarsada hic sasirmam sonucta artik motosiklet lerde goz onunde, şehit mitinglerin de kortejlerde bunlara nispet iyi bir yaptirim olur motor tutkunlarina.

arkadaşın şikayetçi olduğu konu senin telefondan girmen dolayısı ile kullanmış olduğun türkçe olmayan karakterler değil, yaptığın anlatım bozukluğunun içine bir de anlamsız bir konuyu sokman...

deprogadias
04 Eylül 2012, 14:46
boşbakanın kaldırdığı 30 ağustos bayram kutlamalarına 23 nisan 19 mayıs törenlerine motosiklet kullanıcıları katıldı. Sayıları azımsanmıyacak kadar fazlaydı da. Devlet te buna resmi bi ceza veremediği için o kortejlerin acısını böyle çıkartmakta.

RunemagicK
04 Eylül 2012, 14:53
hükümete para lazım olmuş demekki.
nasıl ki yıllarca ruhsattaki koltuk sayısına karışmadılar, sonrada ağır kusurlu olarak muayeneden geçemedik, şimdide sıra bunda.

ozrace
04 Eylül 2012, 14:56
o çantaları söküp polis'e vermek lazım.sonra2da al bu çantayı .................

yürekçe
04 Eylül 2012, 15:03
YAKINDA BİZE DİYECEKLER Kİ :

http://www.youtube.com/watch?v=SdBJD1roYWU&feature=related

ama bi diyeceğiz ki :

http://www.youtube.com/watch?v=JHJMP-G8r38

neden?
çünkü alışmışlar var aramızda...

bu da onlara gelsin;

http://www.youtube.com/watch?v=tt0iVB1LG7Q&feature=related

belki akıllanırlar...

Canasil07
04 Eylül 2012, 15:08
arkadaşın şikayetçi olduğu konu senin telefondan girmen dolayısı ile kullanmış olduğun türkçe olmayan karakterler değil, yaptığın anlatım bozukluğunun içine bir de anlamsız bir konuyu sokman...

Boyle seylere kizinca insanin anlatimida bozuluyo kafasi da sonra anlamsiz konular giriyor yazinin icine 10 kasim , sehitlerimiz gibi sizlerinde kafasi karisiyo dogru sizlerde haklisiniz. Sıkıntı yok. Yazmis oldugum anlamsiz seylerden dolayi rahatsiz olanlardan affola.!!

blow07
04 Eylül 2012, 15:14
Abilerim arkadaşlarım yaz tatili için MC DONALDS firmasında paket servisçilik yapıyorum. Trafik polisi solladım . Arkamdan geldi restorantın önünde durdu ve müdürümü çağırttı . Onla konuşurlarken kulak misafiri oldum. Aynı şeyi bizede söylediler. Çantaların ruhsata işletilmesi gerekiyor dedi. Sanırım bu kanun gerçek :(

atiTheSun
04 Eylül 2012, 15:19
arkadaş, foruım ortamı olunca konu nerelere gidiyor.. oysa daha geçen gün gene bu konu bu forumda açılmış, ebatları trafikte sorun hale gelen kurye motorlarının çantalarına çeki düzen verileceğinde hemfikir olunmuştu. doğrumudur değilmidir bilmiyorum, o zamanki konuya cevap yazmamıştım. çünkü bilmiyordum. şu bilenler bi gelsin, nerden ögrenmişler bi açıklasınlar lütfen. yapılan tüm yorumlar fitne fesat, koca koca adamlar oturmuş, fitne fesat satışı yapıyorsunuz.

Olcan138
04 Eylül 2012, 15:29
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/106865-motosiklet-cantalarinin-ruhsata-islettirilmesi.html