PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : f650 sirkeleme, egzos patlatma, tekleme.

melih6153
03 Eylül 2012, 11:29
s.a. arkadaşlar bi süre önce yazmıştım sorunu ama düne kadar sorun yoktu bu şekilde arada yapıyordu yine ama dun biraz uzun yol yapayım dedim söyle anlatayım sonadan takma benzin filtresi vardı ondan dolayı oldunu dusundum cunkı benzın alınca duzeldı her neyse soktum onu dırek bagladım ara aparat ile dun yolda kaldım söyle oldu ki 80-90 ile giderken sorun yok fazla ama biraz hızlanmak ısteyınce bı teklıyor eger gazı bırakıp havaşmalamaz dahada hızlanmaya kalkarsan teklemeyıde aşıyor yıgılıyor motor yavaslayınca arada yine teklıyor ama gidiyor bi ara stop etti calısmadı bekledım bıraz yıne calısmadı sonra tık dıe aldı bi işlem yapmadan anlamadım gitti kafayı yıcem :(((

tr100a
03 Eylül 2012, 11:57
sanki sentesi düzgün değil patlatma yığılma bunu ifade ediyor sağlam bir bmw ustası bulman lazım

karbüratör temizmi depodaki filitre (varsa)tıkalı olmasın benzin yeterli geliyormu

GaCCaLL
03 Eylül 2012, 12:28
Arkadaşım ben yazmaktan bıktım ama sen yorulmadın anlaşılan,
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/31444-bmw-f650-1994-2000-arasi-paylasimlari.html?prefixid=05_BMW_Motosiklet&daysprune=-1

Sorunlarını bı topic altında yazarsan kullanıcıları burda tartışmakta zaten.
Sorununa gelince önce bir karburatörünü temizlet sonrada benzin depo kapağında ufak tahliye delikleri var ordan çıkan hortumlar deponun altında birleşerek sol ayak peginin biraz gerisinden aşşşağıya tahliye edilmekte o hortumlarını da kontrol ettikten sonra depondaki pisliği ve SUYU temizle niye mi?
Deponun dibinde muhtemelen su var ve bu yüzden motorun teklemekte bunun için motorunun deposunu ve karburatörünü temizlemeden sakın ola yedeğe geçirme benzin musluğunu ha karburatörü temizleyemeyeceksen bari karburatörün altındaki tahliye vidalarını çıkar karburatörün içindeki benzin aksın.(Bu esnada depo musluğu kapalı olsun ki depodaki benzininde inmesin aşşağıya).
Nerdesin bilmiyorum ama ankarada olsaydın beraber halledebilirdin bunları...

melih6153
03 Eylül 2012, 12:39
Arkadaşım ben yazmaktan bıktım ama sen yorulmadın anlaşılan,
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/31444-bmw-f650-1994-2000-arasi-paylasimlari.html?prefixid=05_BMW_Motosiklet&daysprune=-1

Sorunlarını bı topic altında yazarsan kullanıcıları burda tartışmakta zaten.
Sorununa gelince önce bir karburatörünü temizlet sonrada benzin depo kapağında ufak tahliye delikleri var ordan çıkan hortumlar deponun altında birleşerek sol ayak peginin biraz gerisinden aşşşağıya tahliye edilmekte o hortumlarını da kontrol ettikten sonra depondaki pisliği ve SUYU temizle niye mi?
Deponun dibinde muhtemelen su var ve bu yüzden motorun teklemekte bunun için motorunun deposunu ve karburatörünü temizlemeden sakın ola yedeğe geçirme benzin musluğunu ha karburatörü temizleyemeyeceksen bari karburatörün altındaki tahliye vidalarını çıkar karburatörün içindeki benzin aksın.(Bu esnada depo musluğu kapalı olsun ki depodaki benzininde inmesin aşşağıya).
Nerdesin bilmiyorum ama ankarada olsaydın beraber halledebilirdin bunları...

efendim ksr bakmayin forumda yeniyim ondan sole diyimki depoyu bosalttim tamamen bi gidim pislik cikmadi ve hortumdan akan benzin hayet hizli akiyor sorun yok kalburetorun tahliyelerini de bosalttim temiz cikti bu islemden oncede vardi hala var bu dedigim bazen oluyor degisik bi durum bazen hic sorunsuzmus gibi calisiyor gidiyor vazen bu dedigimi yapiyor calismior yolda giderken gazi birakmiyorum hicsabit tutuyom yigilir gibi oluyor birden kalkiyor sonra yigilma uzun surerse pat yapiyor ilerlior

mehmetmumtaz
03 Eylül 2012, 12:47
ben yunus kadar bilgili değilim ama fikir verme açısından , jikle açık konumda olabilir mi? yada jikle kısmında bir problem varmıdır? karbüratörün diyaframını kontrol etmeni tavsiye ederim.

melih6153
03 Eylül 2012, 12:50
sanki sentesi düzgün değil patlatma yığılma bunu ifade ediyor sağlam bir bmw ustası bulman lazım

karbüratör temizmi depodaki filitre (varsa)tıkalı olmasın benzin yeterli geliyormu

benzin yeterince geliyor efendim sente den olsa calismaz motor su an gayet normal calisiyor ama yola cikinca hizlaninca bi tekleme yapiyor sonra devam ediyor bazen stop ediyor calismiyor biraz bekledikten snra calisiyor off off/