PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : marş problemi

petra
02 Eylül 2012, 23:34
Selamlar dostlar yardiminiza ihtiyacım var. An 125 scooterimde bir sorun var.
Marsa bastigimda 1 saniye cevirdikten sonra duruyor. Daha onceden yapiyordu fakat bir iki denemeden sonra calisitordu.simdi ise hic calismiyor akuden veya yakittan sıkıntı yok. Mars sesi anlik gelip gidiyor. Ayak marsiyla deeneyemedim maalesef ayak marsi bozuk.

sakinseytan
02 Eylül 2012, 23:44
ilk akla gelen akü eger yeterince gerilim veriyosa marş rolesi saglamsa marş motorunda iyiyse :) sibopların sıkı olabilir kasıyodur vala bunlara bakmak lazım.belkide jarz etmiyo motorun akün bitti?ölcüm aletin varsa bak bakalım jarz ediyomu nedir

babaduru
02 Eylül 2012, 23:47
Marş butonu eğer kolay bi yerdeyse arkasındaki kabloları birbirine değirerek marş yapın eğer yine 1 saniye marş yaparsa marş rolesi sıkıntılı olabilir oda her motorda farklı yerde bi ustanın yada bi anlayanın bakması gerek.Kolay gelsin.

petra
02 Eylül 2012, 23:55
ilk akla gelen akü eger yeterince gerilim veriyosa marş rolesi saglamsa marş motorunda iyiyse :) sibopların sıkı olabilir kasıyodur vala bunlara bakmak lazım.belkide jarz etmiyo motorun akün bitti?ölcüm aletin varsa bak bakalım jarz ediyomu nedir

Akuyu yeni degistirdim sanmiyorum bitecegini. Farlar yaniyor. Mars motoru da anlik calisiyor. Eger sarj etmiyor olsa tik dahi demezdi dibine kadar bosaliyor aku :)

sakinseytan
03 Eylül 2012, 00:05
marş rolesine tornavidayla kısa devre yap bak bakalım dönücekmi marş motoru.pistonu falan kırmadıysan dönmesi lazım :) marş motorun belki kömür bitirdi kasıyo kendini?bahsettigin sorun bi kac yerden kaynaklanıyo olabilir.burdan fikir yürütmek zor benim 600lügün marjı zor basıyodu ölcüm aletimle ölctüm ane 13v degerde jarz ediyo hemen regulatörü deiştirdim 15v a cıktı aküde 14 amper tek silindir 600ün dönmesi pekte kolay deil şimdi deli gibi ceviriyo.mekanik sorun yoksa dönmesi lazım.
marş motoruna bak bi nötr yani siyah kablomu temas etmiyo?