PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : f650 tekleme

melih6153
31 Ağustos 2012, 11:05
arkadaşlar motorum 97 model biliyorsunuz ki bunların benzin filtresi depo içinde mevcut ama aldıgım kişi motorun benzın cıkıs hortumuna da fıltre koymus hemde koskoca bişe nissan primera filtresi bu motorun tekleme yapmasına sebep olurmu ?

mterayes26
31 Ağustos 2012, 11:59
eğer içinde ki kağıtlar şişmişse olur .
Teklemenin çok sebebi var

melih6153
31 Ağustos 2012, 12:54
eğer içinde ki kağıtlar şişmişse olur .
Teklemenin çok sebebi var

valla dostum special motora gittim bindi elektrik dedi yolda bırakır dedı soketlerdendır dedı her neyse kafama takıldı gıtım benzın aldım depoyu yarıladım yanı benzın depoda doldugu ıcın yakıt basıncı da arttı rahat akış sagladı su an duzeldı acaba baska bisemı dıe duunuom.

Tsubasa
31 Ağustos 2012, 13:16
bujiye bak bi derim ..
bi ara benimde başıma geldi böyle bişi ateşlemiyordu adam akıllı
10 saniye de bir tekliyordu..
bujiyi değiştrdim canavar oldu
ama teklemenin sebebi ya karbüratördür yada elektrik aksamı

ozgurakman
31 Ağustos 2012, 13:25
motorunuz kaç km.de bilemiyorum. ancak karbüratör iğneleri, benzin tortusundan zamanla tıkanmaktadır. 97 model bir motora karbüratör temizliği ve iyi bir hava ayarı iyi gelecektir :) tabi eğer yakın zamanda yapılmadıysa. Ayrıca yerinizde olsam sonradan takılan ya filtreyi küçük bir filtre ile değiştirirdim ya da olduğu gibi söker atardım... rialli.com da tanesi 1 liraya küçük fitreler vardı bir bakın bence

melih6153
31 Ağustos 2012, 13:27
teşekkür ederim arkadaşlar önerileriniz denizcem su an srun yok filtreyi sökücem tamane bakalım.

omeruby
31 Ağustos 2012, 15:23
Tekleme genelde ateşlemedeki sıkıntılardan oluyor.

mterayes26
31 Ağustos 2012, 19:23
rölanti de sorun yoksa gaz verince yada giderken gaz açınca sorun oluyorsa buji veya ateşleme

aynı zamanda soketlerde oksit olabilir elektriği iyi vermez tekler
o kadar çok sebep varki

melih6153
01 Eylül 2012, 10:08
su anlık sorun duzeldı gıbı arkaşalar benzin aldım depodaki benzin arttı haliyle basınc yukseldı fıltre engel olmadı sanrıım bakalım arada bazen oluyor gibi ama anlmadım gıttı bakalım hele bı yarın fıltreyı sokucem ondan sonra gorucez.

Ramazan Can
01 Eylül 2012, 10:12
atteşleme sorunudur genelde tekleme.... buji bobin sargı ve okuyucudan kaynaklanır...