PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ASYA T1 Hakkında Yardım

BlackGear25
29 Ağustos 2012, 00:37
Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim selamlar tüm foruma bazı konularda yardımınıza ihtiyacım var
Motorum asya t1 motor çok ısınıyor ve önceki gibi çekiş vermiyor karbüratörü yeni değiştirdim manifold'u da fakat hala çözebilmiş değilim
Bayır çıkarken sanki motor kayışı sallıyor gibi yani tutmuyor gibi fakat kapağı söküp baktığımda kayışta hiçbir problem yoktu
Amatisörler beton gibi bir çukurdan geçtiğimde resmen deprem oluyor gibi hissediyorum
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

serkanADH13
29 Ağustos 2012, 01:08
dostum motorun maxy kasa yani en buyuk kasalardan,
bu modellerde o sertlık normal,
bayır çıkışların konusunda debrıyaj balatanı veya arka varyatörünü değiştirmeni öneririm,
kayış iyi demişsin kaç km oldu???

uzamış ve kavramıyor olabılır varyatorlerı,,,

BlackGear25
31 Ağustos 2012, 05:04
kayış bayağı oldu ya bandoo kayış ama baktığımda dediğiniz gibi birazcık gevşeklik var bide yeni kayış aldım ama çin malı 25 tl ye falan onu da takmaya gönlüm el vermiyor debriyaj balatasından ses geliyor yavaş kalkışta çok rahat duyuluyor ses fazla değil ama yüksek yinede kat kat kat kat diye ama debriyaj balatasını değiştireli 1 2 ay oldu neden bu kadar çabuk eskisin ki bir de yatarken yani dönerken sanki motor kısmı yani arka kısım kırılıyor gibi oluyor bükülüyormuş gibi

mert136
31 Ağustos 2012, 07:18
Çin malı kayışı takma.Seni yolda bırakır bando tak.Birde debriyaj balatasını değiştir sorunun düzelecektir.

BlackGear25
02 Eylül 2012, 17:47
peki debriyaj balatasını değiştiricem ilk seferde teşekkürler geri bildirim yaparım düzelmezse

mterayes26
02 Eylül 2012, 19:11
varyatöre balatakara bak kayış değiştir bas gaza