PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıcakken marş neden zor basar?

Lucas
28 Ağustos 2012, 22:54
Soğukken marş sağlam basıyor ama sıcakken çok zorlanıyor. Konjektör yeni, akü yeni sayılır. Sargılar sağlam. Neden yapar bu terbiyesizliği ? :)

Levsy
28 Ağustos 2012, 23:05
Bir çok nedeni olabilir, ama bende bu soruna zengin karışım neden olmuştu. Hava ayarına bir bak / baktır öncelikli olarak.
Bu durumda soğukken rahat çalışabilir, soğuk havalarda jikle çekme misali :)

serkanADH13
28 Ağustos 2012, 23:11
marş basmıyormu?
yoksa marş motoru dönüyorda motor çalışmıyormu???

marş basmıyor ise konjektör ve aküde yeni ise marş otomatiği veya marş motorundaki eksi kutbu bağlı değil veya gevşek olabılır,,,
marş motoruna giden kablolar kontrol edılmelıdır duruma göre,

Yok marş motoru dönüyor fakat sıcakken zor çalışıyor ise,
motor soğukken yapılan ve sıkı bırakılan eksoz subabı ısınınca genleştiğinden kompresyonu düşürebilir hava kaçırıp zor çalışma sağlayabilir...

Aklıma gelenler şimdilik bunlar...

Lucas
28 Ağustos 2012, 23:20
Marş motoru dönüyor ama zayıf dönüyor yada zorlanıyor.

Levsy
28 Ağustos 2012, 23:21
Marş motoru dönüyor ama zayıf dönüyor yada zorlanıyor.
Tamam, hava ayarı ile ilgisi yok :)

mezit
28 Ağustos 2012, 23:22
kabloları yenile..

serkanADH13
28 Ağustos 2012, 23:22
eğer zorlanıyor veya zayıf donuyor ise,
ilk olarak aküden eksi kablosuna bır parca kablo ekle ve dırect marş motorunun baglantı vıdasına sık ve dene,,,
yok olmadı ıse,üü
marş motorunun kömürleri bitmiş (yani hafiften değiyor)
ya motorun içi iyice yağ dolmuş,
yada motor değişmesi gerekecek,,,

sırası ile kontrol edılırse sorun bulunur...

TATLIHIZ
28 Ağustos 2012, 23:45
Sen yorgunken,Kosa bilirmisin :)

mücahit_89
28 Ağustos 2012, 23:50
aynısı bende oldu üstad,motor soğukken normal marş alıyodu ısındığında ise marş zorlanıyo gibi olup sonra marş alıyodu..bunu ara ara yaptı sonra sanki tıkanır gibi marş almaya başladı en sonunda ise marş kesildi bizim marş motoru hakkın rahmetine kavuştu:)serviste garantiden değiştirdiler...

Lucas
28 Ağustos 2012, 23:55
Marş motorunun kömürünün bitmesinin motorun sıcak yada soğuk olmasıyla olan ilişkisini açıklayabilecek biri var mı peki ?

mücahit_89
28 Ağustos 2012, 23:58
Marş motorunun kömürünün bitmesinin motorun sıcak yada soğuk olmasıyla olan ilişkisini açıklayabilecek biri var mı peki ?

bende ilişkilendiremedim serviste sordum yaptık abi dediler:)ama aynen anlattığım gibi sorunla karşılaştım ve çözümü marş motorunun değişmesiyle oldu...

Lucas
29 Ağustos 2012, 00:04
bende ilişkilendiremedim serviste sordum yaptık abi dediler:)ama aynen anlattığım gibi sorunla karşılaştım ve çözümü marş motorunun değişmesiyle oldu...

Var demekki aralarında bizim bilemediğimiz bir münasebet :)