PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 yıl hiç çalışmayan (yatan) cup motosiklet calıştırma yardım?

plectrum
27 Ağustos 2012, 15:35
Arkadaslar 2 yıldır hiç kullanmadıgım Çin malı Cup tipi 4 zamanlı motorumu çalıştırmak için ne yapmalıyım? Akusu de bitmiş sanırım marş basmıyor. Usta 100 TL karşılıgı calıştırıp evimden alıp ertesi gune teslim edebilecegini soyledi. Ama çalıştırmak için ben kendim biraz ugrasmak istiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.. Şimdiden teşekkurler herkese...

conquista
27 Ağustos 2012, 15:40
önce yağının değiştir... nasıl olsa ayak debriyajı var....at 2 ye bas debriyaja hızlanınca çek ayağının ver gazı biraz duman atar sonra kendine gelir... şanslıysan akü şarj tutar ama pek sanmam...

ozgurakman
27 Ağustos 2012, 15:52
akünün suyunu tamamlatıp bi şarj ettir, yağı değiştir, hava filtresini temizle, lastik basınçlarını düzelt, bir de frenleri mutlaka yola çıkmadan kontrol et...

mterayes26
27 Ağustos 2012, 16:35
yağ değiştir at boşa ver ayak marşını ver ayak marşını birde benzini kontrol et
kolay gelsin

sgurdal
27 Ağustos 2012, 16:37
o motordan pek hayır gelirmi bilmiyorum ama yeni akü almak zorundasın, yağda kesinlikle değişecek.

saykem
27 Ağustos 2012, 16:46
Motorun yağını değiştir.Bujisini kontrol et gerekirse onuda değiştir.İçinde benzin varsa büyük ihtimal özelliğini yitirmiştir,boşalt ve yeni benzin koy,senin motorda ayak marşı vardır.Bas ayak marşına büyük ihtimal çalışacaktır.Akü şarj tutmazsa suyunu kontrol et veya yeni bir akü ile değiştir.

mterayes26
27 Ağustos 2012, 18:33
aslında benzin özelliğini yitirmez
ben askere giderken doldurup gittim

izine geldim çalıştı 6 ay sonra izine geldim çalıştı 6 ay sonra temelli gelip 3 ay sonra dışarı çıkarmak için bastım yine çalıştı . O benzinle 130 km hız bile yaptım

mücahit_89
27 Ağustos 2012, 19:06
sıfır truva cup almıştık dedemle 900 kmde dedem motoru garajına attı 2 sene sonra ben aldım motoru o zman cahildik tabi:)direk çalıştırmaya kalktım çalıştırana kadar canım cıktı jigle ile dolaştım baya bi süre ama bana göre bu şekilde olan motorda hiç marşa basmadan değişmesi gerekenler,yağını değiştir benzini değiştir komple boşalt zaten en fazla 4 litre çıkar:)karburatör kesinlikle temizlenmeli benim sıfır motorda karburatoru değiştirmiştim 2 defa temizlettikten sonra herşey olabilir bence motora kesinlikle usta eli deymesi lazım ama 100 tl çok:cat:

mterayes26
28 Ağustos 2012, 01:52
sabancının damadı olsam yıne 100 tl vermem , arkadas hersey yazıldı yap kendın

aslında bıraz abarttı arkadaşlar ben bır sey yazdım oku bi

plectrum
29 Ağustos 2012, 00:19
Evet hepsini okudum.. Cevaplar için teşekkürler herkese...