PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tiger maneti takılıyor

fromghetto
26 Ağustos 2012, 01:49
merhaba arkadaşlar motorum tiger 250, sıkıntı ise fren manetini ne zaman sıksam takılıyor. Takıldığı yerde biraz fazla güç uyguluyorum ve bir yerden kurtulmuş gibi boşa çıkıyor. E haliyle ön teker hemen kitliyor, bir iki defa giderken bundan kaynaklı sıkıntı yaşadım. Şimdi ise neredeyse hiç ön freni kullanmamaya çalışıyorum. Sizce sıkıntı nerededir, fren merkezimi yoksa sadece kol mu takılıyordur. Daha önce bu tip sıkıntı yaşamış arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

Tsubasa
26 Ağustos 2012, 02:08
diskten takılıyordur o ..
yagına filan bak olmazsa komple bi cıkar o kısmı temizle incele varmı sorun tekrar geri tak

fromghetto
26 Ağustos 2012, 02:14
Ben de onu planlıyorum. Sabahtan bi bakıcam bakalım, ön disklerden bi ses geliyo gerçide az az. Ama durduğum yerde de maneti kontrollü sıkamıyorum. Sabah bi uğraşıcam ama tabi tecrübenize başvurmak istiyorum öncelikle. Görmüş geçirmiş birinin tarifi ile daha kolay ve daha güvenli olur diye tahmin ediyorum.

mterayes26
26 Ağustos 2012, 17:49
önce bir yağ seviyesine bak

fromghetto
26 Ağustos 2012, 21:08
Bu sabah ilgilendim manetle. Önce kanuni servisine sordum, merkezin değişmesi gerektiğini söyledi. 60 tl fiyat verdiler. Bende dot 4 hidrolik yağı alıp şırınga ile kolun merkeze bastığı yeri yağladım, bir iki defa sıkıp tekrar yağladım. Şimdi canavar gibi oldu. :D Tabi eğer b idaha bu durumu yaşarsam, sanıyorum merkezin değişimi gerekecek. Birde yağ seviye azalmış, eski yağın ne olduğunu bilmiyorum dot 3 yada 4 olabilir. Acaba karıştırırsam bir sıkıntı olur mu?

ARBETUS
27 Ağustos 2012, 11:44
Merkezin üstündeki kapakta hangi tip yağ kullanacağın yazıyor olması lazım.

mterayes26
27 Ağustos 2012, 12:06
kapağın üstünde yazar ama dot 4 diye hatırlıyorum

fromghetto
28 Ağustos 2012, 00:30
Kapakta dot 3 ve dot 4 kullanabileceğim yazıyor. Hali hazırda kullandığım yağın dot3 mü dot4 mü olduğunu bilmiyorum. Bi ihtimal yağ dot3 ise dot4 eklersem, bi sıkıntı olurmu diye merak ediyorum.

mterayes26
28 Ağustos 2012, 01:45
komple yağını değiştir kafan rahat etsın ne kadar yağalcak zaten

ygk
28 Ağustos 2012, 18:17
hidrolik yağı üstüne ekleme yapılabilir, ancak yağ 2 yılı aşkın bir süredir oradaysa değişmesi önerilir.
dot3 ün üzerine dot 4 koyarsanız sağlıklı olmaz.
hidrolik yağınızın markası önceden neyse, değiştikten sonrada ondan koymanız tavsiye edilir.

ve komple değiştirmeye karar verdiyseniz; havasını almasını bilmiyorsanız bir tamirciye gidin o değiştirsin. alacağı 5 lira bişeydir.

sorununuza kendi yorumum ise;kaliperler bırakmıyor. havasını alın geçer...