PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WÜRTH marka zincir yağlama spreyi kullananlar.

gursus
23 Ağustos 2012, 01:36
Merhaba arkadaşlar bayramdan önce internetten würth ün e-shop sitesinden zincir yağlama spreyi aldım,daha önce uzun süre castrol un yağını kullanıyodum son 10 bin km ye yakında motul un yağını kullandım denemek için würth ün spreyini aldım.

dün zincirimi ilk defa yeni aldığım spreyle yağladım fakat çok garip geldi daha önce kullandıklarım yoğun mumsu bir tabaka oluşturur, ısınınca çözülürdü würth ün spreyinde böyle bir durumla karşılaşmadım daha çok zincir temizleme spreyi gibi geldi bana.... kokusu, elimde bıraktığı hissiyat ..açıkçası temizleme spreyi olduğunu falan düşünmeye başladım.Sorum daha önce würth ve diğer markaları kullanan arkadaşlara bu normal bunun özelliğimi yoksa bir üretim hatasımı :)

kefeeee
23 Ağustos 2012, 01:38
yok canım normal, diğer yağlar ilkbaşta etrafa çok sıçrar, gres yağı gibidir. Würth bildiğimiz yağ gibi ama daha farklı bir içeriği var. Sıçradığı yerlerde iz bırakmaz vb baya iyidir o konuda. Piste çıkan abim var o önermişti hiçte gidip başkasını denemedim cidden.

+her yıkamadan sonra biraz daha sık çünkü diğer yağlar gibi mumlanan ve sürekli orda kalan bi yapısı yok, daha yararlı ama biraz daha fazla sıkılması gereken bi yağ.

Halil Karamanoğlu
23 Ağustos 2012, 01:39
aynısı bana da oldu hatta merkezi aradım ayrıntılı bilgi aldım :) sorun yok bu şekilde yağlıyor diyorlar. ya yalan ya da hakkaten yağlıyor.

rapidhacker5
23 Ağustos 2012, 01:41
zincir temizleme spreyiyle disk temizleme spreyi ayni gibi zaten bazi honda servisleride kullaniyor diyorlardi 15 tl 20 tl zincir temizleme spreyi 7 8 tl disk temizleme spryi olaya bakin

gursus
23 Ağustos 2012, 01:50
yok canım normal, diğer yağlar ilkbaşta etrafa çok sıçrar, gres yağı gibidir. Würth bildiğimiz yağ gibi ama daha farklı bir içeriği var. Sıçradığı yerlerde iz bırakmaz vb baya iyidir o konuda. Piste çıkan abim var o önermişti hiçte gidip başkasını denemedim cidden.

+her yıkamadan sonra biraz daha sık çünkü diğer yağlar gibi mumlanan ve sürekli orda kalan bi yapısı yok, daha yararlı ama biraz daha fazla sıkılması gereken bi yağ.

cevabın için teşekkür ederim açıklayıcı oldu,garip bir durum ama elime sıktım hiç yağlı bi hissiyat oluşturmadı bir kaç dakika içinde uçtu gitti, diğerlerinde ise elimden çıkarmak mümkün olmuyordu kolanyayla falan anca çıkarıyordum :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

aynısı bana da oldu hatta merkezi aradım ayrıntılı bilgi aldım :) sorun yok bu şekilde yağlıyor diyorlar. ya yalan ya da hakkaten yağlıyor.

açıkçası bende yarın arayacaktım hatta faturasını falanda hazırladım iade isteyecektim umarım yağlıyodur 50 liraya yakın para verdim(kargo dahil) :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

zincir temizleme spreyiyle disk temizleme spreyi ayni gibi zaten bazi honda servisleride kullaniyor diyorlardi 15 tl 20 tl zincir temizleme spreyi 7 8 tl disk temizleme spryi olaya bakin

evet öyle bi durum var ama ben zincir yağından bahsettim yanlış gördün sanırım :)

brooklynnn
23 Ağustos 2012, 02:03
en kaliteli yagdır
pahalı oldugu ıcın castrol alıyorum MALESEF

inzell
23 Ağustos 2012, 02:20
Ön dişli ısınınca zincirde ısınmaya başlar ve mübarek Würth faaliyete geçer. Çok kaliteli yağdır kendileri.
Motor çalışmazken yağsız gibi durur.

ferdinandd
23 Ağustos 2012, 02:23
Merhaba arkadaşlar bayramdan önce internetten würth ün e-shop sitesinden zincir yağlama spreyi aldım,daha önce uzun süre castrol un yağını kullanıyodum son 10 bin km ye yakında motul un yağını kullandım denemek için würth ün spreyini aldım.

dün zincirimi ilk defa yeni aldığım spreyle yağladım fakat çok garip geldi daha önce kullandıklarım yoğun mumsu bir tabaka oluşturur, ısınınca çözülürdü würth ün spreyinde böyle bir durumla karşılaşmadım daha çok zincir temizleme spreyi gibi geldi bana.... kokusu, elimde bıraktığı hissiyat ..açıkçası temizleme spreyi olduğunu falan düşünmeye başladım.Sorum daha önce würth ve diğer markaları kullanan arkadaşlara bu normal bunun özelliğimi yoksa bir üretim hatasımı :)

Gayet normal bir durum, başta tuhaf bir hissi var. Yurtdışı forumlarda hayalet yağlayıcı diyorlar, varlığı belli bile olmuyor fakat rahat ol, o işini en iyi şekilde yapıyor :)

Diğer yağlardan sonra Wurth HHS DRY LUBE işini okadar iyi yapıyorki, dişlide zincirde değil aşınma, ısınma dahi olmuyor :mrgreen:

Yaklaşık 3000 km dir kullanıyorum sıçrama zaten hiç yok, yağlama esnasında kuru yağlama olduğu için çok hızlı,

pratik, motulda ve diğerlerinde krağı tabakası gibi bişey oluyor yada gress gibi bi görüntü, Wurth te saf metal :mrgreen:, kir toz hiç toplamıyor !

bahsi geçen tek eksiği o-ring siz zincirlerde şıkır şıkır bir ses yapıyor bu benim için bir eksik sayılmaz

(zincir sesi kesilsin diye yağlamıyorsak daha iyisi çıkana kadar dünyanın en iyisi bu :) )

Honda CB başlığında işlemi paylaşmıştım, zincirin yağlı haline inanmak güç :) Hatta farkedemiyerek biraz bol yağlı olabilir :mrgreen:

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/99811-honda-cb-125-2012-yeni-model-commuter-113.html#post2742699

gursus
23 Ağustos 2012, 02:41
würth den önce kullandığım motul yağ yüksek süratli gittiğimde ve hava sıcak ise ön dişli den kendini bırakıveriyor motorun grenajına gelip kötü bir görüntü oluşturuyodu umarım bunda böyle bir sorun yaşamam bıktım çünkü temizlemekten :)

ferdinandd
23 Ağustos 2012, 02:41
Mübarek Würth

:queen:

Isınma olayı zinciri daha sık germemi gerektiriyordu, bunu bende hiçbiryerde okumadım, seninde farketmiş olmana sevindim inzell :cat:

Bi ara şüphelenmiştim farklı bir yağ deneyecektim acaba zaten ısınmıyormuydu diye :mrgreen: ama bildiğin sıcaktı abi Wurth ten önce,

Bu durumu üstüne basa basa belirtirdim ben Wurth olsam, yada farketmedilermi acaba :mrgreen:

Tolga Can
23 Ağustos 2012, 17:33
Valla ben nano mano zincir yağı kullanıyorum. ilk başta köpüklü ondan sonra zincir ıslak gibi yağlı kalıyor.
Würt'ün sadece balata temizleyicisini ; dağdan bayırda gezdikten sonra motoru yıkıyıp balatalara sıkıyorum.

SeMpaTuRk77
24 Ağustos 2012, 17:33
Würt zincir yağını ( spreyi) kullanmadan önce mutlaka zinciri komple bi temizlemek gerek. Üst üste kullanıldığında faydadan çok zarar verir. Würt zincir yağlarının oring koruyucu özeliği de var. Ben 2 yıldır kullanıyorum çin malı 535 hv oringli bi zincir daha yeni ses yapmaya ufak ufak uzamaya başladı . ort. 25000 km yapmısımdır tahminim bence kullanılabileceğin üst sınıf yağlardan.

Zippo's
25 Kasım 2016, 19:16
Konuyu hortlatacagim fakat yarari olur diye soyluyorum.Normalde wurth kullanmiyorum zincir yagi olarak ama bugun acil yag almam gerekti.Tuzla'da gemi sanayi sitesinde Wurth magazasi var.Kredi karti ile 28 ₺ ye aldim.Wurth HHS Drylube 400 ML.İnternette 35 ₺ ye satiliyor.Toplu alan arkadaslar icin guzel bir firsat olur bu rakam

AttilaXtreme
25 Kasım 2016, 19:42
On üzerinden 15 bir zincir yağıdır. Sihri ne bilmiyorum ama zincirin sürekli ilk günkü gibi pırıl pırıl ve sağlam kalır. Çok sık kullanırım. Her yıkama ve yağmur sonrası.

EmirŞengezer
25 Kasım 2016, 22:15
Yazin guzel de kis icin pek tavsiye etmem. Kullanacaksaniz da sık araliklarla kullanin.

Mucit23
25 Kasım 2016, 22:36
Bende pek sevmedim aslında. İlk aldığımda markasına göre almıştım. Dry lube diye geçiyor kuru yağlama, Ama biraz fazla kuru. Ne kadar yağlarsan yağla zincir yağsız gibi görünüyor. Motorla yola çıktığımda zinciri yağlamam hakkında uyarı alıyorum. Psikolojikmen rahatsız oluyor insan.

Zippo's
11 Ocak 2017, 14:27
Konuyu tekrar bi hortlatıyorum.
Berner'in o-ring zincir yağlayıcısını kullanmıştım würth ten önce,baya bi sevmiştim aslında fakat bittiğinde hemen yeni bir yağ almam gerekti internetten almakla uğraşamadım ve yakınımda ki würth bayiinden hhs dry lube yağlayıcı aldım.

Kimi övüyör,kimi yerden yere vuruyor.Diğer yağlarla alakası yok,gerçekten sıktıktan sonra ne bir tabaka ne bir ıslaklık hissi bırakmıyor.Ayrı bir kerameti mi var bu yağın,yoksa gerçekten kötü bir yağ mı ?

balamir01
11 Ocak 2017, 14:45
Onu bunu bilmem de Motul C1 ve C3 Kullandım VanVan'a. Buradaki arkadaşları dinledim işlemleri akşam yaptım ve ertesi gün yola çıktım. Lastik jant yağ sıçramasından mahvoldu. Neyse temizledim, herhalde ben fazla sıktım diye düşündüm. Sonraki 1000 km zincirlerim çok şahaneydi.Bugün yarın gaz yağı ve c3 le işlemleri yapacağım daha dikkatli olarak. Sonuçları yazarım.

Ekarahan
11 Ocak 2017, 16:14
Bu aralar bende internetten sipariş verme arefesindeyim. daha önce mazotla temizleyip beyaz gres sürüp iyice yedirdikten sonra bezle siliyordum zinciri jantta atma yok ama çok pislik topluyor.

Temizlemek için değilde onu mazotla hallederim yağlamak içi sprey sipariş vericem araştırıyorum her marka hakkında çeşitli şeyler söylüyorlar hiç bulaşmayıp eski sistemde devam mı etsem bilemedim

F54
11 Ocak 2017, 21:20
Bu aralar bende internetten sipariş verme arefesindeyim. daha önce mazotla temizleyip beyaz gres sürüp iyice yedirdikten sonra bezle siliyordum zinciri jantta atma yok ama çok pislik topluyor.

Temizlemek için değilde onu mazotla hallederim yağlamak içi sprey sipariş vericem araştırıyorum her marka hakkında çeşitli şeyler söylüyorlar hiç bulaşmayıp eski sistemde devam mı etsem bilemedim

mazotla zincir temizlenmez oringleri bozar zincir eğilir bozulur yamuk durur
en güzeli gaz yağı

EmirŞengezer
12 Ocak 2017, 05:01
Onu bunu bilmem de Motul C1 ve C3 Kullandım VanVan'a. Buradaki arkadaşları dinledim işlemleri akşam yaptım ve ertesi gün yola çıktım. Lastik jant yağ sıçramasından mahvoldu. Neyse temizledim, herhalde ben fazla sıktım diye düşündüm. Sonraki 1000 km zincirlerim çok şahaneydi.Bugün yarın gaz yağı ve c3 le işlemleri yapacağım daha dikkatli olarak. Sonuçları yazarım.

C3 bitince bir de c4 denemenizi tavsiye ederim.