PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dönüşler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar...

MotorKafa
22 Ağustos 2012, 03:49
Geçenlerde rastgele karşıma çıkan eğitici bir video...
Sizlerle paylaşmak istedim.
Tamamını dikkatle izlemenizi tavsiye ederim.
VTC7f6M2L1E

MotorKafa
22 Ağustos 2012, 14:45
Konu onaylandıktan sonra yukarı taşınmamış. O nedenle güncelliyorum...

brssvs
22 Ağustos 2012, 15:06
Güzel video olmuş :)

Slayerrr
22 Ağustos 2012, 15:11
"Selam ben Keith Code. Size zamanında Uğur hocadan öğrendiğim teknikleri biraz anlatmaya çalışacağım" :queen:

zenon
22 Ağustos 2012, 15:26
Güzel video :D :cat:

kefeeee
22 Ağustos 2012, 15:28
"Selam ben Keith Code. Size zamanında Uğur hocadan öğrendiğim teknikleri biraz anlatmaya çalışacağım" :queen:

AHAHAHAHAAHA Keith Code uğur hocalarından öğrenmiş asdfasd

serotizm
22 Ağustos 2012, 17:04
Muhteşem. Teşekkürler.

ferguson
22 Ağustos 2012, 17:31
tşekkür ederim.

Sepetçioğlu
22 Ağustos 2012, 20:39
Süper video güzel hazırlamışlar :)
Bende ilk zamanlar 1000 km yol yapmıştım ama lastiklerin yanlarındaki çizgiler hala duruyordu :queen:
Şimdi biraz işi öğrenmeye başladım herhalde çizgiler silindi ve lastiğin yanları asvalt görmeye başladı :mrgreen:
Bu tekniği bulanından da anlalatanın da paylaşanın da karenajı asvalt görmesin :cat:

ferdinandd
22 Ağustos 2012, 22:37
Süper :cat:

fusuy364
22 Ağustos 2012, 22:41
güzel bilgiler verilmiş. bu arada bu uğur hoca muhabbeti nedir anlayamadım:sunny::)

TATLIHIZ
22 Ağustos 2012, 23:32
Süper tsk ederimm.Cok bilgi verici.

yasdal
23 Ağustos 2012, 00:15
Koçum izlediğim en verimli eğitim videosuydu. Daha yukarılarda kalması lazım. arada bir girip güncelleyelim.

MotorKafa
23 Ağustos 2012, 00:17
Koçum izlediğim en verimli eğitim videosuydu. Daha yukarılarda kalması lazım. arada bir girip güncelleyelim.

Abi ben sana özelden daha eğitici videolar atabilirim istersen :queen:

Slymn
23 Ağustos 2012, 01:08
"Gaza sertçe yüklenmek,motorun arkasını yükseltir,yükseldikçe de arka süspansiyon sertleşir"

Bu kısmın mantığını anlayamadım ben?

ferguson
23 Ağustos 2012, 11:41
Abi ben sana özelden daha eğitici videolar atabilirim istersen :queen:

=))) on karakter

serkanunal
23 Ağustos 2012, 11:52
Youtube linki olsaymış keşke

MotorKafa
23 Ağustos 2012, 11:55
Youtube linki olsaymış keşke

Pencerenin üzerindeki kontra tekniği yazısına tıklarsan youtube a yönlendiriyor zaten :)

Okan Sinan Ocan
23 Ağustos 2012, 13:20
"Gaza sertçe yüklenmek,motorun arkasını yükseltir,yükseldikçe de arka süspansiyon sertleşir"

Bu kısmın mantığını anlayamadım ben?

Arka süspansyonun geometrisinden kaynaklanıyor , zincirle iletilen dönme hareketinin sonucunda arka tekerlek maşayı ileri itiyor ve bu güç arkanın yükselmesine dolayısı ile arka süspasyonun sertleşmesine neden oluyor. Fizik kanunu ,sihir değil. :)

Bu arada iki itirazım var,

1- Telif hakları ile korunmakta olan bir mülkiyeti yayınlamak (veya yayınlandığı host a ait adresi vermek) forumumuzun başını ağrıtabilir.

2- Bu video aslında çok uzun bir eğitim videosunun baş kısmıdır , geri kalan kısmın tamamı izlenmeden anlatılanlar tam olarak anlaşılmayabilir ve faydadan çok zarar verebilir. İmkanınız var ise bu videonun orijinalini temin edip izleyiniz veya CSS eğitimlerine katılınız .Bu kısa parçada anlatılanları tek başına uygulamaya kalkmayınız.

Sevgilerimle

yasdal
23 Ağustos 2012, 13:37
Arka süspansyonun geometrisinden kaynaklanıyor , zincirle iletilen dönme hareketinin sonucunda arka tekerlek maşayı ileri itiyor ve bu güç arkanın yükselmesine dolayısı ile arka süspasyonun sertleşmesine neden oluyor. Fizik kanunu ,sihir değil. :)

Bu arada iki itirazım var,

1- Telif hakları ile korunmakta olan bir mülkiyeti yayınlamak (veya yayınlandığı host a ait adresi vermek) forumumuzun başını ağrıtabilir.

2- Bu video aslında çok uzun bir eğitim videosunun baş kısmıdır , geri kalan kısmın tamamı izlenmeden anlatılanlar tam olarak anlaşılmayabilir ve faydadan çok zarar verebilir. İmkanınız var ise bu videonun orijinalini temin edip izleyiniz veya CSS eğitimlerine katılınız .Bu kısa parçada anlatılanları tek başına uygulamaya kalkmayınız.

Sevgilerimle

Okan Bey bir çok üyemiz için SuperBike School un eğitimlerine katılma fırsatı ve imkanının sınırlı olduğunu takdir edersiniz. Youtube da yayınlanan bir video zaten topluma çoktan sunulmuş demektir. Gerekirse firma Youtube a başvurup oradan kaldırılmasını talep edebilir. Bize bişiy olmaz yani :)

Videonun altında uyarı yazısı paylaşmak uygun olacaktır ama. EVDE DENEMEYİN gibi. Aslında videodan izleyip yollarda deneme yapma hadisesini sırf bu video için değil hiç bir eğitim videosu için tavsiye etmiyorum. Video ile olacak iş değildir. Yalnız izleyen arkadaşların yanlış tabularla motosiklete yaklaşmasının önüne geçebilir. Fark ettiyseniz videonun başında herkes gençlere tavsiye verme derdindeydi. Herkes kendi çapında süper sürücü, herkes hoca. Videoyu izleyen üyelerimiz en azından kendilerini bu HOCA ların bilgi kirliliğine karşı eğitmiş olurlar.

Hala her fırsatta ben motoru dizlerimle, kıçımla başımla yatırıyorum gidonla midonla alakası yok diyen bi sürü süper sürücü ile sohbet ediyorum. Bu video en azından onlara cevap niteliği taşır.

eRRRen
24 Ağustos 2012, 21:02
güzel paylaşım teşekkürler