PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kanuni pony, honda today karşılaştırması

mstfatmca
17 Ağustos 2012, 16:30
beyler kanuni pony kullanıcısı varsa motor hakkındaki yorumlarını alabilir miyim?
Today mi Pony mi? neden?

Tsubasa
17 Ağustos 2012, 16:34
50 cc de karşılaştrılımasız tek lider today
yanında bir gaz teli taşı :D
o kadar ideal ki yakıtı
neredeyse elektirikli scooterdan daha az yakar
saglamdır plastik aksam yoktur
2. motor olarak şehir merkezine uzak bi yerde evimiz varı orada 5 km kat etmek için 2 yıl kullandım
yağını eksik etme
ne yolda bırakır ne başka bişi sorunu cıkarır
fiyatı fazladır ama
uzun süreli kullanımda mesut eder insanı
kanuniye gelince fyat aldatmasın seni
honda today kullanan biri olarak
al derim ben sana
fakat todayın de bir sınırı var
ne için neden kullanacagına karar ver ona göre al
2 kişi uzun süre kullanma..

mstfatmca
17 Ağustos 2012, 16:37
eyvallah reiz, bu todaylerin sıfırı ne zaman gelir bi bilginiz var mı?

Tsubasa
17 Ağustos 2012, 16:42
eyvallah reiz, bu todaylerin sıfırı ne zaman gelir bi bilginiz var mı?
ben bir arkadaşımdan aldım 6 aylıktı
sıkılmış sattı bana
motorum oldugu halde gittim aldım
iyi ki almışım ..
ayda bir depoyu dolduruyodum
bana mısın demiyordu =)
2 sene sonunda aldıgım paraya sattım..
yalan olmasın 100 km de 1 litre filan yakıyordu
üretimi durdu filan diyorlar ama

mstfatmca
17 Ağustos 2012, 16:47
üretimi değilde Türkiye'ye ithalatı durmuş sanırım :pale:

Tsubasa
17 Ağustos 2012, 16:49
üretimi değilde Türkiye'ye ithalatı durmuş sanırım :pale:
nerede yaşıyorsun

mstfatmca
17 Ağustos 2012, 16:53
Antalya'da

flame1
08 Ağustos 2013, 01:07
beyler kanuni pony kullanıcısı varsa motor hakkındaki yorumlarını alabilir miyim?
Today mi Pony mi? neden?
arkadaş pony 50 denen hilkat garibesini bırak almayı, ağzına bile alma, allah korusun aldın ve bittin demektir....!...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

ben aldım sıfır, 43 km ite kaka yaptıktan sonra 1000tl. zarar ile zor sattım!....düşman başına........

Mengu16
08 Ağustos 2013, 01:31
arkadaş pony 50 denen hilkat garibesini bırak almayı, ağzına bile alma, allah korusun aldın ve bittin demektir....!...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

ben aldım sıfır, 43 km ite kaka yaptıktan sonra 1000tl. zarar ile zor sattım!....düşman başına........
50 cc motordan ne bekliyordunuz 120km hız yapmasını mı ? 45-50 gidersin işte tıngır tıngır, büyükşehirde kullanılmaz. Kullansan da hızlı akan yollarda, yokuşlarda sıkıntı çekersin.

nevo33
08 Ağustos 2013, 01:35
Today al kurtul. Tabi el kadar olduğu için motoru yalnız bırakmaya gelmez. Tek kişi kaldırıp pikapa koyup götürür.

piyanist_irf
08 Ağustos 2013, 01:37
imkan varsa en az 100 cc olmalı ve kesinlikle honda olmalı.

amaninmb
08 Ağustos 2013, 02:55
activa düşünebilirsin. Today fiyatıdır ve 100-110 ccdir. 80 hızı görür. Beat'de olabilir. Veya Fizy 2. elde.
Bunlar 2-3 arası. Today de o fiyatlarda.
Yolda koymaz...

flame1
08 Ekim 2013, 00:21
50 cc motordan ne bekliyordunuz 120km hız yapmasını mı ? 45-50 gidersin işte tıngır tıngır, büyükşehirde kullanılmaz. Kullansan da hızlı akan yollarda, yokuşlarda sıkıntı çekersin.

canım kardeşim, bu benim 42 inci motorum idi , 120 yapsın istemiyorum çok daha fazlasını yapacak motorum var! bu nalet motoru eşim biryerde görmüş, tutturdu bundan al diye, çok söyledim 2.el today alalım diye dinletemedim.sorun kilometre ile ilgili değil, motor hatalı üretim, çalışmıyor, çalıştırıp 200m gidiyorsun, stop etmiyosun korkudan, o arada kendi stop ediyor, birdahada çalışmıyor, bas, bas bu seferde akü ve marş bitiyor....servis çare üretemiyor, KANUNİ denilen firmayı.....200 kere aradım muhatap yok!daha sayayımmı?çalışsada yürümüyor düzde top speed 30 km. hafif rampada 13 km'ye düşüyor!yanından bisikletler el sallayıp geçiyor!araç sandığından çıktığı anda işi uyandım, aracı yürütemeyen servis önce debriyaj baskı balata ne varsa değiştirdi, olmadı ateşleme modülünü değiştirdi,vs. araç gene olmadı serviste ilk çalıştırma denemelerinde akü bitti, tekrar jarza bağlandı,,tekrar, tekrar.....bende aracı kullanmadım, panelvanıma yükleyip eve götürdüm, depoma koydum.aracı iade etmek için Kanuni'yi aramaya başladım muhatap yok sonuç yok, allah onları .............anlayabildinmi şimdi 50 cc bir motordan ne bekliyoruz? sadece çalışmasını, ve yürümesini bekliyoruz, Kanuni ise eğer insan falan da taşıyabilmesine gerek yok kendini götürebilsin yeter!

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

sandıktan çıktıktan sonra kurulumu yapıldı , ÇALIŞMIYOR!...... aynı gün yapılan parça değişimleri için benden işçilik isteniyor (2 SENE GARANTİLİ MOTORSİKLET...PONY 50 KANUNİ) ATEŞLEME MODÜLÜ GARANTİ DIŞIYMIŞ ONUN ÜCRETİ KOMPLE BENDEN İSTENDİ! ÖNCE DEBRİYAJ, BASKI BALATA, KAYIŞ ÜCRETİ DE İSTENDİ BEN BAĞIRMAYA BAŞLAYINCA VAZGEÇİLDİ, DAHA SERVİS İLK TESLİMATI YAPAMADAN BİR DE İŞÇİLİK İSTEMEYE BAŞLADI! SERVİS SAHİBİNİN YORUMU! BU MOTOR 50'LİK GİTMEZ ZATEN!BUNDAN NE BEKLİYORSUN Kİ? YAŞANANLARIN YORUMUNU SİZLERE BIRAKIYORUM!

erenosti
25 Aralık 2013, 19:01
Ponny aldım yaklaşık 2 3 ay önce.Şu ana kadar bi sorununu görmedim :thumleft: 800 de bakımını yaptırdım 20 lira civarı tuttu.Çok az yakıyor arkadaşlar tavsiye edebileceğim bir motor.Bu arada max hız 60 :queen: