PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tahliye hortumundan benzin boşaltması yardım

gugukk
16 Ağustos 2012, 21:15
Arkadaşlar uzun süredir foruma giremiyordum işler güçler tatil derken bayağı zaman geçmiş. Bugün başıma bir olay geldi yardım rica ediyorum. Bugün işten eve gelirken arkadan motorcular uyardı ve durdum birde ne göreyim tahliye hortumundan benzin fışkırıyordu çok şaşırdım o sırada sağolsun kuriyeci bir arkadaş durdu oda çözemedi tahliye hortumundan benzin geldiğini ilk defa gördüğünü söyledi ve plastik kelepçe taktık tahliye hortumuna akıtmasın diye ve doğru benzinciye gittim oradan da eve geldim acaba neden olmuş olabilir o kelepçeyi çıkartırsam tekrar benzin atacağından korkuyorum ne yapabilirim. sorun ne sizce

mzcı
16 Ağustos 2012, 21:45
karbüratörlü motorlarda benzin memesine pislik geldiginde şamandıra takılır ve tahliyeden benzin akıtır kalbüratörde hortum vardır modele göre değişir ama seninki enjeksiyonlu galiba o yüzden bir şey diyemem ama ben pis benzinden oldugunu düşünüyorum

mterayes26
16 Ağustos 2012, 21:52
mzci o senin dediğin hava filtresi tarafında ki tahliyeden olur
arkadaş galiba karbüratör altından bahsediyor
motorun ne vs yazsana

gugukk
16 Ağustos 2012, 21:56
motorum gt250r 2011 enjeksiyonlu karbüratörlü değil servise gideceğim fakat benim yapabileceğim birşeyse servise para vermek istemiyorum.

mterayes26
16 Ağustos 2012, 22:06
aşağı mi akıyor
hava filtresine mi

gugukk
16 Ağustos 2012, 22:13
benzin tahliye hortumunun içinden geliyor aşağıya doğru ucu baktığı için aşağıya doğru akıtıyor kaçak kırık boru filan yok

mterayes26
16 Ağustos 2012, 22:24
hortumu komple sök hala akıtırsa bir şekilde tıka

mezit
16 Ağustos 2012, 22:30
karbüratörlü motorlarda benzin memesine pislik geldiginde şamandıra takılır ve tahliyeden benzin akıtır kalbüratörde hortum vardır modele göre değişir ama seninki enjeksiyonlu galiba o yüzden bir şey diyemem ama ben pis benzinden oldugunu düşünüyorumdüşünnüyorum demen yanlış kesinlikle öyle geçende aynısı benim başıma geldi olay aynı dediğin gibi karbürötörü temizleteceksin...

mterayes26
16 Ağustos 2012, 23:27
kendin temizleyemezmisin çok basit

gugukk
16 Ağustos 2012, 23:36
düşünnüyorum demen yanlış kesinlikle öyle geçende aynısı benim başıma geldi olay aynı dediğin gibi karbürötörü temizleteceksin...

iyide benimkisi enjeksiyonlu karburatörlü değil bence başka birşey var gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

demin formların birisinde okudum şöyle yazıyordu "2011 Hyo'lar enjeksiyonlu olduğundan, karbüratör tahliye hortumu yoktur. Senin gördüğün plastik hortum karter havalandırma hortumudur," demekki karte havalandırma hortumundan benzin akşmış :)

mezit
16 Ağustos 2012, 23:46

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

demin formların birisinde okudum şöyle yazıyordu "2011 Hyo'lar enjeksiyonlu olduğundan, karbüratör tahliye hortumu yoktur. Senin gördüğün plastik hortum karter havalandırma hortumudur," demekki karte havalandırma hortumundan benzin akşmış :)hee bak onun farklında değilim...:)

mterayes26
17 Ağustos 2012, 01:50

demin formların birisinde okudum şöyle yazıyordu "2011 Hyo'lar enjeksiyonlu olduğundan, karbüratör tahliye hortumu yoktur. Senin gördüğün plastik hortum karter havalandırma hortumudur," demekki karte havalandırma hortumundan benzin akşmış :)

be kardesım once karbüratörlü diyorsun sımdı enjecsıyonlu , daha once hiç enjecsıyon yapmadımallah yaptırmasın masraflı oluyor

gugukk
17 Ağustos 2012, 22:07
iyide hiç karbüratörlü lafı etmedimki hatta enjeksiyonlu karbüratörlü değil dedim okurken karıştı herhalde :) teşekkürler yinede

mterayes26
17 Ağustos 2012, 22:41
neyse paşa senin eşeğin kancık olsun

Slayerrr
17 Ağustos 2012, 22:48
neyse paşa senin eşeğin kancık olsun

Pardon yanlış görmüşüm demek çok zor bir şey ne de olsa.

mterayes26
17 Ağustos 2012, 22:55
ya telefondan girmesem önüne atardim o yazıları

Slayerrr
17 Ağustos 2012, 23:10
ya telefondan girmesem önüne atardim o yazıları

Bilgisayardan girdiğin bir zaman geniş geniş atarsın. Ne de olsa yazılan bir mesaj üzerine tekrar mesaj yazıldığında, kısıtlı olan süre dahilinde değiştirilmiş olsa bile mesajın değiştirildiğine dair ibare içeriyor.

mterayes26
17 Ağustos 2012, 23:16
o kadar kardeşim iyi geceler