PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selam arkadaşlar mondial 250 mct aldım çalıştıradım.

drendo1982
15 Ağustos 2012, 20:57
selam arkadaşlar nasılsınız burda yeniyim motorlar hakkında fazla bilgim yok bu işe gönül verdim çok heveslenerek mondila 250 mct aldım 2006 model aldığım kişi 6 aydır kullanmadı söyledi sadece aküsü boşalmıştır demişti noterden sonra motorum aldım evinden çalıştıradım sıfır akü aldım geldim benzin koydum ne yaptıysam çalışmadı püf noktası varmı bunların musluk olur düğme olur gizli konta açtım boşa aldım marşa bastım olmadı yardım ederseniz sevinirim hevesim kursamda kaldı zaten canım çok sıkıldı şimdiden vereceğiniz fikirler için teşekkür ederim.

viper17
15 Ağustos 2012, 21:12
Bujiyi değiştirin, musluk açık mı bir de kontrol edin

windyS150
15 Ağustos 2012, 21:14
Engine On/Off kontrol et.

canerol
15 Ağustos 2012, 21:27
bujidendir
keşke ybr alaydın (kızma bana sitede ybr ciler gelir birazdan... :) )

serkanunal
15 Ağustos 2012, 21:37
Ybr candır :) ybr olaydı iyiydi :)

drendo1982
15 Ağustos 2012, 22:34
Teşekkürler arkadaşlar tavsiyeniz için yarın bide bujilerini değiştiriyim inşallah çalışır,arabadan aküyü şarz ettirsek motora zarar verirmiyim acaba sağolun

adem80
15 Ağustos 2012, 22:34
çalıştırmadan veya çalışmayan motoru niye aldınki? Büyük hata. Ya krank kırık veya motoru kitlemiş çıksaydı? Veya başka arızalar?

drendo1982
15 Ağustos 2012, 22:52
valla kardeşim doğru söylüyonda heyacandan ne yaptımı anlamadım biran önce motoru alıp binmek istedim olmadı şansım yokmuş, ilk motorum çünkü arabam da var ama arabayı alırken bu kadar heyacanlı ve sevinçli değildim.

beyazit60
16 Ağustos 2012, 12:00
Motoru çalıştırmadan, binip bütün viteslerini kontrol etmeden, yağını ve lastiklerini kontrol etmeden, grenajını, boyasını, bütün elektrik tesisatını kontrol etmeden motor alınır mı? Motoru gördün bu benim olsun dedin çıkarıp parayı verdin galiba. Süs eşyası almıyorsun ki evin bir köşesinde dursun. Nihayetinde canını taşıyacaksın hatalı bir alışveriş olmuş. Neyse motora elektrik geliyor da mı çalışmıyor? Yoksa hiç ışık yanmıyorda mı çalışmıyor? Yani gıv gıv gıv sesi geliyor mu? Yoksa tık edip kalıyor mu?

drendo1982
16 Ağustos 2012, 23:45
yorumlarınız için teşekür ederim arkadaşlar bu gün sabahdan kamyonete yükleyip tamircinin yolunu tuttum epey masraf çıktı akşam motorumu aldımda çalışır halde dünyalar benim oldu dogru söylüyonuz hiç bir tarafına bakmadım baksamda anlamazdım zaten Ankara da kime gözterip alacağızki çevremizde motor yaygın olmadığından çaresiz kaldım ne çıkarsa bahtıma dedim aldım motoru hayal kırıklı uğradım biraz ama napalım şimdi canavar oldu iyi akşamlar

adem80
17 Ağustos 2012, 00:01
hadi gene çok arızalı çıkmamiş. Bu yönden şanslısın. Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle bin.