PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal sorunum var elektrik den anlayan

Phoenixs
15 Ağustos 2012, 00:42
bende hyosung gt250r var bugün internetten 4 tane led li sinyal aldım takmak için ama flaşör tutuyo bırakmıyo acaba akımmı fazla geliyo yada bu sinyal hızını ne belirliyo varmı akıl verecek sunu bunu yap diyecek ?

GKN
15 Ağustos 2012, 00:50
En kolay çözüm motorun iki sinyaline iki küçük kablo çekip görünmeyen yerlerine normal ampul takman olucaktır. Aldığın led sinyaller akım tamamlamazsa flaşör çalışmaz.

ots
15 Ağustos 2012, 12:04
ledli sinyallerin + ve - yönlerini doğru bağladınız değilmi ? eğer doğru bağladıysanız bu tip arızalar için araya diyot konuluyor

K o r @ y
15 Ağustos 2012, 12:21
led sinyalerin çektiği akım az olduğu için flaşörden gelen gelen akım fazla oluyor.. o da ya çok hızlı yanıp söner yada sizinki gibi kitler..bu durumda yapacağın şey bi elektrikçiye gidip ya flaşörü değiştirceksin yada araya diyot attırcaksın

mterayes26
15 Ağustos 2012, 14:32
koray gerekli cevabı vermis

Phoenixs
15 Ağustos 2012, 14:51
led sinyalerin çektiği akım az olduğu için flaşörden gelen gelen akım fazla oluyor.. o da ya çok hızlı yanıp söner yada sizinki gibi kitler..bu durumda yapacağın şey bi elektrikçiye gidip ya flaşörü değiştirceksin yada araya diyot attırcaksın

hocam elektriksel terimden hiç anlamam bi şu an flaşör elimde diyot bu flaşöre mi atılıyor?

K o r @ y
15 Ağustos 2012, 15:08
diotla uğraşmadan önce, düşük akım geçen flaşör sor (oto aksesuarcılarda)
onunla değiştir... aslında senin işin tamamen elektrikçiyle.. buradan yönlerme ile yanlış bağlantıda yapabilirsin..
eğer flaşör yok ise, sinyal ile flaşör arasına diyotu lehimle...

---------- Post added at 14:08 ---------- Previous post was at 13:59 ----------

bu iş biraz ince bi iş, yanında bilir kişiden yardım almanı öneriyorum... keşke sinyalleri almadan önce araştırma yapsaydın..hazır olanları var.. eğer değiştirme veya iade olayı varsa, hazır olanlardan almanı tavsiye ederim... (diyot, akım sınırlayıcısı, devre vsssss.... ) hepsi içinde

ethemm76
15 Ağustos 2012, 15:40
Elektrik ile ilgili benzer bi konu başlığı görünce, Koray bu konuyu görseydi, yardımcı olurdu derim hep içimden, aynen içimden geçtiği gibi olmuş :)

Phoenixs
16 Ağustos 2012, 00:05
sağolun hocam flaşörün üzerine tornavida ile dokunduk leğim atığı olmuş arasına bi leğim attık :) son hali bu sinyallerin led sinyal üzerine kırmızı transparan

http://www.youtube.com/watch?v=p72W8gcE86s&feature=youtu.be

umarım güzel olmuştur

K o r @ y
16 Ağustos 2012, 14:57
güzel olmuş eline sağlık... işte bu hızlı yanıpsönme işini diyot hallediyor.. aklında olsun... :cat:

Phoenixs
16 Ağustos 2012, 18:29
güzel olmuş eline sağlık... işte bu hızlı yanıpsönme işini diyot hallediyor.. aklında olsun... :cat:

:D sabah motoru tutamadım ilk kez sola devirdim kırdım sinyali :) yarın akşam da 16:30 da randevum var muayene inşallah sıkıntı olmaz