PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gösterge tamiri

Lucas
14 Ağustos 2012, 22:08
Gösterge tamiri yapan herhangi bir yer bilen var mı ? Entegresi bozuk olabilir. Konu hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Sinan Aksu
14 Ağustos 2012, 22:22
Gösterge digitalmi erdem?

Lucas
14 Ağustos 2012, 22:36
Kilometre dijital, gerisi anolog.

Sinan Aksu
14 Ağustos 2012, 22:50
Anladim.
Tamami digital olmuş olsaydi yardim edebilirdim.
Smd diyorlar o entegreye.
Bi bilen çıkar muhakkak.

MotorKafa
14 Ağustos 2012, 23:11
Tesadüfün böylesi :)
Konunun aynısını açmak için girmiştim foruma.
Ne yazsam diye düşünüyordum.
İyi oldu uğraşmama gerek kalmadı :P
Bu arada benim göstergenin tamamı analog

Lucas
14 Ağustos 2012, 23:16
Anladim.
Tamami digital olmuş olsaydi yardim edebilirdim.
Smd diyorlar o entegreye.
Bi bilen çıkar muhakkak.

Ben yanlış yazmışım şimdi farkettim. Kilometre sayacı dijital, hız devir ve hararet analog. SMD değil o zaman :)

Sinan Aksu
14 Ağustos 2012, 23:38
Ben yanlış yazmışım şimdi farkettim. Kilometre sayacı dijital, hız devir ve hararet analog. SMD değil o zaman :)

Hayir aksine SMD olma ihtimali daha yüksek :)
Sen yinede arıza yapan entegreye bi bak. Onlar manuel ve elektironik olarak ikiye ayrilirlar.
Eğer senin ki elektronikse üzerinde bi kod olmasi lazim. Türkiyenin T'si ile başlayan bi kod.
Eğer o kodu bulabilirsen yenisiyle değiştirmek hem daha mantikli hemde daha basit.
Ama muhtemelen senin ki elektronik SMD'dir.

Ama manuel ise bişey diyemem :pale:

Lucas
15 Ağustos 2012, 00:00
Hayir aksine SMD olma ihtimali daha yüksek :)
Sen yinede arıza yapan entegreye bi bak. Onlar manuel ve elektironik olarak ikiye ayrilirlar.
Eğer senin ki elektronikse üzerinde bi kod olmasi lazim. Türkiyenin T'si ile başlayan bi kod.
Eğer o kodu bulabilirsen yenisiyle değiştirmek hem daha mantikli hemde daha basit.
Ama muhtemelen senin ki elektronik SMD'dir.

Ama manuel ise bişey diyemem :pale:

Hiç bişi anlamadım :) Üzerinde bi entegre var entegrede de hiç bişey yazmıyor :)

Sinan Aksu
15 Ağustos 2012, 00:04
Hiç bişi anlamadım :) Üzerinde bi entegre var entegrede de hiç bişey yazmıyor :)

O zaman benim söylediklerimi unut :)

Slayerrr
15 Ağustos 2012, 00:11
Tesadüfün böylesi :)
Konunun aynısını açmak için girmiştim foruma.
Ne yazsam diye düşünüyordum.
İyi oldu uğraşmama gerek kalmadı :P
Bu arada benim göstergenin tamamı analog

Senin göstergenin nesi var?

Olcan138
15 Ağustos 2012, 00:41
Göstergeye özel bir bilgim yok ama, o tip oluşumlarda sorun entegredeyse ayrı sıkıntı değilse ayrı sıkıntı olur sanırım... Entegrenin üzerinde kendi modeli, serisi de mi yok?

GKN
15 Ağustos 2012, 00:53
Özelden yazdım ama, yardımcı olurum ulaş bana ;)

MotorKafa
15 Ağustos 2012, 14:19
Senin göstergenin nesi var?

Abi devir saati çalışmıyor. Bir ara gidonu döndürünce kendine geliyordu ama şimdi tık yok.
Kilometre saati de hızımın 1/3 ünü falan gösteriyor :cherry:
Tahmini 100le falan gidiyorum ama göstergedeki değer 30 40 civarında gösteriyor.
Dün Kadıköy'de baymoto'ya gittim. Elektrik tesisatında ufak tefek bir kaç problem daha vardı.
Onları halleti ama göstergeyi yapamam dedi. Elektrikle alakası yok gösterge arızalı. Gösterge tamircisine git diyor.
Fakat bence fazla anlamadığı için bukaşmak istemedi. Bana hala sorun elektrikle alakalı gibi geliyor.
Dün keşke GKN motor gitseydim. Gelmedi aklıma :pr:

Slayerrr
15 Ağustos 2012, 14:24
Abi devir saati çalışmıyor. Bir ara gidonu döndürünce kendine geliyordu ama şimdi tık yok.
Kilometre saati de hızımın 1/3 ünü falan gösteriyor :cherry:
Tahmini 100le falan gidiyorum ama göstergedeki değer 30 40 civarında gösteriyor.
Dün Kadıköy'de baymoto'ya gittim. Elektrik tesisatında ufak tefek bir kaç problem daha vardı.
Onları halleti ama göstergeyi yapamam dedi. Elektrikle alakası yok gösterge arızalı. Gösterge tamircisine git diyor.
Fakat bence fazla anlamadığı için bukaşmak istemedi. Bana hala sorun elektrikle alakalı gibi geliyor.
Dün keşke GKN motor gitseydim. Gelmedi aklıma :pr:

Gidonu çevirdiğinde sol tarafta görünen kablolardan biri ya da bir kaçı hasar görmüş. Bende de benzer bir sorun oldu ama benimki normalde çalışıp nadiren gidiyordu. Bir parça kablo, 2 noktaya lehim ve bir parça izole bantla sorunu çözdüm :)

MotorKafa
15 Ağustos 2012, 14:28
Gidonu çevirdiğinde sol tarafta görünen kablolardan biri ya da bir kaçı hasar görmüş. Bende de benzer bir sorun oldu ama benimki normalde çalışıp nadiren gidiyordu. Bir parça kablo, 2 noktaya lehim ve bir parça izole bantla sorunu çözdüm :)

O kablolara girmek yemiyor işte :cherry:
Sonrasında topralayamazsam diye tırsıyorum...
Kilometre saati için var mı bir önerin ?

Slayerrr
15 Ağustos 2012, 15:06
O kablolara girmek yemiyor işte :cherry:
Sonrasında topralayamazsam diye tırsıyorum...
Kilometre saati için var mı bir önerin ?

Gel bir ara beraber girelim kablolara. :) Km teli yerine oturmamış olabilir ya da km teli ömrünü tamamlamış olabilir diye düşünüyorum. En kötü ihtimalle km telini değiştirirsin gibime geliyor.

MotorKafa
15 Ağustos 2012, 15:10
Yazıyorum özelden :)

k_ayhn
17 Nisan 2017, 14:23
2009 mt 03 aldım gostergesi yıkamadan sonra yarısı var yarısı yok nerde tamir ettirebilirim?

diablof
17 Nisan 2017, 16:03
al kurutma makinasını, bas içine sıcak havayı. kuruyunca düzelir dostum.

kolay gelsin.

k_ayhn
17 Nisan 2017, 22:00
al kurutma makinasını, bas içine sıcak havayı. kuruyunca düzelir dostum.

kolay gelsin.
İçi falanda baya pis duruyor hem bi temizlik yapılsa iyi olur.

fearlesboyy
17 Nisan 2017, 22:18
aynısı bendede vardı işi bilen elektronıkcılerın hepsi azda olsa anlıyor.bendede vardı cf 150 nk gostergem arızalandı yenısı 700 tl çipin beyın entegresı bozulmus tamırın mumkunatı yoktu bende yurt dısından honda cf500 yenı gostergesını aldım yakında uydurucam