PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorda ara ara boğulma

Drifter61
14 Ağustos 2012, 14:06
Arkadaşlar motorda trafikte normal seyrimde giderken birşey yok ancak ışıklarda durunca bazen stop edecekmiş gibi boğuluyor sonra yine rölantide çalışmaya devam ediyor. Motorun yağı değiştikten sonra biraz daha iyileşme oldu ama hala devam ediyor. Bunun nedeni karbüratör ayarı mıdır? Eğer öyleyse kendim yapabileceğim birşey mi?

mterayes26
14 Ağustos 2012, 14:37
hava ayarı yaptır hava çok sıcak azıcıkda rölantiyi artır sorun kalmaz

Drifter61
14 Ağustos 2012, 14:40
kendi çabalarımla yapabilir miyim hocam buranın kanuni servisinin işçiliği berbat o yüzden götürmek istemiyorum pek. Yaptıkları işe hiç özenmiyorlar.

mterayes26
14 Ağustos 2012, 14:47
zaten hangi kanuni servisi adam gibi iş yapar ki
motor ne dostum

Drifter61
14 Ağustos 2012, 15:22
seyhan 150c modeli mekaniğine tam hakim olamadım daha söküp tamışlığım da pek olmadığı için bilene sorup öyle kalkayım işe dedim
haklısınız hocam elektriğinde sorun olmuştu gittim yaptırdım vidasını bile adamakıllı sıkmıyolar eve geldim kendim bidaha söküp taktım da içim rahat etti

mterayes26
14 Ağustos 2012, 15:34
karbüratörun altında kalan vidayi sağ tarafa tamamen sık
marsa basarak sola doğru çevir , çalıştığında bırak gaz ver gaza tepkiyi vermezse yada geç verirse o vidayi az sağa az sola çevirerek orta yolu bul ani gaz verdiğinde motor cevap verene kadar

Drifter61
14 Ağustos 2012, 16:58
çok teşekkür ederim hocam şimdi yapmaya iniyorum sonuçları bitirdikten sonra yazacağım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

oldu hocam kesinti gitti hatta yolda gidişi de biraz düzeldi gaza tepkiyi daha net veriyo şimdi çok teşekkür ederim

mterayes26
14 Ağustos 2012, 17:16
ne demek kardeşim rica ederim her zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

hava filtresini temizle bujiyi zımparala sen o zaman gör