PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : luk oil yağ sorusu???

mekan67
14 Ağustos 2012, 12:56
selamunaleykum abilerim kardeşlerim.keyifler yerindedir inşallah.öncelikle mübarek kadir gecenizi kutlar sizin ve aileniz için ve tüm islam alemi için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ederim.bir sorum olacak...netten denizmotortr adlı bır siteden muhtelih bikac parca sıparış ettım.castrol 1540 yagda soyledi lakın elıme gelen yağ LUKOİL MİNERAL YAĞ.şüpheye düştüm ve kullanmadım yağı.daha önceleri sentetık yaglar kullandım için bu ters geldi ve bılmediğim bir yağdı.yağın üzerinde yazan YAZI BU. SAE 15-40 API SG/CD MİNERAL bu yağ kullanılabılırmı??? motorum 150mr vulture...saygılar

Mengu16
14 Ağustos 2012, 13:00
O motora o yağ olmaz.

mekan67
14 Ağustos 2012, 13:04
sebebi nedir ki??? hangi motorlarda kullanılır bu yağ???

ethemm76
14 Ağustos 2012, 13:08
Madeni yağ en eski teknelojidir, bu sıcaklarda motorunu kesinlikle bi tam sentetik yağ ile aynı kalite ve seviyede korumayacaktır. Madeni yağların tam sentetik yağlara nazaran buharlaşma katsayılarıda düşüktür. Bu bağlamda havaların sıcak olduğu bu günlerde yağ eksilme eğilimi de gösterebilir ve yağı değiştirdikten sonra motorda hissettiğimiz viteslerdeki geçiş kalitesi ve sesiz vites geçişleri özelliğini o yağ çok kısa zamanda yitirecektir. Bence de kullanma.

Bende de cbf 150 var. Aynı ürün yanlışlığına ben maruz kalsaydım ben o yağı kullanmazdım.

Mengu16
14 Ağustos 2012, 13:08
sebebi nedir ki??? hangi motorlarda kullanılır bu yağ???
Mineral yağ diyosunuz birde bilindik kaliteli yağ yapan markalardan değil. İlla kullanıcam derseniz motoru zorlamamak şartıyla 1000km kullanabilirsiniz.

Ercument
14 Ağustos 2012, 13:09
Hocam adam siteye castrol resmi koymuş fakat fiyat 12 TL. Fiyattan uyunman lazımdı castrolun 15-40 ını 12 TL.ye alamazsın.

mekan67
14 Ağustos 2012, 13:20
ne bileyim ki...en iyisi castrol bulayım ben biyerdennn :salut:

kaan898
15 Ağustos 2012, 05:29
valla ben full istasyonunun birine dalmıştım bi baktım castrol satıyolardı aldım arabalarda mobili tutsam da motosiklet için hakkat muhteşem yağ...