PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal devre şeması çizebilecek ?

' Ferhat
13 Ağustos 2012, 00:21
İyi günler Ybr 125 motosikletime yeni sinyal hattı çekeceğim.Sinyal devre şemasını çizebilecek arkadaşların yardımını bekliyorum.

rapsy_09
13 Ağustos 2012, 00:36
Laptopun touchpad'i ile anca bu kadar çiziliyor :) Ama kafanda en azından birşeyler oluşturmaya yardımcı olur.+ Yı aküden değilde kontaktan alırsan normal sistemindeki gibi olur.En basitinden görevini yapacak sekilde bir şema çizdim.Hertürlü sorunu buradan yazabilirsin.

http://img856.imageshack.us/img856/6184/adszatx.png

' Ferhat
13 Ağustos 2012, 00:39
Eline sağlık Rapsy, + yerine - baglanmışsa nasıl olucak ?

rapsy_09
13 Ağustos 2012, 00:41
Tam olarak anlamadım sorunu.Daha açık bir şekilde yazarmısın?

' Ferhat
13 Ağustos 2012, 00:43
Yani resimde sinyal kolundan sinyal kablosuna çıkan kablolar + ya onlar benim motorda - verilmişse nasıl olucak ?

rapsy_09
13 Ağustos 2012, 00:47
Sinyal kolunda - Varsa ve kol görevini yapıyorsa Oradaki - yerine + verirsin.Sinyal flaşörünüde kola gelen kabloya bağlarsın gene görevini yapar.Ama o şekilde tavsiye etmem.Nedenide şu ampullerde sürekli + olacağından kırılma , su alma vb. seylerde direk şase yapar büyük sıkıntı yaratabilir :)

' Ferhat
13 Ağustos 2012, 00:52
Valla çok sağol sinyal anahtarında 3 tane kablo çıkıyo bende çözemedim bi türlü oto aksesuarcılarına sordum yarım yamalak cevapladılar. sinyal kolundan sinyallere ve flaşöre çıkan tüm kablolar + demi ?

rapsy_09
13 Ağustos 2012, 00:57
Kolda 3 kablo var 1 i giriş 2 si çıkış.sağa kolu sağa cevir hangi kabloda elektrik varsa onu sağ sinyallere bagla.Sola cevirip onuda sol sinyallere bağla.Bu giriş olarak verdiğin kabloya flaşörü koy.Birde sigorta koyarsan senin açından daha iyi olur.Kola gelen ve koldan giden kablolar + olacak.Şase(-)leri istediğin yerden alabilirsin.Oto elektrikcileri ve motor tamircileri uğraşmaz pek.

' Ferhat
13 Ağustos 2012, 01:00
Evet baştan salmaya bakıyolar birde ücretini alsalar bile dandirik iş yapıyorlar. Tekrar teşekkür ederim ilgilendiğiniz için..

rapsy_09
13 Ağustos 2012, 01:28
Ben teşekkür ederim.Umarım yardımcı olabilmişimdir.keyifli forumlar