PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modenas GT135 kullanıcı fikirleri..

250-MaCiT
12 Ağustos 2012, 19:01
Henüz trafiğe karışalı üzerinden bir yaz geçti geçmedi derken Modenas GT 135 kullanıcısı olan arkadaşların makine hakkındaki olumlu veya olumsuz çeşitli değerlendirmelerini duymak isteriz..Daha önceki yorumlar ve başka forumlardaki genelde kullaktan dolma afaki,efsanevi birtakım bilgiler mevcut..Ben şahsen birebir kulanıcısı olan arkadaşların fikirlerini merak ediyorum..

TATLIHIZ
12 Ağustos 2012, 19:09
160 Gördügünü duymustum...

250-MaCiT
13 Ağustos 2012, 23:08
İnternette özellikle yeni alıp satan bir çok kişiye rastladım kısabir süre zarfında..Acaba bilemediğimiz bir eksisi falanmı var..

250-MaCiT
24 Ağustos 2012, 00:38
Demekki kullananlar henüz fikir sahibi olamamış..

250-MaCiT
16 Eylül 2012, 01:12
Ben bugün kullanma şansına sahip oldum biraz..Gerçi uzun süre kullanıp,örneğin bir kış,yaz gibi mevsimler geçirip yazmak isterdim..Ama kısaca edindiğim izlenim şudur..Alet oldukça oturaklı kullandığım diğer cuplara hiç benzemiyor,altında ciddi bir motorsiklet hissi veriyor..Kalkıştaki gücü ve seriliği ciddi anlamda hissedebiliyorsunuz..Vites aralıkları geniş;örneğin sadece 1.viteste oldukça uzun gidebildim,frenleri çok güven verici ve etkili,trafik içinde kısa alanda ''ufo'' misali hareket edebiliyorsunuz..Ergonomisi iyi,vibrasyon hissettiğim kadarı ile yok gibi..Vites geçerken büyük cc li bir motorun vitesini geçiyormuşsunuz hissini veriyor..Yol tutuşu çok iyi,amortisörler etkili ,çukurlarda tümseklerde kendisini belli ediyor..
Bence performans olarak,hadi cub ları bir kenara koyalım 125-150 cc arasındaki motorların hepsine kafa tutmanın ötesine geçer...
Bu konuda takip içerisindeyim,yolda rastlayıp sohpet ettiğim kişilerin hiçbirisinden olumsuz birşey duymadığım gibi oldukça memnuniyet belirttiler..

DarkSeleCT93
16 Eylül 2012, 03:15
kaç sabit hızla gider acaba ve son hızı nedir bide bu motorla 400-500 km yapılır ve rahat olurmu acaba

satoyama
16 Eylül 2012, 04:19
o nedir ya öyle vuuuww yok yok

gilerasını vespasını bu kadar övemiyor :mrgreen:

şaka bir yana modenas sağlam makinadır..

brds
10 Aralık 2012, 03:24
şu 1lt ile 68km muhabbetini doğrulayacak bir arkadaş varmı...çıkarsa şoklarım resmen...

6PaTLaR
14 Temmuz 2013, 08:34
7 aydır kimse yazmamış, Ne oldu arkadaşlar 160 km hız 1L ile 68 km doğru muymuş?

mustf
14 Temmuz 2013, 10:10
Geçen hafta bursadan kuşadasına gittim dün döndüm modenas gt 135 ile. Daha önce aynı yolculuğu innova ile yapmıştım. Modenasla çok daha rahat ve sorunsuz gittim. Lastikleri de tubeles yaptırmıştım geçenlerde.

Şimdi gerçekten de çok iyi makina arkadaşlar. Hıza gelince yeterince hızlı merak etmeyin. Açıkçası bana yollarda 100 yetiyor. Mesela dün dönüşte karacabey yolunda fırtınaya yakın rüzgar vardı yolu 60 la geçmek zorunda kaldım. Hız yerine göre yapılır bu makinayla 120 yaptım en fazla ben şahsen daha fazlasını istemiyorum ve ihtiyacım da yok. Ama 140 ı rahat gördüğünü söyleyen de çok. Bunlar başka konu.

Asıl önemli olan makinanın verdiği güven ve sağlamlık. İnnovayla durup defalarca dinlendiğim halde motor yorulup boğuluyordu. Bunu resmen dinlendirmeden saatlerce sürüyorsun tık yok arkadaş.

tr100a
14 Temmuz 2013, 10:53
7 aydır kimse yazmamış, Ne oldu arkadaşlar 160 km hız 1L ile 68 km doğru muymuş?

68 km yol 160 km hızla değil böyle bir şey icat olmadı daha 70 veya 80 km hızla mümkün(fabrikanın önerdiği ekonomik sürüş hızı neyse ve önerdiği kriterlerde)

blt_59
14 Temmuz 2013, 11:39
benimde geçen yakından görme şansım oldu,hakkaten parasını hakeden bi motor,arkaya kaba durmayacak,max 33 litre güzel bi çanta taktınmı mükemmel bi görüntü oluyo,cup luktan çıkıyo makina,seside etkiliyo insanı,alan güle güle kullansın ..

İsmail SAÇAK
14 Temmuz 2013, 18:28
ben sadece meraktan türkiye distribütörü ile görüştüm bu motor hakkında.. adam 160 km yi garanti ediyor fakat henüz parça sıkıntısı giderilmiş değildir. distribütör bile diyor ki parça sıkıntısı olduğunda gerekirse sıfır motordan söker gönderirim. ama tabi bu pek güven verici değil bizler için. yakıt konusuna da aynı şekilde garanti veriyor. 1Lt. ile 68 Km Yolu KEndim Test Ettim abi diyor güvensizlik olmasın gelin burada beraber test edelim diyor.

kısacası bence motor güzel fakat arkası sağlam değil benim görüşüm.