PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eksozun altında minik bi nokta var ordan yağ atıyo..

mücahit_89
11 Ağustos 2012, 18:30
arkadaşlar az önce motorun yağı fazla diye bi miktar şırıngayla çektim sonrasında çektiğim yağdan tekrar içine koydum ölçerek ayarı tutturmak için ama sonra eksozun altından sprey şeklinde damla damla yağ gibi bişe atmaya başladı acaba yağı çıkarıp koyduğum için o yağımı atıyor yoksa farklı bi durum mu var...

sizce şimdi kopmle yağımı değiştirmeliyim yoksa başka bi durum mu var,motor şuan çalışırken sürekli bunu yapıyor...

alttaki delik bu orda varmış zaten sanki tahliye deliği gibi...
http://img825.imageshack.us/img825/2227/imag1462i.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/825/imag1462i.jpg/)

bu şekilde sürekli atıyor..
http://img215.imageshack.us/img215/175/imag1463i.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/215/imag1463i.jpg/)

fat280
11 Ağustos 2012, 18:33
abi bu durum biraz garip o tahliye benim bildiğim motoru yıkayınca i,çine su flan giderse işte yada motorun azda olsa rahatlaması gibi birşey için joyarlar bizim motorlarda da var ama oradan hiç yağ gelmez yağ olduğuna emin misin abi ?

mücahit_89
11 Ağustos 2012, 18:38
abi bu durum biraz garip o tahliye benim bildiğim motoru yıkayınca i,çine su flan giderse işte yada motorun azda olsa rahatlaması gibi birşey için joyarlar bizim motorlarda da var ama oradan hiç yağ gelmez yağ olduğuna emin misin abi ?

yağmı bilmiyorum işte çok ince olduğu için o arada da yağla uğraştığım için bana yağ gibi geldi,bide motoru sol ayağa yatırdığımda kesiliyo....buraya ben yağ kaçırmış olabilirmiyim acaba yada su ama su olsa önceden çıkması lazım dı?bu arada eksozun ucundan çıkan bişey yok normal çalıştığı gibi...

fat280
11 Ağustos 2012, 18:44
yağmı bilmiyorum işte çok ince olduğu için o arada da yağla uğraştığım için bana yağ gibi geldi,bide motoru sol ayağa yatırdığımda kesiliyo....buraya ben yağ kaçırmış olabilirmiyim acaba yada su ama su olsa önceden çıkması lazım dı?bu arada eksozun ucundan çıkan bişey yok normal çalıştığı gibi...

bence sorun yok kafana takma yağ flan olmaz orada ya önceden kalan su buharıdır birz kullan motoru sür keser

mücahit_89
11 Ağustos 2012, 18:46
bence sorun yok kafana takma yağ flan olmaz orada ya önceden kalan su buharıdır birz kullan motoru sür keser

motordan çıkarıp tekrar koyduğum yağ sorun olmaz değilmi yani kafamı karıştıran bu bilmediğim için soruyorum:)birde oraya yağ nerden gitcek onuda düşünüyorum ama bulamıyorum,yağla alakasız biyer eğer eksozun ucundan gelse olabilir ama ordan geldiği için tahmin edemiyorum o deliğin ne olduğunu...

ferdinandd
11 Ağustos 2012, 18:48
Bence alakası olamaz Mücahit, millet yıllardır yağ ekliyor gayet sıradan bi durum bence, hiç bu tür bi şikayet duymamıştım ki bence çok çok alakasız noktalar :)

O tahliye benim bildiğim motoru yıkayınca içine su giderse yada motorun azda olsa rahatlaması gibi birşey

Bencede böyle bişeydir, gece motosikletinin yanında biri araba yıkadı falansa yada çoluk çocuk su tabancasıyla sıktıysa o delikten akmıştır tabi ama akamayıp buharlaşamayanlarda şimdi çıkıyordur falan.

Ben ciddi bişey olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

mterayes26
11 Ağustos 2012, 18:51
o yağ değil tahliye deliği , motorlar özellikle çalıştırılıp ısınmadan stop edilirse içinde buhar oluşur buda SUya dönüşür genelde çoğu küçük cc motorlarda bu bulunur yağ değil boşuna kafa yorma SU tahliyesi
ayrıca yağ olsa siyah renkte olur
tekerin düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

BIRDE ALLAHINI SEVEN BILMEDEN YORUM YAZMASIN YAZMIŞ OLMAK IÇIN YAZMAYIN INSANLARI YANLIŞ YÖNLENDIRMEYIN

mücahit_89
11 Ağustos 2012, 18:53
teşekkür ederim arkadaşlar derler ya hani kedi şeyini görmüş yara sanmış:)gerçekten o hesap:queen:,

mterayes26 dediğin gibi markete filan gittim geldim 4-5 kere ısınmadan stop edip çalıştırdım ondan sebep olabilir:):rendeer:

cahillik başa bela ama böylelikle öğreniyoruz bilmemek değil öğrenmemek demişler:)ama bu durum hiç başıma gelmemişti o yüzden şaşırdım...

ferdinandd
11 Ağustos 2012, 18:55
Bu hep servisin suçu, aylık psikolog masraflarımızı da karşılamaları lazım oldu artık, bende daha ciddi sıkıntılar var 250 ml fazla yemek yemeyi bile kesitm o derece :queen::queen::queen:

canerol
11 Ağustos 2012, 18:56
benzini yakamıyor motosiklet bujini değiştirmende fayda var benimde başıma geldi çünkü

kaan898
11 Ağustos 2012, 18:57
biraz yol yap devam edeceğini sanmıyorum ...

mücahit_89
11 Ağustos 2012, 18:59
benzini yakamıyor motosiklet bujini değiştirmende fayda var benimde başıma geldi çünkü

buji daha 2000 km oldu bu kadar çabuk bozulurmu ve bunun bujiylemi alakası var yani...

Ramazan Can
11 Ağustos 2012, 19:00
buji daha 2000 km oldu bu kadar çabuk bozulurmu ve bunun bujiylemi alakası var yani...

motrorun çiğ atmış.....

mücahit_89
11 Ağustos 2012, 19:01
Bu hep servisin suçu, aylık psikolog masraflarımızı da karşılamaları lazım oldu artık, bende daha ciddi sıkıntılar var 250 ml fazla yemek yemeyi bile kesitm o derece :queen::queen::queen:

evet bak bu büyük bi etken:)bende heryerde 250 ml olçüyorum bütün içtiğim şeyler 250 ml:queen:hep bu fazla yağdan oluyo bunlar abi:)

ferdinandd
11 Ağustos 2012, 19:02
benzini yakamıyor motosiklet, bujini değiştirmende fayda var, benimde başıma geldi çünkü

Buji benzini yakamadı diye egzoz su tahliye deliğinden neden su atsın ki ? tam anlayamdım :/

mücahit_89
11 Ağustos 2012, 19:03
motrorun çiğ atmış.....

yani bujimi değişmesi gerekiyor....yada bujimi ıslanmış ıslansa hiç çalışmaz tek marşta alıyor...

bakın motor sol ayaktayken hiç atmıyor ama motor düzken,rolantide sabit çıkıyo ama gaza bastıkca çoğalıyor bu benzin mi sumu?

ferdinandd
11 Ağustos 2012, 19:13
Ben olsam gidip bi koklarım çekinmeden !!! Eğer çiğ benzin kokusu alırsan şu tür bilgiler bulabildim.

Motoru ısıtmazsanız çiğ yakıt atar! Ateşleme sistemi, bujilerde kurum olabilir, porselen çatlamış olabilir, kablolardan veya bobinden olabilir, hava filtresi dolmuş olabilir, egzozda katalitik konvertör iptali var ise olur, oksijen sensöründe sıkıntı olabilir,

Artık en abartı hali ile yakıt sistemi, motosikletin ihtiyacından fazlasını veriyor olabilir (zor bir ihtimal) başka bir neden gelmiyor aklıma...

canerol
11 Ağustos 2012, 19:30
2000 km olmasıyla bi alakası yok fabrika hatası olur taktığın anda teser buji ateşleme sisteminde bir aksilik olursa aklıma hep buji gelir 3 4 tane yedek buji ile gezerim hep mootrum 4 ay yattı bir kere geldim çalıştırdım seninki gibi çiğ benzin atıyor buji ateşleyemiyor ve egzozdan dışarı atıyor bujiyi değiştirdim hiç bir şey kalmadı

mücahit_89
11 Ağustos 2012, 19:50
gittim elimde biriktirdim sıçrayan suyu kokladım su sonra dediğiniz gibi yaptım biraz dolaştım motor iyice ısnınca kesti:)buhar yapmış onu tahliye etti hiç bilmiyordum ordan tahliye ettiğini...

ferdinandd abi bu honda servislerinin yüzünden pisikolojik destek almamız lazım herşeyden şüpheleniyoruz:queen:

ferdinandd
11 Ağustos 2012, 20:22
Bencede abi okadarda değildir yani,

Ama çiğ yakıt atma olayını da ilk kez duydum, öğrenmiş olduk! Hep yedek buji niye alırlarki yanlarına derdim, her sorunun altından buji çıkıyor son dönemlerde forumdaki başlıklarda.

Motosiklette yeni olduğumdan, otomobilimdeki bujileri de en son hangi yıl değiştirmiştim yada değiştirmişmiydim hiç onu bile hatırlamadığımdan, buji bana göre hiç sorun çıkarmayan bi elemandı :)

Bu uyarılar için herkese teşekkürler :cat:

mterayes26
12 Ağustos 2012, 19:43
Ben olsam gidip bi koklarım çekinmeden !!! Eğer çiğ benzin kokusu alırsan şu tür bilgiler bulabildim.

Motoru ısıtmazsanız çiğ yakıt atar! Ateşleme sistemi, bujilerde kurum olabilir, porselen çatlamış olabilir, kablolardan veya bobinden olabilir, hava filtresi dolmuş olabilir, egzozda katalitik konvertör iptali var ise olur, oksijen sensöründe sıkıntı olabilir,

Artık en abartı hali ile yakıt sistemi, motosikletin ihtiyacından fazlasını veriyor olabilir (zor bir ihtimal) başka bir neden gelmiyor aklıma...

sana kocaman bir yuh diyorum yuh madem birşey bilmiyorsun yanlış yönlendirme
hava filtresi ile hele ne adamsiniz