PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Sahip Olduğunuz Motorsiklet Markası ,Yaşınız ve Geçirdiğiniz En İlginç Motor Anı?

Sayfa : [1] 2

Sarahodes
10 Ağustos 2012, 23:37
Evet arkadaşlar öncelikle ben başlıyim yaşım 19 ve bu sene ilk motor sahibiyim Yalovada Üniversite Öğrencisiyim ve ilk Motorum Aşşağıdaki kırmızı şeytan :)

http://image.cdn.sahibinden.com/photos/29/02/45/832902458eb.jpg

En ilginç motor anım şöyle oldu; Daha motoru üzerime alalı 1 saaat olmuştu ve o anki heyecanla motoru çalıştırıp üniversitedeki herkeze hava atacaktım , motoru üniversiteye getirirken vites yürürlükteydi fakat üniversite önünde o kalabalıkta motoru artistlik bir şekilde başlatmaya çalışırken bir türlü motor yürümüyordu ard arda 5 kez denedim fakat milletin ilgisini daha çok çektim :) özellikle kızlar gülmeye başlayınca göz bebeklerimin kenarlarının karardığını gördüm ve yavaşça hayatla irtibaratım kesildi :) Öyle rezil bir an ki o havayla kaskı takıyorsun endamlı bir şekilde motora biniyorsun herkezin dikkatini çekiyorsun fakat motoru ilerletemiyorsun :) Ve kendime geldiğimde bir de baktım ki motorun vitesinde sorun yok sadece zincir atmış :) 2 ci kez vurulmuştum ve herkezin içinde zinciri takıp usulca oradan uzaklaştım havam da bana kaldı :) Ama hiçbir rezillik beni motorsiklet sevdasından vazgeçetiremez :) Hadi bakalım sıra sizde...

TATLIHIZ
10 Ağustos 2012, 23:39
Bisikletmi bu zincir atıo :)

Sarahodes
10 Ağustos 2012, 23:41
Bisikletmi bu zincir atıo :)

Niye senin motorunun zinciri atmadımı hiç ?

MotorKafa
10 Ağustos 2012, 23:44
Zincir attı, taktın gittin. İlginç...
Zincir atarda bisiklet gibi olmaz o. Bayağı bi gevşemesi lazım.
Bide durduğu yerde olacak iş değil hiç.
Takmasıda öyle yani bisiklet gibi değil...
Anlayamadım, neyse...

Mengu16
10 Ağustos 2012, 23:44
Motoru ne ara aldın daha öğlen motor bakıyordun sonra motor aldın da yaz günü üniversiteye gittin ? Zincir koruması kapalı kutu, ne ara kutuyu açtın da zinciri taktın ?

sezer aykaç
11 Ağustos 2012, 00:04
neymiş o zinciri atan bisikletin markası.

MotorKafa
11 Ağustos 2012, 00:04
Motoru ne ara aldın daha öğlen motor bakıyordun sonra motor aldın da yaz günü üniversiteye gittin ? Zincir koruması kapalı kutu, ne ara kutuyu açtın da zinciri taktın ?
Bu tespitten sonra eleman error verdi.
Hatta direk mavi ekran:mrgreen:

-ZERO-
11 Ağustos 2012, 00:07
ucuz etin yahnisi.... :) ama tabi bütce meselesi diyecek birşey yok ayrıca nası zincir atıyo onu çözemedim :silent:

adem80
11 Ağustos 2012, 00:10
mal motorcular buraya konu başlıklı konudan devam etseymiş arkadaş, daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Gerek yoktu konu açmaya. Ne meraklıyız konu açmaya?

Uğur
11 Ağustos 2012, 00:21
Kardes dun alacağın motorun rengi siyah değil miydi,ne çabuk kırmızı olmuş bu.
Ayrıca dalga geçenler sizinde zinciriniz atmadı mı ?
Zinciri atmayan bilmez bu durumu,benim bmxte çok atardı mesela..

ÖZALTIN
11 Ağustos 2012, 00:55
ibretlik tespit; fotoğrafın üstünde sahibinden.com yazıyo

-ZERO-
11 Ağustos 2012, 01:01
aklıma gelmişti yemin ederim. ispatlıyacak birşey bulamadığım için söyleyememiştim. ne göz varmış sizde de :P :)

oguz1327
11 Ağustos 2012, 01:10
zincirin kopmasini anlarimda, atmasi ilginc.hele birde yerine takmissin o daha bir ilginc.pedalli mobilet desen anliyacagim... gecmis olsun.

robien81
11 Ağustos 2012, 01:54
adam bida bu foruma girmez bence , bi hava atıym dedi :D onuda söndürdünz helal

-ZERO-
11 Ağustos 2012, 02:03
adam bida bu foruma girmez bence , bi hava atıym dedi :D onuda söndürdünz helal

aga daha kampana freni olan çinli bi motorla neyin havasını atmak istiyo onu anlamadım :mrgreen: ben olsam bırak hava atmayı o motora binmeye bile utanırım yemin ederim :queen:

beyazit60
11 Ağustos 2012, 02:04
tahminime göre arkadaş biraz sallamış sallarken kendiside düşmüş:) neyle açtın o zincir kutusunu nasıl hemen tamir ettin :) benim de bir defa afrika safaride zincir koptu tuhafiyeden lastik aldım yola devam ettim ne kadar tuhaf değil mi :) :) :) :)

bekirulucan
11 Ağustos 2012, 02:07
tahminime göre arkadaş biraz sallamış sallarken kendiside düşmüş:) neyle açtın o zincir kutusunu nasıl hemen tamir ettin :) benim de bir defa afrika safaride zincir koptu tuhafiyeden lastik aldım yola devam ettim ne kadar tuhaf değil mi :) :) :) :)

ben dedim foruma alkol yada uyuşturucu etkisinde üye almayalım diye!! :D beyazıt bizim mcx başlığı fena duruldu oraları canlandırmak lazım bi ara.. olmadı kooperatif getirelim girsin oralara canlansın :D

beko12345
11 Ağustos 2012, 02:07
aga daha kampana freni olan çinli bi motorla neyin havasını atmak istiyo onu anlamadım :mrgreen: ben olsam bırak hava atmayı o motora binmeye bile utanırım yemin ederim :queen:

Katılıyorum o motorla biri benim önüme gelse vaaaaaaaay be motora bak asla demem şahsen :) sadece zorunluluktan motora binen biri olarak görürüm :)

Sepetçioğlu
11 Ağustos 2012, 02:08
Ulan adam bir hava atacaktı kursağında bıraktınız :queen: Tecrübeli motorcular sizi :) belli adam bisikletten başka iki tekerli bir şeye binmemiş :mrgreen:

bekirulucan
11 Ağustos 2012, 02:11
bigün kampüse benim 600rr la bi giriş yaptım.. ama nasıl kuul'um bellisi yok :D çektim giriş kapısına ceketin fermuarını göğsüme kadar açtım beyaz çeneden açılır kaskımı tam çıkarıyorum.. o an nasıl rezil oldum bilemezsiniz :( kaskın zinciri attı :( o kızlar o bakışlar birden kahkahalara döndü :( neyse biraz gevşetip bikaç arkadaş zinciri taktık kaskı çıkardım kafamdan.. buda benim ilk motor anımdır.. ne utanmıştım o gün yaa :( gitti havam :(

-ZERO-
11 Ağustos 2012, 02:45
Evet arkadaşlar öncelikle ben başlıyim yaşım 19 ve bu sene ilk motor sahibiyim Yalovada Üniversite Öğrencisiyim ve ilk Motorum Aşşağıdaki kırmızı şeytan :)

http://image.cdn.sahibinden.com/photos/29/02/45/832902458eb.jpg

En ilginç motor anım şöyle oldu; Daha motoru üzerime alalı 1 saaat olmuştu ve o anki heyecanla motoru çalıştırıp üniversitedeki herkeze hava atacaktım , motoru üniversiteye getirirken vites yürürlükteydi fakat üniversite önünde o kalabalıkta motoru artistlik bir şekilde başlatmaya çalışırken bir türlü motor yürümüyordu ard arda 5 kez denedim fakat milletin ilgisini daha çok çektim :) özellikle kızlar gülmeye başlayınca ''göz bebeklerimin kenarlarının karardığını gördüm'' ve yavaşça hayatla irtibaratım kesildi :) Öyle rezil bir an ki o havayla kaskı takıyorsun endamlı bir şekilde motora biniyorsun herkezin dikkatini çekiyorsun fakat motoru ilerletemiyorsun :) Ve kendime geldiğimde bir de baktım ki motorun vitesinde sorun yok sadece zincir atmış :) 2 ci kez vurulmuştum ve herkezin içinde zinciri takıp usulca oradan uzaklaştım havam da bana kaldı :) Ama hiçbir rezillik beni motorsiklet sevdasından vazgeçetiremez :) Hadi bakalım sıra sizde...
bi insan kendi göz bebeklerini nasıl görebilir :queen:

bekirulucan
11 Ağustos 2012, 02:48
altı çizili yeri biri bana anlatabilir mi :queen: bi insan kendi göz bebeklerini nasıl görebilir :queen:

hadi ateistler bunu da açıklayın hadi !! :queen::flower:

-ZERO-
11 Ağustos 2012, 02:49
hadi ateistler bunu da açıklayın hadi !! :queen::flower:

imana geldim yemin ederim :queen:

adem80
11 Ağustos 2012, 02:52
rezil oldu adam yahu yeteerrr :queen:

robien81
11 Ağustos 2012, 03:17
motorun aynasına bakmıştır :D

not : Ateist değilim

Karlıyollar
11 Ağustos 2012, 03:26
Bu tespitten sonra eleman error verdi.
Hatta direk mavi ekran:mrgreen:

:D Ve beyin göçer.

:D :D Elemanın havası söndü

rezil oldu adam yahu yeteerrr :queen:,

Adam bidaha gelmez zaten buraya :D

bekirulucan
11 Ağustos 2012, 03:33
1 - Adam ''Herke(Z)e hava atmaya çalışmış..
2 - Vites YÜRÜRLÜKTE imiş..
3 - Üniversite önünde o kalabalıkta motoru ''ARTİSTLİK'' bir şekilde '' BAŞLATMAYA '' çalışmış.. (mahalle kahvesinin önü sanki 130 m2 dükkan üniversite dediği)
4 - Göz bebeklerinin kenarlarının karardığını görmüş..
5 - Hayatla irtibatı kesilmiş geri dönmüş ki bu büyük bi olay başlı başına..
6 - Kaskı takıp motora ''ENDAMLI'' bi şekilde binmiş ki kimse bilmez altında tek silindir görünümlü 4 silindir motosiklet var

Tüm bunlar bile bu adamı motosiklet sevdasından '' VAZGEÇETİREMEZ '' miş..

Beyler ben plastik 3 tekerli ön tekerden pedallı aletten tekrar başlıyorum görüşmek üzere :queen::queen::santa:

Fatih Ada
11 Ağustos 2012, 14:10
Subhanallah kardeş,ibretlik paylaşım..

Bende ilk motorumu almıştım simsiyah nasıl da parlıyor.. Okula gittim hemen gençlik hevesi hava atalım diye,daha kapıda güvenlikler görür görmez bayılmışlardı motora,belkide onların gözü kaldı.. bariyeri açarken vay be motorda da kırmızı candır,ışıl ışıl mübaret demişti birisi.. kantinin olduğu bahçeye yaklaştığımda motor teklemeye başladı,ben tabi ilk motorum olduğu için ne yapacağımı bilemiyorum,ofisteki herkes tüm iş arkadaşlarımda bana bakıyorlar.. ulan noluyo diyorum kendi kendime.. derken stop etti Allahtan tecrübeli bir arkadaşım farketti durumu yanına gelerek çaktırma 2 ye tak dedi ben itince ayağını debriyajdan çek dedi. Aldım vitesi yürürlüğe birden çektim çalışır gibi oldu ama tabi ben rezil oldum,tüm havam gitti.. Meğerse sarjı bitmiş gittim sarja taktım gözbebeklerimin kararmasını ise hayatta unutamam artık..

Yazında böyle mantık hataları ile dolu,bu forumda kimse yemez bunları :)

beyazit60
11 Ağustos 2012, 15:17
Tüüü rezil utan utan koskoca mt ailesini kandırıyon hemi :mrgreen:

GeNç61
11 Ağustos 2012, 15:55
:))) beyler yeter ya :))) simdi bu arkdasa öyle bir gaz verdinizki 27 agustosta size kanıt olarak batum festivalinden fotograflar cekip motorumla batumdaydım festivalde eğleniyorduk yedik içdik mıçtık yattık diyecek ama bakalım hengimizin motorunu sahiplenecek cok merak ettim:))) batuma gidecek olan arkadaslarım aman dikkat edin( bende dahil ) motorlarınızın resmini burdan baska bir yerde paylasmayın:PPP
bakın sahibinden olan bir resmi sahiplenmiş nede olsa:))))

milletin işi gucu kalmadı dime ancak boş olaylar peşindeyiz :))

adem80
11 Ağustos 2012, 17:43
gidip hemen kırmızı bi cg 100 alacak. İspat için. :santa:

I.Love.Drift
11 Ağustos 2012, 17:55
Arkadaslar belkide motorunu satiyorda ordaki fotografi koydu? Alla allaaaa ne istionuz cocuktan :D

çelikatlı
11 Ağustos 2012, 17:58
yok böyle bomba:queen:

ossiaa4560
11 Ağustos 2012, 18:01
Belki oruç kafasına vurmustur :)

otopsici
11 Ağustos 2012, 18:05
Tüüü rezil utan utan koskoca mt ailesini kandırıyon hemi :mrgreen:
yaf öyle demeyin bizim buralarda meşhur bi oto elektronikçi motorcu dostumuz (aslında çok y...... biridir) var
yeni motosikletle tanışan arkadaşları çok feci şekilde motordan soğutur
mesela
Van'dan Erciş'e 11 dakika gibi bi sürede giriyormuş:santa:
e ne var bunda dediğini duyar gibiyim:silent:
google map üzerinden yolu bi hesaplatın ve bu yolun yarısının dağ yolu olduğunuda hesaplayın
ee haliyle adam soğuyor arkadaş ben 650 lik motorla 1 saatte anca gidiyorum
o da hem kendimi hemde motoru yırtarak gel de kıskanma şimdi:queen:

Kiraz''
11 Ağustos 2012, 18:08
Sizin dilinize düşen yandı yandı :mrgreen:

motodriftt
11 Ağustos 2012, 18:36
şimdi ben 9senellik motorcuyum 50 bin km tecrubem war ama böyle bi şeyle karşılaşsam o kkapalı kutudaki zincir aklıma gelmez attıgı veya kırıldıgı bide hiç başıma gelmedi

K o r @ y
11 Ağustos 2012, 18:47
noluyo leyn burda... :sunny:
Sayın adminlerden MT Ruh ve Sinir Hastalıkları topiği kurmalarını rica ediyorum..
Bu böyle olmayacak yaw, hemen deli bağlar gibim bağlayıp atalım içeri :queen:

bekirulucan
11 Ağustos 2012, 18:54
yaw onu bunu boşverinde vitesi yürürlükte olanlar parmak kaldırsın :D benimki şuan bayaa bi yürürlükte walla :D:pr::queen:

GeNç61
11 Ağustos 2012, 19:12
Sizin dilinize düşen yandı yandı :mrgreen:

daha cok kendisini hafife alan yandı gibin :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

acaba bu arkadasın vitesi mahkeme kararı ilemi yürülüğe giriyor ben hala anlıyamadım lutfen aydınlatın bu cahili:)))))

Kiraz''
11 Ağustos 2012, 23:11
acaba bu arkadasın vitesi mahkeme kararı ilemi yürülüğe giriyor ben hala anlıyamadım lutfen aydınlatın bu cahili:)))))

Hahha o değilde kırmızı şeytan harbiden ortalığı yakıyor,üniversite ortamında böyle bir motorla hava atmak'' hayali güzel olsa gerek :P Aşağılamak değil ama gerçekler :mrgreen:

GeNç61
11 Ağustos 2012, 23:20
görende yuksekccli racinc makina sanacak keske resmi koymasaydıda:)))) tabiki niyetimiz assağılamak deil :)))) sadece ders almak:))

Kiraz''
11 Ağustos 2012, 23:23
Tabikide,umarım dersini almıştır yalnız cesaret taktir edilesi :P

GeNç61
11 Ağustos 2012, 23:25
hadi sende aç bir topic sende de bende motor aldım de :)) ama seninki de1000 rr olsun sende kampusden bahset :))

tr100a
11 Ağustos 2012, 23:27
ulem en popüler topik bu bende yazayım baali dedim daldım birde baktım çocuğu makaraya sarıyonuz:P

mehmet1994
11 Ağustos 2012, 23:42
Bende bir anımı anlatmak istiyorum.Açık lisede okuyorum birgün olmayan motorumu aldım hava atmak için okudugum üniversitenin bahçesine gittim neyse motoru park edip derse girdim çıkıştı bir baktım çalışmıyor ne yaptıysam yok tık yok ses çıkmıyor birde ne göreyim altımdaki bisiklet çıktı:D

Kiraz''
11 Ağustos 2012, 23:53
hadi sende aç bir topic sende de bende motor aldım de :)) ama seninki de1000 rr olsun sende kampusden bahset :))

Sen ne diyosun otobanda ön kaldırıyorum ben :P

sakinseytan
12 Ağustos 2012, 00:19
arkadas adamın azına ... şiniz :D de yorumlar krize soktu beni adamın konuyu okumadan yorumları okudum.D zinhcir korumalıgı görünce oha nan neyi takıyonb dedim hak etmiş bu lafları adam şimdi gelip ya ispatlarsa üsenmeden korumalıgı söktüm zincirde harbiden attıysa imkansız yok vala onca lafı yazanları görmek isterdim:D

zincir atarmı bisikletmi diyenler varya ben gecen arabayla sırf 600lük motorun zincirini takmaya seyrantepe dereye indim adam motordan hiç anlamıyo zinciri bozuk dişlerde full yemiş torktan dolayı atar yani arkadaş da bu arkadaş ya cok atmış yada iyi niyeti pahalıya patlamış:D

Uğur
12 Ağustos 2012, 00:27
Bu arkadaş artık sittin sene Mt'ye uğramaz bu kadar yorumdan sonra :)

GeNç61
12 Ağustos 2012, 00:31
arkadas adamın azına ... şiniz :D de yorumlar krize soktu beni adamın konuyu okumadan yorumları okudum.D zinhcir korumalıgı görünce oha nan neyi takıyonb dedim hak etmiş bu lafları adam şimdi gelip ya ispatlarsa üsenmeden korumalıgı söktüm zincirde harbiden attıysa imkansız yok vala onca lafı yazanları görmek isterdim:D

zincir atarmı bisikletmi diyenler varya ben gecen arabayla sırf 600lük motorun zincirini takmaya seyrantepe dereye indim adam motordan hiç anlamıyo zinciri bozuk dişlerde full yemiş torktan dolayı atar yani arkadaş da bu arkadaş ya cok atmış yada iyi niyeti pahalıya patlamış:D

yok paşamarkadas ünüversitede kampuste hava atacakmıs kızlara daha dun motoru yoktu ve bugunde sahıbınden comdakı resmı almıs koymus :) konu bu yani:))