PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subap Ayarı Sonrasında Değişen Motor Sesi

Uğur
09 Ağustos 2012, 20:49
Herkese İyi Akşamlar Kıymetli MT üyeleri..
Bugün 2-3 gündür çalışma esnasında subaplardan ciddi derecede rahatsız edici ses yapan,hantallaşan,çekişi düşen 150 cc mondial scooterımın subap ayarlarını serviste yaptırdım.
Fakat scooterı aldığımda sesinin bıraktığımla alakası olmadığını gördüm. Gür gür çalışan scooterın sesi pancar motoru gibi çıkmaya başladı,iftar saatine az vakit kaldığı için fazla birşey demedim,eve geldim. Çekişte,hantallığında ciddi anlamda iyileşme vardı fakat ses canımı sıktı. Sizden ricam şu sesin normal olup olmadığını yorumlamanız.
Video eklenmiştir..

Saygılarımla...

E_qH5O2G880

sakinseytan
10 Ağustos 2012, 00:01
marş cevirmesi normalmi rahatmı cokmu sıktılar acaba sibopları rolanti cok düşükken rahat calısıyomu kasıyomu bak

Uğur
10 Ağustos 2012, 00:14
marş cevirmesi normalmi rahatmı cokmu sıktılar acaba sibopları rolanti cok düşükken rahat calısıyomu kasıyomu bak
Hocam çok rahat çalışıyor,iftardan sonra dingin kafayla dinleyince sesin egzozdan öyle çıktığını gördüm.
Pancar motoruna benzer bi ses çıkıyor egzozdan..

mete_han
10 Ağustos 2012, 00:16
bi ince şıkırtı var...daha tok çıkardı o ses...

Uğur
10 Ağustos 2012, 00:18
bi ince şıkırtı var...daha tok çıkardı o ses...
Abi motor kısmındaki şıkırtı geçmiş. Fakat egzozdan geliyor o şıkır şıkır ses...

Uğur
10 Ağustos 2012, 03:01
Güncel..
Biraz kullandım aksam 25 km kadar.
Egzozun sesi çok az çıkıyor,artı gazı çekince de patlama oluyor.
Subap ayarında yanlış yapılan nokta nedir ?

mterayes26
10 Ağustos 2012, 21:08
karbüratöre de bak , subab kaçagı olunca tam gazda sıyahsıyah duman atar dıye bılıyorum , sankı egzost vıdaları gevsek veya katalıtık konvektör kopmus olabılır subab sesi gibi degıl

sakinseytan
10 Ağustos 2012, 23:24
karbüratöre de bak , subab kaçagı olunca tam gazda sıyahsıyah duman atar dıye bılıyorum , sankı egzost vıdaları gevsek veya katalıtık konvektör kopmus olabılır subab sesi gibi degıl
ya arkadaş benim motorda hava filtresi takında o bahsettigini yapıyo sibop olmasın:S benim sorunda

Uğur
10 Ağustos 2012, 23:36

Hocam,karbüratör yeni sayılır 3000 km oldu değişeli,egzozda herhangi duman atma vs yok..

Bugün servise gittim boyle boyle dedim cevap şu;
Orjinal egzozun haricinde bi egzoz taktığım için ses normalmiş,subaplar aşırı ses yaptığı için,ayar yapılınca kendine gelmiş ve boyle bir ses ortaya çıkmış...
Ama bana pek inandırıcı gelmese bile bi müddet boyle pancar motoru gibi ses yapa yapa kullanmaya devam..