PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motoruma bakım yaptırmak istiyorum?

Byvukuat
09 Ağustos 2012, 15:11
selam arkadaşar cbr 125r ıma komple bakım yaptırmak ıstıyorum aslında garantısı devam etmekte ama bayıye gıdıp bakım yaptıramadım kendı ımkanlarımla hallettım maddı sıkıntılardan dolayı istanbul mecidiyeköyde oturuyorum motoruma a dan z ye bakım yaptırabılıcek neresı var ve ortalama nekadar fıyat tutar bılgı almak ıstıyorum şimdiden teşekkürler

Byvukuat
17 Ağustos 2012, 04:11
konu günceldir arkadaşlar.

viper17
17 Ağustos 2012, 04:18
Kaç km de ? Eğer yeni ise yağ değiştirmekten başka bir şey yapmıyorlar :)

Byvukuat
17 Ağustos 2012, 04:22
yag değişimlerini kendim yapıyorum 8 binde yenı değiştirdim yağı ya ben alıştım suratıne yada arada sırada ufak tefek devir düşmesi oluıyo :S

viper17
17 Ağustos 2012, 04:27
yag değişimlerini kendim yapıyorum 8 binde yenı değiştirdim yağı ya ben alıştım suratıne yada arada sırada ufak tefek devir düşmesi oluıyo :S

Hava filtresini değiştirin :) Bu arada umarım zinciri temizleyip yağlıyosunuzdur ?

Zippo's
17 Ağustos 2012, 04:39
Ayni motor bende var.8000 de buji, hava filtresi ve on balatayi degistim.Umarim bakiyosundur balatalara.Ben 8000 de bakima gittigimde on balata neredeyse tamamen bitmisti biraz daha o halde kullansaydim diskide yalan edicektim.arka balata hala orta durumda.bunlara baktirmalisin.8000 e kadar zincir bakimi yapmadisysan duzenli olarak zaten zinciride degistir.cunku zincirler dandik.Suan 9 bindeyim ve en fazla 1000 km daha goturur bu zincir.ki ben duzenli bakimlarini yapmistim

brooklynnn
17 Ağustos 2012, 05:02
benim 12binde on balata 16yı gorur dedi anes motor
ama ben degıstırdım
arka 20bını bulur hıc kullanmadım
ne yap et anese gıtme
konsuk ıyıdır
anes zıncıre yag bıle vurmadı

---------- Post added at 04:02 ---------- Previous post was at 04:00 ----------

bu arada zincir 10binde bıtecekse yag vurmaya gerek yok yaga yazık

Zippo's
17 Ağustos 2012, 05:06
benim 12binde on balata 16yı gorur dedi anes motor
ama ben degıstırdım
arka 20bını bulur hıc kullanmadım
ne yap et anese gıtme
konsuk ıyıdır
anes zıncıre yag bıle vurmadı

---------- Post added at 04:02 ---------- Previous post was at 04:00 ----------

bu arada zincir 10binde bıtecekse yag vurmaya gerek yok yaga yazık

Dogru diyosun bende cok sasiriyorum ama bu kadar kisa surede bitmesi cok garip belkide benim sanssizligim bilmiyorum.

mterayes26
17 Ağustos 2012, 11:15
bakım nedir
YAĞ BUJI FILTRELER BITTI ARKADAŞ

ozrace
17 Ağustos 2012, 11:23
Kadıköy Hasanpaşa'da GKN motor'u öneririm.hem bizden hemde işini temiz yapan Gökhan arkadaşımızın yeri :cat:
anasayfa'da reklamıda var numarasını alıp arayıp maliyetini sorabilirsin...

Zippo's
17 Ağustos 2012, 12:04
Bende cbr 125 icin buji hava filtresi arka hidrolik on balata yeniledim GKN de 135 tl tuttu cok memnun kaldim cok temiz iscilik var tavsiye ederim cokta ilgilidir

mterayes26
17 Ağustos 2012, 12:37
çok iyi bir rakam GKN yi kutlarım

Byvukuat
24 Ağustos 2012, 04:44
Ayni motor bende var.8000 de buji, hava filtresi ve on balatayi degistim.Umarim bakiyosundur balatalara.Ben 8000 de bakima gittigimde on balata neredeyse tamamen bitmisti biraz daha o halde kullansaydim diskide yalan edicektim.arka balata hala orta durumda.bunlara baktirmalisin.8000 e kadar zincir bakimi yapmadisysan duzenli olarak zaten zinciride degistir.cunku zincirler dandik.Suan 9 bindeyim ve en fazla 1000 km daha goturur bu zincir.ki ben duzenli bakimlarini yapmistim valla zıncırı yaglıyorum arada yıkadıktan sonra falan ama hava fılıtresı ne durumda hıc bılmıyorum bıkac ay once temızlemıstım balatalarım orj ve hala ıyı durumda bıtmesıne eser yok gıbı 8600 oldu enteresan sekılde kendılerını koruyolar

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:40 ----------

çok uzak değil GKN ozaman bır ugramam lazım performans buji hava fıltresı falan takıyolarmı ısterk uzerıne?