PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YBR 125 2012 Model için XENON Yardım ?

By_Mustafa
09 Ağustos 2012, 14:16
selamın aleykum, Hayırlı Ramazanlar

YBR 125 2012 model Motosikletim var.
8000 K Xenon Takmak istiyorum.
Kafamda çok soru işareti var..

Öncelikle Xenon takınca Garantiden çıkarmı ?
Motora herhangi bir zararı olurmu ? Aküye zararı varmıdır yani ..

Bu Xenon lar 2 çeşitmiş sanırım,
Mercekli ve Merceksiz, Biraz araştırdım Mercekli almaya karar verdim.
Merceksiz gözü çok alıyor bizzat kendim gördüm kötü gözüküyor.

Son olarak Xenonu nereden bulabilirim . İzmir de oturuyodum. Ama internetten de alabilirim, Acaba marka kalite farkı falan varmı yada YBR için özel üretilmiş Xenon mevcutmu piyasada
Bu Xenonda Uzun far Kısa far nasıl oluyor tek ampulde hem uzun hem kısa mı var yoksa, Uzun Xenon kısa Xenon ayrı ayrı mı ?

Fiyatları ortalama kaçparadır 65 TL 220 tl arası fiyat gördüm internette, İnternetten getirtebileceğim bir site varsa önerirmisiniz ?

Çok fazla sordum galiba kusura bakmayın. :D
Cevaplar için şimdiden Teşekkürler..

F54
09 Ağustos 2012, 14:29
vallaha çalışmadığım yerden sormuşsun:P

K o r @ y
09 Ağustos 2012, 14:44
düzce dadaş motor senin sorunu çözer... mercekli garanti kapsamında bu işi yapıyor.. (yamaha servisidir)

rapsy_09
09 Ağustos 2012, 14:48
Ben sorularına cevap vermeye çalışayım.Bildiğim kadarı ile garanti sıkıntı çıkarıyor.Ancak montajını yetkili serviste yaptırırsan kabul edebiliyorlar.
Sürekli yakarsan farları aküye zararı olur.Ama sadece geceleri kullanırsan ve motoru çalıştırdıktan sonra yakarsan farı sorun yaratmaz.Aküyü büyütebilirsin sıkıntı yaratmasın diye.
Senin alacağın far H4 modeli.Uzun kısa tek ampulde olanlardan.Uzunu sarı olan modeller var dikkat et alırken uzun kısa xenon olanlardan al.
Mercek olayı apayrı birşey.Orjinalden merceklisi yok.Onu kendin yapman gerekiyor oda meşaketli iş.Yan sanayi far tası alıp onu keser merceği koyarsın içine.
Sana tavsiyem motorun orjinal sistemine hiç dokunma.Xenon için ayrı hat çekip röle ile aküden direk elektrik al.Mercek işinide yapıcaksan Orjinal far tasını elleme.Gene merak ettiğin yerler olursa ÖM atabilirsin.Keyifli forumlar.

rapidhacker5
09 Ağustos 2012, 14:48
bence orijinali bozma ya da sari isiga devam et guclendir olmadi.yagmurda uzun yolda beyaz isik cok yoruyor

By_Mustafa
09 Ağustos 2012, 15:00
Ben sorularına cevap vermeye çalışayım.Bildiğim kadarı ile garanti sıkıntı çıkarıyor.Ancak montajını yetkili serviste yaptırırsan kabul edebiliyorlar.
Sürekli yakarsan farları aküye zararı olur.Ama sadece geceleri kullanırsan ve motoru çalıştırdıktan sonra yakarsan farı sorun yaratmaz.Aküyü büyütebilirsin sıkıntı yaratmasın diye.
Senin alacağın far H4 modeli.Uzun kısa tek ampulde olanlardan.Uzunu sarı olan modeller var dikkat et alırken uzun kısa xenon olanlardan al.
Mercek olayı apayrı birşey.Orjinalden merceklisi yok.Onu kendin yapman gerekiyor oda meşaketli iş.Yan sanayi far tası alıp onu keser merceği koyarsın içine.
Sana tavsiyem motorun orjinal sistemine hiç dokunma.Xenon için ayrı hat çekip röle ile aküden direk elektrik al.Mercek işinide yapıcaksan Orjinal far tasını elleme.Gene merak ettiğin yerler olursa ÖM atabilirsin.Keyifli forumlar.

bilgilerin için saol.
Hepsini anladım ama Mercek konusu biraz karmaşık, Hazır mercekli Far tası yokmu YBR için , illa kendimiz yapıcaz sanırım.
Bide farların sadece gece Yanması için napabilirm Motorun orjinal,inde sürekli yanıyor. kAPATMA Butonu yok. Onu nasıl hallederiz. Oda garanti dışına çıkarmı acaba

rapsy_09
09 Ağustos 2012, 15:17
Ulaşması kolay ve görülmeyecek bir yere ufak bir açma kapama tuşu koyabilirsin.Onuda rölenin tetiklemesine baglarsın.Fazla yük binmez butona.YBR için yuvarlak mercekli far var ama o kafa için orjinalinden merceklisi yok.

selo9115
10 Ağustos 2012, 03:05
rapsy bende apache ye xenon düşünüyorum araba için olan xenonlar aynıdır herhalde h4 olacak yanlız bağlantı sorunu var nasıl bağlarız orjinale hiç dokunmayıp yeniden kablomu çekelim veya bi tarif edermimisin..