PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subap Ayari ve Eszantirik Zinciri

muhammedtml
07 Ağustos 2012, 21:53
Arkadaşlar 4-5 gün önce Yuki 250-4 motor aldım. Motor rolantide çalışırken çıt çıt çıt bi ses geliyor. Aldığım çocuk subap ayarı yapılacak dedi. Motorun yokuşa çekişide yok denecek kadar az. Subaplardan olduğunu ve ayarlatınca düzeleceğini söyledi. Bende o an için çok üzerinden durmadım. Motoru aldıktan sonra motorcuya gittim. (bende ki akıl tabi motoru aldıktan sonra motorcuya götürüyorum.) Egsantirik zinciridir yüksek ihtimalle dedi. Motoru aldıktan sonra biraz canım sıkıldı açıkcası bozuk motor mu aldım diye ama usta motorun çok guzel şase sağlam motorlada hiç oynanmaş ufak defek ayarlarla düzelir dedi.Perşembe günü götüreceğim sizin bu konuda ki görüşlerinizi merak ediyorum. Subap ayarı ve egsantrik zinciri gerdirme işlemi ile motorun çekişi ve gidişi değişir mi ? Birde motorda yüksek devirlerde çok fazla titreşim oluyor subap ayarları bu titreşimi azaltır mı ? Teşekkürler

forewer
07 Ağustos 2012, 22:00
Çok çok değişir, bu halde kullanma motorunu.

muhammedtml
07 Ağustos 2012, 22:08
Çok çok değişir, bu halde kullanma motorunu.
Çocuk yaklaşık 4-5 ay böyle binmiş.(Belkide daha fazla bana söylediği o kadar). Birde bana böyle 2 sene binsen birşey olmaz diyo. Birde hocam motor çok bağırarak gidiyor. Bi arkadaşım debriyaj balatasından olabileceğini söyledi. Var mıdır aslı ?

umutguzey
08 Ağustos 2012, 01:09
sana şiddetle ön dişliyi 2 numaara büyütmeni tavsiye edecegim.hem titreme hemde bağırma bitecek

muhammedtml
08 Ağustos 2012, 10:43
sana şiddetle ön dişliyi 2 numaara büyütmeni tavsiye edecegim.hem titreme hemde bağırma bitecek
perşembe günü motorcuma söylerim değiştirelim diye.

umutguzey
11 Ağustos 2012, 00:23
noldu değiştirdin mi