PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nasıl pert çıkmaz ??

bergos
30 Temmuz 2012, 00:45
Arkadaşlar yaklaşık 3 hafta önce kaza yaptım hatalı sollama yapan araçla kafa kafaya çarpıştıkki allah korudu cok ama cok ucuz yırttım diyebilirim. Neyse gecen hafta motorumu motosikletçiye bıraktım motorumun şasi si yamuk depo amortisörler falan deişmesi gerekiyo expertiz sonucuna göre 1.200tl hasar varmış vede yapılcakmış. Bu arada motorum mondial mh drift. şuan satmaya kalksam 2000 tl etçek motora bukadar hasar çıkıyo ve nasıl pert çıkmıyo anlamadım bu motor yapılsa bile nekadar iyi olabilirki ??

mstfkrfk
30 Temmuz 2012, 00:51
bizim arkadaşında asya 200tay ına 1500 lira masraf çıktı pert raporu çıkarmadılar.motor 2 ayda yapıldı ondan sonra da düzen tutmadı.motorun sıfır 3500 civarı.garip bu sigorta şirketleri.

Ramazan Can
30 Temmuz 2012, 00:53
dava açacağım bu motordan hayır gelmez de....

babaduru
30 Temmuz 2012, 02:23
Şasesi yamulan eğrilen bükülen motor direk perte atılması gerekir.Fark etmemiş olabilirler diyesim geliyo ama yamu şase nasıl görünmez.KOlay gelsin.Geçmiş olsun ALLAH bidaha kaza bela vermez İNŞŞALLAH.

kemboo
30 Temmuz 2012, 02:28
kuzenimin eski kasa cbr 125 i vardı ve yeni kasalar yoktu ozaman. motoru sattığında 4500 e alıcısı vardı, perte çıkardılar 2500 lira verdiler :silent:

serkanADH13
30 Temmuz 2012, 02:36
Tamırcın ŞASİYİ TOPARLARIM BEN demiştir,
Çünki expertiz'ler gelır ve ustaya sorar sorun nerede!!
Usta başlar,
şu değişecek şu değişecek şu boya ile olur şuna gerek yok toparlarım ben dıye,
hatta ustan ''misal,200 lirada işçilik yazıyorum der,ve expertiz yok daha neler 150 yeter diye'' ısrar eder,
anlayacağın bir yandan gittiğin tamirciyede bağlı durum...

Geçmiş olsun.

emocan
07 Ağustos 2012, 14:41
Kasko ve PERT konularında sizleri bilgilendirmek isterim.
Aracınız kaza yaptıktan sonra götürdüğünüz servis ( ki sigorta şirketlerinin anlaşmalı oldukları servis listeleri vardır Telefonla öğrenir birine yönlendirebilirsiniz kazalı aracınızı )
Servis bir masraf listesi çıkarır ve Exper'e verir. Exper de tamir maliyetine göre ya tamir yapılsın der ya da pert'e çıkarır Pert bedelini sigortalıya teklif ederler.
1) Pert Bedeli herzaman piyasanın en alt bedelidir. Hemen kabul etmeyin.
2) Pert Bedelini kabul etmezseniz aracınızı tamir ediyoruz diyebilirler bu seferde usta pert aracı yok çıkma parçalar kaynaklar vs vs ile tamir etmeye kalkar. Kaubul etmeyin.
Hasarlı aracın bütün parçalarının orjinalleri ile değiştirilmesi gerekir. Bir servis ben yaparım dedi diye o motor pert değil değildir. Pert'tir.

Buradaki asıl hassas nokta şudur . Görece değersiz küçük motorlarda perte çıkan motoru 1.000 TL ye ancak satabilirler. ozaman tamir masrafı 1.500TL diyelim. aracın pert bedelide 2.500 TL olsun . ozaman 2.500 ödeyip te Aracı pert e sayıp 1.000 TL ye satacam diye uğraşıp 1.500 TL zarar etmektense direk 1.500 TL ustaya veriyorlar usta tamir ediyor al kardeşim diyor sahibine sahibinin elinde patlıyor . Sigorta şirketi de uğraşmamış oluyor .
Kısaca kabul etmeyin hemen .
Hertürlü Mahkemeye veririm . Bilirkişi raporu aldırtırım. sonuna kadar uğraşırım Exper' i de mahmeye veririm artniyet var. Maddi Manevi dava açarım diye uyarıyı yapın.
Bir anda PERT bedelini öderler size .
Şunu hiçbirzaman unutmayın . sigorta şirketleri de KAR amacı güden Özel Firmalardır ve sizi düşünmezler . herzaman kendi kar larını düşünürler.
burda sizin kanunlardan haberiniz var mı . Poliçe'de yazanlardan haberiniz var mı ve bilinçli misiniz ölçerler .
Yedirebildiklerine yedirirler . Yediremediklerine Bedelini öderler.

conquista
07 Ağustos 2012, 14:55
ben anlamadım....senin motor kaskolu mu ? motosiklete kasko yapmıyorlar diye biliyorum ?

emocan
07 Ağustos 2012, 15:16
ben anlamadım....senin motor kaskolu mu ? motosiklete kasko yapmıyorlar diye biliyorum ?
Motosiklete kasko yapılıyor.
Anadolu Sigorta ve Euroka Sigorta yapıyor .
Çoğu firma çok yüksek fiyat çıkarıyor. veya çalınma veya PERT te %25 Bedel gibi teminat dışı bırakıyor .
Anadolu sigorta motosiklet kasko su konusunda en iyisi .