PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CBR 125r repsol eski kasa alt saklı kaç liradır?

Sayfa : [1] 2

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 19:37
Arkadaşlar merhaba honda cbr 125r eski kasa repsol motosiklet arıyordum ve bütçeme uygun olan bir tane buldum fakat motorun alt sakalı yok ben bu motoru böyle alsam eski kasa repsol alt sakal bulmakta çok zorluk çekermiyim ve piyasa fiyatı nedir bu parçanın şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ediyorum.

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 19:37
Para konusur yapan yerler var..Gider yaptırırsın.

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 20:01
Para konusur yapan yerler var..Gider yaptırırsın.
para konuşurda işte bizimde bütçemiz konuşturacak kadar çok değil yani.acaba ne kadar tutar diye soruyorum ona göre çok tutuyorsa ona göre motoru almıycam yani.

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 20:12
Sakal yok diye motor almıcakmısın :)

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 20:23
Sakal yok diye motor almıcakmısın :)
yok hocam alıcam tabiki ama eğer fiyatını bilirsem satıcı olan arkadaşla konuşurum işte şu fiyat motorun fiyatından onu düşersen alırım gibisinden bir pazarlığa giricem yani internette tek tarafı 120 tl idi bide sakal birleştiricide 70 tl idi 310 lira falan yapıyor.eğer gerçektende piyasası 310 tl ise ona göre konuşucam adamla pazarlık yapıcam.

viper17
29 Temmuz 2012, 20:41
yok hocam alıcam tabiki ama eğer fiyatını bilirsem satıcı olan arkadaşla konuşurum işte şu fiyat motorun fiyatından onu düşersen alırım gibisinden bir pazarlığa giricem yani internette tek tarafı 120 tl idi bide sakal birleştiricide 70 tl idi 310 lira falan yapıyor.eğer gerçektende piyasası 310 tl ise ona göre konuşucam adamla pazarlık yapıcam.

O alt sakala ne olmuşta düşmüş onuda sorun bence :)

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 21:00
O alt sakala ne olmuşta düşmüş onuda sorun bence :)
aklıma getirdiğin iyi oldu hacam adam ilana kazası arızası yoktur yazmış ne olduda düştü acaba?kesin cevap:durduğu yerde devrildi yada zevk için çıkardım olacaktır.
Bide bu plakadan kaza sorgulama varmış bu hangi siteden nasıl yapılıyor?onada bi bakayım.

kanmix_x
29 Temmuz 2012, 21:06
Link ver o ilanında bide biz görelim neymiş neciymiş MT ailesi yardımcı olur :cat:

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 21:16
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sorunsuz-tertemiz-repsol-94525793/detay
Link bu arkadaşlar bir göz atarsınız sizce bu fiyata bu motor alınır mı?bide o egzoz pek olamış gibi duruyor sizce?

Pain
29 Temmuz 2012, 21:23
Nasıl kazasız yahu,kafa dağılmış bir kere,ayrıca ön çamurluktada bir anormallik var(önden kaza ihtimalini baya yükseltiyor),zaten sakalda yok.Almak istiyorsan o fiyat üzerinden çok pazarlık yapabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

O motor çok baş ağrıtır gibi duruyor,o fiyata tabiki cbr125 bulunmaz ama,gider temizinden cup,scooter filan alırdım.Kafam rahat binerdim.Yada bekler,para biriktirir daha iyisini alırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Şimdi netten temiz cbr125 2005 lerle karşılaştırdım,ön çamurluk kesikmi,kırıkmı ne.Kesinlikle kazalı,kafada değiştiğine göre,ön tarafı komple dağıtmış.Bunları yüzüne söyleyince ben kaza yapmadım,eski sahibi yapmış der:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Sağ sinyal ve egzosun haline bakarsan,baya düşmüşte(devrilme olamaz,o kadar hasar almazdı)

viper17
29 Temmuz 2012, 21:25
o motor ölü arkadaşım uzak dur :)

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 21:26
Nasıl kazasız yahu,kafa dağılmış bir kere,ayrıca ön çamurluktada bir anormallik var(önden kaza ihtimalini baya yükseltiyor),zaten sakalda yok.Almak istiyorsan o fiyat üzerinden çok pazarlık yapabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

O motor çok baş ağrıtır gibi duruyor,o fiyata tabiki cbr125 bulunmaz ama,gider temizinden cup,scooter filan alırdım.Kafam rahat binerdim.Yada bekler,para biriktirir daha iyisini alırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Şimdi netten temiz cbr125 2005 lerle karşılaştırdım,ön çamurluk kesikmi,kırıkmı ne.Kesinlikle kazalı,kafada değiştiğine göre,ön tarafı komple dağıtmış.Bunları yüzüne söyleyince ben kaza yapmadım,eski sahibi yapmış der:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Sağ sinyal ve egzosun haline bakarsan,baya düşmüşte(devrilme olamaz,o kadar hasar almazdı)
söylediklerinin üzerine resimlere daha dikkatli baktım ve cidden o ön çamurluk kesilmiş sanırım öyle duruyor be ön kısımla oynanamış söylediğin gibi ve sanırım sol far çalışmıyor alt saklı yok.Alsam ne gibi sorunlar çıkartabilir?Ve fiyatla ilgili nedenli bir pazarlık yapabilirim?

Pain
29 Temmuz 2012, 21:30
söylediklerinin üzerine resimlere daha dikkatli baktım ve cidden o ön çamurluk kesilmiş sanırım öyle duruyor be ön kısımla oynanamış söylediğin gibi ve sanırım sol far çalışmıyor alt saklı yok.Alsam ne gibi sorunlar çıkartabilir?Ve fiyatla ilgili nedenli bir pazarlık yapabilirim?

Bak bu görünen yüzü,gidince daha nelerle karşılarsın.Şu fotoğrafları koyup,kazasız diyen adamdan daha neler beklenir.Şahsen ben yalancı satıcıyla iş yapmam.O motora bineceğime iett ile gezerim.O fiyata temizinden scooter,ya da cup alırdım.O motora para vermeyeceğim için bir fikrim yok ne kadara iner ama 2750 ilan fiyatıysa 1500e kadar çekmeye çalışır yine almazdım:D

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 22:03
Bak bu görünen yüzü,gidince daha nelerle karşılarsın.Şu fotoğrafları koyup,kazasız diyen adamdan daha neler beklenir.Şahsen ben yalancı satıcıyla iş yapmam.O motora bineceğime iett ile gezerim.O fiyata temizinden scooter,ya da cup alırdım.O motora para vermeyeceğim için bir fikrim yok ne kadara iner ama 2750 ilan fiyatıysa 1500e kadar çekmeye çalışır yine almazdım:D
Peki arkadaşlar birde şu 3 ilana bakarsanız hangisi daha iyidir hangisi o fiyatı hakediyor bu 3 ünden bi eleme yaparsanız ve söylerseniz çok iyi olacak şimdiden teşekkürler.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-93311712/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-hele-bi-bak-pisman-olmazsin-93771831/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-repsol-2005-3000-tl-94454036/detay

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 22:12
2005-2006 dan cok bişi bekleme 30.000 deki motora 3000 Tl verilmez.

viper17
29 Temmuz 2012, 22:15
İlk 2 ilan güzel. Özellikle 1. ilan çok temiz duruyor. Tek fotolu ilanlardan uzak dur. Neden illa cbr bakıyosun ki hem bütçen kısıtlı.

O fiyata sıfır beyaz renk mh drift alabilirsin başın da ağrımaz masraf ta çıkarmaz.

Pain
29 Temmuz 2012, 22:20
İlk ilan temiz görünüyor,ama boya filan var onda,kmde düşük geldi.Yine ön çamurluk orjinal değil,anlayan birisiyle gidilip bakılabilir
2.ilanada bakılabilir gibi
3.ilanı sanki aylar yada 1 sene kadar önce yine görmüştüm,tekrar tekrar koyup satamıyor sanırım,zaten fotoğrafta koymamış,1 tane var,ondanda birşey anlaşılmıyor.Gidip bakmaya değmez gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

2005-2006 dan cok bişi bekleme 30.000 deki motora 3000 Tl verilmez.

Dediğin Türkiye için doğru denilebilir ama aslında doğru dürüst sürülen japon 30000 değil 100000 de sıkınıtısız yapar.Nadirde olsa örnekleri var.Buradan bir arkadaşın arkadaşı 30000de repsol aldı çok memnun.Yani yanında motordan anlayan biri varsa ve olur diyorsa,düşünmeden alınır.

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 22:23
İlk 2 ilan güzel. Özellikle 1. ilan çok temiz duruyor. Tek fotolu ilanlardan uzak dur. Neden illa cbr bakıyosun ki hem bütçen kısıtlı.

O fiyata sıfır beyaz renk mh drift alabilirsin başın da ağrımaz masraf ta çıkarmaz.

Bencede Racing direksiyonu var ilk baslangıc için bide koruma demiri..

http://d1207.hizliresim.com/z/x/b79p5.jpg

Sadece 1 foto... Sakala bak Xenon a bak

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 22:25

söylediğin gibi o tek fotolu olandan bende işkillendim cbr da ısrarcıyım çünkü ben bir ss tutukunu hatta aşığıyım bu nedenle ss tarzı istiyorum ayrıca drift diyorsun mondial malı ve jantlar falan güzel değil yani dediğim gibi illada ss diyorum ben.ben gidip onu alırım yanımdan bir cbr yzf falan geçer valla o mh drifte bidaha binmek dahi istemem o derece bişi içimde ss aşkı var yapbileceğim birşey yok ondan yani.

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 22:29
söylediğin gibi o tek fotolu olandan bende işkillendim cbr da ısrarcıyım çünkü ben bir ss tutukunu hatta aşığıyım bu nedenle ss tarzı istiyorum ayrıca drift diyorsun mondial malı ve jantlar falan güzel değil yani dediğim gibi illada ss diyorum ben.ben gidip onu alırım yanımdan bir cbr yzf falan geçer valla o mh drifte bidaha binmek dahi istemem o derece bişi içimde ss aşkı var yapbileceğim birşey yok ondan yani.

Drift sayfasına bakabilirsin.Ben en yüksek 21.000 Km gördüm 84.000 yapanda var diyorlar..Karar senin ..Hiç motor sürdünmü önceden..

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 22:30
İlk ilan temiz görünüyor,ama boya filan var onda,kmde düşük geldi.Yine ön çamurluk orjinal değil,anlayan birisiyle gidilip bakılabilir
2.ilanada bakılabilir gibi
3.ilanı sanki aylar yada 1 sene kadar önce yine görmüştüm,tekrar tekrar koyup satamıyor sanırım,zaten fotoğrafta koymamış,1 tane var,ondanda birşey anlaşılmıyor.Gidip bakmaya değmez gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Dediğin Türkiye için doğru denilebilir ama aslında doğru dürüst sürülen japon 30000 değil 100000 de sıkınıtısız yapar.Nadirde olsa örnekleri var.Buradan bir arkadaşın arkadaşı 30000de repsol aldı çok memnun.Yani yanında motordan anlayan biri varsa ve olur diyorsa,düşünmeden alınır.
bir arkadaşım var babası kuruye ybr kullanıcısı ve tüm motorun tamirini kendileri yapıyor fakat kendisi motora binmiyor.Dahada iyisi karşı komşum binevi akrabamız sayılırlar bir oğulları var abim gibidir 3 senedir motor kullanıyor oda baya anlar kendisi hyosung gt 650 r kullanıyor büyük bir ihtimalle komşum(abim) ile giderim.motordan iyi anlar o :cat:

Berat77
29 Temmuz 2012, 22:32
kardeşim sen bu motora hiç bulaşma apaçi motoru bu herif yemiştir bunu diyim sana

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 22:32
Drift sayfasına bakabilirsin.Ben en yüksek 21.000 Km gördüm 84.000 yapanda var diyorlar..Karar senin ..Hiç motor sürdünmü önceden..
ewet motor deneyimim az çok vardır :cat:

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 22:34
ewet motor deneyimim az çok vardır :cat:

Ss ye bulasma o zman honda bide bu parcaları pahalı.. Biraz kollara yüklenicen..Oda direksiyonu döndürmene zorluk yaratabilir..Bence sen ybr falan bak sonra Ss al.

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 22:35
kardeşim sen bu motora hiç bulaşma apaçi motoru bu herif yemiştir bunu diyim sana
anladım zaten o motordan vazgeçtim yukarıda 3 tane ilan verdim onlara bakarak aralarından eleme yaparsanız daha çok yardımınız dokunur teşekkürler.

Pain
29 Temmuz 2012, 22:36
bir arkadaşım var babası kuruye ybr kullanıcısı ve tüm motorun tamirini kendileri yapıyor fakat kendisi motora binmiyor.Dahada iyisi karşı komşum binevi akrabamız sayılırlar bir oğulları var abim gibidir 3 senedir motor kullanıyor oda baya anlar kendisi hyosung gt 650 r kullanıyor büyük bir ihtimalle komşum(abim) ile giderim.motordan iyi anlar o :cat:

O olay süpermiş,sıkıntı yaşamazsın da sende bu heyecanı görünce şüphelendim,geçmişine baktım 16 yaşındaymışsın kardeşim.Tahminimce bütün paranıda motora vereceksin.Yani hem ehliyet olmayacak,hem de eksik ekipman.Kesinlikle 2 sene daha beklemeni istiyorum,prensip olarak daha fazla yardımcı olamayacağım...

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 22:38
Ss ye bulasma o zman honda bide bu parcaları pahalı.. Biraz kollara yüklenicen..Oda direksiyonu döndürmene zorluk yaratabilir..Bence sen ybr falan bak sonra Ss al.
hocam sölediğim gibi yanımdan bir ss geçerse ben o aldığım motordan soğurum anında ''nalet olsun bunlarda racing var biz buna binioz olmaz olsun böle motor derim :pr:'' çünkü ben kendimi biliom.ayrıca tecrübemde SS motor kullanmışlığımda var nasıl olduğunu biliyorum yani :cat:

viper17
29 Temmuz 2012, 22:40
hocam sölediğim gibi yanımdan bir ss geçerse ben o aldığım motordan soğurum anında ''nalet olsun bunlarda racing var biz buna binioz olmaz olsun böle motor derim :pr:'' çünkü ben kendimi biliom.ayrıca tecrübemde SS motor kullanmışlığımda var nasıl olduğunu biliyorum yani :cat:

125cc de ss olmuş naked olmuş chopper olmuş dağlar kadar fark olacağını sanmıyorum zaten öğrenip satcan :)

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 22:40
Ehliyet yoksa sıkıntı tabi. En az ehliyeti cıkartman lazım..Ve baslangıc motoru olarak ucuz birsey bakmanı tavsiye ederim...

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 22:42
O olay süpermiş,sıkıntı yaşamazsın da sende bu heyecanı görünce şüphelendim,geçmişine baktım 16 yaşındaymışsın kardeşim.Tahminimce bütün paranıda motora vereceksin.Yani hem ehliyet olmayacak,hem de eksik ekipman.Kesinlikle 2 sene daha beklemeni istiyorum,prensip olarak daha fazla yardımcı olamayacağım...
hocam 16 yaşındayım fakat mart ayında ehliyetim elimde olacak ve korumalar için ise ortalama 500-700 tl civarı bir bütçe ayırdım canım paramdan daha değerli emin olabilirsin:cat:
ayrıca ehliyetim yaklaştığı için motora bakıyorum yani fazla uzaklaşmadan yakın çevrede kullanıcam ehliyet alana kadar.Anlıycan apaçi değiliz yani zeten korumasız motora binenleri gördüğümde dahi gıcık olurken ben nasıl korumasız gezerim düşünemiyorum bile :cat:

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 22:44
8 Ay var daha kardesim...

Calısıyormusun.. Motora 3000 tl bütcen var+Ehliyet 550-600 Tutucak..Ekipmanlarda 300 Diyelim 4000 Tl yapıcak..

Benim yasım 17 utanıyorum ailemden istemeye. 4000 Tl az deyil..

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 22:45
Ehliyet yoksa sıkıntı tabi. En az ehliyeti cıkartman lazım..Ve baslangıc motoru olarak ucuz birsey bakmanı tavsiye ederim...
ehliyetim mart ayında alıyorum zaten ehliyetim yaklaştığı için motor bakıyorum ya :cat: bu motoru istemem ise bunu aldığım zaman en az 3-4 sene bu motorla gidicem çünkü anca 3-4 sene sonra anca bi 250 lik parası çıkar.

Pain
29 Temmuz 2012, 22:45
hocam 16 yaşındayım fakat mart ayında ehliyetim elimde olacak ve korumalar için ise ortalama 500-700 tl civarı bir bütçe ayırdım canım paramdan daha değerli emin olabilirsin:cat:
ayrıca ehliyetim yaklaştığı için motora bakıyorum yani fazla uzaklaşmadan yakın çevrede kullanıcam ehliyet alana kadar.Anlıycan apaçi değiliz yani zeten korumasız motora binenleri gördüğümde dahi gıcık olurken ben nasıl korumasız gezerim düşünemiyorum bile :cat:

E güzelmiş o zaman,17 yaşındamı veriyorlar,eminmisin? Ben 18 sanıyordum.

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 22:47
125cc de ss olmuş naked olmuş chopper olmuş dağlar kadar fark olacağını sanmıyorum zaten öğrenip satcan :)
gidiş olarak dağlar kadar fark yok ama görüntü olarak çok fark var ve ben o motoru öğrenip satmıycam 3-4 sene sonra anca sarım çünkü ancak ozman bi 250 lik parası çıkar 250 liğin parasını denkleştirdiğim zaman satıcam.

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 22:48

17 ye girdigin gün alabilirsiniz..

Mesela ben 20 mayıs 1995 liyim sınava girdim kazandım gelcek hafta direksiyon sınavı var.. :)

Pain
29 Temmuz 2012, 22:49
17 ye girdigin gün alabilirsiniz..

Mesela ben 20 mayıs 1995 liyim sınava girdim kazandım gelcek hafta direksiyon sınavı var.. :)

Haydi hayırlısı o zaman:)

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 22:53
Haydi hayırlısı o zaman:)

Bende honda,yamaha düşünüyordum..Fakat parcaları pahalı acemiyiz..Drift i sordum 2.800 dedi 12 ye bölerim dedi.. Bide koruma demiri Takarım düşşsemde birsey olmaz. Onu kullanır 1-2 sene satarım..

Saol ya cok güzel bi duygu motor sürmek.

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 22:55
8 Ay var daha kardesim...

Calısıyormusun.. Motora 3000 tl bütcen var+Ehliyet 550-600 Tutucak..Ekipmanlarda 300 Diyelim 4000 Tl yapıcak..

Benim yasım 17 utanıyorum ailemden istemeye. 4000 Tl az deyil..

ehliyeti araştırdım burda benim arkadaşın tanıdığının kursuna gidicem ondan dolayı düşük bir fiyata ehliyet işini kapatıcam ve korumalara 300 ila 500 arası bir para gitse 3 bin küsu eder ki ben bunun 2 bin küsurunu kendim biriktirmiş bulunmaktayım çalışmıyorum fakat küçüklükten beri biriktirdim bu parayı.ayrıca bi 1000 silkroad denilen bir oyunda karakterlerim vardı bileniniz vardır belkide onları sattım ve 1.000 tlye yakında burdan geldi kısacası ailemden pek bir para istemiyorum sadece birikimimi istiyorum:cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

adım kadar eminim çok fazla araştırıp ve çevremdeki motorcularada sordum 17 yaşına girildiği gün alınabiliyor :cat:

Pain
29 Temmuz 2012, 22:56
Bende honda,yamaha düşünüyordum..Fakat parcaları pahalı acemiyiz..Drift i sordum 2.800 dedi 12 ye bölerim dedi.. Bide koruma demiri Takarım düşşsemde birsey olmaz. Onu kullanır 1-2 sene satarım..

Saol ya cok güzel bi duygu motor sürmek.

Mantıklı düşünmüşsünde,hondanın parçaları pahalı değildir,özellikle cbf in.

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 22:59
Mantıklı düşünmüşsünde,hondanın parçaları pahalı değildir,özellikle cbf in.

Olsun 2.el bakamıyorum o kadar nakitim yok üstüne taksit istiyorum o yüzden.. 0.ıda bana tuzlu gelir.Sanırım Drift e kararırımı verip güzel bi secim yaptıgımı düşünüyorum

MotorHstası
29 Temmuz 2012, 23:01
Sanırım ilandaki her 2 motoruda görmeye gidicem siyah olan motrun arka lastik geniş diğeri gibi bisiklet lasatiği gibi değil fakat siyahın km biraz fazla diğerine göre ben gidip 2 sinide bi göreyim yanımdada ya arkadaşımı yada abimi alırım giderim siyah olan gaziosmanpaşadaymış bana tramwayla 15 dk uzaklıkta ilk ona giderim.Birde diğeri repsol olan pazarlık yok son fiyat yazmış :pale::pr: birde siyah olanla motor başında fiyatı konuşuruz bakalım o nekadar pazarlık yapacak.

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 23:05
http://www.facebook.com/cbr125fan

Mt ye üye bu sitenin admini onur (OnuRTass)

Teknik.. bölümünde konusu var xenon rölesi diye.. ona bi ulas cok satılık cbr var yardımcı olur.

ERROR88
29 Temmuz 2012, 23:23
Fiyata göre normal 750 daha indirim olursa olur bu iş malum parçası cok para daha 500 600 daha çıkarondan bisiler

kanmix_x
29 Temmuz 2012, 23:46
Km si yüksek yıpranmış elden çıkartmıya çalışıyor gel verelim sana ybr

TATLIHIZ
29 Temmuz 2012, 23:51
Km si yüksek yıpranmış elden çıkartmıya çalışıyor gel verelim sana ybr

:) Aha geldi gene :)

stopbeyin
30 Temmuz 2012, 00:12
İlk motorsiklet olarak ben sana honda Cbr 125 önermem.Önermememin nedenini de şöyle açıklayım genç bir arkadaşsın bir anlık öfke-hava atma isteği-artistlik ve benzeri nedenler dolayısıyla gaza gelip ne yaptığını bilmeden basar gidersin.Ayrıca en ufak bir arızada sana diğer motorlara göre yedek parça çok pahalıya patlar.Ayrıca Mondial Mh Drift alsan dahi yanından öyle kolay kolay biri geçemez ufak bir sibob ayarı ve benzeri ayarlarla o motorda 130-135 gider ve bir korumalık demiri ile motoru düşme ve çizilmelerden koruya bilirsin ve yedek parçasına piyasada kolay ulaşır ucuza alırsın.
Ayrıca SS tipi motoru döndürmekte kolay değildir bunları aklında tut bir anlık gazla hesabını veremeyeğin şeylere neden olma.

MotorHstası
30 Temmuz 2012, 00:47
İlk motorsiklet olarak ben sana honda Cbr 125 önermem.Önermememin nedenini de şöyle açıklayım genç bir arkadaşsın bir anlık öfke-hava atma isteği-artistlik ve benzeri nedenler dolayısıyla gaza gelip ne yaptığını bilmeden basar gidersin.Ayrıca en ufak bir arızada sana diğer motorlara göre yedek parça çok pahalıya patlar.Ayrıca Mondial Mh Drift alsan dahi yanından öyle kolay kolay biri geçemez ufak bir sibob ayarı ve benzeri ayarlarla o motorda 130-135 gider ve bir korumalık demiri ile motoru düşme ve çizilmelerden koruya bilirsin ve yedek parçasına piyasada kolay ulaşır ucuza alırsın.
Ayrıca SS tipi motoru döndürmekte kolay değildir bunları aklında tut bir anlık gazla hesabını veremeyeğin şeylere neden olma.
söylediklerinde çok haklısın ama hondanın parçaları kolay bulunur ve çok da pahalı değildir fakat etrafımdaki herkez bana mondial gibi markalardan uzak dur honda yamahadan şaşma diyor ki haklılarda ayrıca ss tarzı motorların gidon açılarının ufak olduğu kolay kolay dönmediğinide biliyorum uyarın için sağol :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Ayrıca ha deyince gaza gelen bir insan değilim ayrıca 1-2 sene önce öfke ve sinirle bir işe kalkıştım ve zararını gördüm bu nedenle öfkeyle hiç bir şey yapmam oturur öfkemin dinmesini beklerim aksi halde başıma gelenler aklıma gelir ve oturur beklerim.Motor bir oyuncak değil öfkeyle basıp gitmek gibi bir hata yapmama ama büyüklerim hep söyler ''büyük lokma ye büyük laf konuşma'' diye ondanda büyük konuşmuyorum fakat o öfkeyle çıkıp o çıkışımında hayatımın son çıkışı olacağını bilirim.en nihayetindede altımızdaki motor 125 cc 600 yada 1000cc değil ya.korumalarımı takınıp düzgün sürdünmü bişi olmaz.ama ön kaldırmakmı ya gidon dönerde o şekilde düşersem?yok yok.arka kaldırmakmı ya kafa üstü çakılırsam yok yok.anlıycan çok olmasada uslu akıllı bir çocuğum :cat:

TATLIHIZ
30 Temmuz 2012, 00:55
söylediklerinde çok haklısın ama hondanın parçaları kolay bulunur ve çok da pahalı değildir fakat etrafımdaki herkez bana mondial gibi markalardan uzak dur honda yamahadan şaşma diyor ki haklılarda ayrıca ss tarzı motorların gidon açılarının ufak olduğu kolay kolay dönmediğinide biliyorum uyarın için sağol :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Ayrıca ha deyince gaza gelen bir insan değilim ayrıca 1-2 sene önce öfke ve sinirle bir işe kalkıştım ve zararını gördüm bu nedenle öfkeyle hiç bir şey yapmam oturur öfkemin dinmesini beklerim aksi halde başıma gelenler aklıma gelir ve oturur beklerim.Motor bir oyuncak değil öfkeyle basıp gitmek gibi bir hata yapmama ama büyüklerim hep söyler ''büyük lokma ye büyük laf konuşma'' diye ondanda büyük konuşmuyorum fakat o öfkeyle çıkıp o çıkışımında hayatımın son çıkışı olacağını bilirim.en nihayetindede altımızdaki motor 125 cc 600 yada 1000cc değil ya.korumalarımı takınıp düzgün sürdünmü bişi olmaz.ama ön kaldırmakmı ya gidon dönerde o şekilde düşersem?yok yok.arka kaldırmakmı ya kafa üstü çakılırsam yok yok.anlıycan çok olmasada uslu akıllı bir çocuğum :cat:

Sen o motora bin hızlı gitmessen ben birsey bilmiyorum kendimden biliyorum abi.. O gaz asagı dayanmadan motor redline girmeden gaz kesmessin..

Pain
30 Temmuz 2012, 01:11

Kardeşim honda cbr125 kaç yapıyor,135...Bende o fiyata cbf,ybr daha iyi bulunur diyorum.Ama japon varken,imkan da varsa çinliye gerek yok.Cbr125 i ss mi sanıyorsunuz,gidon yüksek,gayet dönüyor,driftten daha zor değil merak etmeyin.Belli ki denememişsin motoru,kim söylediyse sana yanlış söylemiş.

MotorHstası
30 Temmuz 2012, 01:21
Sen o motora bin hızlı gitmessen ben birsey bilmiyorum kendimden biliyorum abi.. O gaz asagı dayanmadan motor redline girmeden gaz kesmessin..
hocam bu motor sonuçta 125 cc gideceği en son 140m km h he ben okadar diye bir anda okadar yapmama tecrübe kazandıkça hızım elbette artacaktır ilk başta 60 la gidiyorsam 3-4 aysonra 70-80 olur son sonra hızlanırım zaten kuralda budur millet boşuna cc yükseltmiyor çünkü tecrübe yapınca hız yükselir ama ilk acemiyken hız yapamam çünkü kendim korkarım okadar hızla gitmeye altıma sen 1000cc motorda versen ben yavaş giderim aylar geçtikçe alıştıkça hızımı yükseltirim.