PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : debriyaj sirkelemesi

ta1aıc
29 Temmuz 2012, 19:35
sym fidlee 2 125 cc sahibiyim 1000 km de debriyaj sirkeledi servise götürdüm tamam yapıldı dendi aradan bir ay yani 150 km sonra hafiften hafiften ara sıra debriyaj sirkelemeye başladı sizlere soruyorum bu motoru ayda bir servisemi götürmem gerekiyor bunun başka çaresi yokmu ömrü billah büylemi devam edecek biryardım edin lütfen eğer böyle devam etmesi durumunda bir yılda 1200 kmlik kız gibi motoru satmak zorunda kalıcam selamlar

seigen
29 Temmuz 2012, 20:02
Sirke yerine nar ekşisi öneriyoruz.

c90
29 Temmuz 2012, 20:05
silkeleme nasıl olurda sirkeleme olur
yeni bir balata getirsinler olsun bitsin

ciplakayak
29 Temmuz 2012, 20:08
iftara bu kadar yaklaşmışken "debriyaj sirkelemesi" diye okuyunca, güzel bir et yemeği tarifi olabilir dedim ama maalesef... Neyse 1 saat 20 dakika daha bekleyeceğiz :)

Uğur
29 Temmuz 2012, 20:16
sym fidlee 2 125 cc sahibiyim 1000 km de debriyaj sirkeledi servise götürdüm tamam yapıldı dendi aradan bir ay yani 150 km sonra hafiften hafiften ara sıra debriyaj sirkelemeye başladı sizlere soruyorum bu motoru ayda bir servisemi götürmem gerekiyor bunun başka çaresi yokmu ömrü billah büylemi devam edecek biryardım edin lütfen eğer böyle devam etmesi durumunda bir yılda 1200 kmlik kız gibi motoru satmak zorunda kalıcam selamlar

En kötü ihtimalle debriyaj balataları değişir.

tr100a
29 Temmuz 2012, 20:30
ben sirkeli depriyaj tarifi isterim

maxi97
29 Temmuz 2012, 20:35
kalkışlarda silkeleme yapıyorsa arka varyatöründe sorun var demektir. içindeki yaylar ya da balatada sorun vardır.

sanırım debriyajın fabrikasyon hatalı ya da servis sen motoru almadan senin devriyajı sorunlu bi debriyajla değişip senin garantinden faydalanmak istedi. 2. söylediğim tamamen ihtimaldir. sen gene de servise çıkış. garantiden parçalarını iste.

pistolpitt
29 Temmuz 2012, 21:16
sık sık yarım debriyaj kullandıktan sonra ısınma nedeniyle kavramada sorun olabilir. ne kadar süre ve nasıl kullandıktan sonra bu durum ortaya cıkıyor ona dikkat ederek tekrar değerlendir istersen
(motorun vitesli olup olmadığını bilmeyerek yorum yaptım)