PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon'a far rölesi. Bi bakıverin ? :)

onuRRtas
29 Temmuz 2012, 17:09
Merhaba beyler.

Motoruma xenon montajı yaptım 1-2 gün önce.

Satıcı mutlaka röle'li kullan daha az güç tüketir motor hemde daha sağlıklı çalışır dedi.

Nedir bu far rölesi, sanayiden bulurum sanırım. Ama montajını nasıl yapacağım. Birisi hayrına anlatırmı bana :)

ethemm76
29 Temmuz 2012, 17:59
Bu arada, aküden direk bağladığın halde kontağı kağatınca farlarda kapanıyor mu =? Aküden mi bağladın ? Sigortadan mı =? Endişelendiğin olumsuzlukları yaşamamışsındır inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Ben direk xenon kiti röle falan kullanmadan taktım, bi sorun yaşamıyorum, aylardır kullanıyorum.

onuRRtas
29 Temmuz 2012, 18:00
Sigortadan aldım. Endişelendiğim olumsuzlukları yaşamadım. Dün akümü zayıflattı biraz işte, röle çözüm olucak gibi :)

egealtay
29 Temmuz 2012, 18:01
Role anahtarlama yapan bir malzemedir güç tüketimi ile alakası yoktur ancak role manyetik bir çalışma düzenegine sahip olduğu ve kontakları üzerinden yük akıttıgı için sizin kullandıgınız anahtarın ömrünü uzatır.
Rolenin en büyük özeliğide düşük voltajlar ile örnegin 5v ile 220v kontrol edebilmekte kullanılır
kolaygelsin

ethemm76
29 Temmuz 2012, 18:04
Sigortadan aldım. Endişelendiğim olumsuzlukları yaşamadım. Dün akümü zayıflattı biraz işte, röle çözüm olucak gibi :)

Aylardır gece gündüz açıyorum, hiç sorun yaşamadım akü ile ilgili. Akünü zayıflattığını nasıl anladın ? Motor nasıl tepkiler veriyor ?

onuRRtas
29 Temmuz 2012, 18:09
Motorlarımızın elektrik sistemleri farklı hocam, benimki dinamo bazlı sizinki akü. :(

Marş zor dönüyor işte..

ethemm76
29 Temmuz 2012, 18:16
Motorlarımızın elektrik sistemleri farklı hocam, benimki dinamo bazlı sizinki akü. :(

Marş zor dönüyor işte..

Yaw, sigortadan direk çektiğini söyledin, kontağı açtığında farın ama kapama anahtarını ta açtığın an far çalışmıyor mu =? Böyleyse dinamo ile bi ilgisi yok.

Bu arada aküden direk bağladığın halde kontağı kapatınca xenon un da kapandığını söylemiştin, xenon kitinde bu özellik varsa keşke aküden direk alsaydın, aküden direk alarak bi olumsuzluk yaşamazdın. Bu arada ürün 35 watt değil mi =?

onuRRtas
29 Temmuz 2012, 18:17
35 watt. bakalım dün çok açık bıraktım belkide ondandır. görücez sanırım.. :))

ethemm76
29 Temmuz 2012, 18:18
Eski kasada olsa sigortadan bağladığında bi sorun olmuyor. Veya akünün ömrü bitmeye başlamış, suyu azalmış olabilir mi ? (eski kasaların orj. aküsü sulu akü)

onuRRtas
29 Temmuz 2012, 18:20
yok hiç zannetmiyorum. akü 5 ay önce değişmiş, 7 amper kuru akü.

RunemagicK
29 Temmuz 2012, 19:24
röle ile az güç tüketmesinin bir alakası yok. röle sadece daha fazla akımı kaldırabilecek bir anahtardır.

Ramazan Can
29 Temmuz 2012, 19:37
röle ile az güç tüketmesinin bir alakası yok. röle sadece daha fazla akımı kaldırabilecek bir anahtardır.

aynen katılıyorum.......

selo9115
03 Ağustos 2012, 03:39
yaw arkadaşlar apache lere xenon takan varmı acaba montajı hakkında biraz bilgi verse

Kaan Cengiz
17 Nisan 2013, 00:15
mondial cup var.xenon far baladım.ama sadece kısa yanıyor.xenon'um uzun kısa hıd markalı 8000k.lütfen yardımmcı oluRmusunuZ...

bassturbin
17 Nisan 2013, 12:44
Aradan bende sorayım dedim,

Marşla birlikte çalışan far bazen (xenon far ampülü merceksiz) yanmıyor kontağı kapatıp açınca tekrar çalıştırınca yanıyor, bu sanırım çalışma hatasıymış bunun sorunsuz çalışması için bir öneriniz varmıdır?