PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaptığımız kazalar

Berat77
28 Temmuz 2012, 19:34
Belki çok öncelerde açılmış olsa bile güncel yeni arkadaşlardanda öğrenmek istedim hep merak etmişimdir bu konuyu hoş bi konuda olmasada :silent:

Ben 1.5 senedir kullanıyorum 2 kere kaza yaptım
1 tanesi yağmurlu havada arka tekerleğin kitlemesi üzerine tecrübesiz bi şekilde ön frene asılmamla yan yatmam ( 15-20 km hızla )
2.si 1 ay önce falan mıcırlı yolda bir 4 tekerin fütursuzca çukurdan kaçarken üstüme kırmasıyla dengemi kaybedip mıcırda sürüklenmem ( 25- 30 km hız )

1.si kış olduğu için mont falan koruma etkisi yaptı bişey olmadı 2.sinde kafamda kask vardı ama hız yapmadığım ve kısa bir mesafe olduğu için kısa kollu çıkmıştım bi kaç sıyrıkla atlatmıştım şükürler olsun.. sizde paylaşırsanız sevinirim :)

polo34
28 Temmuz 2012, 19:41
bende bugün motoru sağa yatırdım :)

anayoldan siteye sağa giricem, döner dönmez site girişini laubali bir şekilde kapatmış, güvenlikle sohbet eden bir araç gördüm, ben girerken araç hareket etti, kaçacak yer göremedim ve ani frenle motoru sağa bıraktım, bu arada üzerime devrilmesin diye kendimi güzel bir şekilde atmışım, kask kafayı kurtardı, eldivenler elleri kurtardı, mont vardı, ancak dizlik ya da korumalı pantolon üzerimde yoktu, bunlar olsaydı şu an sağ dizim şişmemiş olacaktı, herifin aracına zarar vermemek için motoru bıraktım, oruçda olunca hiç uğraşamayıp basiretim bağlandı heralde, bir daha ki sefer dizliği de takacağız artık :)

bu arada motorda hiçbir şey yok, motor koruma, metal manet koruyucuları, arka yan çanta demiri görevini yaptı, ardçının ayak bastığı ped biraz aşınmış o kadar ...

en komiği de (Allah daha kötüsünü kimseye yaşatmasın) motordan düştüm, sanki kafa bir dünya:) ayağa kalkmaya çalıştım, hop bir de yerde takla atar gibi oldum :) artık oruçtan mı yoksa motordan düşünce böyle mi oluyor bilemiyorum, istemsiz bir baş dönmesi de oldu ...

chopper olsaydı heralde hasar çok daha fazla olurdu diye düşünüyorum ama belki yere yakın olacağı için düşmeyedebilirdim, kafam bu detaya takıldı...

Berat77
28 Temmuz 2012, 19:46
Geçmiş olsun abi Allah bidaha göstermesin

ferhatkars
28 Temmuz 2012, 20:18
bende 4 gün önce kaza yaptım...
ama bütün suç bende idi..
ışıklarda en solda durdum...önümdede minibüs vardı... yeşil yanınca hareket ettim...
minibüsü sollamak için aynaya baktım ve aniden sağa bir anda cıktım...tabi benim ayna arkayı gösteriyor...
yanımdaki aracı göstermiyorki:pr: araba korna çalınca aniden ön freni sıktım ve teker kitledi yan yatırdım motoru...
tabi bunların hepside 2-3 sn de oldu...allahdan tüm korumalarım vardı...
tabi totoşumda koruma olmadıgı için hala onun ağrısıyla duruyorum...:P
motorunda farı ve sinyali kırıldı.... hızlı yapıştırıcı ile onuda hallettim...
aslında o kaza anında frene basmak yerine gaza bassam yada bıraksam gene birşey olmazdı...
zaten 3 araç yan yana gelmişiz dursamda gitsemde fark etmezdi...
bu arada aracı sağdan sollamamın sebebi burda trafik soldan aktıgı için sağdan sollamamaız lazım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

ama uzun zamandır düşmemiştim...arada bir düşmek iyi oluyor :queen::P

Berat77
28 Temmuz 2012, 20:30
evet insanın aklı başına geliyo biraz daha dikkat kesiliyo :mrgreen:

-ZERO-
28 Temmuz 2012, 21:10
bende bi sefer bisikletle duran arabanın altına girmiştim evet duran arabanın :queen:

ferhatdm
28 Temmuz 2012, 21:13
Selam dostlar kaza yapmayan şöför iyi şöför diye birşey yok aslında, yapacak şöför vardır her zaman.oluverir ansızın. aklımıza gelir sonrada patlarız :P hızlı ,yorgun, kasksız ,sinirli, bol yagışlı ,yagıştan hemen sonra ( kasksızdan kastımda toz toprak taş kum çakıl sinek arı ) atraksiyon haraketlerden kaçınmalı önümüze bakmalı rezil olmamalı kazasız sürüşler herkeze :rendeer:

Berat77
28 Temmuz 2012, 21:20
bende öyle düşünüyorum "seni öldürmeyen şey güçlendirir" gibi bi laf vardı o misal bence her kaza bi tecrübe olduğunu düşünüyorum baş ağrıtsada :)

TATLIHIZ
28 Temmuz 2012, 22:12
Nasıl kazalar yaptıgımızı sorma :) 130 la giderken arabaya vurmustuk 20 metre bi frenlemede... :)

ferhatkars
28 Temmuz 2012, 22:13
bende öyle düşünüyorum "seni öldürmeyen şey güçlendirir" gibi bi laf vardı o misal bence her kaza bi tecrübe olduğunu düşünüyorum baş ağrıtsada :)
bazen de kıç ağrıtıyor hacım.... aynen bende oldugu gibin :P

Berat77
28 Temmuz 2012, 22:18
bazen de kıç ağrıtıyor hacım.... aynen bende oldugu gibin :P İnsan biraz benim gibi mazoşist tarzı olunca hoşuma gidiyo benim böyle hafif sancılar :queen: tabi allah büyük kaza göstermesin :sunny:

Soykan67
28 Temmuz 2012, 23:26
Şu ön fren kilitlemesine 2 kez bende maruz kaldım :) Allah'a şükür ikisinde de hızım çok düşüktü.ABS'li bir motosiklet şart :)

39nn600
29 Temmuz 2012, 19:40
arkadaşlar bende bu ayın başında bi kaza geçirdim sol omzumun üstüne düştüm virajda kaydı motor full korumalıydım ama yinede omuzda ufak bi kırık oldu şu an egzersizlere başladım ama tam düzelemedim insanın başına ne geliceği belli olmuyo kaskı montu giymeden bakkala bile gitmeyin benden tavsiye

Ramazan Can
29 Temmuz 2012, 19:46
anlatsam roman olur.. hangi kazamı anlatsam....hatırlıyamnadığım kadar düşüp kalktım...

Pangea
29 Temmuz 2012, 19:54
bazen de kıç ağrıtıyor hacım.... aynen bende oldugu gibin :P

hocam kross şort var zandonanın var çok işe yarıyor tavsiye derim boxer gibi pantolon altına sürtünme ve darbelere dayanıklı

http://www.feyizoglu.com/Zandona-Cross-Short_43925.html#0

burdurlu1985
29 Temmuz 2012, 20:34
Tarih 22.agustos.2010 gs 0 - 2 bursa eve gidiyorum
eve 70metre belkide daha az kaldi.
Park halinde wv polo marka arac U donusu yapacakmis ve beni gormemis. Altimda kanuni bs100 motor var hizim 40-50km civari kurtarmak icin karsi seride gectim ama nafile aracin sol on tekeri onunden camurluga vurdum. Takla asarak aracin ustunden yola kafa ustu cakildim. Kask kullaniyordum ama 20 liralik dandiklerden kask yarildi korudu korumasina ama o kadarlik iste. Arac surucusu 78 yasinda 15 gun once baypas olmus.. Surucunun esi ben yerde yatarken dizlerini dovuyor ***gitti arabam gitti arabam!***
motor pert
Sonuc mu yas 25*e kadar gozluk kullanmayan ben
suan sol 2 sag 3 numara gozluk kullaniyorum goz sinirlerinin zedelenmesi sonucu ve sol bilegimde belkide omur boyu surecek incilme gidonda ters donmesi sonucu
aldigim derse gelince kask kullaniyordum ama yeterli koruma saglamiyormus suan mh driftim var kaskim ls2 gucum yettigince kaliteli daha iyisini bugun durumum yeterse beklemem alirim
korumasiz yola cikmak olume davetiyedir

Re!S*33
29 Temmuz 2012, 21:12
Bnde gecen yaz altımda cınlıyle. Petrolden benzın aldım. Petrolun yanında magaza vardı. Tabı genclıgın verdıgı hısle dedım surda motorun k*cını kaydırarak cıkıyım. Gazı ver ver debrıyajı bırakmamla motor k*cı bıraz kaydı ama gerı toparlayamadım. Sonuc malum :D

Berat77
29 Temmuz 2012, 21:12
Tarih 22.agustos.2010 gs 0 - 2 bursa eve gidiyorum
eve 70metre belkide daha az kaldi.
Park halinde wv polo marka arac U donusu yapacakmis ve beni gormemis. Altimda kanuni bs100 motor var hizim 40-50km civari kurtarmak icin karsi seride gectim ama nafile aracin sol on tekeri onunden camurluga vurdum. Takla asarak aracin ustunden yola kafa ustu cakildim. Kask kullaniyordum ama 20 liralik dandiklerden kask yarildi korudu korumasina ama o kadarlik iste. Arac surucusu 78 yasinda 15 gun once baypas olmus.. Surucunun esi ben yerde yatarken dizlerini dovuyor ***gitti arabam gitti arabam!***
motor pert
Sonuc mu yas 25*e kadar gozluk kullanmayan ben
suan sol 2 sag 3 numara gozluk kullaniyorum goz sinirlerinin zedelenmesi sonucu ve sol bilegimde belkide omur boyu surecek incilme gidonda ters donmesi sonucu
aldigim derse gelince kask kullaniyordum ama yeterli koruma saglamiyormus suan mh driftim var kaskim ls2 gucum yettigince kaliteli daha iyisini bugun durumum yeterse beklemem alirim
korumasiz yola cikmak olume davetiyedir abi büyük geçmiş olsun sitedeki büyük abilerimize laf yok ama yaşlı motor sürücüsüyle yaşlı araba sürücüsünün arasında çok fark var tabi hepsi için geçerli değil ama yaşlılığın verdiği çürümeyle bütün reaksiyonlar refleksler zayıflıyor çoğu odunlaşıyor sağa bakmak yok sola bakmak yok karşıdan gelen aracın, motorun mesafesini ayarlayamıyorlar pat çıkıyorlar hayır o değil bişeyde diyemiyosun genç biri olsa kafasını ön cama vura vura onuda kör et ama yaşlı adam elin kolun bağlı oluyo bizim arabayla gelmişti başımıza dayı kalp krizi geçiriyomuş gibi bakıyodu bişey yapamadık bizde :P

fz6_fazer
29 Temmuz 2012, 22:13
Ybr ile göbeğe hızlı girince motosiklet altımda kaçtı, sadece kolum soyulmustu, boyle kucuk bır kaza atlatınca korumaların ne kadar onemlı oldugu ınsan ozaman anlıyor

skystar
30 Temmuz 2012, 12:30
kaza sayılırmı bilmiyorum ama çok komikti :) arkadaş motorunu benim motorun arkasına parketti geçicek yerde çok dar neyse bi yandanda muhabbet ediyoruz derken bi anda dikkatim dağıldı motoru elimden kaçırdım sağa devrildi benim plaka biraz yamuldu arkadaşın çamurlukta küçük bi çizik ama nasıl gülüyoruz görmeniz lazım... :mrgreen:

Berat77
30 Temmuz 2012, 12:38
kaza sayılırmı bilmiyorum ama çok komikti :) arkadaş motorunu benim motorun arkasına parketti geçicek yerde çok dar neyse bi yandanda muhabbet ediyoruz derken bi anda dikkatim dağıldı motoru elimden kaçırdım sağa devrildi benim plaka biraz yamuldu arkadaşın çamurlukta küçük bi çizik ama nasıl gülüyoruz görmeniz lazım... :mrgreen: bende arkadaşa artislik yapıcam diye yanından 0 geçtim nerdeyse aynalarımız tokuştu kırıldı en kötü kazamız böyle olsun ne diyim :queen:

Okurt
30 Temmuz 2012, 13:01
30 40 gibi hızla giderken sağ tarafımdaki tarlaya bakıyorum (kazadan sonra orda neye baktığımı tamamen unutmuşum???) yoldan hafifçe çıkıştayım, durumu farkedince sola dönen bir viraja girmeye başlamam gerekiyor, durumu toparlamaya çalışırken düşük süratle de olsa bir high siding yapıyorum, motordan 5-6 metre ileriye sağ tarafım üzerine sürtünmeli sert bir düşüş. O zamana kadar dizlik giymiyordum. sağ diz çok kötü çarptı ve soyuldu, pantalonun ilgili bölgesi paramparça, Üzerimde allahtan korumalı montum vardı sadece elimi yere reflex olarak koyduğumdan sağ bileğim şişti ve incindi. Kaskında sağ şakak hizasında tek ama şiddetli bir darbe.

High siding olduğu için motorsiklet arkamda bir süre benle geldi, allahtan süratim çok düşüktü ve motor 2-3 metre yatarak sürüklenip durdu. Eğer aynı kazayı 30-40 gibi değil 70-80 ile yapsaydım oluşacak sürtünme ve düşüş yaralanmasının üstüne birde 200 kg.'lık motor tarafından silindir gibi ezilirdim. Daha üst süratlerde yaşama şansım olurmuydu bilmiyorum.

ramizan83
30 Temmuz 2012, 15:25
yaklaşık iki yıl önce sabah pastaneden simit aldım, motoru çalıştırım birden ikiye atarken motor beni üstünden attı kendide ilerde rolantide çalışan tırın altına girdi, millet beni arıyor ben ise tır
sürücüsünü arıyorum, neyseki adam haraket etmedide motoru geriye çıkarabildik bende hiç bir kusur yoktu ama girerken nazikçe tırın altına yatan keevay speed 150 yı çıkarmak bayakı güç oldu neyseki kaza anında duyarlı vatandaşlar varda bir hoplaya zıplaya çektik moturu altından en kötü günümüzü böyle olsun mevlam kaza yüzü göstermesin hepimize inş,,,

erhan115
30 Temmuz 2012, 19:14
bende 4 gün önce kaza yaptım...
ama bütün suç bende idi..
ışıklarda en solda durdum...önümdede minibüs vardı... yeşil yanınca hareket ettim...
minibüsü sollamak için aynaya baktım ve aniden sağa bir anda cıktım...tabi benim ayna arkayı gösteriyor...
yanımdaki aracı göstermiyorki:pr: araba korna çalınca aniden ön freni sıktım ve teker kitledi yan yatırdım motoru...
tabi bunların hepside 2-3 sn de oldu...allahdan tüm korumalarım vardı...
tabi totoşumda koruma olmadıgı için hala onun ağrısıyla duruyorum...:P
motorunda farı ve sinyali kırıldı.... hızlı yapıştırıcı ile onuda hallettim...
aslında o kaza anında frene basmak yerine gaza bassam yada bıraksam gene birşey olmazdı...
zaten 3 araç yan yana gelmişiz dursamda gitsemde fark etmezdi...
bu arada aracı sağdan sollamamın sebebi burda trafik soldan aktıgı için sağdan sollamamaız lazım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

ama uzun zamandır düşmemiştim...arada bir düşmek iyi oluyor :queen::P
bende cb125e yi yeni aldım ve aynı olaydan kaza yapmadım ama yapacak kıvama gelmiştim son anda yırttım
artık sollama yapacağım zaman arkaya ve yana bakıyorum hızlı motor olmayınca böyle oluyor haliyle

burdurlu1985
30 Temmuz 2012, 20:24
abi büyük geçmiş olsun sitedeki büyük abilerimize laf yok ama yaşlı motor sürücüsüyle yaşlı araba sürücüsünün arasında çok fark var tabi hepsi için geçerli değil ama yaşlılığın verdiği çürümeyle bütün reaksiyonlar refleksler zayıflıyor çoğu odunlaşıyor sağa bakmak yok sola bakmak yok karşıdan gelen aracın, motorun mesafesini ayarlayamıyorlar pat çıkıyorlar hayır o değil bişeyde diyemiyosun genç biri olsa kafasını ön cama vura vura onuda kör et ama yaşlı adam elin kolun bağlı oluyo bizim arabayla gelmişti başımıza dayı kalp krizi geçiriyomuş gibi bakıyodu bişey yapamadık bizde :P

tesekkurler.. Ne yapalim artik olacagi varmis elimizden bisi gelmez

cbr125races
30 Temmuz 2012, 21:14
Herkese geçmiş olsun. Benim 3 4 kazam var aslında ama 4 gün önce yaptığımı anlatayım. Arkamda arkadaşım uzunca ve hafif bi viraj makul hızla girdim. Viraj içinde arkadaşım dengesiz hareketi yüzünden kendimiz yerde bulduk. Montsuz ve şortla binmenin bedeli: 2 kolumda dirseklerden 5er cm soyuldu sağ bacağım bileğe yakın 10cm soyuldu. Halan feci yanıo. Motor sürücüsü olarak arkamıza aldığımız insanlara gerekli talimatları vermemiz gerekiyor Motorun şakası yok. Saygılar

ferhatkars
30 Temmuz 2012, 21:28
bende cb125e yi yeni aldım ve aynı olaydan kaza yapmadım ama yapacak kıvama gelmiştim son anda yırttım
artık sollama yapacağım zaman arkaya ve yana bakıyorum hızlı motor olmayınca böyle oluyor haliyle
ben acemi değilim...2005 den beri motosiklet üstündeyim...
100 lük olsun 1000 lik olsun çok motor kullandım...
adı üstünde kaza işte... çok aceleci birisiyim.... o sırada da acele etmemden dolayı birde panik ile kaza yaptım... panik olmamın sebebi de arabanın kornasının çok bağırıyor olmasıydı...
ordaki tekerin kaymasının sebebi de gaz açarken ön tekerin yerle teması daha da azalır...o sırada da ani fren yapınca ön tekerin kayması kaçınılmaz oldu...
neyse buna da şükür... sana da geçmiş olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Herkese geçmiş olsun. Benim 3 4 kazam var aslında ama 4 gün önce yaptığımı anlatayım. Arkamda arkadaşım uzunca ve hafif bi viraj makul hızla girdim. Viraj içinde arkadaşım dengesiz hareketi yüzünden kendimiz yerde bulduk. Montsuz ve şortla binmenin bedeli: 2 kolumda dirseklerden 5er cm soyuldu sağ bacağım bileğe yakın 10cm soyuldu. Halan feci yanıo. Motor sürücüsü olarak arkamıza aldığımız insanlara gerekli talimatları vermemiz gerekiyor Motorun şakası yok. Saygılar
hacım ben kıbrısda yaşıyorum...sizin gördüğünüz sıcaklara 10-15 derece daha ekle...
bu havada bile eldiven-dizlik-kask-kot pantolon-kot mont giyiyorum...
şimdi diyeceksinki kot giysilerin korması yok... fakat sağlam oldukları için geçenki kazada sürüklenirken gayet güzel korudular beni...sadece totoşumun bir kısmı ağrıdı o kadar...
sana da tavsiyem sıcak da olsa en azından benim gibi kot giysiler giy...çok faydasını göreceksin...

piyanist_irf
30 Temmuz 2012, 22:40
1997 de 165 km hızla giderken motorun kitlemesi sonucu tertemiz 150 km ile asfaltta düşüp sürüklenmiştim onun dışında bir kazam olmadı çok şükür aman arkadaşlar dikkat !

cbr125races
30 Temmuz 2012, 23:10
hacım ben kıbrısda yaşıyorum...sizin gördüğünüz sıcaklara 10-15 derece daha ekle...
bu havada bile eldiven-dizlik-kask-kot pantolon-kot mont giyiyorum...
şimdi diyeceksinki kot giysilerin korması yok... fakat sağlam oldukları için geçenki kazada sürüklenirken gayet güzel korudular beni...sadece totoşumun bir kısmı ağrıdı o kadar...
sana da tavsiyem sıcak da olsa en azından benim gibi kot giysiler giy...çok faydasını göreceksin...

walla öyle dediğin gibi giymek gerek ama benim durumda tamamen artçımın hatasıyla düştük. Yoksa ben korumasız birgünü daha zararsız atlatıyodum. Kot fikri mantıklıymış aslında en azından sürtünmeden korur. Teşekkürler fikir için

rahmi34
30 Temmuz 2012, 23:29
bir iki tehlike atlattım motorumla ama motorumun ilk hasar ı akrabam yüzünden oldu. kullanmak istedi ona vermek durumundaydım(daha önceden onların motorunu kullandığım için hayır diyemedim). bindi gitti geldiğinde 2 parça grenaj çizik, sol sinyal çizik, sol elciğin demir topuzu çizik, debriyaj kolu çizilmişti. 0 aldığım kız gibi motoruma ilk hasarı benim vermemiş olmam ayrıca koydu bana .. :(

cbr1100 xx
31 Temmuz 2012, 00:03
anlatsam roman olur.. hangi kazamı anlatsam....hatırlıyamnadığım kadar düşüp kalktım...

cümleten geçmiş olsun ben dahil tabiii!!!
tek bildiğim uygun olmayan ve insan olmayan yerde kaza yapmamaya çalışın )))))))))

ferhatkars
31 Temmuz 2012, 00:06
Kot fikri mantıklıymış aslında en azından sürtünmeden korur. Teşekkürler fikir için

ne demek hacım...burda olmamızın asıl sebebi de fikiri alış-verişinde bulunmak değil mi...
hem de fazlasıyla korudular beni...
bir tane kot pantolonum ve montum var...motora bineceğim zaman hep bunları giyiyorum...
geceleri zaten korumalı kıyafetlerimi giyerim...:cat:

Sepetçioğlu
31 Temmuz 2012, 00:49
Ben de ilk siftahımı yaptım önceki akşam :pr: taşlı çok kötü bir yoldu dik bir yokuş iniyordum önümde de çok keskin viraj vardı, karşıdan araba gelince sol izden sağ ize geçim dedim ama ben geçtim motor geçemedi, çok yavaştım boşa almıştım ama altından kaçtı hızım 10 bile yoktur belki, ben düşmedim zaten, Allah tan koruma demiri var sadece egzoz korumamda çok ufak bir sıyrık var, tek sevindirici yanı bu oldu :)

Berat77
31 Temmuz 2012, 01:01
Ben de ilk siftahımı yaptım önceki akşam :pr: taşlı çok kötü bir yoldu dik bir yokuş iniyordum önümde de çok keskin viraj vardı, karşıdan araba gelince sol izden sağ ize geçim dedim ama ben geçtim motor geçemedi, çok yavaştım boşa almıştım ama altından kaçtı hızım 10 bile yoktur belki, ben düşmedim zaten, Allah tan koruma demiri var sadece egzoz korumamda çok ufak bir sıyrık var, tek sevindirici yanı bu oldu :) taşlı yok kadar berbat bişey yok allah kahretsin o mıcır denen şeyi yine lastik güzelse yağmurda falan az çok toparlıyoda mıcırda heran herşey oluyo :pr: