PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahte MCT İlanı

samsam
28 Temmuz 2012, 15:24
Arkadaşlar kim bilir buradan birisi almak isterse haberi olsun

İlan bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-250-cc-mondial-mct-sahibinden-sifirdan-farksizfiyat-dustum-94190235/detay

Bu motor benim eski motorum KM 40.000 de iken sattım ilan da 16.000 yazıyor, çanta 200 TL yazmış 5 para etmez yırtık pırtık, yağmur görmemiş demiş, yağmur altında çok ama çok gezdim aklınızda olsun ilan tamamen bir sahtekarlık ürünüdür.

Sevgi ile

serdar60
28 Temmuz 2012, 15:51
km düşürme işi artık sonlandı sanıyorum. 4 gün önce 5664 e bir plaka numarası gönderdim. 2 sms geri geldi. birinde hasar kaydı, diğerinde ise en son muayene tarihi ve o muayenede ki km si vardı. sahtekarların işi artık zor.

ERROR88
28 Temmuz 2012, 16:02
Muayene öncesi km düşürürseler ne olacak

serdar60
28 Temmuz 2012, 16:09
2011 yılının başında yapılmış benim sorgulattığım plakanın muayenesi. 1,5 yıl olmuş yani.

ozcanyıldı
28 Temmuz 2012, 17:18
istersem 5000 tl istersem 100000 tl yazarım bu kimseyi ilgilendirmez senden alırken o fiyat ediyordu ama simdi bu fiyat senin yaptığın ayıp asıl görmesem cevap hakkım olmayacak atıp tutmak kolay öyle gel gör motoru da öyle konuş kimseyi ilgilendirmez benim yazdğım fiyat az atıp tutarken kendine değineceğini unutma satarken dediğin şeyleri yazdım ben yağmur görmedi çanta şukadar fazlasıda km si onuda millet arayınca söylüyorum senin gibi sahtekarlık yapıp yağ buji değişti debraj değişti demiyorum anldın

lycantrophic
28 Temmuz 2012, 17:27
Motoru gördüm gayet de biliyorum, en azından 40 bin kilometreden fazla olduğunu biliyorum. Hiç atıp tutup saçmalayıp durma, komik duruma düşüyorsun. Yağı bujisi balatası da değişti onu da bizzat samsam tarafından değiştirildi onu da biliyorum. Kilometre düşürüp de aldığı motordan dolandırıcılık yapıp kar etmeye çalışan bir adamla polemiğe girmeye gerek yok.

ozcanyıldı
28 Temmuz 2012, 17:32
ARKDASım bak benden buyuksun gel bak bakalım motorun km si düşükmü düşürmüşmüyüm ve düşürmemişsem sen bu dediğin lafları yicekmisin motoru uzaktan görmekle sen bu motoru anlıyorsan nasıl bir halde oldğunu git bir dükkan aç sakaryada çok para kazanırsın . kar marjımdan kime ne sen aldığın malı aldığın fiyattan üste hiç satmadın mı benim gözümde ederi o kimseyi ilgilendirmez senden ucuza aldım diye gocunuyosan çok geç artık giden gitti

serdar60
28 Temmuz 2012, 17:41
1750 liraya aldığın 40 bin kmyi aşmış motoru 16 bin kmde diye 2400 liradan satışa koymuşsun hiç atıp tutma saçma sapan, haksızsın, yaptığın da dolandırıcılık başka bişey değil. Ayrıca daha yağmur görmemiştir demen de yalan, gördüğünü bizzat biliyorum. Hem dolandırıcılık yap hem de zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalış oh ne ala memleket.

sanane arkadaşım, adam istediği fiyata satar motoru. ticarettir bunun adı. yanlış noktaya takılıyorsun. km kısmına takılman lazım, motorun sahibi de onu açıkça söylüyor. şahsen ben de 1700 e alıp masraf edip 1700 e satmam motoru.

ygk
28 Temmuz 2012, 17:51
Arkadaşlar kim bilir buradan birisi almak isterse haberi olsun

İlan bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-250-cc-mondial-mct-sahibinden-sifirdan-farksizfiyat-dustum-94190235/detay

Bu motor benim eski motorum KM 40.000 de iken sattım ilan da 16.000 yazıyor, çanta 200 TL yazmış 5 para etmez yırtık pırtık, yağmur görmemiş demiş, yağmur altında çok ama çok gezdim aklınızda olsun ilan tamamen bir sahtekarlık ürünüdür.

Sevgi ile

satan arkadaş zaten 0ı 200 tl yazmış çantaya şu anki durumu değil, alacak olan kısmetli de bakar çantaya, beğenmezse sök der ya da anlaşmaya çalışır bir şekilde. ayrıca yırtık çanta onarılaiblirde.
ve mesajlardada belirtmiş motor yaptırdığını, aldığı fiyatın üstünde satmasıda satıcının bileceği iş, ister 4 milyarlık motoru 10a ister 2ye satar, sen ben buna karışamayız.
yağmurda gezilip gezilmediğide belli olur motorla ki yıprattığını düşünmüyorum yağmurun düzgün binildikten sonra. çekemiyorsan görmemezlikten geleceksin, belki senden daha iyi bakmış ona görede fiyatını yazmış. yaptığın saygısızlık.
motorunu çok mu özledin dostum yüksek fiyata gitmesini mi çekemiyorsun yoksa ucuza verdiğin için mi pişmansın onu anlayabilmiş değilim, ama adamın kısmetiyle oynama...

alttaki çok bilmiş arkadaşlarda üzerine alınabilir, mal kiminse istediği fiyatı o belirler. kimsede benim balım çok kıötü almayın demez över, o övgülere inanmakta alıcının elindedir. alıcı değilseniz karışmayın...

ozcanyıldı
28 Temmuz 2012, 17:55
eyvallah arkdaşlar anlayışınız için bu olay beni çok üzdü tekrardan teşşekkür ederim

lycantrophic
28 Temmuz 2012, 17:56
Adam 40 binlik motoru 16 bin kilometrede diye satışa koymuş bu durumu da savunanlar olması enteresan. Ortalık 15-16 bin kilometredeki 10 senelik motorlardan geçilmiyor zaten, herhalde bunu savunan arkadaşlar kendileri de aynı şeyi yaptığı için savunma ihtiyacı duymuştur bu durumu diye tahmin ediyorum?

Garip
28 Temmuz 2012, 17:57
ağa anlamadığım şudur..herşey tamam..herşeye bi cvp varda, şu 40.000 km muhabbeti nedir ? 40.000 de alınmış.ilanda 16.000 yazıyor..

yoksa motoru 1000 tl ye almış şu kadar kar etmiş vs bu sorun değil..istediği fiyata satar ama bu km düşürüp satma olayına anlam veremedim :S

timoti
28 Temmuz 2012, 17:58
Merak ettim km gerçekten orjinal olarak duruyor da ilana mı yanlış yazıldı? İlana yanlış yazıldıysa daha niye düzeltilmedi?

Kilometrenin bi fotoğrafı olsaydı.

Fotoğraf gelene kadar satıcı arkadaşı kara listeye alıyorum.

mehmet tufan
28 Temmuz 2012, 17:58
2. el motor alınmaz yaaaa diye muhabbet arasında uzatan da türk insanı, bunları bilakis uygulayan da. yazıktır kendiyle çelişen garip saçma sapan bir millet olduk.

ozcanyıldı
28 Temmuz 2012, 18:00
orjinal km duruyor 41600 de 10 dka sonra koyarım herkez rahatlar sahibinden de değiştirmeyi bilmiyorum ilan süresi bitne kadar gerkte duymuorm

viper17
28 Temmuz 2012, 18:02
orjinal km duruyor 41600 de 10 dka sonra koyarım herkez rahatlar sahibinden de değiştirmeyi bilmiyorum ilan süresi bitne kadar gerkte duymuorm

Çok çelişkili konuşuyorsunuz. Madem orjinal fotosunu buraya koyun sahibinden.com a gerek yok .

serdar60
28 Temmuz 2012, 18:06
önce at gözlüğünü çıkar, sonra yorumları okuyarak yorum yap. takılman gereken noktası km si diyorum. fiyatından sanane? diyorum. sen o arkadaşlarda aynı şeyi yapıyorlar diye saçma br cümle cümle kullanıyorsun.

lycantrophic için yazılmıştır.

ozcanyıldı
28 Temmuz 2012, 18:08
ben çelişkili konuşmuyorum isteyen istediği zaman gelip motoru görebilir km yide görür

Bozkurt74
28 Temmuz 2012, 18:10
Adam 40 binlik motoru 16 bin kilometrede diye satışa koymuş bu durumu da savunanlar olması enteresan. Ortalık 15-16 bin kilometredeki 10 senelik motorlardan geçilmiyor zaten, herhalde bunu savunan arkadaşlar kendileri de aynı şeyi yaptığı için savunma ihtiyacı duymuştur bu durumu diye tahmin ediyorum?
Murat bey,kimse bu belitmiş olduğunuz yanlışı savunmuyor.Ben de yorum yapan arkadaşlara katılarak diyorum ki:Satıcı malına istediği parayı yazar,alıcı verir vermez o ayrı mesele.Yok ben şu paraya sattıydım,yok benden şu paraya aldıydın.Yanlış muhabbetler.Bu arkadaş motoru satın aldığı paranın 300-500 daha aşağısına satılık yapsa idi sahip çıkılacak mıydı?
Biz diyoruz ki;satış emtiasının niteliklerinin anlatımında dürüstlük olsun.Eleştirlerimiz bu yönde olsun.
Özcan kardeşim,hemşerim.Sen de uzatma artık,yanlıştan dönmek te bir erdemdir.Motorun km'si yanlışlıkla yazılmış diyorsun,ara ilgili siteyi yanlışı düzelttiriver be güzel kardeşim.Böyle polemiklerin olması hiç te hoş değil.
Saygılar.

timoti
28 Temmuz 2012, 18:11

Gerek duymuyorum olmadı.

Ardı ardına art niyet sezinledim.

mehmet tufan
28 Temmuz 2012, 18:14
2 binliralık motosiklete 5 6 bin lira yazanlar var
altın kaplatıp satsınlar bize ne kardeşim alıcısı varsa o düşünür
insanların takıldığı nokta kandırmaya yönelik tavırlar. başka bir durum söz konusu değil burada!

ozcanyıldı
28 Temmuz 2012, 18:20
herkez resime baksında sahtekarlık varmı görsün

viper17
28 Temmuz 2012, 18:28
herkez resime baksında sahtekarlık varmı görsün

Resimde km saati gözükmüyor dürbün mü var gözümüzde ?

herkez > HERKES :pr:

skrc
28 Temmuz 2012, 19:01
sahibinden.com da ilan düzenleyip, tekrar yayınlanması yaklaşık olarak 30 dk sürer.:sunny:
mt foruma resim yüklemek, foto çekmek dahil 5 dk sürer. :sunny:
bu kadar tartışmayı sonlandırmak, ve yürüyüp gitmenin keyfi ömür boyu...

Yok bunları yapamazsan, herkesin kara listesine girmek, sonsuza kadar...

zeda3000
28 Temmuz 2012, 19:07
Burda site uyelerine laf yetistirecegine ilani duzeltsene....... Bu ilan ile ve o yazan km ile sen suclusun. Isteyerek yada degil. Gunahi senin boynuna , ama ilani gayet guzel koymusun , resmimleri cekmissin. Site nasil kullanilir gayet iyi biliyorsun , ama neden km yi yanlis yazmissin? Bence bize laf harcama da km yi duzelt. Ilani yazarken dikkatli olmak zorundasin , sonra bos yere dolandirici damgasi yersin.

-ZERO-
28 Temmuz 2012, 19:12
sanırım ilanı koyan arkadaş kilometreyi ileri aldırmaya gitti :pl:

skrc
28 Temmuz 2012, 19:18
sanırım ilanı koyan arkadaş kilometreyi ileri aldırmaya gitti :pl:
Açtığı öbür başlıkta , bişey ispatlamak zorunda değilim, diye isyanlarda henüz gitmemiş. Akşama gider herhalde...

-ZERO-
28 Temmuz 2012, 19:29
Açtığı öbür başlıkta , bişey ispatlamak zorunda değilim, diye isyanlarda henüz gitmemiş. Akşama gider herhalde...

daha çoook yırtar kendini motorum temiz diye :)

skrc
28 Temmuz 2012, 19:54
Değerli site sakinleri, malum oruç ayı, iftar hazırlıkları beni bekler. Herkese iyi tatiller, hayırlı ramazanlar...:bestmt:

F54
28 Temmuz 2012, 20:07
bu bahse olan motoru bende yakından gördüm şamil onu sattığında km de 40000 km üzerindeydi yanlış yazılma ihtimali bence düşük yanlış olsa 4000 olur anlarım 16000 ne alaka:farao:

ferhatkars
28 Temmuz 2012, 20:12
bu bahse olan motoru bende yakından gördüm şamil onu sattığında km de 40000 km üzerindeydi yanlış yazılma ihtimali bence düşük yanlış olsa 4000 olur anlarım 16000 ne alaka:farao:
genelde hep 16000 km ye düşürürler abi..
bende 32000 km de racer200ü 1350 tl ye sattım...sattıgımda herif de 16000 km ye düşürüp 2400 tl yazmış...
bir de servis bakımlı yazmıştı...arıza için bir kere bile tamirciye götürmedim hep kendim halletmiştim...

F54
28 Temmuz 2012, 20:23
genelde hep 16000 km ye düşürürler abi..
bende 32000 km de racer200ü 1350 tl ye sattım...sattıgımda herif de 16000 km ye düşürüp 2400 tl yazmış...
bir de servis bakımlı yazmıştı...arıza için bir kere bile tamirciye götürmedim hep kendim halletmiştim...ferhat kardeşim neden 16 bine düşürüyorlar başka km lere düşürmekten daha mı kolay bu 16000 rakamı onu anlamdım
bende 2 el almıştım ama motor 15300 de idi demek benim kinin daha km yi düşürecek kıvama gelmedi.

ferhatkars
28 Temmuz 2012, 20:34
ferhat kardeşim neden 16 bine düşürüyorlar başka km lere düşürmekten daha mı kolay bu 16000 rakamı onu anlamdım
bende 2 el almıştım ama motor 15300 de idi demek benim kinin daha km yi düşürecek kıvama gelmedi.
bende aynı şeyi merak ediyorum abi...demekki var ki bi bildikleri 16000 e düşürüyorlar...

ERROR88
28 Temmuz 2012, 20:35
Aboow ikinci el bisi almican valla 306 aldım ne yalanlar söylemiş adam ilk uzun yolda ney olduğunu anladım gaz arızası şanzıman sesi hararet yapması vs vs aldığım paraya yağını bile değişmeden 3 ay sonra sattm kurtuldum ama adamın annesi ile samimi olduk bayaa

kursattekin
28 Temmuz 2012, 20:39
aldigina masraf yapmadan satti isen karda olmus oluyorsun, 3 ay bedava, peki ya alan da bir samimiyet hissetti ise?

Aboow ikinci el bisi almican valla 306 aldım ne yalanlar söylemiş adam ilk uzun yolda ney olduğunu anladım gaz arızası şanzıman sesi hararet yapması vs vs aldığım paraya yağını bile değişmeden 3 ay sonra sattm kurtuldum ama adamın annesi ile samimi olduk bayaa

F54
28 Temmuz 2012, 20:45
Aboow ikinci el bisi almican valla 306 aldım ne yalanlar söylemiş adam ilk uzun yolda ney olduğunu anladım gaz arızası şanzıman sesi hararet yapması vs vs aldığım paraya yağını bile değişmeden 3 ay sonra sattm kurtuldum ama adamın annesi ile samimi olduk bayaabende de flash vardı aldım 2 gün sonra iş kurmaya başladım derken para lazım oldu satışa çıkardım derken muayene vs yaptım bana maliyeti 5200 dü ben 5250 ye sattım 1 lira masraf etmedim 50 tl kar ettim ama alım satım 3 aylık sigorta bana girdi:mrgreen:

chemical
Millet tutabildigine anlasilan ne yalanci dolandirici bir toplum olduk:pl:

Olcan138
Hitapların git gide terbiye sınırından uzaklaşması ve bu konunun mevcudiyeti sebebiyle diğer konu silinmiştir.

Görülmüş ve hala var olan bir hatayı belirtmek için açılmış bir konuya, hakarete varan hitaplarla cevap vermek gibi davranışların devam etmemesi dileklerimle...

Tsubasa
28 Temmuz 2012, 20:47
ne insanlar var ya
annesini sevmiyor gerçekten ya
la delikanlı gibi söyle şunu
ben bunu bu kilometre de aldım herşeyini yeniledim de
zaten satılır
yalana dolana ne gerek var

ERROR88
28 Temmuz 2012, 20:48
Aksine hepsini soyledim ucuza aldığım icin ucuza sattim 10 liraya 2000 306 zor bulur 2000 lira masrafı olduğunu kendisi söyledi ama bana satanin evini dahi biliyorum telefon açtım mesgule atti acmadi insan evladı

Tsubasa
28 Temmuz 2012, 20:54
Aksine hepsini soyledim ucuza aldığım icin ucuza sattim 10 liraya 2000 306 zor bulur 2000 lira masrafı olduğunu kendisi söyledi ama bana satanin evini dahi biliyorum telefon açtım mesgule atti acmadi insan evladı
adamın annesiyle sıkıntıları varmış demekki

lycantrophic
28 Temmuz 2012, 21:56
Yazdım. Sahibinden'e de şikayet yazılabilirse iyi olur bu konuda. Yayından kaldırılsın.

Tsubasa
28 Temmuz 2012, 22:06
Km nin resmini koydumu bu vatandaş

Tsubasa
28 Temmuz 2012, 22:17
Böyle sahtekarlik her an herkesin başına gelebilir ..
Allah ıslah etsin bunları

Olcan138
28 Temmuz 2012, 22:25
Karşılıklı olarak sükunet kaybedilip, düşen seviyeyle itham ve uygunsuz hitaplar kullanılmaya başlandığından konu kilitlenmiştir.