PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bilgili arkadaşlar yardım

metin6gs
27 Temmuz 2012, 00:39
arkadaşlar bu yaz başında çin malı bi scooter aldıgımı bazı arkadaşlarımız abilerimiz bilior şimdi ben bu 97 cc motorumu deiştirmek istiyorum daha 1300 km de olmasına ragmen şimdi deiştirmek deyince aklınıza 600 rr alcam gibi bişe gelmesin kullanım amacım ev iş arası oldugu için gine scooter vitessiz bişiler istiyorum hem pratik olduklarını düşünüorum pcx i çok begeniorum yaşadıgım yer bayagı yokuşlu bi muhit tek kişi performansı güzel ama 2 kişi zor sıgılıor seleye ve baya zorlanıor bundan dolayı sıfır aldıgım çinlimi pcx le deiştirmek istiyorum yannız bilgisizligimden soruyorum sıfır araba alcagınız zaman altınızdaki arabayı 1 2 lirada aşşa olsa alıyorlar yerine sıfır araba veriorlar bu motorlar içinde geçerlimi yani ben hondaya gidip benim çinliyi alın yerine pcx alcam sıfır dedigimde böle bişe söz konusu olurmu acaba??

TATLIHIZ
27 Temmuz 2012, 00:40
Bazı yerlerde yapıyorlar sanırım bi arastırın.

piyanist_irf
27 Temmuz 2012, 00:45
olabilir ama bunu honda yaparmı bilinmez birde öldürürlerde öldürürler sattığına değiştireceğine pişman olursun ,

4150 ye aldığım sıfır cbf yi sırf yeni kasası 1 ay sonra devir saatli vs. çıktığı için bayiye 600 km deki motorumu teklif ettim 1500 lira düşüğüne saydılar kahroldum bu sana referans olsun ona göre hesabını kitabını yaparak git :)

tr100a
27 Temmuz 2012, 00:48
en güzeli bir arkadaşına fiatını biraz kırıp vermen hem o ucuza aldığı için sevinsin sende bir arkadaşına iyilik yapmış olursun

serkanunal
27 Temmuz 2012, 00:52
Benim scooter için takasta 500 lira teklif ettiler, neymiş piyasa böyleymiş, vermem ağa o fiyata

metin6gs
27 Temmuz 2012, 00:53
o konuda haklısınız arkadaşlar ölünün ölüsünü teklif etcekleri zaten bi gerçek ama motorumdan kesinlikle bi bıkkıntılıgım yok ama sizinde ön görceginiz gibi yokuşa 2 kişi durunca motor kalkmıyor resmen :D yani sırf bu yüzden yılların hevesini kırmak istemiorum ve pcx in böle olcagını düşünmüorum yani sıfırı 2350 tl olan bi motoru 1300 km de çizik yok hiçbişe yok 1000 küsürlü bi rakam teklif etseler gözüm kapalı zaten giricem
etrafımda hiç motor kullanan hevesi olan almak isteyen tanıdıgım yokki olsa dedigini yapnmak çok daha mantıklı ama durum bu ankarada yaşadıgım için 2 .el bi çinlinin piyasası yok dencek kadarda az işin dogrusu :)

tr100a
27 Temmuz 2012, 01:05
125cc çok küçük en az 200 cc enjeksiyonlu bir şey al 100 cc cub tan 500 cc scootere geçtim 1 ay oldu alalı şimdi deseler 1000 tl ver gilera gp 800 verelim kabul ederim büyüğü her zaman iyi hıza marakım yok yanlış anlaşılmasın hacim arttıkça tork artar eğer motorun rampada ve dur kalklarda performans istiyorsan 200 cc al

piyanist_irf
27 Temmuz 2012, 01:10
125cc çok küçük en az 200 cc enjeksiyonlu bir şey al 100 cc cub tan 500 cc scootere geçtim 1 ay oldu alalı şimdi deseler 1000 tl ver gilera gp 800 verelim kabul ederim büyüğü her zaman iyi hıza marakım yok yanlış anlaşılmasın hacim arttıkça tork artar eğer motorun rampada ve dur kalklarda performans istiyorsan 200 cc al

bizim niye haberimiz yok erkin abi ? :cherry: hayılı uğurlu olsun :) kazasız kedersiz inşallah :)

metin6gs
27 Temmuz 2012, 01:11
bide yakıt söz konusu şuanki motorum 3 litre yakıor ucu ucuna yetiştiriyorum nedeni çok gezio olmam yannış anlaşılmasın ama 4 5 litre yakan bi alette istemiorum öle yakarsa gezemem işin özü budur yani pcx 11.3 hp şimdiki scooterim 6 hp anca ve 6 hp yi yola verdigini bile düşünmüorum açıkcası pcx bana fazlasıyla yeterli olucaktır gidipte 300 cc ye o yüzden gerek duymuyorum açıkcası ve eed açtıgın konuyuda gördüm hayırlı olsun güle güle bin tekerin düz bassın inş