PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet - Kültür - Doğa - Bilinç

babası
26 Temmuz 2012, 13:12
Merhabalar,

Bu forumda sıkça olmasada, kanımca gerekli olduğunu düşündüğüm konularda yazmaya çalışmaktayım.

Bugün aldığım Cumhuriyet gazetesinde, Sn. Oktay EKİNCİ nin '' Kayaköyü'nde ATV tahribatı '' başlıklı yazısını üzülerek okudum.
Özetle yazısında; Fethiye yakınlarındaki bu güzel ve özel bölgede turistik amaçlı yapılan ATV turlarının, doğaya ve korunması gereken diğer özelliklere zarar vermekte olduğunu kaleme almıştı.

Konu, biz motosiklet severleri de içine aldığı için hem vurgulamak hemde bilgilendirme ihtiyacı duydum.

Bu kapsamda bilgisi olan varsa; işin doğrusunu öğrenmek ve yanlış bilgilenmeleri önlemek bağlamında paylaşmasını arzu ederim.
Ticari kaygı ve turizm adına birşeyler yapmak derken; doğa ve kültür değerleri üzerinden motosikletseverlerin yara almaması gerektiğini düşünüyorum.
Paylaşmak istedim.

Saygılarımla

kim
26 Temmuz 2012, 14:02
Oktay EKİNCİ öncelikle HES' lerin ( Hidro Elektrik Santrali) peşine düşmeli bence, esas doğa katliamını görür, ATV'lerin verdiğini iddia ettiği zararaın yüzlerce katını vermekte çünkü.

djan
26 Temmuz 2012, 14:25
O kadar çok yanlış şeyler var ki ülkemde, hangisinden başlasak...

pistolpitt
26 Temmuz 2012, 14:43
Elbette her vatandaş kadar sorumluluğumuz var ancak ben burada motosikletçilere mal edilecek bir durum göremedim, adı üzerinde ATV.

Tolga Can
26 Temmuz 2012, 14:48
Bundan 10 yıl önce su içtiğimiz nehir, akarsu derelerin pis kokusunu 10 km öteden alıyoruz.
Bence insanoğluna bu dünya çok bile, kıyamet kopsada kazınsak şu dünyadan. her geçen gün daha içine ediyoruz.

phradrel
26 Temmuz 2012, 16:44
yazar kendi bahçesine bakmış ama o kadar HES nükleer santral bilmemne dururken de garip olmuş, yerel gazetede çıkması gerekir bu haberin. yoksa dakar rallisi var bu ay onu da yazabilir kendisi...