PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Xl200

stopbeyin
26 Temmuz 2012, 00:37
Arkadaşlar son 3 yıldır honda xl 200 kullanıyorum ve motorumdan çok memnunum.Fakat şöyle bir sorun oldu motorumun 1-2 ve 3. vitesleri çok seri 4. vites de idare eder fakat 5. vitese çekince motor boğuluyor ne yapmamı önerirsiniz arka dişliyi büyüt diyenler oldu ?
Not:Görüşlerinizin hepsi benim için değerlidir. :)

fat280
26 Temmuz 2012, 00:40
evet arka dişliyi büyütürsen çekiş serilik artar ancak son hız düşer yokuşları ve dağ yollarında daha iyi gider

adem80
26 Temmuz 2012, 00:45
ben habire ön dişliyi büyütüp arka dişliyi ufaltıyom. Daha seri olur ama yakıttada serileşir haberin olsun. Farklı şeyler dene. Mesela yeni segman piston at. Çekişi düzelir.

piyanist_irf
26 Temmuz 2012, 00:59
5. viteste motor boğuluyorsa ardında başka bir şery aranması gerekiyor gibi , yada sana boğuluyor gibi geliyordur , mesela benim motorumdada 2-3-4 seri gibi geliyor 5 attığımda tabiki boğuluyor gibi oluyor yani 5 ci vites diğerleriyle bir değilki ,

rampa yukarı boğulur çekersin 4 e yani anlattığın başlıkta benim aklıma böyle şeyler geliyor , haaa sen dersenki biraz daha seri ve torklu olsun memnun değilim , o zaman başka tabi yukarıdaki arkadaşlarında söylediği gibi en yapılması mümkün ve kolay olan dişli oranlarıyla oynamaktır

kolay gelsin :)

adem80
26 Temmuz 2012, 01:02
5. viteste motor boğuluyorsa ardında başka bir şery aranması gerekiyor gibi , yada sana boğuluyor gibi geliyordur , mesela benim motorumdada 2-3-4 seri gibi geliyor 5 attığımda tabiki boğuluyor gibi oluyor yani 5 ci vites diğerleriyle bir değilki ,

rampa yukarı boğulur çekersin 4 e yani anlattığın başlıkta benim aklıma böyle şeyler geliyor , haaa sen dersenki biraz daha seri ve torklu olsun memnun değilim , o zaman başka tabi yukarıdaki arkadaşlarında söylediği gibi en yapılması mümkün ve kolay olan dişli oranlarıyla oynamaktır

kolay gelsin :)
İrfan abim senin motur gitmiyomuş.doğrumu? :santa: :queen:

stopbeyin
26 Temmuz 2012, 01:02
boğuluyor dediğim hız artışı olmuyor ama hız düşmüyorda bazı arkadaşlar 5.vites rahatlatma vitesidir fazla birşey arama o vitesde dediler haklılar galiba :)

fat280
26 Temmuz 2012, 01:06
boğuluyor dediğim hız artışı olmuyor ama hız düşmüyorda bazı arkadaşlar 5.vites rahatlatma vitesidir fazla birşey arama o vitesde dediler haklılar galiba :)

evet 5 rahatlatma vitesidir hız yapmaz bizde de aynı senin motorunda sorun yok sürmeye devam et yok az daha tork serilik olsun dersen arkayı 1-2 diş büyüt dişli olarak

adem80
26 Temmuz 2012, 01:09
ben 5 i ya tek kişi düzde, yada rampa aşa kullanıyorum. Artçıyla 4 ten 5 e salladığımda rüzgarsız havada 110 -115 gibi gidiyo düzde. 4 e indirip gazlarsam dahada hızlanıyor. Rüzgara karşı 2 kişi 5 yemiyor. Normaldir. Tek kişi 5 rahat gidiyor sıkıntı yok. 5 rahatlatma vitesi. Doğrudur.

raven71
26 Temmuz 2012, 01:45
dişlisiyle falan oynamayın. bir sorun olduğunu düşünüyorsanız servie götürün. bozmayın canım motosikleti:)

piyanist_irf
26 Temmuz 2012, 01:47
İrfan abim senin motur gitmiyomuş.doğrumu? :santa: :queen:

evet gitmiyor bademim :) çünkü biryere kıpırdayacak zamanım yok :)

adem80
26 Temmuz 2012, 02:05
abi 250 cc ye yükseltelim rahat et. O zaman gider. :pl:

exile
26 Temmuz 2012, 03:45
xl 200 - hondanın enduro cross tarzı motorlarının giriş sınıfında yer alır, bu tarzın tam bir klişesi aslında

motorun torku cbf 150 gibi 12 değil 17 nm

kaldıki 6500 devirde 17 beygir üretiyor,

kesinlikle bu modeller böyle diye geçiştirilcek bir mevzu değil,
belki karbüratör ayarından vs kaynaklanan bir sorun olabilir.
bence motorun adam gibi bir ustaya adam gibi bir bakıma girmesiyle çözülecek bir durum.

bunu yanı sıra gözden kaçmış olabilecekler

+ motorun devrinin artıp hızın artmaması ( debriyaj)

+ sübab ayarlarının sıkı olması

+ yeterli benzinin gelmiyor olması

+ ateşleme sisteminde oluşmuş olabilcek buji - pipo veya oksitlenme sorunları

+ zincir dişli setinin ömrünü tamamlamış olması

stopbeyin
26 Temmuz 2012, 21:58
Yorumlarınız için sağolun.Debriyaj balatalarını 6 baskı balata yapsam motorda bir farklılık olur mu

adem80
26 Temmuz 2012, 22:43
üstündekiler kaçırmıyosa bi farklılık olmaz.

piyanist_irf
26 Temmuz 2012, 22:51
abi 250 cc ye yükseltelim rahat et. O zaman gider. :pl:

tanesini mi , yoksa 6 sınıdamı 250 cc ?????

http://img857.imageshack.us/img857/8638/motorresmi.jpg (http://img857.imageshack.us/i/motorresmi.jpg/)

adem80
26 Temmuz 2012, 23:02
tanesini mi , yoksa 6 sınıdamı 250 cc ?????

http://img857.imageshack.us/img857/8638/motorresmi.jpg (http://img857.imageshack.us/i/motorresmi.jpg/)
abi bu motoru cbf 150 ye tak, benden sana 5 tane birden altın portakal :queen:

piyanist_irf
26 Temmuz 2012, 23:09
abi bu motoru cbf 150 ye tak, benden sana 5 tane birden altın portakal :queen:

sen o motoru bana getir takmassam mt önünde kuzu gibi meeeeee lerim :cherry: len olm makaraya sarma beni her akşam 2-3 yapıyorum bırak ulen yakamı bu akşam filim izlicem ben :cherry:

git fatihle dalaş senin hakkından o gelir :cherry: :P

adem80
26 Temmuz 2012, 23:21
sen o motoru bana getir takmassam mt önünde kuzu gibi meeeeee lerim :cherry: len olm makaraya sarma beni her akşam 2-3 yapıyorum bırak ulen yakamı bu akşam filim izlicem ben :cherry:

git fatihle dalaş senin hakkından o gelir :cherry: :P

ben sana benim titanın motorunu, masraflarını kargolayıverem abi, sen bana 200 cc olarak geri postalayıver :pl:

piyanist_irf
26 Temmuz 2012, 23:31
ben sana benim titanın motorunu, masraflarını kargolayıverem abi, sen bana 200 cc olarak geri postalayıver :pl:

olm bak gittttt !!!!! :cherry:

150cc yaptın şimdi 200 cc ye taktın kafayı , o taraflar fazla sıcak heralde bedemim git serin bi duş al sen duş :cherry:

adem80
27 Temmuz 2012, 00:16
olm bak gittttt !!!!! :cherry:

150cc yaptın şimdi 200 cc ye taktın kafayı , o taraflar fazla sıcak heralde bedemim git serin bi duş al sen duş :cherry:
İrfan abi, bu honda xl 200 parçaları cg tipimi? Benim motura uyarmı? Gömlek, segman, piston, saplama yatakları :pl: