PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 16 silindir 9bin cc mercedes motosiklet

blackhhat
23 Temmuz 2012, 03:23
16 Silindir 9 bin cc Mercedes Motosiklet

birinizin duymadığı bir haberi vermekten mutluluk duyarım: Mercedes, motosiklet sektörüne 16 silindir 9 bin cc.lik böyle bomba bir olayla girmeye karar ve

30.01.2012

Hem de Türkiye satış fiyatları ayda 350 lira olarak belirlenmiş.
Boyu 1.60 olandan tutun da 2.10 olana kadar herkesin binebileceği konfigürasyonlarda üretiliyor.
0-200 kilometre hızlanma sürati 5.2 saniye, son sürati ise saatte 412 kilometre olarak belirlenmiş.
Tüm taleplerin karşılanması için üç yıldır çok gizli bir şekilde üretim yaparak Stutgart'taki yeraltı depolarında saklamışlar onbinlerce motoru.
Nisan'ın ilk haftasından itibaren de Dünyayla aynı anda Türkiye satışları başlıyor, benden söylemesi.
Peşinat yok, sadece ayda 350 lira taksit. Ödeme toplamı dört yıl. Ara taksit, son ödeme yok. Renk seçeneği için de müthiş bir yöntem geliştirmiş Alman mühendisler. Sen istediğin rengi söylüyor katalogdan seçiyorsun, motor öyle geliyor.
Dört yıl her türlü garantisi var üstelik. Heyecanlandın hemen değil mi?

Şimdi hepinizi üzecek başka bir haberim daha var.
Yok öyle bir şey, ben uydurdum. Ne oldu, niye bozuldun? Alacak mıydın?

İçinizde kaç kişi başlığı ve girişi okuduktan sonra "Oha lan, buna binilmez. Bedava verseler almam. Canımı sokakta bulmadım" dedi. Ben cevap vereyim, "Sadece bir kişi". Yani, sayıyla "1".

Hatta bu satırları okuyup motosiklete hayatında binmemiş olanlarınız bile "Aaaa çok iyi be, vallahi biraz sıksam binerim" heyecanına kapılmadı mı, kapıldı.
Birkaç kişilik küçük kitle konuya, "Biraz zorlanırım buna binmeye ama hallederiz be" şeklinde yaklaşmadı mı, yaklaştı.
"Ben klasikten başkasına binmem" veya, "Endurodan başka motora binilmez buralarda" diyenleriniz bile ilk paragrafta motor tipi ve dizaynı hakkında bilgi verilmemiş olmasına rağmen bunu hiç aklına getirmedi değil mi?
Getirmedi.
Yedi düvele borcu olanlar, kredi kartı göçükleri bile "Yau 350 lira nedir ki napar eder denkleştiririm" formülünü üretmedi mi? Üretti. Daha yeni motosiklet almış olanlarınız bile, "Olsun bu da bulunsun" dedi mi, demedi mi? Dedi.

Sadece tek bir kişi, "Bu işin suyunu çıkarttılar. Bu olsa olsa konsept motordur ve bu fiyata satsalar da ancak bundan evin bahçesine aksesuar olur. Bu büyüklükte, güçte, hacimde bir motosiklete 'benim' diyen insan evladı binemez" dedi. Hah işte onu tebrik eder, gidonunun elciğinden öperim.

Alınma hemen, o kişi sensin dostum.
Yıllar önce motosiklete binmeyi teşvik eden yazılar yazardım. Motosiklet sevdasının bilinç eşiğini bu kadar sıçrayıp gideceğini tahmin etmemiştim o yıllarda tabi. Şimdi eş, dost, tanıdık, akrabadan gelen "Olm 1600 aldım len, accayip hızlanıyor" şeklindeki benzer bilgilerle şoktayım.
"Accayip hızlanıyor" dediğin motor bildiğin nirvana yani. O motora binilecek yol bizim memlekette değil dünyada yok. Çok parası olup Ferrari alanı anlarım. Hani gazlarsın gider, basarsın durur. Bir iki trafik cezası ödersin, bilemedin kaportayı dağıtır İtalyan'a yeni araba parası kadar yedek parça bedeli bayılırsın olur biter. Hani bir miktar aykırı gözükmek istediğinin farkındayım. Benim oraların tabiriyle o kadar çatlak su kaçırmaz ama sen işin suyunu çıkardın be kardeşim. Motosiklette işin suyunu çıkarttın mı ödeyeceğin bedel şanslıysan cüzdanla karşılanır.

Kilosu kadar selenin altında beygir barındıran canavarlar binmek için değil, senin gibi enayileri kandırmak için yapıldı. Bi dur düşün Allah'ını seversen. Hayatında 300 yapmışlığın var mı? Peki ne demeye 300 yapan motosiklet alırsın be akıllı biraderim.

Geçen yılın model/cc. satış tablosuna bakıyordum da bu kadar adam içerisinde olayın farkında olan kaç kişi var acaba sorusuna cevap ararken yazmış buldum kendimi. Canınızı sıktıysam kusura bakmayın. Bir nevi kask gibi düşünün beni, yazdığımı kafana takarsan biraz sıkar ama işe yarar.

Söz gelecek yazıda pembe tablo çizeceğim; kuş, böcek, yollar filan. Söz.

Rauf Gerz

NOT: Alıntıdır

viper17
23 Temmuz 2012, 03:26
9 bin cc yi görünce dedim mercedes herhalde gemi yaptı:mrgreen:

http://www.rpresenter.com/Files/Image/75046c757b52402893f1d5282a8e8111_Mercedes%20Trucks %20Gemi%20L.jpg

Tsubasa
23 Temmuz 2012, 03:50
9BİN CC yazısını görür görmez havalanır bu giderken dedim

adem80
23 Temmuz 2012, 04:09
hemen konuya girelim. Peki hacı motora yeni başlıcam. Yaşım 15. 9 bin cc başlangıç motoru iyimidir? Yoksa dahamı büyük bi motorla başlayayım? :queen:

Samet Ağır
23 Temmuz 2012, 04:42
önce 8 binle başla sen en iyisi..:P

gokayugur
23 Temmuz 2012, 04:59
-Çirkin motor.
-4 büyük japondan şaşma!
-Mercedes olduğuna aldanmayın, üretim çinde yapılıyor.
-Ön siparişi ve kaporayı verdim ama istediğim rengi yapmıyorlarmış vazgeçtim.
-Babamı ikna ettim, taksitlerin 250 tl sini o karşılayacak oleeyyy.
-Abi bu makina sanırsam 14 vites, vites göstergesi var mı acaba? parmak hesabıyla vites hesaplarsak yandık valla.
-Akrapoviç mi Yoshimura mı takarsam daha iyi ses alırım?
-bla bla bla (Gerisi gelir yani)......

yunosss
23 Temmuz 2012, 05:23
Hacı kask bize yalan söylemiyor yanlız yazının başını okuyup çıkan adam düşün adam inandı olmaz mı olur yani aslı günah olan şeyin şakası olmaz adam başlığı görüp girmedi farzet bu riske nasıl giriyorsun anlamadım gerçekten boş muhabbet olmuş biraz...

G.emre
23 Temmuz 2012, 05:47
250 lik SS motor bile çekingen bakan birisi olarak ciddiye dahi almadım başlığı okuduktan sonra, sadece meraktan girdim ve okudum, bu

fat280
23 Temmuz 2012, 09:10
9 bin cc den bahsediyorsunuz arkadaşlar bence almanlar çok abartmış bizim ülkeye gelirse anca godaman zenginler alır onu anca arada sürerler km de 1 liradan aşağıya yakmaz çünkü oda minimum :)

c90
23 Temmuz 2012, 09:21
hıım Buram buram alman kokuyo
pazarlık yapsam alaman abi
ben üniversite öğrencisiyim
benim hiç motorum olmadı ki abi desem
bana euro üstünden indirim yaparmı acep
http://e1207.hizliresim.com/z/r/9zjqu.jpg

drsteel
23 Temmuz 2012, 11:24
şehiriçi için ben maksimum 250 cc alırım. yakıt vergi ıvırı zıvırı ekonomik olur. şehir dışı için 500-600 lük yeter. sonuçta ortalama hız 120 yeterli olacaktır. 1000 cc alıp şehiriçinde kullanacaksam demekki bende pok gibi para var. sağa sola saçmaya bayılıyorum demek bence.

dusunurken
23 Temmuz 2012, 12:47
9 bin cc den bahsediyorsunuz arkadaşlar bence almanlar çok abartmış bizim ülkeye gelirse anca godaman zenginler alır onu anca arada sürerler km de 1 liradan aşağıya yakmaz çünkü oda minimum :)

hııııı???....

fat280
23 Temmuz 2012, 17:49
hııııı???....

evet hıııı :queen:

kanmix_x
23 Temmuz 2012, 18:01
Benim hiç dayım olmadı . Mersedes abi sana Dayı diyebilirmiyim :P

tr100a
23 Temmuz 2012, 18:12
hooooyt en büyük honda honda alın mersedes ten daha iyi :queen:

150 liği yağ yakıyor cantından ses geliyor ıslanınca yürümüyor servise giren cıkamıyor
beni döverlerde şimdi

arca94
23 Temmuz 2012, 18:59
Kask haklı beyler..