PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kampana ön frenle stoppie ?

Mengu16
22 Temmuz 2012, 02:03
Kampana ön frenle stoppie yapılabilir mi ? yapılabilirse ayrıca kanıt olarak internetten bir resim veya video gösterebilirmisiniz :)

adem80
22 Temmuz 2012, 02:05
mengü dene bikere, sonuçlarıda yaz bakam.:cat:

viper17
22 Temmuz 2012, 02:09
Lastiğin yumuşak hamurlu, asfaltın dişli, ve motorun frenlerinin çok iyi tutması lazım :)

Karlıyollar
22 Temmuz 2012, 02:10
Kampana fren ile stoppiemi :D

Mengu16
22 Temmuz 2012, 02:21
mengü dene bikere, sonuçlarıda yaz bakam.:cat:
Valla ben çok denedim ama kampana frenler çok tırt. Ön kampana freni kilitlemek mümkün ancak ya yolda buz olacak yada dönüş yaparken frene asılacaksın.

Karlıyollar
22 Temmuz 2012, 02:24
Valla ben çok denedim ama kampana frenler çok tırt. Ön kampana freni kilitlemek mümkün ancak ya yolda buz olacak yada dönüş yaparken frene asılacaksın.

yaw abicim gerek yok böyle aksiyonlara frene asılayım falan derken asfalta yapışırsın Allah korusun.

Ben küçükken velespitte yapıyodum :D

viper17
22 Temmuz 2012, 02:27
Gitmek durmaktan daha önemli. Hyenaya rialliden diskli ön takım sipariş edersin artık :)

adem80
22 Temmuz 2012, 02:30
bendeki titan ön kampana 96 olan. Denemek lazım. Düşersem hasarı alırım mengü. Maşalar kırılırmı acep?

Mengu16
22 Temmuz 2012, 02:48
Gitmek durmaktan daha önemli. Hyenaya rialliden diskli ön takım sipariş edersin artık :)
Toker ticarette komple diskli ön takım var aklımı kurcalıyor :cherry: ama herşey dahil 300 lirayı geçer, birde 18 jant alıcam :mrgreen:
http://www.tokerticaret.com/on-duzen-komple-mondial-mg-deluxe-diskli?keyword=Diskli

viper17
22 Temmuz 2012, 02:52
Toker ticarette komple diskli ön takım var aklımı kurcalıyor :cherry: ama herşey dahil 300 lirayı geçer, birde 18 jant alıcam :mrgreen:
http://www.tokerticaret.com/on-duzen-komple-mondial-mg-deluxe-diskli?keyword=Diskli

Ön takım dağıldı diye şikayet ediyordun, hem daha iyi durcan hem de motorun sıfırlancak :mrgreen:

18 jant kross gibi olur :mrgreen::mrgreen:

Mengu16
22 Temmuz 2012, 02:59
Ön takım dağıldı diye şikayet ediyordun, hem daha iyi durcan hem de motorun sıfırlancak :mrgreen:

18 jant kross gibi olur :mrgreen::mrgreen:
O kadar para harcarsam da yeni motorun bir anlamı kalmaz ama :)
Bu hyena'nın benzin deposu büyük olsaydı daha çok uğraşırdım onunla ama 2.5 litre depoyla hiç bi yere gidemiyorum.

viper17
22 Temmuz 2012, 03:05
O kadar para harcarsam da yeni motorun bir anlamı kalmaz ama :)
Bu hyena'nın benzin deposu büyük olsaydı daha çok uğraşırdım onunla ama 2.5 litre depoyla hiç bi yere gidemiyorum.

Ufak bi işlemle heryere gidebilirsin :mrgreen:
http://www.rialli.com/ara/8277__rialli-benzin-deposu-125-agk-mavi-ms1499/

Tabi mx gelince hyena nın pabucu dama atıldı:P
Mx ler 2.500 tl olmuş satsak mı aceba:mrgreen:

Frank Lucas
22 Temmuz 2012, 03:09
ön frenin kampana,disk veya mandallı olması hiç farketmez yalnız lastiğin stopie yapacak kadar iyimi ?

Mengu16
22 Temmuz 2012, 03:18
ön frenin kampana,disk veya mandallı olması hiç farketmez yalnız lastiğin stopie yapacak kadar iyimi ?
Lastikte hiç sorun yok, yağmurlu havada bile zınk duruyo, yeterki motor düz durumda gidiyor olsun. Stoppie de motor dümdüz giderken yapılacağına göre kuru havada lastiğin kayması olası değil ancak kampana fren ne kadar bakımlı olsa da stoppie yaptıracak kadar sıkı ve ani bi tutuş gösteremiyor.

viper17
22 Temmuz 2012, 03:22
Lastikte hiç sorun yok, yağmurlu havada bile zınk duruyo, yeterki motor düz durumda gidiyor olsun. Stoppie de motor dümdüz giderken yapılacağına göre kuru havada lastiğin kayması olası değil ancak kampana fren ne kadar bakımlı olsa da stoppie yaptıracak kadar sıkı ve ani bi tutuş gösteremiyor.
Stoppie için sert fren yapıp amortisörleri kapatmanız gerekiyor, sonra hafiften ayağa kalkıp tekrar sert fren yaparak arkasını kaldırıyoruz:mrgreen:

Mengu16
22 Temmuz 2012, 03:25
Stoppie için sert fren yapıp amortisörleri kapatmanız gerekiyor, sonra hafiften ayağa kalkıp tekrar sert fren yaparak arkasını kaldırıyoruz:mrgreen:
Valla benim hyena'da amortisörlerde kapanma diye bi özellik yok zaten bit kadar motor sadece 75 kilo :mrgreen: öne abanıp ön frene asılıyorum ama tık yok.
Yalnız burda konu benim Mondial Hyena ile stoppie yapmam değil, kampana ön frenli bir motorla stoppie yapılıp yapılamayabileceğiydi arkadaşlar :cherry:

viper17
22 Temmuz 2012, 03:28
Valla benim hyena'da amortisörlerde kapanma diye bi özellik yok zaten bit kadar motor sadece 75 kilo :mrgreen: öne abanıp ön frene asılıyorum ama tık yok.
Yalnız burda konu benim Mondial Hyena ile stoppie yapmam değil, kampana ön frenli bir motorla stoppie yapılıp yapılamayabileceğiydi arkadaşlar :cherry:
Amortisör olmadan olmaz :mrgreen:

Mengu16
22 Temmuz 2012, 03:31
Amortisör olmadan olmaz :mrgreen:
Ya aslında çok rahat motor 7-8 cm esnemesi var ön çatalın ama öyle frene basınca içine giren cinsten değil. 60kmh ile kasisten geçmeler hariç :P seleden bi kere havalanmadım amortisörler çok iyi iş görüyo.

viper17
22 Temmuz 2012, 03:36
Ya aslında çok rahat motor 7-8 cm esnemesi var ön çatalın ama öyle frene basınca içine giren cinsten değil. 60kmh ile kasisten geçmeler hariç :P seleden bi kere havalanmadım amortisörler çok iyi iş görüyo.
http://www.youtube.com/watch?v=IMdAo4Hccu8

Ön lastiğin havası inik olunca daha rahat kalkıyo sanırım :)

Mengu16
22 Temmuz 2012, 03:44
Şu kadarını yapabilmişler anca, neredeyse durduktan sonra arkası kalkmış :mrgreen:
xk0UW-f6wUM

viper17
22 Temmuz 2012, 03:45
Fazla bile olmuş:mrgreen: