PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herkes Motosiklet Aldı Ama Ben Alamadım :(

MotoBolu14
21 Temmuz 2012, 22:28
arkadaşlar 2 gün önce teyzemin oğlunu gördüm çarşıda ybr 125 esd almışlar pazartesi gelmekmiş bekliyorlarmış bugün halamın oğlunu gördüm kanuni bs 125 almış ama benim annem babam biraz daha zaman geçsin diyor kafayı yemek üzereyim sonuçta güzel kullancam ama dedikleri şey şu ''bu sene 100 km hız yapmak isterin seneye 98 e düşer'' ya varmı böyle birşey ne olur yardım edin bişi yapın nasıl erkene almak için ikna edebilirim annemi özellikle babamı :salut: ::sas::

sedat_57
21 Temmuz 2012, 22:30
ben anne babanla birebir görüşürüm..evdeki interneti iptal ettirsinler yeter :queen:

adem80
21 Temmuz 2012, 22:32
bu seniki 100 yapma tutkun motosiklet alamadığın için seneye 150 olur. 98 e düşmez. Baban yanlış biliyor. Bunu okut.

MotoBolu14
21 Temmuz 2012, 22:36
ben anne babanla birebir görüşürüm..evdeki interneti iptal ettirsinler yeter :queen:

oda iyiymiş ama bana daha etkili çözüm lazım :pale: illa seneye diyorlar çok ısrar etmiyorlar ama neymiş seneye 98 km hızla gitmek istermişin ne alakaysa tamam benim iyiliğimi düşünüyorlar ama 1 sene bekleyemem belkide hevesi geçsin diyorlardır ama rüyalarında görürler motorcu motorundan vazgeçermi hiç

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

bu seniki 100 yapma tutkun motosiklet alamadığın için seneye 150 olur. 98 e düşmez. Baban yanlış biliyor. Bunu okut.

doğru diyorsun ama biraz bekleyelim diyorlar ne kadar bekliyem diye soruyom 1 sene cevabını alınca moralim çok bozuluyor okullar açılınca stajım başlık aylık 250 felan alırım taksit ödemeye yetermi kendi paramlan alıcam bu gidişle hayır yok babadan :pr:

sedat_57
21 Temmuz 2012, 22:38
oda iyiymiş ama bana daha etkili çözüm lazım :pale: illa seneye diyorlar çok ısrar etmiyorlar ama neymiş seneye 98 km hızla gitmek istermişin ne alakaysa tamam benim iyiliğimi düşünüyorlar ama 1 sene bekleyemem belkide hevesi geçsin diyorlardır ama rüyalarında görürler motorcu motorundan vazgeçermi hiç

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------
önce ehliyet al sonra gerisi gelir para biriktirirsin.. yaş kaç

doğru diyorsun ama biraz bekleyelim diyorlar ne kadar bekliyem diye soruyom 1 sene cevabını alınca moralim çok bozuluyor okullar açılınca stajım başlık aylık 250 felan alırım taksit ödemeye yetermi kendi paramlan alıcam bu gidişle hayır yok babadan :pr:önce ehliyet al sonra gerisi gelir para biriktirirsin.. yaş kaç

MotoBolu14
21 Temmuz 2012, 22:41
önce ehliyet al sonra gerisi gelir para biriktirirsin.. yaş kaç

ehliyet almama az kaldı 17 yaşındayım ehliyetlen aynı anda elime geçsin istiyorum motorumu ama fayda yok ne dediysem nasıl ikna ederim etkili çözümünü bilen varsa lütfen yazsın

adem80
21 Temmuz 2012, 22:44
ehliyetin ve korumaları hazırla. 2 ci el temiz bi ybr ile başla. Apaçilik yok ama ona göre. Dikkatli dikkatli sürüp babanın güvenini kazanırsın. Baban bakar oğlan gerçekten dikkatli, güvenilir, bişeyler düşünür herhalde :cat:

sedat_57
21 Temmuz 2012, 22:48
ehliyet almama az kaldı 17 yaşındayım ehliyetlen aynı anda elime geçsin istiyorum motorumu ama fayda yok ne dediysem nasıl ikna ederim etkili çözümünü bilen varsa lütfen yazsın
Bence ilk önce ehliyete yazılırsan ve alırsan kararlı olduğunu anlarlar ve daha fazla inat etmezler...

MotoBolu14
21 Temmuz 2012, 23:17
Bence ilk önce ehliyete yazılırsan ve alırsan kararlı olduğunu anlarlar ve daha fazla inat etmezler...

zaten ehliyete kendileri göndermek istiyorlar fakat motoru seneye ertelemek istiyorlar bende bu yüzden üzgünüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

ehliyetin ve korumaları hazırla. 2 ci el temiz bi ybr ile başla. Apaçilik yok ama ona göre. Dikkatli dikkatli sürüp babanın güvenini kazanırsın. Baban bakar oğlan gerçekten dikkatli, güvenilir, bişeyler düşünür herhalde :cat:

ben 0 almayı düşünüyorum aldımmı çok çok uzun bir süre kullanıcam motorumun geçmişini bilmiş olucam hem acemide değilim ki o kadar baya baya kullanmayı biliyorum yani

sedat_57
21 Temmuz 2012, 23:32
demek sana güvenmiyolar adamim kendinde ara bişey çokmu ss vidyosu iszliyon napiyon evdekilerde görüyo tabii:queen::queen:

soa
21 Temmuz 2012, 23:44
onları zamanla yavaş yavaş alıştır. Bizimkilerde çok karşıydı abime ve bana (ki birimiz 30 birimiz 23 yaşında) önce kask mont falan aldık. zamanla onlara alıştılar sonra devamlı muhabbetini falan yaptık onada alıştılar snra kısa sürede hemde 2 tane motor aldık. karşı gelen insanlar yardım bile ettiler. ailenin dilinden en iyi sen anlarsın nabza göre şerbet derler acele etme. Daha önünde uzun bir süre bu aşkı yaşayacak 1 yıl nedirki sende 60 yıl değilde 59 yıl kullanırsın dert etme kendine...

AKsaray
22 Temmuz 2012, 00:15
Sen ver o aleti bana yahu senin yerine ben sürerim :P

_halil_
22 Temmuz 2012, 00:21
ben emanet motor sürerek ikna etmiştim :) Motoru şuana kadar denk geldiğim hiç bi aile ilk seferde onaylamadı gerek benim ailem gerek arkadaşlarımın ve akrabalarımın aileleri. Ben 1 sene yalvardım param filende hazırdı kendim alıcaktım o halde izin vermiyorlardı bende hergün başka bi arkadaşın motoruyla eve gelmeye başladım 1 hafta sonra babamla konuştuk emanet malın canı boğazında olur dedi sürüyosan kendi malını sür emanete bulaşma dedi ve razı oldu sonunda.

AKsaray
22 Temmuz 2012, 00:28
B + A2 alcam dedim babama ne yapacan A2 yi bendede varda ne oldu

Cebimde bulunsın lazım olur dedim o gündür karşı çıkmıyor

ersin90
22 Temmuz 2012, 00:33
ben emanet motor sürerek ikna etmiştim :) Motoru şuana kadar denk geldiğim hiç bi aile ilk seferde onaylamadı gerek benim ailem gerek arkadaşlarımın ve akrabalarımın aileleri. Ben 1 sene yalvardım param filende hazırdı kendim alıcaktım o halde izin vermiyorlardı bende hergün başka bi arkadaşın motoruyla eve gelmeye başladım 1 hafta sonra babamla konuştuk emanet malın canı boğazında olur dedi sürüyosan kendi malını sür emanete bulaşma dedi ve razı oldu sonunda.
kötü örnek olmayın bari çocuğa ...yapmayın yaa

-----------------------------------
konuyu açan arkadaşım ;
"hızlı giden atın b.ku seğrek düşer "
demişler...daha yaşın kçk alırsın nasılsa..önce ehliyetini al...okulun biterişe başlarsn ozaman da alabilirsn...çok acele etme...geç olsun kazasız belasız olsun...

_halil_
22 Temmuz 2012, 00:40
Ehliyet almama az kaldı demiş arkadaş ve staja filende başlıcakmış ayriyeten çok istiyorsa çalışır parasını biriktirir ehliyetinin aldıktan sonra kaskını ve motorunu alır benim gibi :) kötü örnek olduğumu düşünmüyorum .

-ZERO-
22 Temmuz 2012, 00:45
küçükken annemden pahalı bişey istediğimde pc-cep telefonu- bilgisayar vs. gibi çalış-kazan-al derdi. o zamanlar kızardım anneme, şimdi düşünüyorum da annem bana aslında çalışma azmini aşılamış küçükken. şimdi yeni mezun oldum liseden içimde çalışma azmi var bir işim de var fakat çalışıp alayım dediğim gözümün kaldığı birşey yok (motorsiklet dışında) çünkü annem bana hepsini aldı küçükken yaptığı taktik şuydu ben giderim anneme ben şunu istiyorum derim annem, kesin bir tavırla olmaz o kadar paramız yok derdi (aslında vardı :pl: ) ben de küsüp odama giderdim. istediğim şey 3 ay içinde bir şekilde dost dan akrabadan bir hediye olarak gelirdi (nası oluyorsa artık :pl: ah annem ah ) fakat bunu son 2 senedir yeni yeni anlıyorum. annem beni küçükken eğitmiş aslında. yani güzel kardeşim eğer birşeyi istiyorsan ona sahip olmak için çalışacaksın. kimseye minnet etmeyeceksin. anne babana bile mümkün olduğunca az yük olmaya çalışacaksın bir iş bulup çalışıp alacaksın ne istiyorsan eğer başkasının parasıyla birşey alırsan (anne baba dahil) o kişinin söz hakkı olur aldığın malın üzerinde. eğer kendi alın terinle alırsan kimsenin çıkıp bir kelime diyecek hakkı olmaz.azimle işeyen duvarı delermiş hesabı bu da benden sana dost tavsiyesi :)

c90
22 Temmuz 2012, 00:51
yaş kaç yaş dolu mu ehliyet var mı ehliyetinde AAAAAAA2 yazıyomu

-ZERO-
22 Temmuz 2012, 00:53
yaş kaç yaş dolu mu ehliyet var mı ehliyetinde AAAAAAA2 yazıyomu

hacı o ehliyet değil eğğliyet :queen:

glock
22 Temmuz 2012, 01:26
büyüyünce sende alırsın yeğen...

serkanunal
22 Temmuz 2012, 01:54
Acele etme

turbocharge
22 Temmuz 2012, 03:33
onları zamanla yavaş yavaş alıştır. Bizimkilerde çok karşıydı abime ve bana (ki birimiz 30 birimiz 23 yaşında) önce kask mont falan aldık. zamanla onlara alıştılar sonra devamlı muhabbetini falan yaptık onada alıştılar snra kısa sürede hemde 2 tane motor aldık. karşı gelen insanlar yardım bile ettiler. ailenin dilinden en iyi sen anlarsın nabza göre şerbet derler acele etme. Daha önünde uzun bir süre bu aşkı yaşayacak 1 yıl nedirki sende 60 yıl değilde 59 yıl kullanırsın dert etme kendine...
Aynen benim taktikte öyle:cat: aslında tam taktik denemez çünkü motosiklet istiyosun ha diyince alınmıyo tabi. Ben de napıyorum yavaştan ekipmanları diziyorum ceketiydi eldiveniydi kaskıydı(kaskı daha almadım ama heralde onu da aldıktan sonra motor yolda demek olacak inşallah:)) Dediğin gibi motordan muhabbet açıla açıla alışıyolar ya da pes ediyorlar en sonunda alıyolar:P

Sözüm o ki Murat şurda üniversite 3 e gelmişim hala motorum yok ama bekliyorum çok da üstüne düşmüyorum, ailemi zor durumda bırakmak istemiyorum biraz daha zamanı var heralde diyorum ama bi yandan da üniversiteye motosikletle gitme hayalim var:) yani acele etme sende:)

TATLIHIZ
22 Temmuz 2012, 12:01
Ben kafaya koydum abi gittim zati yazıldım sınavıda kazandım ...Artık tek ehliyeti cıkartma kaldı hem ehliyet param var hemde motor alıcak 3/2 param.... Lise 4 e gectim bu sene o okula motorla giricem :) Bakalım Nasip kısmet.. Kimseye minnet etme ama ailen istemiyorsa binmede.

erro
22 Temmuz 2012, 12:11
http://galeri4.uludagsozluk.com/118/aglama-melis_157266.jpg

eren özer
22 Temmuz 2012, 12:32
:D senin daha yaşın 17 ve ehliyetin yok kızıyorlar
Ben 21 yaşında ehliyetim olduğu halde ve dahası kendi param la alacağıma rağmen
Bezim pederle mother Motor alırsan eve gelme git evi terket motormu Yakarım onu felan fiştikan işte klasik Türk Ailesi
Ama suç bende evvel motorum vardı bi tatsızlık oldu almıyolar

gargi amca
22 Temmuz 2012, 12:36
32 yaşındayım, işim gücüm de var motosiklet aşığıyım ama bende alamıyorum. hayatın şartları falan derken hep bir şeyler ve daha öncelikli şeyler ortaya çıkınca motorsiklet konusunu ertelemek zorunda kalıyorsun. hayat bu! bir gün isteğin olur veya olmaz. mesele öncelikler meselesi. daha 17 yaşındaymışsın. yaşın ilerleyince iş güç sahibi olunca bile istediklerini yapamayabiliyorsun. o yüzden çok sıkma canını

MotoBolu14
22 Temmuz 2012, 14:07
demek sana güvenmiyolar adamim kendinde ara bişey çokmu ss vidyosu iszliyon napiyon evdekilerde görüyo tabii:queen::queen:

yok güvenirler bana ama gençsin yol sana boş görünür gaz açmak istersin gibisinden konuşuyorlar ama yol boş olunca tabi ki basıcam doğru değilmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

küçükken annemden pahalı bişey istediğimde pc-cep telefonu- bilgisayar vs. gibi çalış-kazan-al derdi. o zamanlar kızardım anneme, şimdi düşünüyorum da annem bana aslında çalışma azmini aşılamış küçükken. şimdi yeni mezun oldum liseden içimde çalışma azmi var bir işim de var fakat çalışıp alayım dediğim gözümün kaldığı birşey yok (motorsiklet dışında) çünkü annem bana hepsini aldı küçükken yaptığı taktik şuydu ben giderim anneme ben şunu istiyorum derim annem, kesin bir tavırla olmaz o kadar paramız yok derdi (aslında vardı :pl: ) ben de küsüp odama giderdim. istediğim şey 3 ay içinde bir şekilde dost dan akrabadan bir hediye olarak gelirdi (nası oluyorsa artık :pl: ah annem ah ) fakat bunu son 2 senedir yeni yeni anlıyorum. annem beni küçükken eğitmiş aslında. yani güzel kardeşim eğer birşeyi istiyorsan ona sahip olmak için çalışacaksın. kimseye minnet etmeyeceksin. anne babana bile mümkün olduğunca az yük olmaya çalışacaksın bir iş bulup çalışıp alacaksın ne istiyorsan eğer başkasının parasıyla birşey alırsan (anne baba dahil) o kişinin söz hakkı olur aldığın malın üzerinde. eğer kendi alın terinle alırsan kimsenin çıkıp bir kelime diyecek hakkı olmaz.azimle işeyen duvarı delermiş hesabı bu da benden sana dost tavsiyesi :)

doğru diyorsun aslında eğer onların desteği olupta alırsam bazı kısıtlamalar olur istanbula gitmeyi düşünüyorum mesela izin vermeme durumları olabilir dediğin gibi yapıcam sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Ben kafaya koydum abi gittim zati yazıldım sınavıda kazandım ...Artık tek ehliyeti cıkartma kaldı hem ehliyet param var hemde motor alıcak 3/2 param.... Lise 4 e gectim bu sene o okula motorla giricem :) Bakalım Nasip kısmet.. Kimseye minnet etme ama ailen istemiyorsa binmede.

nasıl yani ailen istemiyorsa binme diye bir şey varmı bu benim için ızdırap olur ben motorsikletten uzak kalmak istemiyorum ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

http://galeri4.uludagsozluk.com/118/aglama-melis_157266.jpg

işte benim durumda bunun aynısı :queen:

TATLIHIZ
22 Temmuz 2012, 14:11
O zman citanı düşürücen kardesimmm Gerekirse (Köpek) Gibi calısıcaksın... Ben cay ocagında günlük 15 tl alıom sıcagın altında herkez diyor yapılırmı bu iş diye yapılır abi ... Stajımda var... 250-300 Arası ordan alıcam...

Ehliyet param bana ait.. 265 Kurs Cıkartma ....550 Tl tutuyor... Onları ödüyorum..
Motora para biriktiriyorum 3/2 Si nerdeyse oldu.. Ve daha önümde 1.5 Ay gibi bir süre var...

Ybr alma o zman 4500 Tl madem ailen istemiyor... Git dükkana anne-baba gezelim de veya tek annene de.. Anneler ikna eder gidin taksitlerini ögrenin.. Ama 4500 Tl deyil ilk bi cinli ile basla ölmessin ya... Git debrajlı bak breton olsun vs olsun 2000-2100 Tl git bi kask bi ceket al 2500 yapsın.. Onu öde sonra menzun olunca onu sat ybr al...Bazen en iyisi olmuyor..

MotoBolu14
22 Temmuz 2012, 15:02
O zman citanı düşürücen kardesimmm Gerekirse (Köpek) Gibi calısıcaksın... Ben cay ocagında günlük 15 tl alıom sıcagın altında herkez diyor yapılırmı bu iş diye yapılır abi ... Stajımda var... 250-300 Arası ordan alıcam...

Ehliyet param bana ait.. 265 Kurs Cıkartma ....550 Tl tutuyor... Onları ödüyorum..
Motora para biriktiriyorum 3/2 Si nerdeyse oldu.. Ve daha önümde 1.5 Ay gibi bir süre var...

Ybr alma o zman 4500 Tl madem ailen istemiyor... Git dükkana anne-baba gezelim de veya tek annene de.. Anneler ikna eder gidin taksitlerini ögrenin.. Ama 4500 Tl deyil ilk bi cinli ile basla ölmessin ya... Git debrajlı bak breton olsun vs olsun 2000-2100 Tl git bi kask bi ceket al 2500 yapsın.. Onu öde sonra menzun olunca onu sat ybr al...Bazen en iyisi olmuyor..

dostum sorun maddi yönden değilki ben zaten çalışıyorum şuan ama sadece haftalık 70 felan alıyorum(sigorta yattığı için) onun haricinde okullar başlayınca bilgisayar bölümüyüm staj yapcam ordanda herhalde 250-300 alırım korumalıklarım var elimde ceket pantolon hepsi var babamın önceki motorundan kalma ama hala yeniler bir tek kask kaldı onuda alırım sorun değil

TATLIHIZ
22 Temmuz 2012, 15:05
Sorun babada hele bide eniştelerin derse almak istemiyorduk cok tehlikelidi pişmanız diye baban hiç almaz..

MotoBolu14
22 Temmuz 2012, 15:25
Sorun babada hele bide eniştelerin derse almak istemiyorduk cok tehlikelidi pişmanız diye baban hiç almaz..

eniştelerimin lafına bakmaz ki babam önemli olan benim davranışlarım eğer motosikleti aldıktan sonra güvenlerini kazanırsam uzun yola gitmeme bir şey demezler herhalde

TATLIHIZ
22 Temmuz 2012, 15:31
O zman bekle 1 sene daha bekle ben mayıstan beri istiyorum eylule kaldı mesela simdi bakalım ... Aceleye gerek yok..

MotoBolu14
22 Temmuz 2012, 15:34
O zman bekle 1 sene daha bekle ben mayıstan beri istiyorum eylule kaldı mesela simdi bakalım ... Aceleye gerek yok..

evet geç olsun güç olmasın herşeyin hayırlısı kardeşim

acayüp
22 Temmuz 2012, 15:40
Herşey hala ve teyze oğlunun seneye kadar ki tutumlarına bakıyor.
Sanırım onları bekliyorlar. Bir yıl içinde onlara birşey olmazsa alıcaklar ama en ufak bir sıkıntı yaşasınlar sanırım senin için motosiklet artık hayal olur.

MotoBolu14
22 Temmuz 2012, 15:46
Herşey hala ve teyze oğlunun seneye kadar ki tutumlarına bakıyor.
Sanırım onları bekliyorlar. Bir yıl içinde onlara birşey olmazsa alıcaklar ama en ufak bir sıkıntı yaşasınlar sanırım senin için motosiklet artık hayal olur.

iyi ama onların bir kaza yapması kaçınılmaz ikiside kasksız korumasız biniyor aptallar apaçilikten başka yaptıkları birşey yok ki bari adam gibi bir motorcuyu örnek alsınlar çünkü ben adam gibi binecem motora apaçilk yok tehlkeli hareketler yok kendime yasakladım aptal değilim hayatım o kadar ucuz değil benim

ferdinandd
22 Temmuz 2012, 17:59
Bende çok katı bi aileye sahibim 2 tekerlek konusunda, sana şöyle söyliyeyim 3. sınıfa giderken ve öncesinde hep bisikletim olsun istedim yalvarırdım, ağlardım sürekli ama nafile. Bir gün babam karnenin tamamı 5 gelsin o yaz düşünürüz demişti

daha ufacık çocuğum 4. sınıf başladı tarih coğrafya... hiç tanımadığım dersler girdi işin içine o yıl olmadı ama çok yaklaştım, 5. sınıf, yine olmadı ama daha da çok yaklaşmıştım, ortaokul başladı o da ne dersler yine hepsi yepyeni ve

zorluk seviyesi çok arttı ingilizce, fizik, kimya... liseye kadar yine olmadı hatta hedeften biraz uzaklaşmıştım, lise başladı ilk yıl hazırlık çok zordu olmadı olmadı, delirmek üzereydim ama hedef sapmadı yaş 16 oldu,

babam bana otomobil kullanmayı öğretti her istediğinde çıkarız birlikte v.s diyordu ama bisiklet değildi ki o :) Yaş 18 doğum günümde ehliyet kursu kaydımı yaptırmış, hediyesi oydu. Arkadaşlarım şaşırıyordu çok şanslısın şu bu...

herkes bişey söylüyor işte kilit an :) Baba A2 de almak istiyorum aradan çıksın, bulunsun, ucuza gelsin bigün lazım olur dedim bi bakış attı "ben yaşadığım sürece gözümün önünde 2 tekerlekli bi araca binmeyeceksin" dedi. Hala sebebini bilmiyorum :)

Son sınıf oldum senmi büyüksün ben mi dedim, irade sağlam hedefe kilitlendim ve boncuk gibi 5 5 5 5 5 5 5 dizili bi karne, buyur dedim bisiklet iznimi almama yetsin yeter sürekli boş vakitlerimde çalıştım ettim paramda vardı.

Bukadar ısrar etmesen olurdu beni bezdirdin sana söyleyeceğim son sözü geçen yıl söyledim demezmi :) :) :) babamın bana kattıkları = Üniversite derece ile kazanıldı, okunurken part time çalışıldı, tutumlu olmak öğrenildi,

hedef belirleme müthiş gelişti, İstanbula taşınıldı, ailem sadece yurt paramı karşılayabilecek desteği sağlasa da tek başına eve çıkıldı muhteşem bir bisiklet alındı " Dahon :) " sürekli gezildi, her gece eğlenilsede dersler en düşük not 85-90 da tutuldu,

2. sınıftan itibaren kendi işimi yapmaya başlandı, A2 alındı, sırası ile ekipmanlar tamamlandı, universite derece ile bitirildi, askere gidilip gelindi, eğitimler tamamlandı ve motosiklet alındı !!!

Babamın bana bilinçli yada bilinçsiz kattıklarını düşününce hiç kızamıyorum :) Hala babamın gözü önünde kullanmamışımdır hiçbirini, aile bir yasak koyuyorsa tek sebebi sana verdiği değerdir. ikna etmeye çalışmak ne kadar doğru tartışılır,

Seninkiler gayet anlayışlı 1 sene beklemek ne ki, ben 2 tekerlek için 10 yıldan fazla bekledim :) Az bişey sabret herşey en iyi şekilde sonuçlanacak emin ol !!!

c90
22 Temmuz 2012, 18:32
şartlar uygunsa(kişinin şartları bunun mevsim ve doğa olayları ile yada yol durumu ile ilgisi yok)
İKİTEKER den şaşmayın

Tropiksera
22 Temmuz 2012, 22:21
e-bisiklet al en iyisi 40 km hız iyidir..

yunosss
22 Temmuz 2012, 23:30
Kardeş iyi kullanıyorsunda benim annemdende aldığım tepki aynı sen iyi kullanırsın ama trafiktekiler kötü kullanır sen çarpmassın başkası sana çarpar diyor aslında haklı annem ama o kafayla gidersek bisiklete binmemide yasaklaması lazım yani olcakla ölceğe çare yok korumamı takar duamı ederim ölüceksem ölürüm fakat şu 1 sene olayında biraz haklılar ben seni tanımıyorum ama ailen böyle düşünüyorsa seni tanıdıpğındandr şahsen ben 70i falan geçmem geçemem zaten yemez yani şehir içinde kullanıcam zaten geçmemde zor o yüzden rahatım ama sende hız tutkusu falan varsa birazdaha olgunlaşma bekliyolardır geçen forumda okudum oğlanın biri 13 yaşından beri sanbırım araba sürüyormuş 18 e girince ehliyeti alınca ilk yapcağım iş ferrari kiralamak olucak demiş , ferrari kiralayan adamda bi 250 basar heralde yani adamın aklı 18 olmasına rağmen daha mantıklıca çalışmıyor o yüzden böyle bi engel koymuş olabilirler sen anana babana isyan etme vardır bundada bi hayır de benim annemde dio parayı kendin bulsan bile engel olmak için elimden geleni yaparım - abimde istio motor şimdi onun kafasıda çalışmaz kask bile takmadan çıkar biyerini sakatlar annem banada izin vermicek sonra zaten Allah ' tan babam karışmıyor bu işlere gençken motordan düşmüş oda ççok ilgilenmesz benle sen onların 1 sene dediğine bakma ehliyetini al sen gerisi 1-2 ay içinde gelir gibime geliyor...