PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İZMİR Çankaya'da motosiklet kazası (08 Temmuz 2012 - Pazar günü)

Eray Dinç
20 Temmuz 2012, 13:01
Selamlar

08 Temmuz 2012 Pazar günü saat 18,25 de İzmir Çankaya'da, trafiğin durduğu anda yolun müsait olan sağ tarafından giden bir motosiklet, trafikte duran bir aracın sağ kapısını açması sonucu ağır yaralanmalı bir kaza yapmıştır. Kaza yapanı tanımıyorum ama kazanın KAMERA KAYITLARI çok net olarak bende mevcuttur. Kaza yapan kişi istediği takdirde 0 533 6858206 nolu telefonumdan bana ulaşabilir.

anaconda84
20 Temmuz 2012, 13:53
hassasiyetinizden dolayı sizi tebrik ediyorum. keşke herkes sizin gibi olabilse.

yunosss
20 Temmuz 2012, 14:54
Selamlar

08 Temmuz 2012 Pazar günü saat 18,25 de İzmir Çankaya'da, trafiğin durduğu anda yolun müsait olan sağ tarafından giden bir motosiklet, trafikte duran bir aracın sağ kapısını açması sonucu ağır yaralanmalı bir kaza yapmıştır. Kaza yapanı tanımıyorum ama kazanın KAMERA KAYITLARI çok net olarak bende mevcuttur. Kaza yapan kişi istediği takdirde 0 533 6858206 nolu telefonumdan bana ulaşabilir.

Ben Polise laştırmnızı öneririm muhtemeln bi tutanak falanm tutulmuştur delil olarak eklenebilir polis tarafından fakat yetkili biriyle görüşün ordaki memurlar tam dayaklık bişeyden nalamayıp hher işi sallamaları adamı öldürür...

SonpoL
20 Temmuz 2012, 16:10
Bu konuda duyarlı olmanız çok güzel. Acaba vidyo'yu bizler için paylaşabilir misiniz?

Okurt
20 Temmuz 2012, 16:22
Selamlar

Motorcu arkadaş aradan dereden yol bulmaya çalışıyorsa görüntüler aleyhine olacaktır. Umarım yolun müsait olan kısmı diyerek boş şeritten bahsediyorsunuzdur. Malum ne yazık ki birçok motorcu arkadaş araba aralarının yolun müsait kesmi zannediyor.

KaPTaNHaSaN
20 Temmuz 2012, 16:37
Dikkat etmek lazim zaman zamanaraclarin sagini solunu kullaniyoruzbizimde basimiza gelebilir

Eray Dinç
24 Temmuz 2012, 14:55
Siteye pek sık giriş yapamıyorum. Cevap yazan arkadaşları yeni gördüm.

Videoyu yüklemeye çalışacağım.

http://imageshack.us/clip/my-videos/715/tnysubwlmyrcvuskgocuby.mp4/

seigen
24 Temmuz 2012, 15:01
Yol ortasında kapı açıyor öküz. Geçmiş olsun.

Eray Dinç
24 Temmuz 2012, 15:04
Video açılmadı diye değiştirdim ama SEIGEN arkadaş seyretmiş bile

viper17
24 Temmuz 2012, 15:14
Yol ortasında kapı açıyor öküz. Geçmiş olsun.

+100000000000

MotorHstası
24 Temmuz 2012, 16:17
Tam hayvanmış ya insan bi aynadan bakar gelen varmıdır yokmudur hayvan herif bide sinirli sinirli hareketler yapıyo sanki kendi haklıymış gibi.

SonpoL
24 Temmuz 2012, 16:18
Siteye pek sık giriş yapamıyorum. Cevap yazan arkadaşları yeni gördüm.

Videoyu yüklemeye çalışacağım.

http://imageshack.us/clip/my-videos/715/tnysubwlmyrcvuskgocuby.mp4/

Öncelikle paylaşım için teşekkürler.

1. Motosiklet kullanıcısı arkadaş burada hatalı. Bunun nedeni sağdan sollama yapması.
2. Otomobil kapısı açıldığını, motosiklet sürücüsünün görmemesi imkansız. Ya dikkati dağınık, ya da fark edildiğini sanıp geçmek istiyor fakat ummadığı şekilde çarpıyor. Arkadaş ne bir fren, ne de kurtarma manevrası yapmıyor. Bu kaza tamamen motosiklet sürücüsünün hatası.

Otomobil sürücüsü de elbette hatalı. En başta sağa yanaşıp yolcu indirmemesi ve yolcu iniyorsa bile dikkat lambalarını açması gerekiyordu. Otomobil sürücüsü hatalı olsa da, otomobil'den inen kişiye de çarpıp, daha büyük bir bela alabilirlerdi başlarına. Bu yüzden elimizden geldiğince sağ dan sollama yapmamaya çalışalım. Bu kazayı şanslı bir şekil de ucuz atlamışlar. Motosiklet sürücüsü ve yolcusu, düştükleri sırada direğe çok yakın düşüyorlar. Kafaların da kask da yok. Eğer araç biraz daha geri de olsaydı, olay daha farklı gelişebilirdi. Umarım gereken dersi almışlardır.

Geçmiş olsun...

ysn_erl
24 Temmuz 2012, 16:54
tam bir öküz yahu. İnsan bi önüne arkasına bakar

conquista
24 Temmuz 2012, 17:54
hatalı olan motorsiklet sürücüsü neden otomobildekilere tepki gösterdiniz anlamadım.. ne kask takmışlar ne de trafik kurallarına uymuşlar... trafik akmıyor ve görmüyo gibi hızlı bişekilde geliyor...çok acelesi vardı sanırım arkadaşım gözünü karartmış geliyo... arkadaki ablama acıdım doğrusu...
bu durumda motorsiklettekiler tam öküz kapıyı açan arkadaş yarım öküz :)

tr100a
24 Temmuz 2012, 17:59
salak herif arkanda kız var hızlı şekilde sağdan dal, insan durabileceği gibi yaya çıkarsa çocuk fırlarsa kontrolünü kaybetmeden hakim olabilecek gibi gitmeli. Motor kullanmayı bilmeyen(iki teker üzerinde duran kullanır diye kaide yok) kişi böylelerine denir hiçbir koruma yok kask mont eldiven dizlik

akşam akşam kızdım şimdi böyle cahilce sebepten kaza yapılsın

ama yinede araç suçlu

eray_uluyazı
24 Temmuz 2012, 19:02
olan kadıncağıza olmuş yanarım yanarım ona yanarım...

Grado
24 Temmuz 2012, 19:16
Kazaya sebebiyet veren kural ihlalini motosiklet değil, araç yapmıştır. Orası yolcu indirip bindirme yeri değildir. Geçmiş olsun motosiklet sürücüsü ve yolcusuna.

Blackeagletr
24 Temmuz 2012, 19:44
Öncelikle paylaşım için teşekkürler.

1. Motosiklet kullanıcısı arkadaş burada hatalı. Bunun nedeni sağdan sollama yapması.
2. Otomobil kapısı açıldığını, motosiklet sürücüsünün görmemesi imkansız. Ya dikkati dağınık, ya da fark edildiğini sanıp geçmek istiyor fakat ummadığı şekilde çarpıyor. Arkadaş ne bir fren, ne de kurtarma manevrası yapmıyor. Bu kaza tamamen motosiklet sürücüsünün hatası.

Otomobil sürücüsü de elbette hatalı. En başta sağa yanaşıp yolcu indirmemesi ve yolcu iniyorsa bile dikkat lambalarını açması gerekiyordu. Otomobil sürücüsü hatalı olsa da, otomobil'den inen kişiye de çarpıp, daha büyük bir bela alabilirlerdi başlarına. Bu yüzden elimizden geldiğince sağ dan sollama yapmamaya çalışalım. Bu kazayı şanslı bir şekil de ucuz atlamışlar. Motosiklet sürücüsü ve yolcusu, düştükleri sırada direğe çok yakın düşüyorlar. Kafaların da kask da yok. Eğer araç biraz daha geri de olsaydı, olay daha farklı gelişebilirdi. Umarım gereken dersi almışlardır.

Geçmiş olsun...

Birebir katılıyorum. Birazcık dikkatle hatalı bir hareket yapılmış olmasına rağmen bu kaza engellenebilirdi.

myagdi
24 Temmuz 2012, 20:40
okulda anlattılar, askerde anlattılar, ehliyet kursunda anlattılar ama ilk yardımı hâlâ öğrenemedik.

hemen kazazedenin yanına koşturup kucaklamışlar. be kardeşim bi dur, bekle, sabret. belinde bir kırık falan olsa, ömürboyu yatağa mahkum edeceksin. hangi ilkyardım eğitiminde bahsettiler sana, kucağına al, en yakın arabaya bindir diye !?

Levsy
24 Temmuz 2012, 21:13
Olay başından sonuna maalesef hatalar ile dolu :(

Yolun sağ tarafında tam yanaşmadan yolcu indirmek hatalı bir davranış. Sağ şeridin ortasında durdun diye, tamam sağdayım düşüncesiyle kapı öyle lank diye açılmaz.

Nitekim aşağıdaki bilgiler çeşitli kaynaklarda mevcuttur:

İndirme-Bindirme ve Kapıların Açılması Kuralları

- Aksine bir işaret bulunmadıkça; araç sürücüleri araçlarını, gidiş yönlerine göre yolun sağ kenarında durdurarak, yolcularını sağ taraftan indirmek ve bindirmek, yolcularda araçların sağ tarafından inmek ve binmek zorundadırlar.

Karayolunu kullananlar için bir tehlike ve engel yaratılmayacağından emin olmadıkça;

- Araç durmadan kapı açmak,
- Kapıların kapanmasını beklemeden hareket etmek,
- Durakladıktan sonra, aracın sağını kontrol etmeden kapı açmak ve kontrolsüz inip binmek,
- Taşıt yolu üzerinde araçların sol kapılarından yolcu indirip bindirmek, yasaktır.

tr100a
24 Temmuz 2012, 22:59
okulda anlattılar, askerde anlattılar, ehliyet kursunda anlattılar ama ilk yardımı hâlâ öğrenemedik.

hemen kazazedenin yanına koşturup kucaklamışlar. be kardeşim bi dur, bekle, sabret. belinde bir kırık falan olsa, ömürboyu yatağa mahkum edeceksin. hangi ilkyardım eğitiminde bahsettiler sana, kucağına al, en yakın arabaya bindir diye !?

ben düşsem kucaklamazlar bayan olduğu için kucaklıyorlar

Okurt
26 Temmuz 2012, 14:02
Arkadaşlar motosiklet 6/8 hatalı . araba hatası kural dışı yolcu indirmek. Onun dışında durmakta olan araçların sağından geçilmemesi gerektiğini hele böyle yüksek süratte, yolcu ile hepimizin bilmesi gerek. eğer burda bunu kabul edemiyorsanız aynı kazayı sizde yaparsınız. Boşuna adama öküz falan demeyin ama benim bu videoda gördüğüm tek kazma motosiklet sürücüsü. Kask olmaması zaten ayrı bir felaket orda bir direk veya cisim olsaydı o hızla kafalarıda patlatmışlardı. Eğer kaza birkaç metre geriden başlasaydı kadın arkadaş kafayı direk olarak elektrik direğine gömecekti.

Birde kaza olur olmaz kazazedeyi yerinden kaldırmaya çalışan yardımsever !? vatandaş. daha kazanın arkasından saniyeler geçmiş hemen yakapaça kaldırmalar, kurtarma showları, anlaşılacak gibi değil.

Tolga Can
26 Temmuz 2012, 15:00
Ama ülkemizde motorları adam yerine koymadıkları ve dötümeze yapıştıkları için hepimiz % 90 sağ şeridi kullanıyoruz.
Motosiklet kullanıcısı aracın arkasında dursa bir şey olmazdı ama aradan geçmek bizim için avantajlı olduğu kadar tehlikeli de. Al sana süper bir örnek.
Motor kullanıcısı adamın kapıyı açacağını tahmin edemezdi. Çünkü adam durur durmak lak diye kapı açıyor. O yol büyük ihtimal bisiklet yolu. Şimdi kime suç bulalım bilemedim.
Normalde arabanın cephede yada durak benzeri yerde yolcu indirip bindirmesi lazım. yol ortasında indiremez. Olan kadına oldu. ayağı kötü sıkıştı. dirseklerde iyi bi çizilmiştir.
Kask yok, eldiven yok, yok oğlu yok. Terlik şort çıkmışsın yola, Allah beterinden saklasın. Tüm arkadaşları :(

RunemagicK
26 Temmuz 2012, 17:42
iki tarafta hatalı
öyle bir yolcu indirme şekli yok
öyle bir sağdan geçme şeklide yok, insan yavaşlar biraz yada eli frende olur. tarlada sürüyor sanki.

ilk yardım konusunda ise mükemmeliz

http://www.youtube.com/watch?v=LfofDC8lggU&feature=plcp