PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Büyük motor kullananların Sözleşmesimi var?

Sayfa : [1] 2

serseric
19 Temmuz 2012, 17:00
Arkadaş ne kadar hayabusa gördüysem 1 tanesi hariç hepside kasksızdı ve ne kadar 250 cc üstü makine görsem geneli kasksız sürüyo bu adamlar ölmekten korkmuyo mu yoksa ölmemek için sözleşmemi yapmışlar biyerlerle.Nedir bunların amacı ben scootera binerken korkuyorum bu adamlar yardırıyolar bildiğin amaçları ne acaba ama geneli ss ciler böyle ne kadar enduro gördüysem adamlar full koruma geziyo nedense anlayamadım

erro
19 Temmuz 2012, 17:08
arkadaşım adamlar problem etmiyoken sen neden bu kadar taktın ki?
bırak püfür püfür kızları kese kese gezsinler...

Chronix
19 Temmuz 2012, 17:11
Senin bulunduğun yerlerle ilgili bir sorun olabilir ? akdeniz illerin de kask takanlara gülündüğünü duymuştum..

zenon
19 Temmuz 2012, 17:28
Kimse alinmasında RR cılar genelde bir görünme duyulma havesi vardır kanatimce. Endurocular kimseyi pek takmazlar o yüzden cirkin motora binerler :D

erimozel
19 Temmuz 2012, 17:30
Bağdat Caddesine gelme sakın kardeşim, görüp görüp küfür etmekten çılgına dönersin. Egzozuna tecavüz edilmiş güzelim makinaların üstündeki hanzo heriflerin ara gaz vere vere güneş gözlükleri ve bermuda şortları ile caddede sağa sola bakınarak dikkat çekmeye çalışan ezikler olduğunu fark edersin. İçin acır. Yine küfredersin. Üzülürsün bu hale nasıl geldi bu insanlar diye. Sonra yine küfür edersin tüm sülalesine. Sonra ara gaz verir, kulakların acır sesten. Üstüne yine küfür edersin... Keşke düşüp geberseler diye dua etmeye başlarsın.

GP500-1st
19 Temmuz 2012, 17:32
SS'ler demekki öyle bi özgüven veriyorki asfalta kafa üstü insem birşey olmaz dedirtiyor... İnşallah öyledir:cherry:

eren özer
19 Temmuz 2012, 17:33
Senin bulunduğun yerlerle ilgili bir sorun olabilir ? akdeniz illerin de kask takanlara gülündüğünü duymuştum..
Ben akdenizdeyim Hiç görmedim Full Apache :)

Ahmanamra
19 Temmuz 2012, 17:35
Valla onu bunu bilmem ama benim kanaatim motor dünyasında en bilinçli grup endurocular.Elbet her sınıfta bilinçli ve bilinçsiz kesimler vardır ama enduroda benim gördüğümce bilinçli kısım daha fazla. Birde evet ss kullanıcıları daha çok dikkat çekme derdindeler sanırım. Nacizane fikrim :)

ozrace
19 Temmuz 2012, 17:50
herkesin tuttuğu kendine :)

canerol
19 Temmuz 2012, 17:55
amaç kask takarlarsa dışarıdan motorun kimin olduğu belli olmadığı için kask takmayıp motor benim yakışıklıyım kızlaaarr bana bakın demek
:)

tombo
19 Temmuz 2012, 17:55
Takma kafana bu kadar, üstte arkadaşımda belirtmiş zaten gerekli yorumu :) Herkesin tuttuğu kendine :)

Ayrıca bu duruma cc olarak bakma,bir o kadar hatta daha fazlada ufak cc ve scooter kullanıcılarının çok büyük bir kısmı kasksız korumasız kullanıyor.

serseric
19 Temmuz 2012, 18:04
Arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum bilmiyorum şu an mersindeyim ama ne bileyim çok garibime gidiyor o altlarındaki makineler yazık cidden

birde ss ci abilerim kardeşlerim yanlış anlamasında bencede endurocular sanki motor konusunda unu elemiş eleğini asmış tecbrübeli abiler oluyor sanki banada öyle geldi

Takma kafana bu kadar, üstte arkadaşımda belirtmiş zaten gerekli yorumu :) Herkesin tuttuğu kendine :)

Ayrıca bu duruma cc olarak bakma,bir o kadar hatta daha fazlada ufak cc ve scooter kullanıcılarının çok büyük bir kısmı kasksız korumasız kullanıyor.

abicim arada yanlız bir fark var sen 100 cc lik veya 150 cc lik bir makineyle giderken hapşursan gaz kolunu o anda hafifçe çevirmiş olsan farkı hissetmezsin ama bunu hayabusada veya gsxr da yaptıgını düşün direk 20 km hız kazandırır o bir anlık hareket adama kaza riski sanki daha fazla gibi geliyor bana

eren özer
19 Temmuz 2012, 18:07
Bunu büyük cc küçük cc olarak değerlendirme
Olmayan kafaya Kask takmaya ne gerek var

Faruk.UZN
19 Temmuz 2012, 18:32
http://b1207.hizliresim.com/z/m/9vl5v.jpg

BornToBeWild
19 Temmuz 2012, 19:34
http://b1207.hizliresim.com/z/m/9vl5v.jpg

olay budur dostum :)

sedici
19 Temmuz 2012, 20:11
:pl: onlar ruhunu şeytana satanlar :pl:

---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

birde ss ci abilerim kardeşlerim yanlış anlamasında bencede endurocular sanki motor konusunda unu elemiş eleğini asmış tecbrübeli abiler oluyor sanki banada öyle geldi

doğru demişsin, bir yerden sonra rahatlık konfor arıyorlar ve enduroya geçiyorlar, bize "valla boşuna eziyet çekiyosunuz gelin endurocu olun" diyorlar, "her motorcu birgün endurocu olacak" diyenler bile var

K o r @ y
19 Temmuz 2012, 20:14
Bilmemek değil , öğrenmemek ayıptır.. Şimdi buradaki herkes ön yargı ile yaklaşmış... Belki adam kaskı falan bilmiyordur.. Birilerinin öğretmesi lazım :P

kemboo
19 Temmuz 2012, 20:22
hava atmak için ss alınca kask takmak amaca uymuyor haliyle :)

bardaktan
19 Temmuz 2012, 20:28
-Biz takıyor muyuz?
-Evet.
-Takmayanın bize zararı var mı?
-Hayır.

Bitti.

sakinseytan
19 Temmuz 2012, 20:29
epeydir motor kullanmıyorum trafik cok yogundu biyere yetişmem lazımdı bugun arkadaşı aradım dedim motoru alim arabayı bırakim sana dedi tamam eve gidip tozlu kaskımı ve montumu aldım sonra motoru almaya gittim.
evet ben endurocuyum hayatımda hiç ss kullanmadım hiç heves etmedim sanırım üstündeki tipleri trafikte gördükcede onlar gibi algılanırım edasıyla binmicem endurocu sadece enduroya biner benim motorda cok cirkin bi arkadaş yazmış evet çok haklı tipe asla bakmayız saglam rahat olsun vahşi olsun arazi asfalt tırmansın.bilemiyorum zevk meselesi.
bi arkadaşta şöyle demiş adamlar yüksek cc biniyo kask takmıyo bak emin ol düşük cc ile kaza riski daha yüksek özellikle cin mallarıyla frene basarsın durmaz araba sollamaya cıkarsın gitmez.cevremde platin takan bilek altı ayagı kopan vs.cok ss öldürür scuter sakat bırakır enduro seni seviyorum

SonpoL
19 Temmuz 2012, 20:44
Enduro kullanan kişilerin, kişisel ekipmana verdiği önem diğer motosiklet kullanıcılarına göre daha fazla. Bu bir gerçek. Ve kendilerini taktir ediyorum. Yol da ben daha kask takmayan enduro kullanıcısına rastlamadım. Ülkemiz de genel de SS kullanıcılarının amacı belli; Hava atmak. Kask takmayan, abuk subuk hareket yapan, motosikleti amaçları dışın da kullanan adama ben motorcu demem, selam vermem, ışıklar da yanıma geldiğin de yüzüne bile bakmam. Kısacası adam yerine koymam...

adem80
19 Temmuz 2012, 20:47
bilemeyipdurum gari. Vamışmı sözleşmeleri? :sunny:

ÜmitDURA
19 Temmuz 2012, 20:58
Clio'da makas atan adamın altına Corvette'i verirsen 2km.de aracı pert bi şekilde bulabilirsin.
Birgün paranız olduğunda sıfır Corvette almaya gittiğinizde satıcı size daha önce ferrari kullandınızmı diye sorduğunda ,hayır derseniz,satıcının size vereceği cevap su olacaktır.Önce bi ferrari alın iyice öğrenin sonra gelin Corvette'i verelim
Zaten Corvette alanda hemen gider borla egzost sistemi taktırır.Standart halde binmez.
Şimdi bu yazdıklarım birşey anlayan varsa foruma yazmaya devam edeceğim.yoksa zaten davul zurna sinek saz muhabbeti.

erimozel
19 Temmuz 2012, 21:15
-Biz takıyor muyuz?
-Evet.
-Hayır.

Bitti.

-Biz takıyor muyuz?
-Evet.
-Evet var. Ben ailemle televizyon seyrederken yüksek cc li racing makinayla apaçilik yapan kasksız serserilerin sinek gibi sağa sola yapışarak geberip gitmesini izlemek istemiyorum. Bu ipsiz sapsız adamlar yüzünden hem benim üzerimde, hem de tüm motorcular üzerinde önyargı oluşuyor. Yoksa ölüp kalmaları zerre kadar umrumda değil. O motoru alan adam 500 tl ayırıp adam gibi bir kask almıyorsa, herşey müstahak bu ..... neyse şimdi.

Faruk07
19 Temmuz 2012, 21:42
Clio'da makas atan adamın altına Corvette'i verirsen 2km.de aracı pert bi şekilde bulabilirsin.
Birgün paranız olduğunda sıfır Corvette almaya gittiğinizde satıcı size daha önce ferrari kullandınızmı diye sorduğunda ,hayır derseniz,satıcının size vereceği cevap su olacaktır.Önce bi ferrari alın iyice öğrenin sonra gelin Corvette'i verelim
Zaten Corvette alanda hemen gider borla egzost sistemi taktırır.Standart halde binmez.
Şimdi bu yazdıklarım birşey anlayan varsa foruma yazmaya devam edeceğim.yoksa zaten davul zurna sinek saz muhabbeti.

Tebrik ediyorum, ve devamını bekliyorum.

yasdal
19 Temmuz 2012, 22:03
Kaskını takıp takmamak bireysel tercihidir. Kaldırıma da düşse kendi ölüp gider. Tek korkum gözüne kaçan bir sinek yüzünden kazaya sebebiyet verebilecek olmaları. O yüzden kasksız gezin gözlüksüz gezmeyin demek lazım.

KAsksız gezen adamın selamını almam, muhattap olmam, arkadaş edinmem, bu sayede cenazesine katılmak zorunda da kalmam.

seckin_
19 Temmuz 2012, 22:04
Ben SS kullanan apaçi de gördüm, enduro kullanını da, scooter kullananını da, cruiser kullananını da arkadaşlar... Tek bir motor tarzını seçip de kullanıcılarına burada sayıp sövme hakkınız yok malesef. Yaklaşık 8 aydır SS kullanıyorum hem de litrelik olanından. Bir kere kaskımı, montumu, full sırt korumamı, eldivenlerimi takmadan kullandığımı hatırlamam, ister 5 dk'lık mesafe olsun ister 50 dk'lık. Sadece kaskım ve giydiğim deri mont sıfır bir cbf 150 alır. Hava atmak için değil, herhangi bir kaza gelirse başıma adam gibi korusunlar diye aldım hepsini.

Apaçilik meselesine gelince, kimseyi tehlikeye atacak hareketler yapmam, abuk subuk sürmem adam gibi yolumda giderim. Bu forumdan da çok kişiyle tanışıp beraber sürdüm çok da keyif aldım. Size şunu sorayım; ben otoban da giderken virajda da düzlükte de arkamdan gelemeyeceğini bildiği halde motoru patlatırcasına basıp bana yetişmeye çalışan endurocu çok çok gördüm (özellikle Bmw R1200GS kullanıcıları). Onlar mı apaçi yoksa full koruma ekipmanlarıyla ara ara gazlayıp 200+ hızlara çıkan ben mi?

emiro
19 Temmuz 2012, 22:18
Maalesef ülkemizde bilinçsiz insan sayısı oldukça fazla.

eren özer
19 Temmuz 2012, 22:21
- Onlar mı apaçi yoksa full koruma ekipmanlarıyla ara ara gazlayıp 200+ hızlara çıkan ben mi?
Şuna 299+ Diyelim hocam altında ZX-10R var basılmazmı onla:pl:

seckin_
19 Temmuz 2012, 22:31
Şuna 299+ Diyelim hocam altında ZX-10R var basılmazmı onla:pl:

299+ hızlara toplasan 5-6 kez ya çıkmışımdır ya çıkmamışımdır yalanım yok 300 kilitçi değilim ben :)

AKsaray
19 Temmuz 2012, 23:22
SS kullananların trafikte daha saygı gördüğü belli herkes yol bile veriyor

Sestenmi korkuyorlar ne anlamadım :queen:

audioslave
19 Temmuz 2012, 23:43
SS kullananların trafikte daha saygı gördüğü belli herkes yol bile veriyor

Sestenmi korkuyorlar ne anlamadım :queen:
Benden uzak allaha yakın olsuın diye yol veriyorlar yoksa neden versin.

gezgin_33
19 Temmuz 2012, 23:46
Ulkemide her tarzdan bilinçsiz motorcu var malesef. Ben köy yerinde bile kaskımı takıyorum önceleri gulenler oldu neden takıyon köyde trafik polisi yok ki diyenlerde. Hatta full koruma giydigimde dizlik kask korumalı yelek eldiven altımda cbf150 duydugum aynen su oldu. Abi nerde yarısacaksınız. Ya bu kucucuk motorla bu korumalar takılırmı...

AKsaray
19 Temmuz 2012, 23:50
Ulkemide her tarzdan bilinçsiz motorcu var malesef. Ben köy yerinde bile kaskımı takıyorum önceleri gulenler oldu neden takıyon köyde trafik polisi yok ki diyenlerde. Hatta full koruma giydigimde dizlik kask korumalı yelek eldiven altımda cbf150 duydugum aynen su oldu. Abi nerde yarısacaksınız. Ya bu kucucuk motorla bu korumalar takılırmı...

Karşıdan rüzgar vuruyor de geç atıp tutuyorlar işte

gezgin_33
19 Temmuz 2012, 23:59
Bunların yanı sıra bir iki tane bilinçli abimizde beni köydeki en bilinçli motorcu, motorumu da köydeki en bakımlı motor olarak görüyor.. Köyde 350 ye yakın motor var. Nufus1800 civar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Karşıdan rüzgar vuruyor de geç atıp tutuyorlar işte
Oyle yaşmıyorum mumkun oldugunca uyarıyorum en azından kask takalarını soyluyorum. Bunu soyledigim bir kardesim. Abi ozamanda carsıya gidiyorum sanıyorlar demişti. Ailesi için...

piyanist_irf
20 Temmuz 2012, 00:43
oooooo valla arkadaşlar konu bence bayağı derinleşmiş kasksız motosiklet sürülenlere diye konu başlığı yerinde olurdu ,lakin şu cc-RR yorumlarına bir kaç katkıda bulunmak isterim :)

ben hızı sevmem diyen adamlardan olduğumu sanıyordum taki 600 rr kullanana kadar , :) evet bunun racıngı, endrosu, scooterı yada choperı yok kaskını takacaksın arkadaş , yoksa yaşama şansın kask taktığın durumdan daha aşşağılara düşer ölümle tanışman sürpriz olmaz ,

ama birde araya egzost muhabbetleri çıkmış :) yavvv kime ne kimin egzostundan , adamlar yüzlerce dolar para veriyorlar o sesi elde edebilmek için , ki benim çocukluğumdan beri sevdiğim sestir ama kulakları yırtmayacak , ultrasonıc bir ses olacak , ve km lerce uzaktan halen duyuluyor olacak , yüksek cc motorların bunlar zatenm özellikleridir , kısa zamanda yüksek hızlara çıkılabildiği mümkün olduğu için kasksız binmek çok akıllıca bir durum değildir, isterseniz 1. viteste gidin :) ben 1 . viteste 130 gördüm :)

yüksek cc motosikletlerle hava atma mezusuna gelince müsade varsa bir kaç kelam yazmak isterim , kimse üzerine alınmasın arkadaşlar sözüm meclisten dışarıdır :)

ama önce şöyle bir soru sorayım :) alım gücünüz maddiyatınız ve tecrübeniz varsa bir hayabusa almazmıydınız ? her insan güzele ,hızlıya, sağlama binmek ister bana burda maval okumayın şimdi :)

her insan motosikletinin gösterişli, temiz ve fiyakalı olmasını ister ve her insan altında bir hayabusası varsa yada yüksek cc bir aleti varsa altında yeri geldiğinde aragazıda çeker, her insan motorunun güzel olmasından dolayı birazcık gururlanır hakkıdırda ,

yorumların tamamından çıkardığım özeti yazıyorum , yada benim anlayışım kıt :)

ama cc ci arkadaşları rencide adacek yorumlar oluşmuş sanki yanlışmıyım ki seçkin kardeşimi tanırım, yorumlardan rahatsız olmuşki , bir şeyler yazma gereği duymuş :)

ben bile kocaman cc b,ir motosiklet kulanmadığım halde af buyurun ama bu yüzden yorum yazma gereği duydum ,

adam kaskını takmamış evet takmamış olabilirde durup uyaracak zamanımız ve şansımız olmadığı için bırakın allah bildiği gibi yapsın neden canınızı sıkıyorsuınuz ?

yüksek cc dediğiniz motorlara her adam binemez o gaz kolunu her adam çeviremez , o motorları her adam alamaz bırakında adamların o kadarcık ayrıcalıkları havaları olsun yani olmasınmı ?

150 cc cbf ile 40-50 bin liralık hayabusa birmi allah aşkına , tarzları farklı güçleri farklı fiyatları çok çok farklı, hele yakıtları hepsinden farklı :)

yapmayın allah aşkına kaskını takmayan adam düştüğünde bedelini ödeyecek zaten de bu büyük cc motorlara saldırı neden acep çözemedim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

evet bu zihniyet var halen insanımızda 30 km lik bir yola gidiyordum istasyondan benzin alayım dedim :) pompacı sordu ama acayip bir uslupla abi yolculuk nereye dedim izmite :) güldü ama hiçte öyle görünmüyorsun :)

dedim neden ? ben seni antalyaya filan gidiyorsun sandım :) yani bu şu demek oluyor az buçuk yüz versem ahaaa haaa gülüp benle utanmasa kafa yapıp dalga geçecek ne ulen bu sıcakta robocop gibi giyinmişin deyi dalga geçecek:)

insanın bazen uyuzuna gidiyor sanki sana gülüyorlarmış gibi geliyor ama olsun gülerlerse bu duruma gülsünler sıkıntı yok :)

ferdinandd
20 Temmuz 2012, 01:03
Şimdi yorum yapmadan geçilmiyecek bir konu olmuş ne yazıkki,

Otobanda otomobilimle 110-120 civarı seyrederken arkadan tuhaf bir ses duyduğum ve dikiz aynama baktığımda bir adet racing motosikletin tuhaf bir sürat ile

benim şeritimden hızla yaklaştığını gördüğümde aklıma gelenler ;

1- Sağlamak diye birşey yoktur.

2- Ben 100 o 300 km/h gidiyor kafa uçmuşsa arkadan bindirmesin yazıktır,

3- Sabit kalmayıp sağa mı geçsem ama ya sağdan geçmeyi denerse BU !

Ve sonuç olarak yaptığım genelde yasal olan maksimum ( M-A-K-S-İ-M-U-M ) süratte olduğum için sol şerit "benim hakkım" ne olacaksa olsun deyip sinyalimi verip sola geçmektir.

Ve bu beni bir kez katil olmaya çok yaklaştırdı, ben zorundamıyım o kişi kendini tatmin ediyor diye katil olmaya ???

Birde şu var bunu görüp ülkemiz yasakları sadece bizim içinmiş, bizim pedalızın altında taş varmış gibi, benim hayatımı düşünmeyenlerin hayatlarını düşünüyormuşum hep gibi bir his kaplıyor içimi.

Ozaman elinde taramalı sağa sola ateş eden birine de yol verelim önüne geleni vursun eee nede olsa elinde taramalı var, tabiki vuracak mı diyelim?

O adam nasıl talimini atış alanında yapıyorsa, bu kişilerde pistlerde veya trafiğe kapalı alanlarda yapacak!

Yasal sınırları aşıyorsa benim " A-S-L-A " görmeyeceğim biyerde yapmak ZORUNDA !!!

Kask ta aynı konudur kanımca, gelip bana arkadan çarpsa kasklı ise trafik kazası geçirmiş oluyorum, kasksız ise KATİL, bana bu sıfatı yapıştırmaya kimsenin hakkı yok.

Bugüne kadar gördüğüm tuhaf süratleri, hareketleri hep şikayet etmişimdir şidiye kadar 5-6 tanesinin ileride çevirilmiş ceza yerken görebildim, belki görmediklerimde vardır.

Bunu ömür boyu yapmayı düşünüyorum belki "1" kişi ömrünü engelli geçirmekten yada ölmekten kurtulur. Saygılar sunarım.

cbr1100 xx
20 Temmuz 2012, 01:17
Benden uzak allaha yakın olsuın diye yol veriyorlar yoksa neden versin.

Allaha yakın olmak herkese nasip olur inşallah...

serseric
20 Temmuz 2012, 01:27
Ben SS kullanan apaçi de gördüm, enduro kullanını da, scooter kullananını da, cruiser kullananını da arkadaşlar... Tek bir motor tarzını seçip de kullanıcılarına burada sayıp sövme hakkınız yok malesef. Yaklaşık 8 aydır SS kullanıyorum hem de litrelik olanından. Bir kere kaskımı, montumu, full sırt korumamı, eldivenlerimi takmadan kullandığımı hatırlamam, ister 5 dk'lık mesafe olsun ister 50 dk'lık. Sadece kaskım ve giydiğim deri mont sıfır bir cbf 150 alır. Hava atmak için değil, herhangi bir kaza gelirse başıma adam gibi korusunlar diye aldım hepsini.

Apaçilik meselesine gelince, kimseyi tehlikeye atacak hareketler yapmam, abuk subuk sürmem adam gibi yolumda giderim. Bu forumdan da çok kişiyle tanışıp beraber sürdüm çok da keyif aldım. Size şunu sorayım; ben otoban da giderken virajda da düzlükte de arkamdan gelemeyeceğini bildiği halde motoru patlatırcasına basıp bana yetişmeye çalışan endurocu çok çok gördüm (özellikle Bmw R1200GS kullanıcıları). Onlar mı apaçi yoksa full koruma ekipmanlarıyla ara ara gazlayıp 200+ hızlara çıkan ben mi?

çok güzel yazmışsın dostum ama sanırım konuyu pek okumamışsın burdaki anlamadıgım olay kask takmamaları sizin gibi full korumalı arkadaşlarımıza abilerimize kardeşlerimize saygım sonsuz.sorumluluk sahibi insanlarsınız

cbr1100 xx
20 Temmuz 2012, 01:27
Biz gezilerimizde kaskı montu eldiveni-korumaları olmayan ve tanımadığımız insanlarla yol yapmıyoruz....naked-enduro-racing-sport touring vs bir çok makina kullandım ve denedim,hepsinin ayrı bir lezzeti ve karakteri var . Sonuçta iki teker olsun isterse bisiklet olsun hepsi çok güzel aletler.....
....ve iyi bir binici full giyinendir diye biliyorum tabi full bakımlı makinesiyle....

ero__
20 Temmuz 2012, 01:57
Konu sapmış ama ...

Bu tür abuk sabuk yorum yapan, uu bu sıcakta o kadar koruma takılır mı diyenlerin böyle davranmalarının tek ve yegane sebebi bence GIPTA İLE BAKMAK. Siz siz olun full koruma ekipmanlarınızın arasına bir de nazar boncuğu ekleyin ;) İnanın full korumasını alıp enduro ya da racing bir makineye atlayıp yol yapmamak için hiç bir insanın kendini tutabileceğini zannetmiyorum. Korumamı kuşanırım yoluma bakarım gerek görürsem xt'min verdiği ölçüde gazlarım. En azından ölmeyeceğimin garantisi olmasa da kask kafalılardan daha çok yaşama şansımı kendim yaratmış oluyorum...

Jubaa
20 Temmuz 2012, 10:23
Tuh ya yakalandik mi?
Madem foyamiz ortaya cikti artik aciklama vaktidir,
600cc ve ustu motor alana yaninda anlasma imzalatiyolar bundan sonra apaci olacaksin diye.
Daha neler neler bi bilseniz var ya icmeli .icmali ayinler falan, sonra buzlu badem var bide sormayin.

Tabi bunu bitek 600cc ve ustu motoru olanlar bilir ve yapar.
Kebabci, pizzaci, kucuk cc li motorlarin sahipleri akilli uslu insanlar.
Zaten kuryeler azinlikta, her yer yuksek cc son model motor.
Malum buyuk motorun varsa babadan torpilli zengin .icisindir, calisip almis olman egitimli olman imkansiz ve bi kisi iclerinden oyleyse kesin digerleride oyledir.

SS ciler artist olurmus, endurocular yasli olurmus ne bu milleti etiketleme sevdasi arkadas?
Her grubun icinden elbet mal olanlar cikar.

Nietzsche" Butun genellemeler yanlistir buda dahil" demis zamaninda ama kime demis.

mehmet tufan
20 Temmuz 2012, 11:05
genellemek yanlış arkadaşlar.. motosikletin tipi tarzı değil sürenin karakteristik özellikleri ile alakalı bir durumdur bu.

ÜmitDURA
20 Temmuz 2012, 11:09
Tuh ya yakalandik mi?
Madem foyamiz ortaya cikti artik aciklama vaktidir,
600cc ve ustu motor alana yaninda anlasma imzalatiyolar bundan sonra apaci olacaksin diye.
Daha neler neler bi bilseniz var ya icmeli .icmali ayinler falan, sonra buzlu badem var bide sormayin.

Tabi bunu bitek 600cc ve ustu motoru olanlar bilir ve yapar.
Kebabci, pizzaci, kucuk cc li motorlarin sahipleri akilli uslu insanlar.
Zaten kuryeler azinlikta, her yer yuksek cc son model motor.
Malum buyuk motorun varsa babadan torpilli zengin .icisindir, calisip almis olman egitimli olman imkansiz ve bi kisi iclerinden oyleyse kesin digerleride oyledir.

SS ciler artist olurmus, endurocular yasli olurmus ne bu milleti etiketleme sevdasi arkadas?
Her grubun icinden elbet mal olanlar cikar.

Nietzsche" Butun genellemeler yanlistir buda dahil" demis zamaninda ama kime demis.

1000cc farklı anlaşmalar ve ayrıcalıklar var.Heşe ki +1000cc'de daha neler neler.Seçkin'inde belirttiği gibi Üzerimizdeki ekipmanlar burada kötüleyen,ölsün gebersin diyenlerin altlarındaki motosikleti satın alır.Gına geldi İfrit oldum artık...Ben yaklaşık her 10 günde bir SS kullanıcılarını yerden yere vuran topikler görmekten sıkıldım.Bunun artık tamamen komplex kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Versem altına busayı yapma dediğiniz ve benim aklıma gelmeyen o kadar çok şeyi yaparsınız ki, işte yine sizi dışardan gören biri aaa apaçiye bak ölsün gebersin der.Kaskı başına takmayıp koluna takanlar genelde, ya kiralık motor kullanıyordur,yada arkadasından kuzennınden ver bır turda cadde de gövde govterısı yapayım dıyenlerdır.Asıl apaçiler, hergün her yola çıktığımda,her trafik ışıgında, kullandığım makinenin %10 gucune anca esıt makinelerle kendılerını bana ispat etmek istercesine kullananlardır.

novablue
20 Temmuz 2012, 11:14
Serseric arkadaşım, kask takmaya gösterdiğin özeni, noktalama işaretlerine de gösterirsen seviniriz. Sadece bir tane nokta koymuşsun, okumak zorlaşıyor.

mehmet tufan
20 Temmuz 2012, 11:14
ümit çok haklı bu konuda keza ufak tefek motorlarla ışıklarda yanıma gelip otomatik vites sukuteriyle ara gazı vermeye çalışanları gördükçe hattızatında benim motosikletim bile 250 cc iken.. montum kaskım eldivenim botumun toplamı motosikletimin değerinden pahalıyken ne diyeceğimi bilmiyorum.. tarz ile insan yargılamayalım sadece.

Tolga Can
20 Temmuz 2012, 11:57
Yolda düşen bir ss ci görürsem. Muhakkak yanında durur. Full koruma ile yanına yaklaşır. Acı var mı Acı derim. Nuri Alço gibi güler giderim. :P
İster taksın ister takmasın bize ne, hayat onun hayatı. Sen kendi canını kurtar. Gerisi için sadece Mastercard :cyclopsan

erginturhan
20 Temmuz 2012, 11:58
Nietzsche" Butun genellemeler yanlistir buda dahil" :cat:

GÜNTEKİN
20 Temmuz 2012, 12:29
KAFASIZSANIZ KASK TAKMANIZA GEREK YOK.
KAZA ANINDA SENİ KORUR.

killing_machine
20 Temmuz 2012, 12:41
Senin gördüklerin muhtemelen şehir içinde kullananlardır, uzun yolda takmasınlar bakıyım nasıl yamuluyorlar.Şehir içinde özellikle ışıklarda beklerken bu motorlar 105 derecelere kadar çıkar, kasksız hiç bir yere gitmem ama ışıklarda çıkardığım oluyor.Kasksız kullanan bir çok sürücü var ama SS'lar gözüne takıldığı için genelleme yapmışsın.:farao: